Rage Against the Machine

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Rage Against the Machine

Post by doyle777 » 07 Jan 2010, 16:02

Stalker wrote:RATM je rapcore
:krstise:
Oooooooh, majko mila, sta sve nece izmisliti. Ovako, da se ne bi raspravljali, RATM je rock bend. :metal:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Rage Against the Machine

Post by Solomon » 07 Jan 2010, 16:06

e to moze :mrgreen:

:ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Rage Against the Machine

Post by Duane » 08 Jan 2010, 16:31

Stalker wrote:RATM je rapcore
tako ga i ovi moji drugari zovu, sto sam ja ukro od njih.. meni nesto i nije bitno, sta su da su, jebu keve

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Rage Against the Machine

Post by MetalFunk » 08 Jan 2010, 16:46

Duane wrote:
Stalker wrote:RATM je rapcore
tako ga i ovi moji drugari zovu, sto sam ja ukro od njih.. meni nesto i nije bitno, sta su da su, jebu keve
:1:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Rage Against the Machine

Post by doyle777 » 08 Jan 2010, 18:37

Duane wrote:
Stalker wrote:RATM je rapcore
tako ga i ovi moji drugari zovu, sto sam ja ukro od njih.. meni nesto i nije bitno, sta su da su, jebu keve
:1: :1: :1: :1: :bravo: :bow: :bravo: :bow: :bravo: :1: :1: :1: :1:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Rage Against the Machine

Post by Stalker » 08 Jan 2010, 20:41

pa i mene boli ***** šta su, nego su definisani kao repkor. (kad već definišemo, što nikako ne volim da radim)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rage Against the Machine

Post by Doolio » 08 Jan 2010, 23:11

definisanje je korisno ako se ne pretera sa istim, jer uveliko olaksava klasifikaciju, pa i komunikaciju medju muzicarima, publikom, kriticarima. ako se pretera, dolazi do bezumnog klasifikovanja u milione sitnih podfoldera koj su prilicno besmisleni, pa tako dobijamo pravce koje sviraju dva benda u svetu ili jedan bend koji svira trideset pravaca, pa onda ako dodje neki bend koji imalo odudara od do sada poznatih termina, izmislja se novi pravac, sto vodi u jednu mastodontsku, nepotrebnu birokratiju.
sto se tice RATM, ne vidim da je greh definisati ih kao rapcore. ili metal. ili rok. stavise, ako bih morao, i ja bih ih strpao u rapcore. ne vidim zasto bi se neko krstio na neciju konstataciju da je RATM rapcore. ima majk kontrolinga, ima hc rifova. al dobro, ja sam malo staromodan, pa izgleda ne vidim te neke nijanse po kojima je jedan od sedam smrtnih grehova uvrstiti ratm u rapcore. a iskren da budem, mislim da gdin dojle ne da ratm u rapcore jer ne voli doticni pravac:)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Rage Against the Machine

Post by DrGreenthumb » 09 Jan 2010, 00:26

Doolio wrote:definisanje je korisno ako se ne pretera sa istim, jer uveliko olaksava klasifikaciju, pa i komunikaciju medju muzicarima, publikom, kriticarima. ako se pretera, dolazi do bezumnog klasifikovanja u milione sitnih podfoldera koj su prilicno besmisleni, pa tako dobijamo pravce koje sviraju dva benda u svetu ili jedan bend koji svira trideset pravaca, pa onda ako dodje neki bend koji imalo odudara od do sada poznatih termina, izmislja se novi pravac, sto vodi u jednu mastodontsku, nepotrebnu birokratiju.
sto se tice RATM, ne vidim da je greh definisati ih kao rapcore. ili metal. ili rok. stavise, ako bih morao, i ja bih ih strpao u rapcore. ne vidim zasto bi se neko krstio na neciju konstataciju da je RATM rapcore. ima majk kontrolinga, ima hc rifova. al dobro, ja sam malo staromodan, pa izgleda ne vidim te neke nijanse po kojima je jedan od sedam smrtnih grehova uvrstiti ratm u rapcore. a iskren da budem, mislim da gdin dojle ne da ratm u rapcore jer ne voli doticni pravac:)
Tja, ja sam ih uvek kapirao kao Crossover bend, mislim da su i oni tako izjasnjavali u svoje vreme... Ipak ima tu mnogo vise od rap-a i talme-a, funk-a, punk-a i ostale buranije. Crossover.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rage Against the Machine

Post by Doolio » 09 Jan 2010, 00:37

to je tacno, ja njih i ne klasifikujem, samo komentarisem da ne vidim cemu toliko iscudjavanje.

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Rage Against the Machine

Post by luka000 » 09 Jan 2010, 00:41

ne znam ja ih dozivljavam kao rapcore, e sad naravno sire gledano to je rock :ziveli:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Rage Against the Machine

Post by faks » 09 Jan 2010, 09:09

DrGreenthumb wrote:
Doolio wrote:definisanje je korisno ako se ne pretera sa istim, jer uveliko olaksava klasifikaciju, pa i komunikaciju medju muzicarima, publikom, kriticarima. ako se pretera, dolazi do bezumnog klasifikovanja u milione sitnih podfoldera koj su prilicno besmisleni, pa tako dobijamo pravce koje sviraju dva benda u svetu ili jedan bend koji svira trideset pravaca, pa onda ako dodje neki bend koji imalo odudara od do sada poznatih termina, izmislja se novi pravac, sto vodi u jednu mastodontsku, nepotrebnu birokratiju.
sto se tice RATM, ne vidim da je greh definisati ih kao rapcore. ili metal. ili rok. stavise, ako bih morao, i ja bih ih strpao u rapcore. ne vidim zasto bi se neko krstio na neciju konstataciju da je RATM rapcore. ima majk kontrolinga, ima hc rifova. al dobro, ja sam malo staromodan, pa izgleda ne vidim te neke nijanse po kojima je jedan od sedam smrtnih grehova uvrstiti ratm u rapcore. a iskren da budem, mislim da gdin dojle ne da ratm u rapcore jer ne voli doticni pravac:)
Tja, ja sam ih uvek kapirao kao Crossover bend, mislim da su i oni tako izjasnjavali u svoje vreme... Ipak ima tu mnogo vise od rap-a i talme-a, funk-a, punk-a i ostale buranije. Crossover.
:1:
kako god, ali oni su najbolje objasnili sta je cista ziva sirova energija, bubanj se uvek cuje cisto,bas takodje a morelo mi je kao neko cigance sa violinom :lol:
ps. dobro je da i njih ne nazivaju progresiv metal bendom

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Rage Against the Machine

Post by doyle777 » 09 Jan 2010, 11:43

Doolio wrote:a iskren da budem, mislim da gdin dojle ne da ratm u rapcore jer ne voli doticni pravac:)
Ne slazem se sa tom konstatacijom, ako si mislio na to da ne volim nikakvu vrstu repa- slusam Marchela, a jos ukoliko ima zvuka gitare iza jos bolje, ali mislim da oni ne pripadaju tom pravcu, neki ih cak svrstavaju u pionire Nu Metala, ali zar je vazno, meni je ovaj njihov stil metal, alternative metal i ja nemam nista drugo da dodam na to.
RATM cu slusati i da sami kazu da su rapcore, svakom pravcu dajem sansu, osim ovim nasim turbo folkerima. :metal:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Rage Against the Machine

Post by Stalker » 09 Jan 2010, 11:47

znači, ako kažu da su fusion jazz, onda su fusion jazz? postoji velika razlika kako ljudi zvuče i kako žele da zvuče, stoga mogu lupiti bilokakav pravac, pa da automatski postanu bend nekok šlj žanra? ne ide to tako brajko, oni sebe definišu zvukom, ne rečima. ta čast je na nama smrtnicima.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Rage Against the Machine

Post by doyle777 » 09 Jan 2010, 17:40

Stalker wrote:znači, ako kažu da su fusion jazz, onda su fusion jazz? postoji velika razlika kako ljudi zvuče i kako žele da zvuče, stoga mogu lupiti bilokakav pravac, pa da automatski postanu bend nekok šlj žanra? ne ide to tako brajko, oni sebe definišu zvukom, ne rečima. ta čast je na nama smrtnicima.
E, sa tom konstatacijom se slazem i zato za tebe :1:
A za RATM :bow: :bow: :bow:

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Rage Against the Machine

Post by Stanko » 09 Jan 2010, 19:14

koja rasprava :) oni su u stvari bluzeri :P :D :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest