Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by mislim_stvarno » 19 Jun 2010, 21:43

Image
Ponovo rođen
Crni krovovi
Masa kritična
Milion zvezda
Elita
Gloria
Paklena mašina
Sporo
Daj mi


http://www.exitmusic.tv/download/137590/1/dl/q

(nije piraterija, album je postavljen na exitov site za besplatan download)
Novi album Ritma Nereda, Paralelni Svet, od danas možete besplatno preuzeti sa našeg sajta.

Legendarni novosadski heavy punk rock bend, deseto je ime EXIT Label online etikete, i svojim desetim albumom Paralelni Svet priključuje se sve većoj grupi bendova koji su se opredelili za digitalno izdanje.

Po prvim reakcijama, deseti, jubilarni album Ritma Nereda predstavlja do sada najzrelije i najbolje izdanje benda. Težak i oštar zvuk, prepoznatljivi refreni, virtuozne, moćne deonice i vrlo kvalitetna produkcija, ovo izdanje čine obaveznim ne samo za brojne fanove, već i za sve ljubitelje čvrstog gitarskog zvuka.

Poznati po energičnim, žestokim i beskompromisnim koncertima na kojima ih prati veliki broj poštovalaca, često su menjali i poboljšavali svoj zvuk stvarajući prepoznatljiv stil. Da je Ritam Nereda na domaćoj muzičkoj sceni tokom godina postao sinonim za kvalitetnu svirku, potvrđuju i, izmedju ostalih, jedan Henry Rollins (Rollins band) i Bill Gould (Faith No More), koji su posle slušanja njihovih koncerata tražili da se upoznaju sa bendom. Ritam Nereda beleži i nastupe sa takvim veličinama kakve su Motorhead i Red Hot Chilli Peppers.

Novi album je dostupan i kao digipak CD u izdanju SKC Novi Sad, a u pripremi je i serija koncerata Paralelni Svet. Prvi ovogodišnji festivalski nastupi su:

26.6. Banja Luka, Neofest
11.7. Novi Sad, Exit Festival
14.8. Pula, Viva La Pola

Tracklist albuma Paralelni Svet:

Ponovo rođen
Elita
Milion zvezda
Masa kritična
Crni krovovi
Glorija
Sporo
Paklena mašina i

Daj mi (bonus pesma na CD izdanju)

Album je snimljen u studiju “Barba” u Beogradu (producent Dejan Vučković) i u studiju “Fabrika 13” u Ljubljani (postprodukcija herr Boban Milunović)
Bend čine Boban - gitarista, pevač i tekstopisac i bubnjar PJ, basista Mire i novi gitarista Sale Fris (Piknik, Pero Deformero).

Ritam Nereda sa svojom obimnom diskografijom, mnogobrojnim izdanjima i reizdanjima za razne izdavače tokom 20 godina karijere oduvek su imali veliku bazu fanova i za naše uslove visoke tiraže, predstavljajući redak primer autorski veoma plodnog sastava. Sa dosadašnjih izdanja široko su popularne brojne pesme, klasici već nekoliko generacija - Heroj, Ne, Put Beznađa, Crno je sve, Secanja, 10 godina, Hiljade...

www.ritamnereda.com
http://www.myspace.com/ritamnereda

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Doolio » 19 Jun 2010, 21:51

hm, ce da vidimo...prosto nemam predstavu na sta ce da lici...

isli su sve vise ka metalu, sto se meni dopadalo jer ja taman fino volim dobar hc presecen sa treserskim teskim rifovima:) ali onda bi sledeci korak bio jos vise ka metalu, sto nemam utisak da se desilo, a opet, ne verujem u neki oi povratak ili tome slicno...verujem da ce putanja da lici na pro-painovu, tako da ocekujem 12% da ode kazaljka ka metalu :mrgreen:

evo skidam, pa cu kazem utisci...


edit:
editovo si post sa tim kvoutom, nisam ga video:)
posto je gosn mjetalac dzitarista, kapiram da sam jos blize istini:)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by mislim_stvarno » 19 Jun 2010, 21:56

i ja skidam, slusam i na youtube-u, i definitivno mi se cini da idu vise u heavy, sta znam... Nastavljaju ono sto su radili proslim albumom koliko mi se cini, ali to cu videti kad preslusam ovaj, a i ponovo onaj predhodni :mrgreen: (ostalo mi je samo par pesama sa tog albuma na kompu posle neke havarije harda :mrgreen: )

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Doolio » 19 Jun 2010, 22:02

nesto mi u glavi da je comi reko da je snimio dzitru pre nego sto su se rastali, mozda me secanje lose sluzi, a mrzi me da trazim post:) ako je tako, onda se novi gitarista ne racuna osim za lajvove i sledece albume:)

meni je prosli album do jaja sa izuzetkom par pesama koje su mi malo gej, ali mi je gruv na proslom albumu fenomenalan.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by mislim_stvarno » 19 Jun 2010, 22:11

Cini mi se da je Comi rekao da je snimio skoro sve, ali ne zna da li ce iskoristiti njegove snimke, mada, meni ovo deluje dosta slicno proslom, tako da, vrlo je moguce da su njegovi snimci u pitanju...

da, i meni na proslom ima do jaja stvari.
Doolio wrote:ar pesama koje su mi malo gej,
Na ovom albumu sam na prvu loptu stekao taj utisak za jednu pesmu, "Crni krovovi". :mrgreen: Malo mi deluje da muzika vuce na one kalifornijske bendove (naravno boban ne peva ni slicno :lol: ), ali muzika me nekako na to podseca, :D vise na to nego na onaj punk koji rn radio na pocetku... mada nije ni losa, ima dobar refren sa grupnim pevanjem, i solo mi se svidja, samo da su gitare malo muskije ( :lol: ) u toj pesmi... :mrgreen:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Doolio » 19 Jun 2010, 22:33

evo, presluso sam skoro ceo, neam neki izgradjeni utisak posle jednog slusanja, al dobro, dosadno mi je:)

-svidja mi se produkcija na vokalu, drugaciji je od svih ranijih, ali je nekako 'upeglano-hrapav', kul. al sa druge strane, mozda je previse iskultivisan (ili je to do celog aranzmana), pa ide ka van gog tripu, sto ne valja:) setimo se bobana na 999, tu mi je do jaja.
-preveliki odnos open prema muted sviranja za moj ukus:) nekako mi je to previse fluidno za agresivu, mada to je prvi utisak. volim bombasticne mutovane rifove koje u stopu prate bas bubanj i bas dzitra, a ovde mi se cini da toga nema toliko, vise je neka lick voznja.
-nemam neki utisak zaebane autenticnosti, ali to nisam ni ocekivao, a verujem ni oni, imaju previse godina za tinejdz bunt:) al onda se postavlja pitanje da li svirati tinejdz bunt:) al dobro, da se ne rasplinjujem sad.
-sto se tice ove pesme sto si je pomenuo, neam pojma, znam koja je, al samo sam jednom preslusao. u principu mislim da si u pravu donekle. kontam da nije tolko kalifornicna koliko je produkcija solidna, pa deluje tako 'decacki'. u sustini, takvi pankerica rifovi su i figurirali u ranom ritmu nereda samo sto je produkcija bila lol pa je delovalo prljavije:)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by mislim_stvarno » 20 Jun 2010, 00:04

Na prvo slusanje, mogu da kazem da se slazem sa svim sto pricas. :) I meni posebno zapada za uvo taj kontrast muted/open. Nekako, previse tih jakih prelaza. Posle prvog slusanja, ne mogu da se otmem utisku da nemaju tolika muda kao ranije, ali moram da preslusam jos neki put... Ima zanimljivih pesama, od klasicnog pankerisanja, do nekog hc/heavy krljanja...

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Stanko » 20 Jun 2010, 10:53

mislim_stvarno wrote:Na ovom albumu sam na prvu loptu stekao taj utisak za jednu pesmu, "Crni krovovi". :mrgreen: Malo mi deluje da muzika vuce na one kalifornijske bendove (naravno boban ne peva ni slicno :lol: ), ali muzika me nekako na to podseca, :D
Aha pogotovo oni brejkovi :D nikad nisam bio okoreli fan, pa sad malo slusam na myspace-u :)

Porist
Posts: 5
Joined: 20 Jun 2010, 14:26

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Porist » 20 Jun 2010, 14:51

Poslusao sam album i svidja mi se...

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Born_Dead » 30 Jun 2010, 12:07

doobar,malko komrercijalno ali ,podnosljivo :D

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Ritam Nereda - Paralelni svet (novi album, free download)

Post by Dete epruvete » 04 Nov 2010, 21:11

mislim da ce sve to uzivo zvucati mnogo bolje. nazalost nisam imao prilike da odslusam nove stvari na nekom koncertu....ali generalno mislim da su oni bend koji bolje funkcionise na bini nego u studiju

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest