Path Of Decay

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Path Of Decay

Post by +Hopkins+ » 24 May 2010, 01:36

Petoro ljudi iz Beograda koji kroz muziku izražavaju svoje viđenje sveta, svoje okoline, ljudi i života.

http://www.myspace.com/pathofdecay

Novi album je izašao na disku pre nekih 2 meseca za beogradsku diy izdavačku kuću Ha-Ko Bastards (http://www.hakobastards.com).
Opis albuma sa sajta Path Of Decay

Vinil verzija albuma se očekuje negde u oktobru, a u međuvremenu bi trebao da izađe i split 7'' sa jednim zagrebačkim bendom.

Evo jednog klipa sa koncerta u SKC-u pre par meseci:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Path Of Decay

Post by +Hopkins+ » 24 May 2010, 02:13

Kao možda najlakši način predstavljanja nekog benda, evo postaviću deo intervjua koji smo dali za fanzin Last Breath a taj isti intervju u malo proširenom izdanju će se pojaviti u nekom od sledećih brojeva legendarnog Maximum Rocknroll-a. Pitanja smo dobijali na engleskom, mrzelo me da ih prevodim, a odgovori su na srpskom pre prevođenja, možda je malo haotično i nesređeno, ali može da se ukapira poenta.

1. Let’s start with introducing the band. Who is in Path of Decay and for how long does the band exist?

Janko: U sadašnjoj postavi, u kojoj sviramo skoro 3 godine, Ivana svira bubnjeve, Ilić I ja gitare, Vuk svira bas I Pavle peva.
Pavle: Ovo nije baš lako pitanje jer smo Vuk, Janko I ja krenuli još kao klinci da kao sviramo, obrađivali omiljene bendove iz tog perioda I zapravo sve to vreme učili da sviramo jer niko od nas nije bio ni u jednom bendu ranije. To je tako trajalo par godina I taman kada smo pomalo naučili nesto, Ivana je došla za bubnjeve I odlučili smo da malo ozbiljnije radimo na bendu. To je bilo ja mislim 2006., te godine smo imali I prvu svirku.
Janko: Da, onda nam je Ilić snimio taj prvi EP, tu smo počeli da se družimo, shvatili da imamo dosta zajedničkih stvari, pa je I on upao u bend I to je zapravo bio kao neki novi početak, dosta stvari se promenilo.

2. Where did the band’s name come from?

Pavle: Mi smo dosta dugo svirali bez imena, I onda smo trebali da smislimo ime zbog svirki I zbog demoa koji smo hteli da snimimo u to vreme.
Janko: Ime benda je verovatno došlo kao odraz nekog tadašnjeg raspoloženja I pogleda na okruženje u kome smo odrasli I u kome smo se tada nalazili. Nije ni sada puno bolje.
Pavle: U vreme kada smo ga smilsili nije nam toliko značilo, ali se vremenom pokazalo da se svaki aspekt života I onoga što nas okružuje može posmatrati kao neko propadanje u ovom ili onom smislu, bili to pojedinačni odnosi, životi, ili generalna situacija u društvu. Svakako, ime benda nije neki pojam iz nuklearne fizike, kao sto kaze gugl :D


3. The band exists for couple of years now and plays on regular bases, but so far you have only one EP and a few songs out on some compilations, and the first full length is about to come out in a month. How come you don’t have more releases so far?

Janko: Za to je kriv Ilić. Hehe, šalim se, ali ima tu I malo istine. Zapravo mi imamo dosta pesma, mnoge smo I odbacili jer su nam u jednom trenutku bile dosadile, a nismo ih nikada snimili. Svakako bih voleo da smo bili produktivniji sa tim izdanjima. Mogli smo.
Pavle: Ovaj album smo snimili pocetkom 2009. godine, ali se zbog nekih tehničkih problema sa snimkom oteglo, kao I zbog naknadnog miksovanja I svih tih stvari.
Janko: Da, neki delovi se nisu dobro snimili pa smo preko leta Ilić I ja to radili ponovo. Imamo dosta novih pesama, I nadam se da neki novi singl a mozda I ceo LP nije puno daleko.

4. Back to the album. I had the privilege to hear the songs before the album came out, and I can tell there is a huge difference between new stuff and the first EP. That difference was already notable on those songs you gave for V/A Powder Keg, right after Ilic joined the band. Is that the main reason for it or is it because of some other music influences?

Janko: Mi zapravo još uvek učimo da sviramo, hahaha, tako da se I muzika menja. Ilićev ulazak je svakako bitno uticao na promenu zvuka, ali dosta bitnije je što ostali članovi konstatno napreduju I što nam se muzički vidici šire. Ilić je pre Path Of Decay svirao u više bendova, tako da je uneo to iskustvo, a nama ostalima je ovo još uvek prvi bend.
Ivana: Da, uostalom, svako od nas unosi drugačije ideje, jer svi slušamo različite I raznolike bendove. Naravno, imamo svi zajedničke favorite.
Janko: Kao što je Thin Lizzy :D
Ivana: Ali pored toga mislim da svako od nas u svakom trenutku sluša bar nekoliko bendova koje ostali ne slušaju trenutno ili ih nikada nisu ni slušali.

5. Speaking of influences, what are the bands that you are listening to the most these days?

Pavle: Hm, ništa posebno novo, ovih dana sam uglavnom slusao Ruts DC i Mega City Four, Moving Targets i uvek obavezne Government Issue, Naked Raygun I Killing Joke…
Ivana: Trenutno Hard Ons-e, a ovih dana Restless Youth. Leathervein, Cloak/Dagger, Psyched To Die i obavezni Career Suicide i Government Warning.
Janko: U zadnje vreme dosta slušam Dinosaur Jr, Hard Ons-e, Sonic Youth, Cro Mags i Madball, uz obavezne Thin Lizzy, Megadeth i prve tri Metalike. Evo ja mogu da kazem i šta Ilić sluša pošto on nije tu. Trance. Hehehe.

10. The cover of the new album looks amazing, as well as most of your flyers. Who’s responsible for that?

Janko: Pa da, to je Ivana sve radila, ona je zadužena za sve omote, plakate i sve te vizuelne stvari. U zadnjih godinu dana radila je dosta kavera i za druge bendove kao i gomilu plakata, tako da je prilično dobra u tome.

11. There are not many hardcore bands with girl on drums. Have you ever had any interesting reactions on that (both positive and negative)?

Ivana: Pa verovatno nema puno bendova, ali se ne opterećujem puno sa time, ne čini mi neku razliku, trudim se da sviram što bolje i da ne budem tipično “žensko” u bendu, nego da me ljudi shvataju ozbiljno. A što se tiče reakcija, hm, pa ne znam, ali imam par nadimaka. Recimo Biža, gitarista Lets Grow-a me zove Čelična Ruka, hahaha. Uglavnom su pozitivni komentari.
Janko: Ima ljudi koji misle da bend ne može da bude dobar ako sviraju devojke, ali pokušavamo da razbijemo taj stereotip. Dobra stvar je što te onda gotive politički korektne face, feministkinje I feministi (Milan Bataja). :D

12. Are the members of Path of Decay playing in some other bands, or are involved in some other projects, ‘scene’ activities?

Pavle: Ilić svira u 15 bendova i radi kao DJ po žurkama i svadbama.
Janko: Ilić je integralni faktor cele beogradske hard core pank scene, hehehe. Šalimo se malo. Ilić stvarno pored Path Of Decay svira i u Lets Grow-u i 36 Daggers. Možda sam nešto i zaboravio :) Mi ostali nismo preterano aktivni, ja sviram i u Temple Of The Smoke sa našim drugarom Žicom. Pomažemo koliko možemo oko organizacije koncerata po Beogradu.

13. What’s your opinion on punk/hardcore in Belgrade and Serbia?

Janko: Mislim da ima dosta dobrih bendova u Srbiji, posebno u Beogradu i Novom Sadu, ali su ljudi nekako dosta distancirani i rezervisani. Ljudi sve slabije prate dešavanja i bendove na sceni. Ima dosta njih koji su tu po 6 meseci ili godinu dana i onda bukvalno nestaju.
Pavle: Ja mislim da odavno nije bilo gore, i to ne važi samo za hardcore pank scenu, nego i za druge tipove muzike. Broj ljudi koji uopšte slušaju muziku koja im se ne servira preko TV-a je sve manji. Mi u Beogradu imamo velike probleme sa prostorom za koncerte, neki su jednostavno preskupi, dok su drugi ili nepouzdani ili jednostavno neće da imaju posla sa nama. Na samim koncertima je sve manje ljudi. Formirale su raznorazne ekipice koje idu na po 2-3 benda i ostalo ih ne zanima. Za razliku od 2000-2001. kada sam ja počeo da idem na koncerte, uopšte više nema klinaca, sve su uglavnom matori entuzijasti, a o oni polako posustaju.
Janko: Da, ljude mrzi očigledno. Znam ljude koji se predstavljaju kao najveći pankeri na svetu a nisu bili zadnjih 2 godine na više od jednog ili dva koncerta. Valjda se za takve kaže da su “nestali”, hehehe. Mislim da ljudi dosta propuštaju, pogotovo u zadnjih godinu-dve. Bendovi koji su svirali pre 5 ili 6 godina su sada svi mnogo napredovali, a pojavilo se i dosta novih koji ne zaostaju ni malo. Totalni je bedak da bendovi kao što su Lets Grow, Jaibo ili Red Union sviraju pred par desetina ljudi u Beogradu. Ali izgleda da je svuda manje više tako, ne samo u Srbiji…
Ivana: Mi ne stvaramo barijere i kada god možemo pojavljujemo se na koncertima, ne samo da bi podržali, nego nas interesuju bendovi i šta se trenutno događa u gradu I van njega.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Path Of Decay

Post by Kill surf city » 24 May 2010, 18:14

Me rikey :ziveli: :metal:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Path Of Decay

Post by +Hopkins+ » 24 May 2010, 22:11

:ziveli: :ziveli:
:butthead:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Path Of Decay

Post by Nyarlathotep » 13 Jul 2010, 15:45

nije sto smo naši, ali retko kreativan i muzikalan pank bend u nas. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest