Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Baba Slim » 20 May 2010, 23:41

Bio sam u KST na koncertu (posle njih su bili Alogija)... Vrhunska svirka, ali bilo žalosno malo ljudi. Ali da ne veruje čovek, odsvirali su kao pred milion ljudi. Odlično :bravo:
Po meni, Edge of Thorns je jedan od nezaobilaznih albuma, koji s vremena na vreme rado uzmem i poslušam, isto kao i Wake of Magellan.
Odlična muzika, moćna, grandiozna. Uvek se dobro osećam kad slušam. :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Stanko » 20 May 2010, 23:51

Baba Slim wrote:Bio sam u KST na koncertu (posle njih su bili Alogija)... Vrhunska svirka, ali bilo žalosno malo ljudi. Ali da ne veruje čovek, odsvirali su kao pred milion ljudi. Odlično :bravo:
Po meni, Edge of Thorns je jedan od nezaobilaznih albuma, koji s vremena na vreme rado uzmem i poslušam, isto kao i Wake of Magellan.
Odlična muzika, moćna, grandiozna. Uvek se dobro osećam kad slušam. :bambi: :bambi: :bambi: :bambi: :bambi:
Kazem, taj koncert nikad necu prezaliti. Ako se dobro secam, padala je kisa taj dan?

Inace uzivo sve sto sam gledao su fantasticni. Slaganje glasova, ma sve, bas su bend :)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by doyle777 » 13 Jul 2010, 14:29

Cool bend, meni se najvise svidjaju pesme Handfull Of Rain i Sirens...

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Stanko » 13 Jul 2010, 16:13

doyle777 wrote:Cool bend, meni se najvise svidjaju pesme Handfull Of Rain i Sirens...
Poslusaj Edge of Thorns album :) po meni najbolji uz Handful of Rain :)
Generalno Zack ima prelep glas...

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by doyle777 » 13 Jul 2010, 17:59

Stanko wrote:
doyle777 wrote:Cool bend, meni se najvise svidjaju pesme Handfull Of Rain i Sirens...
Poslusaj Edge of Thorns album :) po meni najbolji uz Handful of Rain :)
Generalno Zack ima prelep glas...
Aj' poslusacu, pa cu vam "javiti" sta mislim... Sigurno je dobar kad vec svi pricaju o njemu.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by doyle777 » 16 Jul 2010, 14:47

E jbg, double post... Cool je album, ima neke pesme koje malo smore, 2-3, ali ostale su cool. :D

User avatar
Mastem
Posts: 45
Joined: 27 Jan 2011, 03:06
Location: Vlasotince

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Mastem » 01 Feb 2011, 18:28

Oni su muzicari covece, ne muzikanti! Jedan od najboljih bendova ikad. I pravo da vam kazem, drago mi je sto ih malo ljudi slusa. Ne zasluzuju oni horde pozera i paljevina. Muzika je bitna zar ne?
Inace, pesma Hall of the Mountain King ima jedan od pet najboljih rifova u muzici, mada je glupo izdvajati ga iz pesme. Savrseno.
R.I.P Criss

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Stanko » 02 Feb 2011, 10:54

Mastem wrote:Ne zasluzuju oni horde pozera i paljevina. Muzika je bitna zar ne?
Izvini, a kako ovo steti muzici?
Image

User avatar
Mastem
Posts: 45
Joined: 27 Jan 2011, 03:06
Location: Vlasotince

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Mastem » 03 Feb 2011, 03:36

Stanko wrote:
Mastem wrote:Ne zasluzuju oni horde pozera i paljevina. Muzika je bitna zar ne?
Izvini, a kako ovo steti muzici?
Image
Nisam rekao da steti muzici. Kolicina ljudi koja slusa neki bend nikako ne moze biti merilo kvaliteta tog benda.
Nikad nisam upoznao nekoga ko slusa Savatage a ne zna sta je dobro, tako da mi ovaj bend sluzi kao neka vrsta detektora za dobar ukus. :ziveli:

lakimd
Posts: 3
Joined: 31 Jul 2010, 11:15

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by lakimd » 20 May 2011, 14:52

slazem se da popularnost nije merilo kvaliteta nekog benda.ali o tome ne bi trebali da raspravljamo u ovoj temi

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Sodom » 20 May 2011, 15:58

Regrin wrote:Pustio mi drug pre neki dan jednu pesmu sa albuma Edge of Thorns, svidela mi se, pa sam krenuo da preslusavam ceo album.
Evo, ovo mi je vec deveto preslusavanje. Mogu samo da potvrdim, super muzika
nemoj dalje da slusas. Ostali albumi su im losi, da ne pominjem dead winter.. na kom im je intro Sarajevo koje navodno mi bombardujemo. Glupi ameri ne znaju da razdvoje muziku od politike. Tad sam bacio 4 njihove ploce u djubre i od tada ne postoje. Ako nemaju dovoljno inspiracije da sami prave teme a ne da im teme servira CNN nisu vredni ni best off-a od 5 pesama.
Los i prevazidjen bend!

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by doyle777 » 20 May 2011, 16:14

Sodom wrote:
Regrin wrote:Pustio mi drug pre neki dan jednu pesmu sa albuma Edge of Thorns, svidela mi se, pa sam krenuo da preslusavam ceo album.
Evo, ovo mi je vec deveto preslusavanje. Mogu samo da potvrdim, super muzika
nemoj dalje da slusas. Ostali albumi su im losi, da ne pominjem dead winter.. na kom im je intro Sarajevo koje navodno mi bombardujemo. Glupi ameri ne znaju da razdvoje muziku od politike. Tad sam bacio 4 njihove ploce u djubre i od tada ne postoje. Ako nemaju dovoljno inspiracije da sami prave teme a ne da im teme servira CNN nisu vredni ni best off-a od 5 pesama.
Los i prevazidjen bend!
Ufff, brate, brutalno. :D :ziveli:

Ono, meni nisu nista posebno sad, malo sam odrastao u muzickom smislu, vise postujem komplikovane neparne ritmove i rifove sa jedinstvenim vokalima i basom koji ne prati gitaru... Tako da mi se vise ne uklapaju u muzicki ukus, mada ima par pesama koje su prejebane.
Sodom wrote:... da ne pominjem dead winter.. na kom im je intro Sarajevo koje navodno mi bombardujemo. Glupi ameri ne znaju da razdvoje muziku od politike...
:ziveli:

ReJalno, nismo (tacnije nisu, ne zelim da se poistovecujem sa tim ljudima) bombardovali Sarajevo, ali je bilo pod opsadom, nije da nismo krivi... A i pesma nema veze sa ratom:
In the town of Sarajevo, there's an old medieval square
There's a church aside one corner most believe was always there

It was built a thousand years before any now were born
And its glory was its belfry with its stones all gray... and worn

Now there's a gargoyle on that belfry and he's been up there for years
And he has watched and he has pondered: "What is laughter, what are tears?"

And he's never found his answers as he sees the years go by
But he watches and he wonders with his stone unblinking eyes

:wink:

User avatar
Sodom
Posts: 70
Joined: 30 Apr 2011, 15:00
Location: Beograd - Bele Vode

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by Sodom » 20 May 2011, 17:13

Sve je istinito sto sam napisao. Imam 36 godina i dobro se secam kad je izasao Dead Winter... sa sve gargojlom na naslovnoj strani koji brat bratu po ku..a nema ni sa cim. Lupaju gluposti ko maxim po diviziji. I secam se njihovih reci kada opisuju tu pesmu. "serbian forces bombarding Sarajevo"....
Ma zabole me za njih. Ispusene mustikle jos pre 1990 godine.
Zao mi samo sirotog Jeff Watersa koji im je bio gitarista na koncertu u Bg-u. Njegov bend je sahranio savatage pre nego sto su se skupili i to u svakom pogledu.
Nisam bio na konceru.... secam se tad sam se brskao u Grckoj i slusao Nevermore Politics of Extasy i slicne CAREVE.

N3ssaya
Posts: 45
Joined: 06 Mar 2011, 09:11

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by N3ssaya » 20 May 2011, 23:38

Čuo sam samo Power of the Night i In the Hall of the Mountain King... Iako sam ja više rock-hard rock tip, ovo mi je odlično..

wladymeer
Posts: 7
Joined: 05 Feb 2011, 18:13
Location: Beograd / Smederevo

Re: Metalci, šta mislite o grupi Savatage?

Post by wladymeer » 14 Jun 2011, 11:44

Jedan u nizu od užasno potcenjenih bendova a da niko ne zna ni kako ni zašto...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest