Hladno Pivo

Moderator: Trooper

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Hladno Pivo

Post by mislim_stvarno » 28 Jun 2011, 09:29

mislim_stvarno wrote:Sto se mene tice, punk su tekstovi, a hp, prakticno, sve jedna pesma je neka kritika drustva.





ko je vise punk? six pack ciji tekstovi nisu bolji od kikijevih, ali drkaju standardne punk gitare, ili hp ciji je svaki tekst satirican prikaz jednog dela drustva...

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Hladno Pivo

Post by Cicmila!! » 30 Jun 2011, 02:13

kritike drustva nije uopste ekskluzivno za pank, ima u svim redom zanrovima. muzika i energija je ono sto cini pank, ako se ja pitam.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Hladno Pivo

Post by Duane » 30 Jun 2011, 12:37

šila iz a pank roker naaau

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Hladno Pivo

Post by Cicmila!! » 30 Jun 2011, 14:04

Duane wrote:šila iz a pank roker naaau
care pomesao si ramones i morphene :XD:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Hladno Pivo

Post by Duane » 30 Jun 2011, 19:09

sheena has cat, a beutiful cat..

Sheena, Sheena...

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Hladno Pivo

Post by Blingo » 07 Jul 2011, 17:05

HP je punk, zao mi je ako sam uvredio n(j)ezne bubne opne zahebanih pankera koji su iste masirali Crass-om,ali HP je pank.

Poslednji album, e, on nije pank, on je neuspeli eksperiment. :grummel_2:

A mozda je HP pocelo da visi kod nas na forumu, pa ih zarazili ZZZ, Cortex & Co., flendzerima, vajbovima, strobovima, rombovima, pa se ovi utripovali da probaju s alternativom i indi rokom! :XD:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Hladno Pivo

Post by mislim_stvarno » 22 Aug 2011, 15:44


:O.o:



ako ste mislili da su nove pesme uvrnute, jos nista niste videli... :O.o:

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Hladno Pivo

Post by Blingo » 07 Sep 2011, 00:09

Nije me bilo neko vreme na forumu...

Brate, meni je spot mnogo dobar! :) Mozda je malo cudan, ali je, meni, mnogo kul! :bravo:

palvet
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 10:14
Location: Voždovac
Contact:

Re: Hladno Pivo

Post by palvet » 28 Nov 2011, 11:08

mislim_stvarno wrote: ko je vise punk? six pack ciji tekstovi nisu bolji od kikijevih, ali drkaju standardne punk gitare, ili hp ciji je svaki tekst satirican prikaz jednog dela drustva...
Uh, druže , nemožeš ni da predpostaviš koliko se slažem sa tvojim post-om.
Ima nešto ,ljudi, što se zove produkcija i producent. Ti kreneš u priču sa bendom, radiš muziku i tekst snimiš demo snimak, ali onda uđeš u studio. Vremenom zaradiš i neku kintu. Nekada odlučiš da platiš ti producenta kojeg želiš, a nekada ti studio i producenta "dodeli" izdavačka kuća. Muzika odavno nije samo umetnost, već je i biznis. A biznis prave kompromisi. Ok, nije da se ne pitaš, ali na tvoj rad ima uticaj i neko ko se zove producent, aranžer, direktor produkcije i slični. Oni ti dodaju i usporavaju ritam , ubacuju prateće vokale, dodaju sinti, trube i sl. (Naravno ako si "afirmisani" bend.) A možeš biti faca i reći "ko vas j. neću vaše pare, ostajem demo-bend do kraja života :XD: ".
I ....?
Nije tajna da bendovi, kasnije , rade izdanja demo snimaka produkcijski perfektnih pesama. Ima ljudi koji, kao i ja, više vole "siroviji" zvuk, bez ulepšavanja.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Hladno Pivo

Post by Cicmila!! » 02 Dec 2011, 00:45

palvet wrote:
mislim_stvarno wrote: ko je vise punk? six pack ciji tekstovi nisu bolji od kikijevih, ali drkaju standardne punk gitare, ili hp ciji je svaki tekst satirican prikaz jednog dela drustva...
Uh, druže , nemožeš ni da predpostaviš koliko se slažem sa tvojim post-om.
Ima nešto ,ljudi, što se zove produkcija i producent. Ti kreneš u priču sa bendom, radiš muziku i tekst snimiš demo snimak, ali onda uđeš u studio. Vremenom zaradiš i neku kintu. Nekada odlučiš da platiš ti producenta kojeg želiš, a nekada ti studio i producenta "dodeli" izdavačka kuća. Muzika odavno nije samo umetnost, već je i biznis. A biznis prave kompromisi. Ok, nije da se ne pitaš, ali na tvoj rad ima uticaj i neko ko se zove producent, aranžer, direktor produkcije i slični. Oni ti dodaju i usporavaju ritam , ubacuju prateće vokale, dodaju sinti, trube i sl. (Naravno ako si "afirmisani" bend.) A možeš biti faca i reći "ko vas j. neću vaše pare, ostajem demo-bend do kraja života :XD: ".
I ....?
Nije tajna da bendovi, kasnije , rade izdanja demo snimaka produkcijski perfektnih pesama. Ima ljudi koji, kao i ja, više vole "siroviji" zvuk, bez ulepšavanja.
zasto odma nisu pucali na "klinke svrsavaju na to" muziku i preskocili prvih 6 albuma lepo? kapiram ja da je zinulo dupe za parama i slavom, ali onda nemojte pricati da su pankeri sada i da se nisu zesce prodali MTVu.
i lily allen ima veoma satiricne tekstove, jel i ona pankerka? :XD:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Hladno Pivo

Post by Duane » 02 Dec 2011, 00:48

lilly allen je ***** do jajeta

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Hladno Pivo

Post by Cicmila!! » 02 Dec 2011, 01:12

slazem se, meni ona skroz kul u svakom smislu!

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Hladno Pivo

Post by Duane » 02 Dec 2011, 01:20

bedak

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Hladno Pivo

Post by djomla » 02 Dec 2011, 09:51

Cicmila!! wrote:
palvet wrote:
mislim_stvarno wrote: ko je vise punk? six pack ciji tekstovi nisu bolji od kikijevih, ali drkaju standardne punk gitare, ili hp ciji je svaki tekst satirican prikaz jednog dela drustva...
Uh, druže , nemožeš ni da predpostaviš koliko se slažem sa tvojim post-om.
Ima nešto ,ljudi, što se zove produkcija i producent. Ti kreneš u priču sa bendom, radiš muziku i tekst snimiš demo snimak, ali onda uđeš u studio. Vremenom zaradiš i neku kintu. Nekada odlučiš da platiš ti producenta kojeg želiš, a nekada ti studio i producenta "dodeli" izdavačka kuća. Muzika odavno nije samo umetnost, već je i biznis. A biznis prave kompromisi. Ok, nije da se ne pitaš, ali na tvoj rad ima uticaj i neko ko se zove producent, aranžer, direktor produkcije i slični. Oni ti dodaju i usporavaju ritam , ubacuju prateće vokale, dodaju sinti, trube i sl. (Naravno ako si "afirmisani" bend.) A možeš biti faca i reći "ko vas j. neću vaše pare, ostajem demo-bend do kraja života :XD: ".
I ....?
Nije tajna da bendovi, kasnije , rade izdanja demo snimaka produkcijski perfektnih pesama. Ima ljudi koji, kao i ja, više vole "siroviji" zvuk, bez ulepšavanja.
zasto odma nisu pucali na "klinke svrsavaju na to" muziku i preskocili prvih 6 albuma lepo? kapiram ja da je zinulo dupe za parama i slavom, ali onda nemojte pricati da su pankeri sada i da se nisu zesce prodali MTVu.
i lily allen ima veoma satiricne tekstove, jel i ona pankerka? :XD:
Pa svaki bend sa vremenom 'sazri' i vise ih ne drzi ono sto ih je drzalo pre 20 godina zar ne? Isto tako stariji su, ozbiljniji, sve sto kod njih cujem je upravo to. Navedi mi bend koji je ostao isti u toliko godina koliko postoji - a da nije radio reciklazu svojih pesama i da mu sve zvuce isto ili slicno.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Hladno Pivo

Post by Cicmila!! » 02 Dec 2011, 11:33

kazem nemam nista protiv(samo sam to rekla na vulgarniji nacin mozda), ali onda nisi vise punk bend.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest