Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Void » 07 Feb 2013, 00:07

:grummel_2:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Uncle Moe » 07 Feb 2013, 00:26

A dobro, meni je i In Flames bio naporan kad sam bio mali. :bambi:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Void » 07 Feb 2013, 00:38

мени они постају све напорнији како старим, не знам ни сам како и зашто :mrgreen:


онтопић:

колико први део нове песме смара, толико ми је други део дојаја :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Stalker » 07 Feb 2013, 03:04

Слажем се да је прва половина песме много досадна. Солажа је типична ЊуТорендал стил (суманито риљање по праговима), који је већ изгубио помало на смислу на Колоссу. Од оног драмНбас дела ствари постају мало занимљивије али би нпр било много боље да се лендскејп гитара (Хагстром?) чује подоста више у миксу. Што се самог драмНбас дела тиче, инчерестинг је али могло је то и боље мој Ловћене. Бар си почео да се бориш за своја права! Ал да, слажем се да је улаз у хеви рифовање из тог драмНбас дела поприлично добар. Даје ми тај кошмараст шмек Мешуге, само на мало другу фору. Штета за ту амбијент гитару, брутална је свирка у питању..

Мени је генерално цео тај тзв Ђент покрет поприлично напоран. Превише сличних бендова да би постали битни, а сами по себи уопште немају муда да пробају нешто ново са звуком. Перифери? Шта су они урадили? Којих песама од њих се сећате? ја се не сећам, али се сећам да су технички добри и да звуче као рециклирана Мешуга. Не знам да ли су такав утисак хтели да оставе на мене. Гледао сам оног Тосина Абасија како свира неки акустик с неком рибом и заправо та једна песма ми се свидела 50х више него све што је икада избацио са Енималс ез Лидерсима. Можда ће звучати мало егоцентрично, ал јебеш га, није толико уверавам вас - ево примера: зашто гитаристи не воле да имају фрећлес басисту? :mrgreen: Уверен сам да би ђент био бруталан са фрећлесом, ето само скинеш прагове и сонично се већ разликујеш од 95% других бендова, а и добро звучиш јер фретлес има тај природни риљ који фретед басеви не могу да имају, и то без икакве дисторзије. Ето мале личне тангентице.

Енивејз, од мора тих чуга-чуга бендова једино је њин твораз знатно различит и бољи по квалитету - Мешуга. Нисам фен жанра али су чру екипа, технички надарени и мудно тешки, и једини су ђентлмени које сам чуо да изражавају емоције на добар начин. Оно, када Хааке, Ловћен и Торендал опиче неки мудни ритам и Хагстром то покрије неким кошмарастим "лиииииииииииииииииир-лиииииииииииииир" амбијентастим деоницама, а још се на то надовеже онај болесник Кидман, овај бенд стварно једини уме да направи атмосферу од ђента.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by L4t3r4lu5 » 07 Feb 2013, 12:20

Meni je u mojoj mladosti jelte In Flejms žešće svež za razliku od Mešuge, stvar ukusa valjda, ali te razvučene strukture pesama i čaga čaga čaga rifovi mi uopšte nisu interesantni. Ne znam ni za taj horor vajb, da bi mi prijao mora da prati određena doza melodičnosti koju Mešuga nema. Kapiram što im se klanjaju/te ali tis džast eint for mi. :)
A za Periferi mogu komonto da ti izlistam ceo prvi album. Miks tekstova mitološke tematike, elektronskih interluda i djenta koji sam po sebi zvuči kajnda futuristički mi slika atmosferu alternativne Beovulf (1999)/Enki Bilal realnosti koja meni neverovatno leži. A ni Spenserov hjudž registar nije nikakav minus prekoputa Jenzovih konstantnih, konstantnih nazovineznamnijaštasu skrimovina.
Nije da hejtujem, samo pravdam moje mišljenje koje je samo moje. :mrgreen:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Stalker » 07 Feb 2013, 13:43

Перифери звучи као рециклирана Мешуга лол. Кацам узео пре 2,3,4 године да чујем прву песму Периферија, пустим је и питам друга "ел офо Мешуга, ел ме зајебаваш?". Перифери је несирова Мешуга са клин вокалима који су некако аут оф плејс. А Мешуга је веома мелодична, али мислим да капирам шта си хтео рећи - Мешуга нема тај след тонова на који се уво навикло (као што има Перифери нпр). То је тачно, али уво то почиње да цени после неког времена.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Void » 07 Feb 2013, 13:55

царе, тај исти Јенс има 47 година, свира и гитару и бас. Кад "певач" Периферија направи песму као што је "Бихајнд Д Сан" онда ћу прихватити да се Перифери и Мешуга помињу у истом контексту.
Волео бих да видим ликове из Периферија кад премаше четрдесету/четрес'пету.

Перифери је смешан бенд. али БУКВАЛНО, кад их видиш, дође ти само да се смејеш по цео дан. Нула емоције, само савршено испеглан звук и ту и тамо понеко интересантно гостовање. Скинуо сам њихов други албум, чисто да видим шта ту има кад их клинци толико воршипују и обрисао сам га после одслушаних 5-6 песама. Толику количину гована/квази електронике нисам могао да сварим.
Нем појма, то ваљда ови клинци што их је срамота да кажу да готиве хаус/тренс воле да слушају. Оно, уклопљено у тврђи звук и таман толико кратко да их мине жеља за ђускањем. Мене интересује како они тај електронски део одсвирају на концерту? Имају ДиЏеј-а? Шуре матрице? Певач промени тоналитет па пева испрекидано?

сав тај ђент покрет је потпуно вештачки. И то је највећи проблем комплетног тог покрета, јасно се види и осећа да је апсолутно вештачки, а нико да избије из тих граница и направи нешто вредно слушања/памтљиво на дуже време. Јбг.


Сталкиша, мислим да полако али сигурно Лувгрен добија све више и више простора :D

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Tenji » 07 Feb 2013, 14:01

Ja ne bih povlacio nikakve paralele izmedju Meshuggah-e i Periphery-ja... Ovi prvi jesu u neku ruku glavni krivci za nastanak djent scene, ali tesko da su uopste deo iste. Ta djent scena od samog pocetka zivi neki sopstveni zivot koji se vise zasniva na recikliranju same sebe nego konkretno meshuge. :D E sad, samim tim sto je scena jako brzo postala poprilicno velika dovelo je do dve stvari, prva je da dosta bendove slice jedni na druge, a druga je da se u gomili povremeno pojavi nesto sto je stvarno zanimljivo, po zakonu velikih brojeva. Djent je onoliko zanimljiv koliko se ti dobro postavis prema njemu, ne mozes ocekivati da ce sve biti wow. :D
Inace, ne znam sto ranije ne poceh da ozbiljno preslusavam ovaj berindzer esc plan, ima jako finih momenata...

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Void » 07 Feb 2013, 14:05

Tenji wrote:Inace, ne znam sto ranije ne poceh da ozbiljno preslusavam ovaj berindzer esc plan, ima jako finih momenata...
Хорс хантер заувјек! :mrgreen:
убијају ликови кад се навикнеш на лудило :)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Tenji » 07 Feb 2013, 14:08

Ludilo me i privuklo. :D Da ih ti ne spomenu ono vece, ko zna kad bih se setio da sednem i preslusam kako dolikuje. :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Cortex » 07 Feb 2013, 14:22

Tenji wrote:berindzer esc plan
zashto mrzish behringer pedale? :D

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Tenji » 07 Feb 2013, 14:49

Ne mrzim ih. :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Stalker » 07 Feb 2013, 14:57

Даа Дилинџери кидају, дуго их нисам чуо дуго. Милк Лизарђ песметина.

За Војда +2
За Тењија +1

Ево једне од занимљивијих ствари из те ђентастије приче. Има ту и мало Девина Таунсенда итд, јако је фина песма. Додуше, послушао сам пар песама Дестини Поутејтоуа и за сада ме нису заинтересовали као нпр ови соло радови.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Tenji » 07 Feb 2013, 15:25

Gotivim ja Davida, doduse, onaj prvi EP njegov mi je bolji. A Destiny Potato treba da izbaci album uskoro pa cemo videti na sta ce to da lici, do sada skoro nista nije moglo da se poslusa, par demoa mozda.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Meshuggah, The Dillinger Escape Plan

Post by Void » 07 Feb 2013, 16:01

да, Давид је океј скроз. Има башбаш занимљивих момената, а и свиђају ми се гостовања која је реализовао :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest