Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by AllHopeIsGone » 10 Jan 2009, 03:26

Postavljam ovu temu da bih nasao ljude sa kojima mogu da pricam o ovim bendovima, jer niko to oko mene ne slusa, osim jednog drugara koga vidjam jedan put u 2 meseca :x
Postavio sam ovu temu ovde, iako ih ne vidim kao metal bendove, jer kontam da ih pojedini ljubitelji metal muzike simpatisu :D
A ako prihvatim da je u pitanju metal, verovatno je rec (po meni) o retkoj progresiji koja se desila u metal muzici u poslednjih par (15) godina. Slusao sam dosta "progressive" bendova i nije mi bilo jasno sta je kod njih progresivno..

User avatar
This_Life_IMN
Posts: 12
Joined: 12 Jan 2009, 22:56

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by This_Life_IMN » 17 Jan 2009, 00:48

AllHopeIsGone wrote:Postavljam ovu temu da bih nasao ljude sa kojima mogu da pricam o ovim bendovima, jer niko to oko mene ne slusa, osim jednog drugara koga vidjam jedan put u 2 meseca :x
Postavio sam ovu temu ovde, iako ih ne vidim kao metal bendove, jer kontam da ih pojedini ljubitelji metal muzike simpatisu :D
A ako prihvatim da je u pitanju metal, verovatno je rec (po meni) o retkoj progresiji koja se desila u metal muzici u poslednjih par (15) godina. Slusao sam dosta "progressive" bendova i nije mi bilo jasno sta je kod njih progresivno..
Evo burazz ja sam upravo uleteo u Messhuggah ovih dana, taman da mi dash savete koje bi pesme prve trebao da preslusam !!! Pazi, inace vise slusam neke alternative metal bendove, al zna se ipak sta je sranje, a sta je vredno slusanja!!! zato c mon daj mi predlog!!! 8) 8)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by AllHopeIsGone » 18 Jan 2009, 03:13

Pa:) Saznao sam za Meshuggah-u 2003 ili '04 ali nisam mogao da ih svarim tada, pokusavao sam sa Nothing-om i Chaosphere-om, i oba albuma su posle 3. do 5.
pesme (kako kad) izazivale teze mucnine i slabije glavobolje, tako da sam batalio pricu do pre godinu i po dana, kada sam se dokopao njihovog rare trax-a
iz 2001. godine. Na albumu mi je 1 pesma zvucala izuzetno pitko, u pitanju je pesma Concatenation (Remix). Ranije nus-pojave slusanja ovog vanvremenskog benda
su izostale i rekoh sebi:"Do jaja!" Slusao sam tu pesmicu neko vreme (samo nju 2-3 nedelje po vas celi dan:) I odlucio sam tad da cu ih provaljivati pesmu po pesmu
sto bih svakom (ko god je svestan genijalnosti ovog benda a ima problema sa prvim kontaktom) toplo preporucio. Sledecu stvar je bila New Millenium Cyanide Christ, pa Closed
Eye Visual i ziveh na ove 3 pesme mesecima. Ondah sam se uhvatio u kostac sa Rational Gaze-om i nakon par dana rvanja, skontah je (uslovno receno:)
I ubrzo nakon toga shvatio sam da sam se navikao (i navukao) na njih potpuno i od tad uzivam:)
Razlog zbog kojeg sam se toliko zadrzao na par pesma je njihova ritmicka slozenost. I dok nisam provalio pesmu do kraja, tj. da mogu da je slusam kao pesmu
koja ja napisana u 4/4 nisam prelazio na sledecu. Sad se mogu opustiti i uz pesmu koje "ne razumem" od samog starta, tj. koju prvi put cujem.
Album koji je definitivno naj-pop je Obzen (2008) i naravno, sjajan je! Izuzetno lako ulazi u usi i ne izlazi iz glave, nikad!
Album Catch Thirtythree (2005) je..ako smem reci minimalisticki i jedinstven u opusu ovog jedinstvenog vokalno-instrumentalnog sastava:)
Mislim da je konceptualan (tako se valjda kaze), znas, kao jedna pesma ili prica. Nisam se susretao sa takvim albumima cesto, samo jedanput mislim (Metropolis part2, Dream Theater)
Inace, kroz celu price Meshuggah-e, provlaci se jaka crta minimalizma (iako se to na prvo slusanje po muzici, a narocito po textovima i ne bi rekl'o).
Notihng (2002), meni trenutno omiljen album i rekao bih da je to drugo mesto u njihovoj karijeri gde oni znacajnije menjaju svoj zvuk (na bolje, naravno)
Prvo bi bilo None (1994).
Eto nadji pesme koje ti odgovaraju i polako, a mozda bi mogao sa Obzen-om da pokusas, ako hoces ceo album odjednom da svaris.
Sto se tice The Dillinger Escape Plan-a..hm..ako se budes ikad usudio da ih slusas..pa, pevac Meshuggah-e je rekao gitaristi Dillinger-a prilikom jedong zajednickog intervijua: "Man, your band is fuckin' insane!" :mrgreen:

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by zolideathmetal » 20 Jan 2009, 10:11

Moram da odlusam taj Dillinger, svi hvale, ja ni cuo nisam :P
A sto se tice Meshuggah, obozavam. Ceo Math metal trip (meshuggah, scamp, synthetic breed, itd).

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by AllHopeIsGone » 24 Jan 2009, 19:26

Hvala na novom math metalu :roll: Scamp, Synthetic Breed..pokusavam da ih svarim ovija dana. Hm.. hm.. malo (vise) mi predstavlja problem po meni ocigledna i prejaka doza nu-metala kod oba benda. Sinteticko je previse (sto mogu i oprostiti bendu koji se zove Synthetic Breed :lol: ) Mada Dillema ima jedan od najjacih pocetaka koji se sam u zivotu cuo, tako da..necu odustati jos od njih, nikako! :mrgreen:

Mada Meshuggah-u ne bih svrstao u grupu ovih bendova, ali dobro..to je vec stvar licne percepcije :mrgreen: Rekose mi ranije da je Mudvayne math metal. Mogao bih njih da pridruzim Scamp-u i S.Breed-u :D

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by nenadnenad » 28 Jan 2009, 01:43

meni se do sada jedino svidja meshuggah medley

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Paprika » 29 Jan 2009, 12:59

Meni se ne svidja opis 'math metal' :] Ipak je to muzika... i to kakva...

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by AllHopeIsGone » 29 Jan 2009, 23:00

Paprika wrote:Meni se ne svidja opis 'math metal' :] Ipak je to muzika... i to kakva...

Slazem se u potupnosti :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Cortex » 29 Jan 2009, 23:04

Ljudi jel mislite na Sybreed kad kazhete Synthetic Breed?

Meni je taj bend odlichni odlichni moderni metal, dechaci jebu keve. Kazhem dechaci jer su mlogo mladi, bar kad je izashao prvi album bili...Bend je keva. Po meni.

A od Meshuggah-e, najbolji mi je Nothing. Ali samo trenutno. Sve ih volim. :)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by zolideathmetal » 30 Jan 2009, 13:55

Cortex wrote:Ljudi jel mislite na Sybreed kad kazhete Synthetic Breed?
ne, to su 2 benda :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by AllHopeIsGone » 31 Jan 2009, 20:32

zolideathmetal wrote:Moram da odlusam taj Dillinger, svi hvale, ja ni cuo nisam :P
A sto se tice Meshuggah, obozavam. Ceo Math metal trip (meshuggah, scamp, synthetic breed, itd).
Preslusao par puta Scamp "Mirror Faced Mentality" album. Joj..svaka pesma ima jedan ili vise sjajnih momenata, al' ni jedna mi se cela ne svidja. Mlogo im je isecena muzika, pesme im nemaju prirodan tok.
Cesto mi se cini da su im nepari isforsirani. Produkcija previse digitalna, bas je je nu-metal. Zvuce u sustini kao "progresivniji" Dry Kill Logic (narocito vokalne clean deonice, preslikano). Sve u svemu..do jaja bend! Jako zabavno za slusanje :D

Sythetic Breed..nisam mogao ni da pocnem da ih slusam, jer mi se ucinilo da bih dao iste komentare kao i za Scamp, samo je to kod njih sve 7 puta vise izrazeno :) Vestacko, vestacko, vestacko :|

A sta je sa tim Sybreed-om? Na sta to lici?

p.s. Sta je cave, sta ste se ukenjali, niko ne sme da se kaci sa The Dillinger Escape Plan-om? :hide:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Kristiko » 04 Feb 2010, 12:07

Meshuggah je meni ok mada ne bih mogao da ih slusam konstantno, dosade. Dobar koncept, poliritmija, dosta su uticali na danasnju metal scenu. Ne moram ni da pominjem osmozicane tenkovske busilice kojima rovare.

Najjaci spot od njih:

TDEP sam slusao, imam njihovu diskografiju. Ono, zanimjlive su mi njihove obrade, autorske...noup. :)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by AllHopeIsGone » 04 Feb 2010, 13:55

@ Kristiko

Skoro sam pricao sa drugarom o tome sto ljudi uopste sviraju osmozicane brusilice ;) Da li je jedini razlog tezina zvuka, dubina frekvencija koja se dobija samo na takvim gitarama ili ima jos nesto. Dosli smo do zalkjucka da kod vecine bendova jeste verovatno to u pitanju, al' kod Meshuggah-e mozda i nije. S obzirom da doticna gospoda ima sklonost ka koriscenju 12-tonske harmonije (Shenberg i ekipa) jednostavno mislim da im je koja oktava vise zaista potrebna zbog komponovanja pesama. MIslim, njihovi rifovi obuhvataju i do 3 oktave sto bas i nije lako odraditi na klasicnoj elektricnoj gitari, narocito pesme sa obZen-a (Pineal Optics Gland i Dancer to the Discordant System).

Sto se tice TDEP, pa skoro da se mogu sloziti sa tobom. Mozda bih dodao da su im sve pesme koje imaju pop formu, ovih malo par laganijih, meni zaista odlicne. Ovo ostalo, posle pocetnog odusevljenja, mislim da i nema nesto mnogo smisla :)

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Kristiko » 04 Feb 2010, 23:25

Ako je tako, ok onda, mislim, meni u svakom slucaju ne smeta jer volim duboke stimove a oni su zaista to doveli do krajnjih granica. Tu se tonalitet vise i ne cuje, samo cisto probijanje Zemljine kore. Dodamo na to i atonalnost + poliritmiju + vokal = audio haos ("Chaosphere", je l'...). Danas se vec ide dotle da otprilike za jedno deset godina necemo vise ni svirati gitare vec distorzirane harfe (ovo, naravno, nije receno u negativnom vec saljivom tonu). Ono sto meni vremenom smeta kod njih je preeeeeeeterani minimalisticki pristup gde se jedna sema ponavlja, i ponavlja, i ponavlja, i ponavlja... To bi bilo ok da postoji gradacija kao sto se kod NIN - a desava, jedan motiv pa se na to dodaje novo, da se nesto desava ali ovako postaje poprilicno zamorno. U sustini, imaju dosta zanimljivih elemenata koji su prilicno uticali na danasnje bendove tipa Sybreed, Mnemic, Synthetic Breed, Scamp, Textures i dr. I na mene, naravno. :D

TDEP - samo kad se setim pesme "Fix Your Face", na primer... Vokal mi se ne svidja uopste, mnogo mi to neozbiljno i besmisleno deluje. Prosto, ne leze mi, da sad tu ne filozofiram. :)

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by faks » 04 Feb 2010, 23:34

ooodllican band :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest