Iron Maiden

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 06 Oct 2007, 22:33

@Rocker.
Ja sam dosao u koznoj jakni i lose sam se proveo... skuvao sam se... mora da sam skinuo jedno pet kila.

@Freeze
Pa sad, mogli bismo doveka da raspravljamo oko toga ko im je najveci fan. I ja sam takodje poceo zbog njih da sviram gitaru (mislim - "zbog njih". Poceo sam zbog sebe, ali su mi oni bili najveci uzor, posebno Adrian Smith) i slusam ih godinama, jedino ne volim prve albume sa onim krestavcem Paul-om Di'anno-m.
Jedini album, po meni, na kome su skoro sve pesme odlicne su Somewhere In Time i A Matter Of Life And Death. Mozda bih ovde mogao da ubrojim i The Number Of The Beast, ali je ipak drugaciji buduci da je Bruce Dickinson tek dosao i da je album jos uvek licio na one sa Paul-om Di'anno-m.

@kontejner
Jako lepo uradjeno, svaka cast.


I jos nesto, ne bih se slozio sa tim da je zadnji album previse "promenio pravac". Mnogo vise lici na Maidene nego naprimer, The X Factor ili Virtual XI, to su po meni bili teski promasaji od albuma.

Freeze
Posts: 18
Joined: 05 Oct 2007, 16:17
Location: Irig/Novi Sad

Post by Freeze » 06 Oct 2007, 22:52

Dobro, ajde, mozda The Nomad moze da smori, ali, ljudi moji, ONI NEMAJU LOSU PESMU NA TOM ALBUMU !!! Mislim, neprevazidjeni hitovi kao The Wicker Man, Out of the Silent Planet... Ono... The best of the Beast... ahem... :D

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 06 Oct 2007, 22:56

Well... svako ima pravo na svoje misljenje.

Da ne budem shvacen pogresno, nisam rekao da je album los, samo ne mislim da su sve pesme sa tog albuma odlicne.

Freeze
Posts: 18
Joined: 05 Oct 2007, 16:17
Location: Irig/Novi Sad

Post by Freeze » 07 Oct 2007, 01:48

Bah... Nismo ovde da se prepiremo, ovde smo da hvalimo SVE METAL BOGOVE... Samo se razlikujemo, svi imamo razlicitu religiju... ;)

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 07 Oct 2007, 02:07

Code: Select all

@kontejner
Jako lepo uradjeno, svaka cast. 
tnx :)

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 07 Oct 2007, 03:26

Chord-Master wrote:@Rocker.
I jos nesto, ne bih se slozio sa tim da je zadnji album previse "promenio pravac". Mnogo vise lici na Maidene nego naprimer, The X Factor ili Virtual XI, to su po meni bili teski promasaji od albuma.
Ukusi su razliciti. Meni je X Factor mnogo bolji od poslednja 2 albuma. Samo mu je mana sto nije pevao Dickinson, jer je pisan za njega.

dragomix
Posts: 66
Joined: 19 May 2007, 15:49
Location: Kraljevo

Post by dragomix » 08 Oct 2007, 11:41

Ljudi samo nesto da kazem, nepostoji album koji mozemo nazvati vise maidenovskim od prethodnog, sve su to njihovi albumi, njihove pesme i sve to u celini su maideni, i ta cela celina je savrsena, gotovo da nema mana. To vase misljenje koji album im je bolji to ostavite za sebe, jel po meni svi albumi su dobri i sve njihove pesme su dobre zato sto su pesme koje su stvarali maideni, pisali tekst za pesme i sve su radili iz duse za sebe, a posle sto se to svidelo visemilionskoj publici to je zato sto oni imaju dobar ukus... :roll:

I nemamo svi razlicitu religiju nego svi na razlicite nacine slavimo jednu te istu stvar... :D

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Post by Drobac » 08 Oct 2007, 12:42

dragomix wrote:Ljudi samo nesto da kazem, nepostoji album koji mozemo nazvati vise maidenovskim od prethodnog, sve su to njihovi albumi, njihove pesme i sve to u celini su maideni,

Sve su to Maideni, ali ovde rasprava nije ni bila o tome koji je vise Maidenovski, vec koji je kome najbolji. Dakle, stvar licnog ukusa.
dragomix wrote: i ta cela celina je savrsena, gotovo da nema mana.

Opet kazem, stvar licnog ukusa. Ne svidja se svima sve.
dragomix wrote: To vase misljenje koji album im je bolji to ostavite za sebe, jel po meni svi albumi su dobri i sve njihove pesme su dobre

Ovo je javni forum, koji sluzi za iznosenje svog misljenja. Nisam primetio da si ti svoje ostavio za sebe, a nama delis takve savete. Kad bi svi svoja misljenja zadrzavali za sebe, ovog foruma ne bi ni bilo, jer ne bismo imali o cemu da diskutujemo.
dragomix wrote: zato sto su pesme koje su stvarali maideni, pisali tekst za pesme i sve su radili iz duse za sebe, a posle sto se to svidelo visemilionskoj publici to je zato sto oni imaju dobar ukus... :roll:

Na pocetku da. Kasnije su poceli da pisu pesme po receptu (ne sve doduse), sa ciljem da se svide vise-milionskoj publici, tako da ti teorija pada u vodu.


P.S. No hard feelings. Nisam mislio da te napadam, vec se samo ne slazem sa tobom. :wink:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Post by Trooper » 11 Oct 2007, 19:40

Kad neko Janick Gersa nazove gitaristom, to je kao da nazovete Monster truck autom. Sta taj covek radi sa gitarom... :twisted:

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Iron Maiden

Post by friedman » 24 Jul 2008, 17:13

Ja sam die-hard mejdenovac ( :lol: ) ali Janick-a ne mogu nazvati vrhunskim gitaristom, jednostavno nije ni primaci Adrian-u.
Zasto je ova tema umrla? Pa o njima barem ima sta da se prica. :)

P.S. Ide li neko u Split?

EDDIE
Posts: 5
Joined: 28 Jul 2008, 23:49

Re: Iron Maiden

Post by EDDIE » 29 Jul 2008, 03:49

Bravo za temu! Svaka cast, savrseno izvedeno. Samo mislim da se jos moze reci za one koji ne znaju!
Bend je dobio ime po srednjovekovnoj spravi za mucenje! A Harrisu je to palo na pamet gledajucei film The Man in The Iron Mask.... Tacnije to je "kovceg" u ljdskom obliku sa dvoje vrata na kojima su postavljene bodlje! Naravno, slutite kako se koristila ta masinerija :D

Evo i par slika:

ImageImageImageImage

/LordOfToilet\
Posts: 19
Joined: 15 Aug 2008, 22:55
Location: Somewhere In The Time,Novi Sad
Contact:

Re: Iron Maiden

Post by /LordOfToilet\ » 13 Sep 2008, 22:49

Ajaoo lepa tema :)
Meni su Mejdeni omiljeni (ili ne znam kako da nazovem) bend vec 2 godine ili vise.
I nikad me nisu "smorili" ili tako nesto slicno.
Jednostavno su najbolji(ne preterujem to licno mislim :D ) a stvarno nemaju losih pesama :D a i poslednja dva allbuma se meni bas svidjaju (ali dobro o ukusima ne treba raspravljati).
Janick Gers 4 life !!!! :)
Up The Irons !!! =)

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Iron Maiden

Post by Orgasmatron » 16 Sep 2008, 04:35

Maideni kao i svaki bend imaju loshih pesama, jedino me iznerviralo shto su koncert u BG-u odshljakali kao loshe placenu tezgu u kafani a ne u hali u kojoj ima preko 20.000 ljudi. Mnogo bolje, chak shta vishe najbolje, su odradili koncerte na Brave New World turneji (bio u Budimpeshti i bilo je fenomenalnooooo) :D Ali opet, dedicama svaka chast, imaju status fosila ali nece oni josh u penziju, imaju oni josh materijala za izneti, shto je pohvalno veoma

drasticni_taxista
Posts: 16
Joined: 18 Apr 2008, 14:38

Re: Iron Maiden

Post by drasticni_taxista » 22 Sep 2008, 11:14

Ja sam veliki fan Maiden-a, ali koncertu Bg me je jako razocarao. Prosecna svirka, bez imalo emocija, obicna tezga. Nisu se vratili na jos jedan bis iako im je publika dugo aplaudirala. 20 000 ljudi im nije bilo dovoljno da bi pokazali da nisu dosli samo zbog para. Sa druge strane King Diamond je za 500 ljudi napravio spektakl. I sigurno da ga drzim u mnogo lepsem secanju.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Iron Maiden

Post by Nyarlathotep » 22 Sep 2008, 12:21

meni su Maiden genijalni od prvog albuma do Seventh Son-a. pozna faza sa Brusom ima opasnih promasaja, a ovo danas mi je sasvim bezlicno i prozaicno i u velikoj senci starih dometa. Mislim, uzasno mi je drago sto sviraju i sto su aktivni u ovoj postavi, ali, zajebi pricu, poslednji albumi ne mogu ni da prismrde klasicima kao sto su The Number, Killers, Powerslave, Piece of Mind, Somewhere.... smesno je o tome i pricati. Jednostavno, glupo je i ocekivati od njih nesto novo i revolucionarno, a svoj maxmum su napravili kad im je bilo vreme, u prvoj polovini osamdesetih, danas sam ostaje samo da se nadamo nekom dobrom koncertu. Ljudi su stvorili istoriju - danas ubiru njene plodove, a i mi sa njima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest