Bonton

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Bonton

Post by Dete epruvete » 01 Dec 2009, 22:44

Naisao sam na neki nash punk bend iz devedesetih na sajtu Pionirov glasnik, to jest na njihovu pesmu "Da l' se secash."
Ide nesto kao: Da l se secash, Marina
Marina ljubavi,
Da l se secash one noci,
Kad smo ljubav vodili...

Na sajtu mogu da se puste neke pesme u nekom kao radiju, pa odslusajte ako vas ne mrzi... Zna li neko nesto o tom bendu i gde moze da se nabavi njihova muzika, bilo shta bi mi dobro doslo....

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Bonton

Post by ness » 02 Dec 2009, 00:21

Bend ne postoji vec duze vreme,inace su iz Zrenjanina.Nisu postigli neke zapazene uspehe,ali su bili dosta popularni na lokalnom nivou.Mislim da pevac trenutno zivi u Novom Sadu i nebavi se vise muzikom(diplomirao je glumu),a bubnjar cepa narodnjake :metal:.Za basistu sam cuo da predaje geografiju u nekoj skoli.Sve u svemu nema ih odavno...
Koliko ja znam snimili su jedan demo album u najgore doba devedesetih,kada su harali dizelasi,juzni vetar i ostala sabanija.

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Bonton

Post by Dete epruvete » 02 Dec 2009, 23:33

e bas ti hvala na info-u, pre tvog posta nije postojala nijedna informacija o tom bendu na celom google-u :)

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Bonton

Post by ness » 03 Dec 2009, 00:02

Zato postoji muzicki forum ! :D :ziveli:

kasijazr
Posts: 1
Joined: 18 Jun 2010, 23:19

Re: Bonton

Post by kasijazr » 18 Jun 2010, 23:34

Имам од њих 15ак ствари, само не знам како да их окачим и где.

mrgec
Posts: 1
Joined: 23 Jun 2010, 02:04

Re: Bonton

Post by mrgec » 23 Jun 2010, 02:15

ех кад се сетим....бонтон је било право освежење за зрењанинску рок сцену тих несрећних деведесетих...тад сам ишао у средњу електротехничку школу у зрењанину и са мном у разреду је био и басиста групе...тачно је да сада предаје географију
издали су један албум за неку тртмрт издавачку кућу...мислим да је то била селена рекордс из новог сада или нешто тако слично...албум се звао "сви швалери доли бел" :lol:
мислим да и дан данас имам ту касету негде у кући али би баш требао да се помучим како бих је нашао

давно је било али се сећам неких строфа...

"ја сам комуниста
ја сам атеиста
титов црвени терориста"

и

"реци тито
само реци
летећемо као меци"

:lol:
л

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Bonton

Post by karton » 04 Sep 2010, 22:15

daaaaa....Bonton...jao, secam se samo jednog texta - nesto kao:"stao pred ogledalo i ubio se..." il tako neshto...
jel ima neko neke snimke? - rado bih poslushao posle 10 godina opet.aj molim vas.

User avatar
Nikita
Posts: 4
Joined: 24 Mar 2010, 19:06

Re: Bonton

Post by Nikita » 19 Oct 2010, 18:18

Ja imam 12 pesama njihovih,i ne mogu da iskopam ništa više...
Imao sam svirku pre neke 3 godine,i sećam se da je gitarista (ako se ne varam) prišao mom bubnjaru i pitao da li imamo snimke.. Jer smo svirali Hodam sam.. :) (ta pesma je postala tradicija Zrenjaninskih bendova :D )
Tako da kontam da ni oni više to nemaju.....
Aj' mi neko pošalje ako ima,molim vas.... :)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Bonton

Post by karton » 20 Oct 2010, 10:17

Nikita wrote:Ja imam 12 pesama njihovih
ocu i ja 12..."necu 1, necu 2..."

User avatar
Nikita
Posts: 4
Joined: 24 Mar 2010, 19:06

Re: Bonton

Post by Nikita » 20 Oct 2010, 15:06

daj mejl ak' treba. :)

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Bonton

Post by Dete epruvete » 04 Nov 2010, 20:34

daj i meni keve ti. ocu da ih slusam.... :D

Valter Vajs
Posts: 1
Joined: 12 Dec 2010, 11:43

Re: Bonton

Post by Valter Vajs » 12 Dec 2010, 11:49

nedavno je neko podigao tu kasetu na megaupload, može se naći. i još kaže:

nažalost, osim nekih nejasnih sećanja i ove kasete, nemam nikakve druga informacije o bendu Bonton. bilo bi lepo da se javi neko ko nešto zna o njima, ko je tu svirao, šta je s tim ljudima danas, imaju li sačuvane neke intervjue i recenzije iz toga doba...

uglavnom, bonton je bio solidan punk rock bend, a pesma "komunista", koja im je bila i najveći hit, relativno često se mogla čuti po radio stanicama, u emisijama posvećenim alternativnoj domaćoj muzici. ta je pesma imala baš dozu potrebne ironije u datom trenutku, jednostavne akorde, tipičnu pank dinamiku, od srednje brzog do munjevitog, zbog koje smo voleli rano hladno pivo i kud idijote, i zaraznu melodiju. "da l se sećaš" (marina ljubavi) odmah je uz ovu pesmu, fini pankerski sitan vez. tu je i još jedan tipičan punk potez, skrnavljenje šlagera "zvižduk u 8", simpatično.
topla preporuka da preslušate ovaj bend, ne traje dugo, 20ak minuta ljute dert pankčine sa melodičnim momentima. ako ni zbog čega drugog ono zbog pesme "komunista", koja je stvarno odlična i bila je u tome periodu mali hit među poznavaocima, a danas je nažalost zaboravljena (prilažem tekst).

jedini problem je produkcija: zvuk jeftino distorzirane jeftine gitare, preglasan vokal, sve đuture nivelisano, i tu i tamo neki neupečatljiv efekat. ali to je bio problem gomile punk bendova iz devedesetih: malo studija u kojima se mogao snimiti iole pristojan punk album, još manje studija čije su cene bile pristupačne. tako je masa bendova izašla iz studija "češnjak" starda vujadina iz benda kbo! (saša vujić) - zvučala vrlo slično.

zanimljivo je da Bonton i Space Šatl, jedan od retkih punk bendova iz loznice, neobično liče. možda su snimani u istom studiju, ko zna... ti omoti su negde zagubljeni, a ja se ne sećam takvih informacija... bilo kako bilo, imam i to retko izdanje Space Shatla, pa ću okačiti ovih dana, koga zanima može da uporedi.

elem, evo teksta "komuniste":

hej ti ratniče, ratniče sa kozare,
da li vidiš ovu bandu što državu cepaju?
šta si ti izgradio - oni uništavaju,
pa čak i krv prolivaju za tu svoju potrebu.

volim našu revoluciju, lake droge, prostituciju.
ja sam komunista, ja sam ateista,
ja sam komunista, ružni crveni terorista.

22. decembra '41. godine
u malom mestu rudo prva proleterska osnovana je.
šest plamena se stvorila, u ognjenu vatru spojila!
otac i sin rame uz rame - suđena je pobeda!

druže tito, samo reci, letećemo kao meci!

ja sam komunista, ja sam ateista,
ja sam komunista, ružni crveni terorista.

sad je sve drugačije, nema više stare jugoslavije,
nema bratstva ni jedinstva,
druže tito, vrati se!

sikedestroya
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2011, 16:07

Re: Bonton

Post by sikedestroya » 16 Jun 2011, 16:10

Da li bih i ja mogao dobiti demo grupe Bonton.... davno sam ih slušao, pokušavam da nađem album na netu, ali ne ide... Sjećam se i Komuniste, i Marine, i K'o nekad u 4... Ajd' ako može na mail sinisaknzvc@yahoo.com ili link od uploadanog fajla, bio bih jako zahvalan....

Sike

sikedestroya
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2011, 16:07

Re: Bonton

Post by sikedestroya » 18 Apr 2012, 01:06

Ništa od Bontona? Pa dajte, mora da neko ima :)

Elvizi
Posts: 1
Joined: 26 Jun 2013, 14:08

Re: Bonton

Post by Elvizi » 26 Jun 2013, 14:28

ima li iko album Spejs satla u ovim mp3 formatima, (imao sam kasetu ali zagubila se u prometu)....

dobice gajbu piva.(samo adresu nek kaze)
uzdravlje

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest