Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Nostradamussen
Posts: 137
Joined: 01 Oct 2009, 16:42

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Nostradamussen » 05 Nov 2009, 21:29

[quote="Kirk84"]pod jedan sam zanr MELODICNI METAL ne postoji!! Sta vam je ljudi?!

Imas melodic Heavy ili Melodic Power ili melodic death ili slicno, kada smao kazes melodic metal to je veooooma nedefinisano..

melodic black isto ide tu:ziveli:

User avatar
staletic
Posts: 7
Joined: 04 Feb 2010, 19:25

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by staletic » 04 Feb 2010, 20:13

Ma bre narode... muzika se deli na onu koju volite, na onu koju ne volite i onu koju mozete da cujete ali niste bas odusevljeni.
Sve podele koje kriticari naprave su tu iskljucivo da bi oni imali o cemu da pisu!

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Tenji » 04 Feb 2010, 22:02

staletic wrote:Sve podele koje kriticari naprave su tu iskljucivo da bi oni imali o cemu da pisu!
Nije bas tako... Danas postoji more bendova, i razvrstavanje po zanrovima je sasvim opravdano... Kada toga ne bi bilo, doslo bi do situacije da udjes u prodavnicu cd-ova, vidis cd nekog benda, a nemas pojma sta bi oni mogli svirati... Ti kupis cd, dodjes kuci ocekujuci neki, lupam, etno, a ono krene death metal... Get my point?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Boogie Woogie » 04 Feb 2010, 22:26

Tenji wrote:
Danas postoji more bendova, i razvrstavanje po zanrovima je sasvim opravdano... Kada toga ne bi bilo, doslo bi do situacije da udjes u prodavnicu cd-ova, vidis cd nekog benda, a nemas pojma sta bi oni mogli svirati... Ti kupis cd, dodjes kuci ocekujuci neki, lupam, etno, a ono krene death metal... Get my point?
al si mu ga uporedio.."ti odeš u prodavnicu i kupiš, lupam, mesni narezak, kad dođeš kući, otvoriš kutiju..a unutra par sportskih čarapa.."

Pitanje je bilo razlika između dva metala (dva bureka, dva džempera) dakle misli se na nijanse.
Tako da verujem da na ovo prc - pitanje i može da odgovori samo prodavac CD-ova :mrgreen:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Tenji » 04 Feb 2010, 22:52

staletic wrote:Ma bre narode... muzika se deli na onu koju volite, na onu koju ne volite i onu koju mozete da cujete ali niste bas odusevljeni.
Sve podele koje kriticari naprave su tu iskljucivo da bi oni imali o cemu da pisu!
Ja sam stekao utisak da covek prica o podeli u muzici uopste, a ne o deljenju do sitnih creva... :ziveli:
I da: ti kupis kutiju, i nadas se da ce u njoj biti mesni narezak, a kad dodjes kuci i otvoris, ono carape... :mrgreen:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Boogie Woogie » 04 Feb 2010, 22:57

ma jok bre, staletic ne zna šta je dobro, dok ga sinak ne odvede na koncerat.. :mrgreen:

User avatar
slavicwarrior
Posts: 40
Joined: 03 Nov 2009, 20:59

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by slavicwarrior » 09 Mar 2010, 21:44

Ne postoji melodic metal, ali kad se tako kaze najcesce se misli na power melodic zbog gitarskih melodicnih solo deonica
To ti je npr.
http://www.youtube.com/watch?v=1AfNOKQdY-U blind guardian gde kroz celu pesmu ti mozes da cujes soliranje
i http://www.youtube.com/watch?v=zHaH8wWNfNw sonata arctica.
a gothic metal to ti je jedna vrsta muzike koju najcesce preferira zenska populacija koja slusa metal, tu ti je sve nekako mrachnije, lyrics su na temu vampirova vukodlakova ne sudjenih ljubavi etc.
http://www.youtube.com/watch?v=nnszD2YWJFc to ti je nesto tako. (za gothic nisam mogao da ti nadjem jos bendova posto to uopste i ne slusam).

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Stalker » 09 Mar 2010, 21:51

ovaj topic bi bio zanimljiviji kad bi nosio naziv "melodic death metal VS gothic metal"

User avatar
slavicwarrior
Posts: 40
Joined: 03 Nov 2009, 20:59

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by slavicwarrior » 09 Mar 2010, 21:55

hahahah i onda odmah da roknemo onog techno metal vikinga.xD

Carreli Fusion
Posts: 2
Joined: 25 Apr 2010, 12:56

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Carreli Fusion » 25 Apr 2010, 13:13

Ukratko.
Nightiwish ti je pravi predstavnik Gothic Metala. Rade i Symphonic. Nikako Melodic Death.
Evanscence je isto Gothic.
Gothic se dosta bazira na melodiji, kao i symphonic, samo symphonic moze da ubaci i vishe isntrumenata sem klavira.
Ima visoke zenske glasove, obichno su to soprani, dok je Melodic Death samo melodichnija verzija Death Metala i ima jednu melodiju koju vrti ;)

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Mrav » 25 Apr 2010, 13:45

Ylvaon wrote:Istinita prica:

Pitao ja jednom jednog lika koja je razlika izmedju epic metala i battle metala. Kaze on: "Jooooooj, stari (Bosanac je), epic metal govori o stanju pre bitke i sadrzi simfonijske elemente, a battle metal govori o stanju tokom bitke i ne sadrzi simfonijske elemente!"

Toliko o smislenosti podele metala na podzanrove...
HAHAHAH, carski!

Bilo bi lepo kad bi se ljudi malo opustili sa tim pricama o podzanrovima, licno mislim da ne mora to tako striktno da se uporedjuje, zato imate situacije da neki bend do jednog perioda svira 'jedan zanr' a onda predje na 'drugi zanr' a zapravo sve je to muzika u slicnom pravcu, samo su malo evoluirali... nemoguce je da inspiracija jednog muzicara bude striktno vezana za samo jedan zanr, to dovodi do neinventivnosti.

sve je to rock'n'roll :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by mislim_stvarno » 25 Apr 2010, 14:35

Meni je jos debilnije bas ovo o cemu prica ovaj deo koji si citirao. Na taj nacin se dolazi do toga da imas jednog predstavnika nekog debilnog pravca, i jos par bendova koji ga kopiraju...

User avatar
Metal
Posts: 13
Joined: 23 Mar 2014, 15:12

Re: Objasnite mi razliku između melodic metala i gothic metala?

Post by Metal » 06 Mar 2015, 13:11

:O Evanescence se potpuno razlikuje od Nightwish-a
Mislim da je gothic sporiji i ima manje ,,detalja" od melodic koji u kompoziciji ima osnovnu melodiju koja se izvodi na klavijaturi,klaviru ili drugim instrumentima(blago potseća na etno metal osim što se koriste simfonijski instrumenti).
Slušam oba benda pa sam uporedila razlike.
Mada,zaista,EV ponekad zvuči više kao pop-rock(meni to ne smeta :) ).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest