za metalce i metalke

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: za metalce i metalke

Post by blaze » 28 Apr 2009, 12:49

Ja slusam metal ali se ne nazivam metalcom.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: za metalce i metalke

Post by Doolio » 28 Apr 2009, 15:52

cekaj, pa jel ti nije objasnio neko na onom drugom topicu?
ako ti i dalje nije jasno, reci, pa da ti objasnim na PP, pa da mozes i ti da se pridruzis.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: za metalce i metalke

Post by cccira » 28 Apr 2009, 15:58

Ja ne slusam metal ali sam metalac :mrgreen:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: za metalce i metalke

Post by MetalFunk » 09 Jul 2009, 16:53

friedman wrote:Slušam metal, ne smatram se metalcem.
:1: :1: :1:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: za metalce i metalke

Post by MetalFunk » 09 Jul 2009, 16:53

cccira wrote:Ja ne slusam metal ali sam metalac :mrgreen:
hahahahah :XD: :XD: :XD:

Desecrator
Posts: 2
Joined: 21 Dec 2010, 21:39

Re: za metalce i metalke

Post by Desecrator » 22 Dec 2010, 15:53

Većina današnjih ''metalaca'' su idioti.Slušaju 10ak bendova (Children of Bodom,Norther,Iron Maiden itd.),sviraju neki instrument kako bi,jel te,privukli ribe,i oni su metalci.Bravo za njih.Ima tu izuzetaka,ali su retki nažalost.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: za metalce i metalke

Post by Doolio » 22 Dec 2010, 17:21

desecratore, izvini, al morao sam, nista maliciozno, sve u duhu sale:) nemoj ovo shvatiti zlonamerno, ali me je tvoj post inspirisao:)
i dobrodoso na forum:)


pravi metalci slusaju 140-380 bendova, od kojih mnogi imaju snimke samo na kasetama, ne jebu nista jer je jebanje fensi i non-tr00, pogotovo ako im ribe pridju zbog toga sto sviraju dzitru. zatim, moraju biti siromasni, ali imati ful metal garderobu od par stotina jura, moraju shvatati death metal, mrzeti pop i imati love/hate relaciju sa skinsima i njima bliskom muzikom.

podrazumeva se poznavanje nordijskog i slovenskog paganskog panteona, kao i postovanje severnoevropskih i istocnoevropskih pagan blek bendova. pravi metalac mora biti obucen po svim metal propisima i kada ide u pekaru, isprva mu je mozda nelagodno, ali onda shvata da su strah i zacudjenost na licima ljudi zapravo odraz njihove slabosti i umne ogranicenosti zbog cega ce uvek biti deo nemetal krda, nedostojan metal mantije.

pravi metalac mora imati metal bend koji radi iskljucivo autorske stvari, ali u isto vreme mora biti cvrst i nepokolebljiv prema eventualnim inovacijama, ako neko od clanova benda pocne da luduje i pravi neke fjuzne, pozajmice i zanrovska setanja, momentalno mu prepisati slusanje immortala pet sati dnevno u periodu od nedelju dana.

komercijalnost je no-no, klavijature takodje. neretko se desava da, pravi metalac sretne osobu nemetalca koja slusa njemu drag bend. postoje dve mogucnosti: ako ta osoba slusa doticni bend iskljucivo zbog socijalizacije i bez udubljivanja, sve je u redu. ako, medjutim, nas metalac otkrije da ta osoba zaista uziva u muzici cenjenog benda, taj bend se odmah brise iz metalceve kolekcije. nijedan nemetalac nije sposoban da razume i voli tr00 metal muziku tako da se zakljucak, ma kako tragican, namece sam: taj bend vise nije metal bend. ovo se takodje mora javiti svim pripadnicima metal pokreta koje nas junosa poznaje

ocevi metala i svijetli stupovi metal muzike se moraju slusati. ponekom tr00 metalcu ovo moze biti problem jer mu se ne svidjaju svi izvodjaci koji spadaju u u kamenu uklesane starine, medjutim, ovo je samo deo bola koji svaki metalac prozivljava, a koji ljudi spolja ne razumeju i nikad nece razumeti.

pravi metalac mora uvek biti spreman na odbranu svojih metal idola i u tome mora biti vispren i hitar kao vidra. ako neko od nemetalaca primeti za bitan bend da su im losi tekstovi, metalac mora imati spreman jedan od odgovora, npr "kod njih nisu bitni tekstovi, slusaj muziku". ako nemetalac primeti da neki bend stvara repetitivnu muziku, odgovor je obicno "to je zato sto su tr00, imaju energiju". medjutim, postoji odbrana i za sasvim suprotnu primedbu, a to je cesto "to je i poenta u muzici, dobra harmonija, zato su oni odlicni muzicari, jedino metal inkorporira dzez i klasiku, to je jedna prefinjena, a opet energicna muzika".

pravi metalac, ako se odluci za opasan korak kao sto je seksualno opstenje, mora naci metal zenku klasicnog metal obrazovanja i cvrstih metal shvatanja. sve ispod toga preti da narusi njegov tr00 integritet, pogotovo ataci na njegovu metal personu od strane nesvesne nemetal zenke: "a jel moramo stalno ovo da slusamo u kolima?" ili "jel mozes da operes kosu?" ili "idemo kod mojih, ajde obuci se normalno". naravno, u klasteru tr00nessa odnos metal muzjaka prema zenkama je cesto veci od 10:1. takodje se mora u obzir uzeti i procenat koitalno prihvatljivih zenki, sto smanjuje izbog i mogucnost opstenja na zabrinjavajuci nivo. stoga dolazi do cesto izrazite alfa dominacije najtr00 muzjaka, sto dovodi do karakteristicnog unutrasnjeg 'leiden'-a svojstvenog za beta i gama metal muzjake, cime dolazimo do sledece stavke:

pravi metalac mora biti alkoholicar, minimum drugog stepena. takodje, on mora prezirati narkomane, karakterisuci ih kao slabe, previse emotivne i prljave. oni su za njega spomenik dekadencije drustva i tuzna ljustura eskapizma koja toliko odudara od autenticnog ubermenscha kakav je tr00 metalac. metalci piju iz tr00nessa, a ne iz eskapizma. medjutim, u ovom trenutku se moramo vratiti na visprenost vidre u branjenju metal drustva. alkoholizam moze predstavljati eskapizam i nesposobnost borbe sa pritiskom i emocijama, ako je to u cilju odbrane metal filozofije, npr ako pijanog metalca kritikuju da je infantilan, grub, hladan i slicno. onda na scenu stupa upravo eskapizam kao svojevrsna humanizacija metalske alkoholisanosti. medjutim, posto je pice legitimno, cisto i manly, nije poljuljana rigidna metal kultura. dakle, posezanje za alkoholom moze imati eskapisticku notu ako je to potrebno. alkohol i dalje ostaje i sredstvo i cilj i time je metal filozofija netaknuta i neuprljana. na isti ovaj nacin se moze opravdati i cesta agresivnost u alkoholisanom stanju. metalac je jak, mracan i nosi patnju u sebi, on je pritajena zver sa dobrom dusom i srcem ratnika. njegova reakcija je destruktivna i neustrasiva, cak i u palom stanju patnje on je gordi nordijski ratnik ili pak moderni nosilac socijalnog bunta, a ne prazna pasivna ljustura, kao sto su to uzivaoci droga.

metalci moraju brinuti o svom imidzu. kao jedna od najpostojanijih subkulturnih grupacija, oni ne smeju dozvoliti da budu ugrozeni od strane drugih grupacija. ovde se prvenstveno misli na faktor specificnosti i vecnu stafetu misticnih autsajdera, arhetipnih neshvacenika modernog drustva. najsveziji primeri predstavljaju borbe protiv hip i emo pokreta koji su u poslednje vreme u zizi interesovanja. paljba se morala otvoriti na svim frontovima, pa smo tako dobili plejadu argumenata protiv ovih grupacija od strane metalac. u tim argumentima, mnogi idu na stetu samim metalcima, ali bitna je visprenost vidre i agresivnost, uz devizu 'bitno je kako se kaze, a ne sta se kaze'. pa tako imamo goticare koji kritikuju emo pokret zbog besmislene garderobe i frizura; postovaoce poljskog i ruskog pagan bleka koji kritikuju hipstersku opsednutost opskurnim i nepoznatim bendovima; doom metalce koji kritikuju tematiku i filozofiju emo kulture; power metalce koji kritikuju povrsnost emo muzike...medjutim, pravi metalac ne sme analizirati i preispitivati odluke i poteze gigantskog socijalnog konstrukta kao sto je metal zajednica. metal kultura moze opstati samo ako se drzi zajedno i u dobru i u zlu. religijski koncept utkan u svetovno telo. jako efikasno.

metalci ne smeju biti ateisti. oni mogu biti antiteisticki ili teisticki naklonjeni, cesto i jedno i drugo u zavisnosti od situacije. cesto se u jednoj osobi preplicu teizam i antiteizam. na primer: "satanizam u pesmama tog i tog benda predstavlja slobodu, nema religijsku konotaciju. covek je rob religijskih i socijalnih kanona i satanisticki motivi u tim pesmama predstavljaju alegoricnu kritiku modernog drustva, nista vise. i ja se slazem sa njima". ist osoba ce cesto izgovoriti i nesto kao "postujem paganske bogove, naravno. ovo sto imam oko vrata je torov cekic, imam i jedan istetoviran na grudima". ako ga suocite sa ove dve izjave, pribegava vidrinoj visprenosti ili pak svojevrsnoj odbrani, a to je - simbolika. ako je nesto simbolicno i alegoricno, manevarski prostor metalca se povecava, a autsajdera smanjuje jer nije upoznat sa materijom. pa tako ako nemetalac primeti da su tekstovi kanibal korpsa prizemni, besmisleno surovi i senzacionalisticki bez potrebe, metalac ce reci 'to je simbolicno i alegoricno. bunt, kritika drustva na jedan specifican nacin...treba to razumeti da bi znao sta ti pricam'. ovde metalac dobija ogromni manevarski prostor, dok autsajderu ostaje da prihvati svoju ogranicenost i neupucenost.

dosta za sad jebote, nisam normalan...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: za metalce i metalke

Post by cccira » 22 Dec 2010, 18:45

:rlol:

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: za metalce i metalke

Post by vasko » 22 Dec 2010, 21:44

hahaha, sjajan post

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: za metalce i metalke

Post by Mrav » 22 Dec 2010, 22:58

ovaj post je win :kokice:

Evo, ja sam kao mali bio 'metalac' nikad tr00 po datim kriterijumima, pobogu meni se samo jako sviđala muzika :) kako mogu da budem tr00 (uostalom kad sam ja bio mladi metalac, nije se ni baratalo izrazom tr00) kad ne ispunjavam sve uslove :mrgreen: .

Sada bi mi bilo krajnje glupo da kažem da sam metalac, sad sam neki roker-koker, koji često voli čuti dobar metal :metal:

Uostalom... ko su bre ti klinci da meni kažu šta sam ja? :grummel_2: MRŠ BALAVCI! ^^

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: za metalce i metalke

Post by Solomon » 23 Dec 2010, 01:16

dulio jel smijem ovo da prekopiram na jedan metal forum ? :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: za metalce i metalke

Post by Dersu Uzala » 23 Dec 2010, 05:21

Doolio wrote: pravi metalci
Pravi (SFRJ) metalci cca 1974-1992 (in memoriam):

Pravi metalci slusaju bendove sa dvaju geografskih sirina, Severna Amerika i Engleska. Poslednjih godina i Nemacka je uhvatila prikljucak ali to i nije neki paradox obzirom da su pola otaca Amerike i vecina Engleza poreklom Nemci.

Pravi metalci vole da jebu vise nego cetvrt leba i 200g (pileceg) parizera i jogurt. U obzir doduse dolaze prevashodno nemetalke. Pravi metalci su u sustini prvi izmislili 'trofejne ribe'. Ciste, umivene, u suknjama i suknjicama, blagoglagoljive (vukovci imaju preferencijamni tretman), svakako sa zavrsenom minimalno nizom, po moguscstvu srednjom muzickom skolom. So they can talk riffs, harmonies and solos. Pravog metalca nije retkost videti ponosnog na curinom recitalu u Mokranjcu, Stankovicu, Slavenskom, Manojlovicu. Zadatk je onda, pravog metalca, da takvu curu preobrati in his ways (takes months, years even), cime je sveta svrha ispunjena, cura odbacena i krug zatvoren. Panta rei.

Pravi metalci su deo socijalne avangarde. Tipicno, dolaze iz inzenjerskih (posebno gradjevinskih i elektro) porodica, pilotskih porodica, stjuardesa, JAT-a, bilo koje socijalne strukture gde roditelji-povlaka-staratelji cesto poslom obitavaju napolju. Pravi metalci su devizno platezno sposobni. Ovima se kasnije iz pomodarstva prikljucuju oni sa drustvenih margina, deca radnika IMT-a, Zmaja, fabrike secera Dimitrije tucovic - Cukarica, GSP-a (Gradsko Saobracajno Preduzece) i ini. Obizorm da konstantno kubure sa monetarnom moci, za razliku od pravih metalaca koji imaju striktno vinil presovan napolju, suburban metalci se sluze kasetama. Obicno su presnimljene caletove i kevine kasete Cuneta, Lepe Lukic, Silvane Armenulic i ostalih legendarnih domacih izvodjaca. Prazna Memorex fabricka kaseta se cuva mesecima za neki najnoviji album koji ce suburban metalcu snimiti pravi metalac na svom suludom Marantz stubu, cim mu sestra stjuardesa donese taze presovan vinil iz Njujorka. Kaseta je naravno feritno oksidna (Fe2O3), suburban metalcu nista ne znace CrO2 (hrom dioksid) niti 'metal' kasete, muziku slusa na radio-kasetnom aparatu mono izvedbe (Phillips ili Grundig).

Pravi metalac ima love/hate relaciju samo sa pankerima. Posle piva tuca, posle tuce pivo. Sa ostalima, pravi metalac nema ama bas nikakvu relaciju, sem pionirskih obaveza. Pravi metalac okrece glavu na drugu stranu kad prolazi pored Zlatnog Papagaja, dekadencija ga vredja, on je u dusi utopista.

Kod pravog metalca, podrazumeva se poznavanje bluza i ritam i bluza prevashodno. Simfo roka obavezno. Klasicne muzike po definiciji. Na kraju krajeva, metal (pravi) se izrodio iz prethodno navedenog.

Pravi metalac ne poznaje niti priznaje podzanrove. Metal je metal. Postoji dobar metal i nista drugo. Los metal nije metal.

Jedino permanentno prepoznatljivo odlicje pravog metalca je kosa. Duga kosa. Duga negovana kosa. Ovaj postulat vazi jos iz vremena prvog metalca, Samsona. U kosi je snaga pravog metalca. Kao sto je Samsonu posle svakog incidenta sa Filistincima Dalila prala lokne, pravom metalcu je cesto iz miline pomagala mater do momastva, a kasnije verna (nemetal) ljuba. Sve nadajuci se da ce nesto od te iskonske snage preci i u nju, a samim tim i u njeno potomstvo. Survival of the fittest.

Texas jakne (Levi's, Wrangler, Lee), farmerke, kozne jakne, to je prolazna moda. Pravog metalca je moguce sresti jednom ili nijednom u zivotu kako nosi helanke ili lasteks farmerke. Da bi bio politicki korektan i sve probao bar jednom u zivotu. I da bi kasnije mogao da prica da je eto i to probao, nista sto je ljucko nije mu strano. Za suburban metalce, helanke i lasteks su way of life.

Pravi metalac prakticno nikad nema bend (ili je 'izmedju bendova'). That's not the point. Ali uvek ima drugare koji imaju bend (i devojcicu koja svira u orkestru). Pravi metalac redovnije dolazi na probe svojih ortaka nego clanovi navedenog benda glavom i bradom. Podrska je lajt motiv pravog metalca.

Pravi metalac obozava klavijature u bendu. Na kraju krajeva, Deep Purple, Uriah Heep, komplet engleska siNfo rok skola je umuvala Hammonda B-3 u istoriju rocka i metala za sva vremena. Naravno, pravog metalca zanimaju samo analogne klavijature. Uopste uzev, pravi metalac je artefakt analogne civilizacije. Tacka-prava-ravan, ili njihov ekvivalent trakas-kasetas-gramofon. Euklidsko slusanje muzike.

Pravi metalac je bar jednom u zivotu opasao Fendera ili Gibsona, bar jednom u zivotu, da oseti kakav je to filing. Bas, gitaru, nije bitno. it just looks and feels good. So does anal sex, ali nije za svakog, pravom metalcu je jasno koje su mu limitacije.

Ako ikako uspe da napravi taj pomak, da se popne uz Jakobove merdevine, spozna Boga i pocne da se bavi sviranjem, sve mu je jasno kao dan. Za razliku od suburban metalca, koji ceo zivot slusa muziku u mono varijanti, i prvih 5-6 godina nemoguce mu je objasniti sta je to panovanje, cemu sluze dve gitare u bendu, sta je to double-tracking i over-dubbing, kad unis kad kontrapunkt. Suburban metalac kad se nadje ispred pojacala, prvo trazi dugmic sa oznakom distortion, potom onaj sa oznakom volume, i na kraju bass. Ostali ga ne zanimaju kao ni tehnikalije tipa da li je pojacalo povezano na ikakav potrosac u vidu zvucne kutije. It'll take care of itself, one step at the time. Pravi metalac vec zna kompletan cheat sheet listing setapovnja pojacala njegovog omiljenog riffadzije. Pravi metalac ne jebe uredjaje bez master volume-a. Trazi ga i na sporetu, kaljevoj peci, frizideru, radiju u kolima. Ako ga ne nadje, cudom se cudi kakav 'poor design'.

Pravi metalac ne ulazi u diskusije o muzici sa nemetalcima. Suburban metalcima je spiritus movens, izvor mudrosti i svetla. Pravi metalac ne ulazi o diskusije o muzici ni sa curama. drugaricama njegove cure. Od svoje cure ocekuje da iluminira ignorantne siparice. Po uspesnoj iluminaciji, pravi metalac dobija momentalno status Kolosa sa Rodosa kod navedenih siparica. Bez ijedne izgovorene reci. Why repeat yourself, kad si vec objasnio svojoj curi kako stvari stoje u vaseljeni.

Pravi metalac pusi i drogira se. U kojoj meri, zavisi od toga sta je u ponudi, i kad je konkretno keva sekretarica, cale pilot, ili sestra stjuardesa poslednji put prosla kroz Duty-free shop na aerodromu. Ovo je cesto moot-point, jer gore navedeni mogu da svrate u isti any time of day without leaving the country. Biti pravi metalac ima taj perk. Pravi metalac uvek zna bar nekoliko ljudi koji rade u JAT-u. JAT Air Lift sluzba je institucija u sluzbi metalca. Preko JAT-a dovlaci stereo tehniku, najnovije gitare i pojacala (bubnjeve cak) iz Londona ili New Yorka. Thomas (ili tako nesto bese) Music Shop u Londonu, Manny's in NY (sadly, they are both gone by now). Anything less would be uncivilized.

Neminovno, kako godine prolaze, pravi metalci sooner or later (generalno later) posvrsavaju visoke skole, ozene trofejne zene, osisaju se, kupe lepe automobile i stanove ili se na kraju krajeva odsele u toplije krajeve. Ovim aktom su suburban metalci ali i sve ostale podkulture ostavljene to their own devices, a kako to izgleda vidi se na primeru post SFRJ, u periodu izmedju leta gospodnjeg 1992 i prezentnog dana. Ostavljeni bez svetog duha, ikakvog idejnog i spiritualnog vodje, suburban metalci polako padnu pod tesko breme uticaja suburban metalaca iz drugig, najcesce i stranih suburban sredina. Kao sto su Finska, Poljska, Letonija, Litvanija, Estonija, Svedska, Norveska i slicne gluposti. Sredina, u koje pravog metalca ne mos ni puskom naterati a kamoli ga prevesti zednog preko vode i prevariti ga da se klanja laznim idolima.

Pravi metalac 'zna' da je Finska ruska kolonija, Svedska jedna velika celicana (overglorified Zenica, wanna be Jesenice), Norveska - zemlja gde je izmisljen dzemper, Poljska - kolevka srpskih krofni, et al.

If you are all (or most) of the above, you are a tr00 SFRJ metalhead, wear it proudly. :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: za metalce i metalke

Post by Trooper » 23 Dec 2010, 09:57

:bravo: :bravo: :bravo: :bow: :bow: :bow:
Svaka cast Dersuu i Duliju :D
Mada, kod Dersua je 85% teksta i danas tacno

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: za metalce i metalke

Post by Doolio » 23 Dec 2010, 10:47

Solomon wrote:dulio jel smijem ovo da prekopiram na jedan metal forum ? :mrgreen:
naravno da smes, ako oce da me biju, kazi da sam se salio :mrgreen:

dersu :bravo:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: za metalce i metalke

Post by Dersu Uzala » 23 Dec 2010, 11:16

Doolio wrote:
Solomon wrote:dulio jel smijem ovo da prekopiram na jedan metal forum ? :mrgreen:
naravno da smes, ako oce da me biju, kazi da sam se salio :mrgreen:

dersu :bravo:
I thank thee for inspiration. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest