Metallica

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Metallica

Post by nebojsak » 17 Feb 2012, 14:02

A jbg, pazi, prvi Korn je izašao 94, a između toga i 02/03. se pojavio još i buljuk bendova tipa Coal Chamber i ne znam koji još, tako da eto, imamo skoro deceniju isfuravanja tog klišea :)

Mislim, kapiram ja tvoj rezon, tebi je to bilo novo i uauuuu, ali pitao si zašto je meni bzvz, pa reko da elaboriram :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Metallica

Post by Dushan S » 17 Feb 2012, 14:51

nebojsak wrote:Pa ono, dženerik dženerika nu mjetala. Ždždžn brutal strofa, onda noseći pevajući emo refren, sve po redu. Nisam uspeo da ukačim da l ima i onaj šaputavi skeri Korn deo, doduše :)
Izgleda da si ti pustio neki drugi video a ne onaj od gore, pošto ne uspevam skapirati gde ti čuješ te "nu" uticaje u onoj pesmi. Machine Head su fakat imali tu "izdali smo metal" fazu, ali je to pre albuma sa kog je ovo bilo skinuto kao singl. Ovih dana je moderno da se ovaj ili onaj bend čim ima nešto što makar malo nalikuje izdaleka na nešto "nu" opljune, kontam.

Takođe mi je interesantno kad neko pomene kliše - kao da postoji bilo koji pod-žanr metala koji nije u svom okviru kliše. Hevi Metal je sam po sebi protiv originalnosti i promena, to i jeste deo filozofije, gleda se ispod oka na svaku modernizaciju, promenu ili mešanje sa drugim žanrovima, pa su recikliranje i klišei normalni u tvrđoj muzici.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Metallica

Post by nebojsak » 17 Feb 2012, 14:53

Dushan S wrote:Izgleda da si ti pustio neki drugi video a ne onaj od gore, pošto ne uspevam skapirati gde ti čuješ te "nu" uticaje u onoj pesmi.
Ždždžn brutal strofa, onda noseći pevajući emo refren, sve po redu.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Metallica

Post by Dushan S » 17 Feb 2012, 16:44

nebojsak wrote:
Dushan S wrote:Izgleda da si ti pustio neki drugi video a ne onaj od gore, pošto ne uspevam skapirati gde ti čuješ te "nu" uticaje u onoj pesmi.
Ždždžn brutal strofa, onda noseći pevajući emo refren, sve po redu.
Nu metal dž dž strofa ima određenu strukturu, sinkopirani, često single note rifovi, čiji je koren u Groove metalu. Ne uspevam to videti u onoj pesmi. "melodični emo refren" zvuči drugačije, a ova pesma je nastala pre nego što je to postalo raširena moda. Uostalom, upravo su švedski ekstremniji metal bendovi počeli sa tom formulom, a ne neki emo screamo klinci. Konkretno, ovaj album Machine Head-a je bio ocenjen kao kraj tog "nu" perioda i vraćanje pravovernom metal oranju, pa mi je teško razumeti kako ga onda ti doživljavaš kao neometal kliše. Na stranu što ovde ima nekih drugih metal klišea, al ajd sad.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Metallica

Post by nebojsak » 17 Feb 2012, 16:51

Dushan S wrote:a ova pesma je nastala pre nego što je to postalo raširena moda.
Pa nije, već sam odgovorio Voidu. Ajde Korn iz devedesetih, ja se dobro sećam Coal Chambera i Il Niña iz tog doba, a tu je negde krenuo i recimo Slipknot. 2002/03 je debelo u sredini tog perioda. Da ne pričamo o tome kako je rani Machine Head sa početka devedesetih zvučao kao Sepultura iz Chaos AD faze, pošto je to tad bilo aktuelno.

Svakako da je metal kliše sam po sebi. Problem nastaje kad menjaš tzv podklišee u skladu sa trendovima.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Metallica

Post by Dushan S » 17 Feb 2012, 16:55

nebojsak wrote:
Dushan S wrote:a ova pesma je nastala pre nego što je to postalo raširena moda.
Pa nije, već sam odgovorio Voidu. Ajde Korn iz devedesetih, ja se dobro sećam Coal Chambera i Il Niña iz tog doba, a tu je negde krenuo i recimo Slipknot. 2002/03 je debelo u sredini tog perioda. Da ne pričamo o tome kako je rani Machine Head sa početka devedesetih zvučao kao Sepultura iz Chaos AD faze, pošto je to tad bilo aktuelno.

Svakako da je metal kliše sam po sebi. Problem nastaje kad menjaš tzv podklišee u skladu sa trendovima.
Mislio sam samo na emo momente. Jbg, ja ne vidim u tome problem. Da se razumemo, uberhvaljeni rodonačelnici žanra kao što su npr Judas Priest su itekako takođe radili to isto, Jedno do British Steel-a, drugo do Screaming for... Treće do Ram it Down, četvrto kad je otišao deda iz benda, peto sad kad se vratio.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Metallica

Post by Trooper » 17 Feb 2012, 17:35

Neam pojma, ja sam razocaran predgrupama otprilike, moglo je biti mnogo zanimljivijih bendova. A i ono, uopste ne volim tu Machine Head/Killswitch Engage stagod pricu, posle pantere i gruva/stonera mi zvuce kao...los pokusaj. Al ono, to je samo moje misljenje

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Metallica

Post by Tenji » 17 Feb 2012, 18:48

Ti bas zapeo da navuces taj hejt, a? :mrgreen:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Metallica

Post by KnightOfDoom » 17 Feb 2012, 19:41

Poslusajte novi album Machine Heada. Bolji je od svakog albuma Metallice posle te '91 u koju hoce da se vrate ovim koncertom.
I realno ... da mi se daju tolike pare pre bi otisao da vidim Gojiru i Machine Head nego Metallicu :)


User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Metallica

Post by nebojsak » 17 Feb 2012, 19:50

KnightOfDoom wrote:Bolji je od svakog albuma Metallice posle te '91
Što i nije neko ultra dostignuće :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Metallica

Post by Cortex » 17 Feb 2012, 19:51

3:11 knight of doom-e, 3:11!!

zhao mi je ali takve stvari dopushtam samo Mikael Akerfeldt-u :)

ma ljudi uzhivo cu uz ovo da se napalim kao majmun tako da shto se mene tiche yay za machine head!
al da mislim da su neozbiljan bend to mislim svakako. :ziveli:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Metallica

Post by KnightOfDoom » 17 Feb 2012, 19:55

Vec si poslusao ceo album haha :lol:
Nebitno... samo ne kontam toliki hejt upucen Machine Headu... Uzivajte u koncertu vi koji idete. I budite srecni sto im nije van gog opet predgrupa. Ili kartel :XD:

@ Cortex
Pa dobro jbg iskuliraj tih nekoliko sekundi do 3:25, morali su malo da spuste sve zbog tog dela :)

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Metallica

Post by Stanko » 18 Feb 2012, 00:49

KnightOfDoom wrote:Uzivajte u koncertu vi koji idete. I budite srecni sto im nije van gog opet predgrupa.
Word!

Tacno se secam proslog koncerta, ja mladjan u martinkama na 100 stepeni (al su me bo'me spasile) i cekali smo par sati u fazonu - nek izadje BILO KO NA BINU, i onda se pojavio van gog :D i poceli su komentari, dobro, bilo ko, samo ne oni :) :) tako da, prezivecu i masince i godzile :) ja i dalje volim metaljiku, i zbog njih i idem, da vidim ono sto je ostalo od njih :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metallica

Post by doyle777 » 18 Feb 2012, 14:15

KnightOfDoom wrote:Poslusajte novi album Machine Heada. Bolji je od svakog albuma Metallice posle te '91 u koju hoce da se vrate ovim koncertom.
I realno ... da mi se daju tolike pare pre bi otisao da vidim Gojiru i Machine Head nego Metallicu :)
The Blackening je najbolji MH-ov album!

User avatar
Snake
Posts: 43
Joined: 02 Nov 2011, 17:43
Location: Šabac
Contact:

Re: Metallica

Post by Snake » 22 Feb 2012, 18:36

Ja nisam imao para i nisam stigao da kupim kartu za fan pit, ukoliko neko ima da proda neka mi se javi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest