Metallica

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Joolz
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2009, 09:30
Location: Subotica

Re: Metallica

Post by Joolz » 10 Apr 2009, 09:50

Satriani je Kirku samo drzao casove i to kratko vreme, bar se tako prica.
A to sto mnogi u Srbiji tvrde da su bolji od Satrianija - ako si aludirao na to da sam hteo reci da sam ja bolji od doticnog, ne! Ja pricam za Kirka, koga stvarno nije tesko nadyebati. On je mozda u studiu OK, ali se live vidi da nije ni za sta.

Lepi Stane Mafija
Posts: 30
Joined: 05 Jun 2008, 12:07
Location: Sremska Mitrovica

Re: Metallica

Post by Lepi Stane Mafija » 11 Apr 2009, 11:15

joolz nemas ti pojma veruj mi. preterujs vise kladim se da vise volis megadeth od metallice i zato ces traziti svaku sitnicu kako oni ne valjaju. ovako kirk je keva i u studiu i uzvivo. za 30godina mozda nije nista naucio po tebi al meni jeste. svirajuci solaze od kill em all-a pa do blacka na svakom albumu ima nesto sto do tada nije koristio. u live verziji priznajem da malo ne vezba to al inace svira dobro. odviraj ti solzau od one-a i master-a svaki put savrseno. nemozes pa da si strijanji,kirk,santana,hendrix,.... u jednom gitaristi. ukljuci malo mozak. a megadeth-ove solaze zvuce slicno kao na albumu al nikad to nije perfetko dobro kao na albumu. i jos nesto megadeth ove solaze su po meni moooogooo jednostavnije od metallicininh.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Metallica

Post by sub_zer0 » 11 Apr 2009, 12:04

Vec postoji tema o Kirku.
On ne da malo ne vezba za live, nego nije sposoban da u studiju odsvira neke stvari kako treba i to se cuje. Postoji razlika izmedju malo gresaka, puno gresaka i previse gresaka sa drndanjem vaha kako se ne bi sve cule. Pogodi gde je Kirk.
Kazes, solaze Megadeta nikada nisu odsvirane kao na albumu. Znaci ti si gledao sve njihove koncerte, pa mozes da procenis :shock: Svaki njegov gitarista je odsvirao propisno solaze koje je pisao, koji god koncert da sam gledao.
To da su jednostavnije solaze nije ni bitno, muzika nije sport. Ali napomenucu ti, ako mislis na tezinu sviranja, teze je svirati Fridmanove solaze. :)

User avatar
Joolz
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2009, 09:30
Location: Subotica

Re: Metallica

Post by Joolz » 12 Apr 2009, 09:10

Lepi Stane Mafija wrote:joolz nemas ti pojma veruj mi. preterujs vise kladim se da vise volis megadeth od metallice i zato ces traziti svaku sitnicu kako oni ne valjaju. ovako kirk je keva i u studiu i uzvivo. za 30godina mozda nije nista naucio po tebi al meni jeste. svirajuci solaze od kill em all-a pa do blacka na svakom albumu ima nesto sto do tada nije koristio. u live verziji priznajem da malo ne vezba to al inace svira dobro. odviraj ti solzau od one-a i master-a svaki put savrseno. nemozes pa da si strijanji,kirk,santana,hendrix,.... u jednom gitaristi. ukljuci malo mozak. a megadeth-ove solaze zvuce slicno kao na albumu al nikad to nije perfetko dobro kao na albumu. i jos nesto megadeth ove solaze su po meni moooogooo jednostavnije od metallicininh.
Nisam neki fan ni Metallice ni Megadetha, za mene su tate Pantera!
Solazu One sam znao odsvirati jos u 1-2 srednjem, a to je bilo pre oko 15 godina. Ne vidim sta je tu komplikovano.... Megadeth - manje vise, ista prica...
Muda labuda ako Kirk moze u studiu odsvirati/lepiti ideje, pa kasnije to strebati da i na bini live zvuci identicno. To moze svaki iole prosecan muzicar!
Dimebag je bio i jeste kralj za sve!!! E njega probajte skidati!

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Metallica

Post by Kole man » 12 Apr 2009, 11:00

Joolz ti odgovorno tvrdis da Kirk nije neki tehnicar na gitari,ok nisam gitarista pa ti verujem ali daj mu bar neki rispekt za kreativnost i sto je uticao na toliko muzicara sirom sveta

User avatar
Joolz
Posts: 25
Joined: 27 Mar 2009, 09:30
Location: Subotica

Re: Metallica

Post by Joolz » 12 Apr 2009, 17:22

Kole man wrote:Joolz ti odgovorno tvrdis da Kirk nije neki tehnicar na gitari,ok nisam gitarista pa ti verujem ali daj mu bar neki rispekt za kreativnost i sto je uticao na toliko muzicara sirom sveta
Malo sam preterao, imas pravo. Ali je lik overrated, to je cinjenica.

:ziveli:

P.S.-Basista sam, solo gitaru sam prestao svirati pre 3-4 godine, a poceo s violinom u muzickoj...

User avatar
fiti93
Posts: 158
Joined: 19 Jan 2009, 01:21
Location: Beograd
Contact:

Re: Metallica

Post by fiti93 » 26 Apr 2009, 02:51

blaze wrote:Ne mogu reci da sam neki njihov vatreni obozavalac, ali volim Metallicu. Ima puno pesama koje obozavam. Ne vidim razlog tolikog pljuvanja po nekim njihovim albumima kada su svuda zadrzali neki svoj zvuk.
Na St. Anger-u su se zestoko za***ali. Load i Reload su takodje slabiji albumi, izuzev par pesama. Danas sam sa drugom koji je isto veliki njihov fan pokrenuo temu o tome sta bi bilo da Cliff nije poginuo (R.I.P.). Verovatno Load i Reload ne bi ni postojali.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metallica

Post by Doolio » 26 Apr 2009, 03:11

eh, tako se moze spekulisati do prekosutra, ko ce ga znati, mozda ne bi postojali, a mozda bi nastali jos ranije...ljudi stare, menjaju se, na razne nacine. ti sto su zginuli nisu ni imali sansu da se istripuju, da se tako izrazim, a mozda bi otisli u blentavilo triput brze i grdje od ovih sto su zivi, pa su prsli. ljudi imaju obicaj da nekog bartona tinejdzera samo transliraju u bartona pedesetogodisnjaka. isto i za kombajna, morisona, ovoga, onoga...

MrHenky
Posts: 6
Joined: 01 Feb 2009, 18:51

Re: Metallica

Post by MrHenky » 28 Apr 2009, 21:57


User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Metallica

Post by Kole man » 29 Apr 2009, 16:47

Koji kralj :XD:

User avatar
Zoe Sucette
Posts: 20
Joined: 21 Jul 2009, 02:37
Location: Tamo negde na juznom severu xD

Re: Metallica

Post by Zoe Sucette » 23 Jul 2009, 23:44

Hmm.. Metallica je dobra, slusam je. Pre je bila mnogo bolja [po meni].. Omiljene su mi Wherever I May Roam, Don't Thread On Me, Master of Puppets, Nothing Else Matters i Fade to Black. :D

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Metallica

Post by Dushan-85 » 31 Aug 2009, 08:32

Sad bas slusam neke pjesme sa MP3 Metalike, i ovo mi je prvi put u zivotu da se malo ozbiljnije bavim njima. Magnetik mi se nesto mnogo i nije dopao. Previse se trude da naprave nesto tipa Black-a i Mastera. Sve mi je to stegnuto, dosta. Dok kad slusam neke starije numere, tipa ENTER SANDMEN i MASTER O PUPPETS mi imaju nevjerovatnu snagu i polet, koji mi fale u ovim novijim stvarima. Vjerovatno da na starijim albumima nisu puno 'kalkulisali' i picili su svoju pricu i zvuk do koske. Poslednja stvar koja mi se od njih zaista dopala, jeste ona zivi snimak sa Filharmonijom San Franciska. Zaista, to mi je bilo jedno nesvakidasnje slusalacko iskustvo. Sada su momci iz Metalike, ruku na srce, ostarili, a kako se veli, sto je covjek stariji to je i lukaviji, zna sve cake i fore, i zato mislim da su zadnj album 'peglali', kako bi se dopao svima. Mislim, sigurno su shvatili da moraju drzati korak sa konkurencijom, koja se iz mjeseca u mjesec pojavljuju, i sigurno znaju da su tamo negdje u nekoj garazi u americkom ili evropskom gradu, svoju prvu probu neki mladi bend, koji bi ih mogao 'pojesti'. Samim tim sto su napraivli nekoliko antologijskih pjesama, Metalika na koncertima, izvodjenjem istih, uvijek moze 'izvaditi stvar'.

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Metallica

Post by Sid Vicious » 01 Sep 2009, 14:03

Sto me nerviraju ova sranja kad kaze neko da nije ni za sta,pa moze ti tata bit svira preko 20 godina i da nije ni za sta odsviraj ti tako pa pricaj nesto.....

Dushan-85
Posts: 55
Joined: 31 May 2009, 06:59

Re: Metallica

Post by Dushan-85 » 02 Sep 2009, 10:41

Sid,


Kad bi kojim slucajem naucio sva slova nase azbuke i shvatio kako mi je isao red rijeci u recenici, u mom prethodnom postu, prokljuvio bi da sam pisao sa pozicije slusaoca muzike, a ne muzicara. Ja volim da slusam muziku i ono sto me dotice tom prilikom, ja to iznosim. Sasvim je drugacija slika onoga koji se profesionalno bavi muzikom. To je bar jasno. Zaljubljenik u slikarstvo i slikar nikada nece moci o jednoj slici da sude isto, sto bi bilo glupo i neiskreno. Prosto, ovo je sud mojih cula moze biti ispravan ili ne, a tvoje da ili to prihvatis ili odbacis, ali, argumentovano, a ne da kazes 'Kako znas koju ce trku dobiti koji konj kad nikad nisi jahao konja!'. Ima nesto sto se zove intuicija, i ona zna govoriti mnogo vise od svih mogucih pokazatelja, stastika, bilbord lista, ispunjenih zvijezdica od 1 do 10. Po tvom 'shtimu' svaki bi Zemljanin trebao da ode u Kosmos, o svom trosku, da bi istrazio da li na nekoj x-paralelnoj Galaksiji postoji neki drugi zivot, napradniji oblici Civilizacije od ove nase. Kad bi isli tom logikom, onda bi nastala velika guzva i pometnja na Zemlji ( kao da nam je malo ove sto sada imamo). Prosto, sto bi rekao nas pisac Borislav Pekic, ' kome se ne svidja moj vrt, moze slobodno da izadje iz njega'. Toliko.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Metallica

Post by Kristiko » 02 Apr 2010, 04:06

Malo sam u fazonu "Povratak korenima" a i u poslednje vreme volim da je pustim:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest