Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Nyarlathotep » 02 Nov 2008, 12:41

Cortex wrote:
Orgasmatron wrote:...po meni ni onaj drkadzija Sherenian...
Ja ne mogu da verujem da je Derek svirao sa njim!!! Zashto Derek zashto??? :( Shta mu je to trebalo...ajde sa Billy Idol-om, sa njim bih i ja svirao, to je rock'n'roll a jebeni Malmsteen...o ne.
I Sherinian nije drkadzhija. On je kralj.

Ja imam jednu teoriju. Malmsteen-u su oooooodavno otishle ushi usled konstantnog sviranja ispred zida od Marshall-a i chovek sada ne chuje apsolutno nishta. Kako je drugachije moguce objasniti da on svira jednu pesmu skoro 20 godina? Toliko je patetichan da ja stvarno nemam rechi...niti Unicode karaktera...

Naravno, postojalo je vreme kada sam ga dosta slushao, bejah klinac, ali brate... ni tad nisam slushao nishta sem albuma do Trilogy-a i josh jedan, valjda Fire And Ice, ali zato shto je to prvi s kojim dodjoh u kontakt od njega.

Ni Iron Maiden nije nishta bolji u poslednje vreme...

Slazem se sa tobom, 100, ocigledno. Samo bih dodao da mu je od abnormalnih kolicina kokaina i viskija i ono malo jadno parce mozga totalno sprzeno, sto takodje doprinosi njegovog imbecilnosti i oholosti.
Jedino, Maiden... jesu novi albumi posteno odsvirani, producirani i u starom su duhu, JESU I BEZLICNI I POTPUNO NEZANIMLJIVI, ali Maiden su za covecanstvo uradili xxxxxxx vise nego glavato seljache, nikad se nisu prosabanisali. stari albumi su im toliko predivni i kultni, da im oprastam sva ova govna koja danas snimaju, i jedva cekam sledeci cert da cujem po koju staru. od Iron Maiden do Seventh Son of a Seventh Son - napisana je istorija. naravno, istorija se pisala osamdesetih godina, to je bilo vreme, trenutak, magija, i ne moze vecno da traje . meni je drago sto su aktivni, makar snimali i ove budalastine.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Orgasmatron » 02 Nov 2008, 15:28

Maideni su vec druga pricha, jedino mi je krivo shto su daleko bolje koncerte radili i u Budimpeshti i u JEBENOM ZAGREBU nego ovde kad su bili, lepshe mi je bilo kad sam bio na brave new world turneji u Budimpeshti, ovde su odshljakali koncert u fazonu svadbarske tezge, ali ko zna, mozda sledeci put (ako ikad vishe budu dolazili) bude bolje

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Duane » 02 Nov 2008, 17:42

stvar koja me nervira kod malmsteena, pored toga sto je seljak i "nafuran"(YOU HAVE UNLEASHED THE FUCKING FURY sort of things), je to sto on a i muzicari poput njega samo separatisu svoj instrument od celokupne muzike, u ovom slucaju to je gitara... zato nikad nisam slusao vaia satcha malmsteena itd itd... jesu oni preterani instrumentalisti sve to stoji, ali apsurd je slusati 3 sata "soliranja"... cemu takav stav? moj instrument je naj naj njemu netreba nista, ja mogu 3 sata da sviram i da ubijam solaze na 500 bita po minutu i niko mi nemoze nista jer sam ja baja... ??? ... pa to je ubilo rok n rol, a ne droga... cemu separatisanje npr. gitare od ostatka muzike? a to se desava i to u prevelikim kolicinama... kad me pita neko najbolji gitarista? hm... tocak hendrix page itd itd... najbolji bend? hm... smak experience zepps... nema tu gitara vs bend to je sve povezano to je sve isto... i verujem da 90% malmstinove publike spada pod "slusam samo gitariste type"... zastoooo? i to vodi samo dalje i dalje gitaru(u ovom slucaju) u jedaaan deep abys... e zato mi je kurt kobejn kao "gitarista" tojest muzicar bio uvek pre malmstina i slicnih...
e sad da se razumemo nekazem da satch nevalja, da su losi gitaristi, da su losi kompozitori... cak naprotiv u njihovoj muzici ima isto emocija i kreativnosti koliko i u drugoj... ali jednostavno me taj stav odbija onoliko koliko me njihova virtuoznost privlaci... i onda mi ostaju na sredini, kao prosecni... jebiga ja se izvinjavam svima, al tako ja to vidim i zato nikad nisam podnosio malmstinovu muziku i radije bi slusao BB Kinga za kog, ah ta superiorna sorta muzicara,"gitaristi" kazu da je nula i da su njegove "SOLAZE" jadne i male od 3 tona sastavljene, a covek je cist genije, nego 400 malmstina udruzenih...
jos jednom ako sam bio ostar izvinjavam se... nadam se da nece biti nekog bad vibea i presvega zelim da kazem da nemislim na nikog osobito nego jednostavno ovako generalno misljenje o globalnoj muzici...
xD

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Cortex » 02 Nov 2008, 19:28

Nyarlathotep wrote: Jedino, Maiden... jesu novi albumi posteno odsvirani, producirani i u starom su duhu, JESU I BEZLICNI I POTPUNO NEZANIMLJIVI, ali Maiden su za covecanstvo uradili xxxxxxx vise nego glavato seljache, nikad se nisu prosabanisali. stari albumi su im toliko predivni i kultni, da im oprastam sva ova govna koja danas snimaju, i jedva cekam sledeci cert da cujem po koju staru. od Iron Maiden do Seventh Son of a Seventh Son - napisana je istorija.
Jeste sve to...chak se i slazhem da je Seventh Son poslednji bash do jaja album, ali moram da odem i korak dalje i kazhem da su mi podjednako jadni danas kao i Malmsteen u smislu da ne mogu da im oprostim ovoliko ponavljanje u kompozicijama. Da, NE MORA DA SE SNIMI NOVI ALBUM da bi se nastupalo. Shta? Kao ne bi rasprodali svaki koncert da nastupaju 10 godina bez objavljenog albuma? Jes' moj falus...Za tih 10 godina bi se nakupilo 4 vanserijske pesme od 10 novih pa da ga *****. A to je dosta da eventualni novi album bude dostojni come back i onda da se lepo ode u penziju, ali falus. Ne mozhe to tako, sad i oni imaju adikciju od nastupa, da, vishe nemaju 25 godina i ne jure ribe ali volja za osecajem moci koji histerichni response publike pruzha je jacha od 15 Malmsteen-ovih kokaina, a on pored droga i viskija ima i ovu pomenutu adikciju te je samo dodatno jadan i upleten.
Koncert koji su odrzhali u Bg-u je bio jedva prosechan. I ako dodju opet, necu otici. Nisam ljut na njih, ali shto je dosta dosta je, nema potrebe siliti ishta. Ajde da nemaju leba da jedu...
Zato ja najvishe volim bendove koji izdaju album, dva, mozhda chak i tri, i raspadnu se. Takvi albumi su skoro po default-u genijalni i antologijski.
No...sve su ovo problemi do kojih ne dolazi u nekim drugim vrstama muzike, ipak je ovo rock'n'roll te valjda sve tako i mora da bude.

Wasted Years.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Guitar_thrill » 02 Nov 2008, 19:40

@ Cortex kako mislis da se Maideni ponavljaju kao Malmsteen? Maidenima si poslednja tri albuma totalno drugacija od onih starih, tako da tu nema ponavljanja, vec pokusavanje neceg novog ali u njihovom stilu.......naravno da su svima bolji stari albumi,ali oni bar ne pokusavaju da kopiraju sami sebe,zbog prodaje cd-ova ili ko zna cega,oni prave nesto novo,i cini mi se da oni to vole...........mozda je nemam dovoljno sluha,ali meni su uopste ne cini da se ponavljau,za razliku od Malmsteena..

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Nyarlathotep » 02 Nov 2008, 23:34

Duane wrote:stvar koja me nervira kod malmsteena, pored toga sto je seljak i "nafuran"(YOU HAVE UNLEASHED THE FUCKING FURY sort of things), je to sto on a i muzicari poput njega samo separatisu svoj instrument od celokupne muzike, u ovom slucaju to je gitara... zato nikad nisam slusao vaia satcha malmsteena itd itd...

ne treba Sathca trpati u isti kos sa svedskim svinjcetom. Satriani je neverovatno muzikalan i iskren intrumentalista, neuporedivo bolji i kompleksiniji muzicar od Malmstina. mislim da gresis.

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CgUwD9e8uNM&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CgUwD9e8uNM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by dweezil » 03 Nov 2008, 00:00

da i ja tako mislim, uopstemi nije jasno zasto vecina ljudi ovde na forumu navodi kao najjache gitariste R. Krigera, Pagea,Tocka i ostale penzose, pa mislim mnogo toga se desilo u muzici u medjuvremenu. Nije sve stalo kod Hendrixa. Ne znam ja bar mislim da ako ne razumesh Eddie Van Halena ili eto Satrianija, onda ne razumesh ni Hendrixa na pravi nacin. A sto se Ingvija tiche, on je def pukao i to odavno, ali je ipak ostavio neko mesto u muzici. Iskreno ipak niko ne zvuci kao on.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by sinisake » 03 Nov 2008, 00:05

A bogami debeljko nece nikad uspeti da napravi stvar poput ove:


A o izrazima lica i da ne govorimo. :lol:

Ali lidijska skala, to je mama svih skala, moram da priznam, ma koliko kao i debeljko, voleo harmonski mol. :D
Mada, kontam sta je duane hteo da kaze.
Kad pravim listu omiljenih bendova i izvodjaca, ni Satriani ni Vai nisu u prvih tridesetak, jbg. :wink:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by dweezil » 03 Nov 2008, 00:47

a jbg i ti, jedno su gitaristi, drugo su autori a trece dobri bendovi.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Duane » 03 Nov 2008, 01:03

ne poredim ja ynqwiea i satcha po kreativnosti i po muzikalnosti ili icemu slicnom, jednostavno ih poredim po tome sto su u stanju da izadju sami i da tripuju neki svoj trip 2 sata koji onda deca nazivaju soliranje i wanna be a rock star solo i slicno... meni je to truba, satch je za jingvija majka od kompozitora ali ja nisam to ni osporavao, cak sam to i napisao neznam zasto niste procitali xD jedostavno mi je bezveze ceo taj trip "SOLO GITARE" i sta on predstavlja, nepostoji ritam ili solo gitara ili slicno ili solaze ili nesto... to je sve muzika i netreba tu puno tripovati, ok solo, reci nesto ali sad krljati to po 20 minuta i nije bas kul... i tim se koliko ja kontam stvara jaz(ne dzez nego jaz) izmedju instrumenata a ne bi trebao... ceo taj trip ja sam gitarista i ja samo gitariste slusam ostalo me nezanima je shit, evo priznajem da sam se za satcha zezno jer znam da je on pricao kako slusa radiohead i to, al jednostavno jingvija i njemu slicne gitaroske andole nevidim kako slusaju neki bend uopste, nego ceo dan krkljaza arpedjoi i slicno, lepo je to, al bez neke solidne organizacije i konstrukcije koja se naziva bend i bez dodatne kreativnosti drugih clanova benda nece bit' nista od toga, samo ce se radjati jos vise malmstina koji ce raditi jednu te istu kompoziciju over and over again...

a dweezile brate ja tebe nerazumem onoliko koliko ti mene nerazumes xD
meni je jednostavno hendrix neprejebiv i to je to... nevidim tu iskru snagu experimentalnost u muzici vaia(ja njega cenim do neba i cak volim coveka kao coveka, ali mi je kao gitarista daleko od krigera i druzine, jer jednostavno odsvirati puno nota u sekudni je lepo, al je jos lepse reci nesto njima, pa makar to trajalo 3 minuta) kao sto vidim i osetim u muzici hendrixa ili tocka ili iommia... da se razumemo, nije to trip "nikad necu svirati kao steve vai pa cu da iskenjam kako on nema dusu i kako je sve u njegovoj brzini" cak naprotiv ja njega vidim kao vrlo emotivnog coveka koji svoje emocije prebacuje vrlo efikasno, ali nekako mi je sve to previse sterilno i previse cisto, previse GuitarPro... neznam to je neki moj feel... jos jednom se izvinjavam ako su komenti bili harsh, jer mozda me ko nerazume, al imam samo najbolje namere, nit' zelim nekog da pljunem nit' sam srdit sto nemogu da sviram kao yngwie...
xD

ps. sto se tice ovo nije sve stalo kod hendrixa... pazi bah je umro pre 400 godina, a danas ga 70% muzicara svrstava za kao bar neki influence a solidan procenat kao najveci influence... jednostavno postoje temporary dobre stvari i permanently dobre stvari... meni hendza tocak i page spadaju u ove druge pa makar to bilo 40 godina prije xD

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by sinisake » 03 Nov 2008, 01:13

Nemoj zezati da je Satriani rekao da slusa Radiohead???

O jbt, sad sam se prijatno iznenadio.

Duane, ali zar bas kod Tocka nije izrazito prisutan taj (solo) gitaroski ego trip?
Uzgred, meni Smak nije pojam inventivnosti u muzici.
Volim Tocka kao gitaristu, stvarno ima specifican zvuk i lepo svira, ali primecujem da i ti spominjes Tocka, a ne Smak(!), ako razumes sta hocu da kazem... :wink:
jedostavno mi je bezveze ceo taj trip "SOLO GITARE" i sta on predstavlja, nepostoji ritam ili solo gitara ili slicno ili solaze ili nesto... to je sve muzika i netreba tu puno tripovati, ok solo, reci nesto ali sad krljati to po 20 minuta i nije bas kul... i tim se koliko ja kontam stvara jaz(ne dzez nego jaz) izmedju instrumenata a ne bi trebao...
Last edited by sinisake on 03 Nov 2008, 01:20, edited 2 times in total.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by dweezil » 03 Nov 2008, 01:14

neam pojma ali dosta ljudi ovde na fourmu mi izgleda kao da nema svoj stav nego kao da im je neko ceo zivot punio glavu sa pogresnim uzorima i pogresnim stvarima, i zauzimaju stav blues je umetnost, metal je bzvz, gitaristika je bzvz, al dobro to je stvar mentaliteta i ogranicenosti i nekih kompeksa.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Duane » 03 Nov 2008, 01:19

dweezil wrote:neam pojma ali dosta ljudi ovde na fourmu mi izgleda kao da nema svoj stav nego kao da im je neko ceo zivot punio glavu sa pogresnim uzorima i pogresnim stvarima, i zauzimaju stav blues je umetnost, metal je bzvz, gitaristika je bzvz, al dobro to je stvar mentaliteta i ogranicenosti i nekih kompeksa.
ako si me tako razumeo onda si me pogresno razumeo... gitaristika je pre svega jedan mali delic muzike ako se odvoji od muzike onda moze da se zove i cukanje drveta to zelim reci, inace kako kao pokusaj gitariste mogu da kazem gitaristika je bzvz??? sad ako se ja neslazem s' tobom po pitanju necega neznaci da mi je glava puna nonsensa...

ps. da satch slusao radiohead, pricao u neki intervju da ih drzi na ajpodu xD

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Nyarlathotep » 03 Nov 2008, 01:41

sinisake wrote:Kad pravim listu omiljenih bendova i izvodjaca, ni Satriani ni Vai nisu u prvih tridesetak, jbg. :wink:
takodje. :mrgreen:
ali Malmsteen nije ni u prvih deset hiljada.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Yngwie Malmsteen - "Perpetual Flame"

Post by Nyarlathotep » 03 Nov 2008, 01:42

ne znam sta vam je cudno za Satrijanija sto slusa Radiohead? hehehe... pa nije on Malmsteen da se zaglavio na DP i Rainbow. :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest