AFI (A Fire Inside)

Moderator: Trooper

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Dushan S » 09 Feb 2013, 22:23

Kristijan wrote:
Dushan S wrote:Zašto je danas osoba koja je vrlo solidan autor muzike, koja solidno peva, ima talenat da bude zabavljač, loša i lažna nekome? Da li je zapravo publika ta kojoj je lakše da generalizuje, da ide stavom "industry is evil" pa ne vidi razliku između neke pevačice koju je tim ljudi izbacio u orbitu i nekoga ko je želeo nešto da stvara pa našao sebi modus kako to da najuspešnije uradi?
Мислим да си овде потрефио срж проблема. Односно, ми овде што не можемо елементарне трошкове везане за музицирање да покривамо од музицирања имамо ту неку идеализовану слику о непатвореном бунту који и даље снагу добија из музике независне сцене, а ја се стално присећам оне приче коју је Која испричао у свом првом интервјуу који је дао овде када је после много година први пут из Лондона дошао да овде свира са Гофи и Битом. Он је тада приметио да ми не капирамо да је све то посао. И реално, причамо о популарној музици, не причамо о атоналним кантатама за које ти јапанска амбасада, Амерички културни центар и Институт Сервантес искеширају пола милиона евра да би се икако уживо извеле. Права и неправа популарна музика, искрена и неискрена популарна музика... Крећемо се по танком леду. Очас посла схватиш да су критеријуми сувише субјективно постављени.
Ah, kad pogledaš reakcije internet populacije u komentarima na YouTube-u, ista stvar, imaš neke klince amere koji se isto bacaju sa tom iskrenošću i neiskrenošću. Možda je samo problem što ovde primećujem da i muzikanti imaju te idealizovane stavove u nekoj meri. Bar je moj utisak iz učestvovanja na nekim stranim forumima, da vrlo brzo kroz rad kod njih dolazi do toga da cene svačiji trud i uloženu energiju, pa i onih muzikanata koje ne vole. Možda je problem i u tome što ljudi koji se bave muzikom ovde često nemaju prilike da sazru, većina nas ostane na nivou gitarijada, sviranja u garaži i pred sto ljudi. Pa za nikoga to nije posao, svi smo mi možda više fanovi muzike koji je sviraju ili stvaraju nego realizovani muzičari.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by nemanjavelimirovic » 09 Feb 2013, 22:46

Hehe, mislim gnjavim možda, ali kapiraš, nekako mi nisi pokazao na osnovu čega opipljivijeg od tvog ličnog filinga znaš da su neki emo rokeri muzički bezvredni Ja se slažem da je pesma od My Chemical Romance jednostavna, pitka i slušljiva, bez specijalne dubine, ali da li to znači da je neiskrena i nema apsolutno nikakvu vrednost? Da li je sva jednostavna pitka i komercijalno upotrebljiva muzika laž i mimikrija?
Gnjavish. :) :ziveli: :mrgreen:

kad je neshto sranje, sranje je. Ukratko
Spoiler:
Dushan S wrote:
Kristijan wrote:
Dushan S wrote:Zašto je danas osoba koja je vrlo solidan autor muzike, koja solidno peva, ima talenat da bude zabavljač, loša i lažna nekome? Da li je zapravo publika ta kojoj je lakše da generalizuje, da ide stavom "industry is evil" pa ne vidi razliku između neke pevačice koju je tim ljudi izbacio u orbitu i nekoga ko je želeo nešto da stvara pa našao sebi modus kako to da najuspešnije uradi?
Мислим да си овде потрефио срж проблема. Односно, ми овде што не можемо елементарне трошкове везане за музицирање да покривамо од музицирања имамо ту неку идеализовану слику о непатвореном бунту који и даље снагу добија из музике независне сцене, а ја се стално присећам оне приче коју је Која испричао у свом првом интервјуу који је дао овде када је после много година први пут из Лондона дошао да овде свира са Гофи и Битом. Он је тада приметио да ми не капирамо да је све то посао. И реално, причамо о популарној музици, не причамо о атоналним кантатама за које ти јапанска амбасада, Амерички културни центар и Институт Сервантес искеширају пола милиона евра да би се икако уживо извеле. Права и неправа популарна музика, искрена и неискрена популарна музика... Крећемо се по танком леду. Очас посла схватиш да су критеријуми сувише субјективно постављени.
Ah, kad pogledaš reakcije internet populacije u komentarima na YouTube-u, ista stvar, imaš neke klince amere koji se isto bacaju sa tom iskrenošću i neiskrenošću. Možda je samo problem što ovde primećujem da i muzikanti imaju te idealizovane stavove u nekoj meri. Bar je moj utisak iz učestvovanja na nekim stranim forumima, da vrlo brzo kroz rad kod njih dolazi do toga da cene svačiji trud i uloženu energiju, pa i onih muzikanata koje ne vole. Možda je problem i u tome što ljudi koji se bave muzikom ovde često nemaju prilike da sazru, većina nas ostane na nivou gitarijada, sviranja u garaži i pred sto ljudi. Pa za nikoga to nije posao, svi smo mi možda više fanovi muzike koji je sviraju ili stvaraju nego realizovani muzičari.
Ma isto je svuda kao i ovde po pitanju pljuvanja..., samo kod nas je narod navikao da bash sve komentarishe, tamo su ipak malko kulturniji i kultivisaniji po mnogim pitanjima...
Opet sa druge strane, ne verujem da bi mogao pordzati rad nasih "kolega" iz recimo Folk branshe, zato shto to nije trud i rad, neko jos jednom.....veliko...sranje. :-) :ziveli:

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Cicmila!! » 11 Feb 2013, 19:03

zasto je afi gej:

bio jednom jedan bend sa nekim decacima koji su gotivili goth/horror/punk fazon. izmedju ostalog su i muzicari, pa su to i svirali. svirali i svirali i snimali i svirali i nista. naidje vozic koji se zove pop punk emo i shvate da mogu da se okrenu ka tom smeru; po njima ima dovoljno slicnih elemenata sa onim sto vole da sviraju, a pritom mogu da postanu i popularni. izdali album, postali popularni. od tad se ne menjaju. nasli su svoju formulu za uspeh, i od toga nece mrdnuti sto se tog benda tice. 10 godina je proslo od toga. dobili su pare i umesto da su ulozili u to da nastave da se razvijaju kao bend da idu u nekim drugim pravcima kao grupa, oni su zastali. i to su nekako zastali bas tamo gde je publici odgovaralo. od jednom nemaju vise idea da eksperimentisu. hm pitam se zasto.
ja takvom bendu (i drugim bendovima koji to rade) ne zelim da odam bilo kakav vid postovanja i da trazim inspiracije kod njih. iako su mi sasvim ok oni raniji albumi, ja necu to da slusam, necu to da kupujem. ne zelim da ih podrzavam i dajem njima pare da bi se oni drzali formule za pare. i to alatkom koju ja dozivljavam veoma licno i koju koristim kao nacin izrazavanja. ne zelim da mi inspiracija i ideja potekne od ljudi koji su odabrali da iskoriste tu muziku kao nacin zaradjivanja u trenutku kad im je zinulo dupe za parama umesto da idu da traze posao i nastave da se izrazavaju kroz muziku.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Dushan S » 11 Feb 2013, 20:12

Cicmila!! wrote:zasto je afi gej:

bio jednom jedan bend sa nekim decacima koji su gotivili goth/horror/punk fazon. izmedju ostalog su i muzicari, pa su to i svirali. svirali i svirali i snimali i svirali i nista. naidje vozic koji se zove pop punk emo i shvate da mogu da se okrenu ka tom smeru; po njima ima dovoljno slicnih elemenata sa onim sto vole da sviraju, a pritom mogu da postanu i popularni. izdali album, postali popularni. od tad se ne menjaju. nasli su svoju formulu za uspeh, i od toga nece mrdnuti sto se tog benda tice. 10 godina je proslo od toga. dobili su pare i umesto da su ulozili u to da nastave da se razvijaju kao bend da idu u nekim drugim pravcima kao grupa, oni su zastali. i to su nekako zastali bas tamo gde je publici odgovaralo. od jednom nemaju vise idea da eksperimentisu. hm pitam se zasto.
ja takvom bendu (i drugim bendovima koji to rade) ne zelim da odam bilo kakav vid postovanja i da trazim inspiracije kod njih. iako su mi sasvim ok oni raniji albumi, ja necu to da slusam, necu to da kupujem. ne zelim da ih podrzavam i dajem njima pare da bi se oni drzali formule za pare. i to alatkom koju ja dozivljavam veoma licno i koju koristim kao nacin izrazavanja. ne zelim da mi inspiracija i ideja potekne od ljudi koji su odabrali da iskoriste tu muziku kao nacin zaradjivanja u trenutku kad im je zinulo dupe za parama umesto da idu da traze posao i nastave da se izrazavaju kroz muziku.
Kapiram šta si ti 'tela da kažeš ali postoji razlika između onoga što jeste i onoga što bi neko želeo da vidi. Na stranu tvoja želja da svet vidiš crno - belo, sa jasno odvojenom "iskrenošću" od "komerca". Razmišljanje ti se temelji na raširenim konceptima koji su netačni i uglavnom služe kao prividna argumentacija za pretvaranje ličnog muzičkog ukusa u navodno objektivnu istinu. Jedan od njih je da je prilagođavanje modi uvek promišljen bezdušni akt. U stvarnosti je drugačije. Svaka nova moda nudi nove mogućnosti i oblike kreativnog izražavanja. Čak i na najprizemnijem nivou, žena koja nosi nešto što je moderno nije prazna, povodljiva i pomodna, već isto tako može da jednostavno voli neki odevni predmet ili aktuelni fazon. Ako bi moda bila presudna, onda bi led Zeppelin bili ocenjeni kao pomodni prevrtljivci koji su umesto da nastave da sviraju strejt bluz, uskočili u vagon hard rok voza i namigivali sa folkom, zbog para naravno, mamu im njihovu. A Queen ili David Bowie bi bili odurni likovi kojima je dupe zinulo da budu popularni pa su zato menjali svoj imidž, stil i muziku kroz vreme. kad se pojavio barok on je bio moda, novotarija. Jesu li Barokni umetnici slikali na određen način jer im je dupe zinulo za pare? Ili ekspresionisti, podli grabežljivi slikarski izrodi, koji su samo želeli uspeh? Moda je promena koja se događa na mnogo različitih nivoa, ne samo u umetnosti, pa ako umetnik želi da prenese duh svog vremena, on MORA da bude moderan u nekoj meri. Pravo umetnika je i da ignoriše modu, ali ga to onda ne čini superiornim na bilo kakav način.

Ono što je zapravo merilo je koliko su ti novi, moderni, aktuelni muzički elementi upotrebljeni na kreativan način, kao i sa kakvom veštinom. I kič upotrebljen na pametan način može postati umetnost. U slučaju AFI-ja ne bih im baš da priznanje za najneverovatniju fuziju pravaca, ali su de fakto bolji u onome što sad rade nego u onome što su radili na početku. Bili su podprosečan pank rok bend a sad su pristojan emo rok šta već bend. Dakle, bambi od mene za njih. :bambi:

Takođe, prkosiš sopstvenoj logici, jer prvo ih zbog jedne muzičke promene osuđuješ, a zatim im zameraš zato što se sad ne menjaju. (a menjaju se pošto poslednja dva albuma nemaju baš toliko veze, plus imaju elektro projekat sa strane, btw). Odluči se, pa zauzmi stav da li je promena pozitivna ili ne. ili je promena prihvatljiva ali samo u one muzičke stilove koje ti lično uzimaš kao vredne? Ili da se menjaju namerno kontra, stalno u nešto ali da nije moderno? kakva je promena kul a kakva ne?

Elem, nečiji rad se ocenjuje u parametrima pravca i muzike koju rade. Možeš reći bend X je bolji od Afi jer svira što i Afi ali bolje zbog toga i toga, to je fer, ali nema smisla pokušavati nekom muzičkom izrazu u celini udariti nalepnicu "sranje", ako onaj koji priča smatra sebe inteligentnim i solidnim poznavaocem muzike.

Manje više, najvažniji razlog što sam pisao ovde na temi je što mi ide na onu stvar ta već duže vreme aktuelna fora u kojoj se bend ili pojedinac osuđuje šablonskim konstatacijama:
"Promenili su se, to je zato što im je zinulo dupe za pare"
"Ne menjaju se, to je zato što nemaju više šta kreativno da kaže"
"Sviraju nešto što je moderno? To je sigurno samo zbog para (pošto je nemoguće iskreno voleti modernu muziku)"
"Mogli bi malo da pogledaju kroz prozor, sviraju kao pre 20 godina"
"Na TV-u su, svi ih slušaju? To je komerc sranje"
"Niko ih ne sluša? Pa da, zato što su sranje"
itd itd. Ono kao, ju kent fakin vin. Pun internet muzičkih kritičara. Logički, moguće je uvek posegnuti za nekim od ovih glupih stavova zato što je šatro argument da se nešto pljune. Koga briga da li je ili nije nešto moderno, da li je metal, emo ili hip hop. Ili valja ili ne, a na subjektivnom nivou prija ili mi ne prija i kraj. Slušalačko telo je generalno postalo nemoćno da filtrira istinu od nesitine i pakovanje od sadržine, a onda poseže za nekim merilima koja su im lako shvatljiva i upotrebljiva a ne traže mnogo mozganja. Na primer za očekivati da će onaj ko u društvu osudi "Emo rok" dobiti afirmativnu reakciju, a da bi reći "bend taj i taj koji svira emo rok je kul" izazvalo negativnu reakciju. Meni je lakše bilo da ostavim post na nekoj temi benda koji je svima kul pa da ispadnem pametan u društvu nego da ispada, branim siroti AFI koje je lako mrzeti, od boraca za emo free world, zar ne? Imati integritet u suštinskom smislu znači ignorisati modu, a ignorisati modu ne znači da joj treba okrenuti leđa već da treba pohvaliti muzički solidno UPRKOS tome što je napravljeno da bude u trendu.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Cicmila!! » 09 Mar 2013, 18:26

Image

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Cicmila!! » 26 Mar 2013, 16:59

i sad dodje dushan s i nastavi diskusiju i pita me "zasto je uopste bitno dal sam panker ili nisam?"
bitno je jer si tu promasio sta sam ja htela da kazem uopste i uhvatio si se pojma komercijalizacije. evo clash je isto tako bio riljacki pank bend, pa su se nesto istripovali sa nekim regeom, pa su pokusavali da se komercijalizuju, pa su se raspali, ali eto njih ne pljujem ni strummer-a sto je pokusavao da se komercijalizuje, pa veze to ima sa pankom sad, pa afi vise zvuci pank nego sandinista?? jedna vrlo po meni bitna stvar kada se prica i diskutuje o panku je kultura koja ide uz njega i ne smatram da je to bitno za svaki muzicki pokret iako si ti to negde zakljucio i navodno skapirao sta sam ja htela da kazem, a ja pricam o panku svo vreme. pank kao koncept u muzici je vrlo jednostavan i moze svaka budala da odradi: kec na bubnjevima, par akorda, neko ko ima zelju da se prodere u mikrofon, pistolsi su pokazali da ti cak ni basista ne treba. i ono kad pogledas, stvarno svaka budala moze to da svira. moze i klinac od 12 godina koji je tek uzeo instrument da pravi pank bend bez problema i da to zvuci odlicno podjednako dobro kao pistolsi, clash, adolescents, ramones! u panku se po meni prvi put pojavilo to posmatranje nekog muzickog pokreta kroz neke faktore koji nisu vezani za teoriju muzike, jer ni nema bogzna sta da se analizira tu.
ali evo neke stvari koje se gledaju (par citata iz jednog strucnog rada vezanog za pank):

The Velvets seemed to have inspired people into making music. "The first time I heard The Velvet Underground and Nico was at a party on the University of Michigan campus. I just hated the sound. You know, 'How could anybody make a record that sounds like such a piece of shit? This is disgusting! All these people make me fucking sick! Fucking disgusting hippy vermin! Fucking beatniks! I wanna kill them all! This just sounds like trash!' Then about six months later, it hit me. 'Oh my God! Wow! This is just a great fucking record!; That record became very key for me, not just for what [it was], and for how great it was, but also because I heard other people who could make good music without being good at music. It gave me hope." Iggy pop was one of the inspired ones, and he decided to start his own band called The Stooges.

The New York Dolls were an inspiration to a lot of people in the punk scene. Before The New York Dolls were around music seemed distant. All the musicians and bands seemed to be organized by a record company or a manager or somebody. When people saw The New York Dolls, they had a different take on it. The Dolls were so chaotic, and they were having so much fun; "When people saw them they said, 'Well, I can do that.' It didn't seem so hard anymore." "The band Kiss told me they went to a New York Dolls' show and the Dolls were so beautiful that they thought they couldn't really compete and try to be a better-looking band, so they did the opposite and tried to look like monsters."

Punk really inspired people, not just in musical ways, but in lots of different ones as well. That's the one thing about punk rock. Joey was not your typical food-looking idol, and yet a lot of girls adored him. That's one of the things that punk rock really changed. You didn't have to be a glamorous product of a corporation. "You could just be the geek you were in high school and still be a star." Punk kind of opened it for everybody.

to nisu nasumicno odabrani citati, ako si ikad citao neku knjigu o panku ili gledao intervjue ili zapravo se iole vise zanimao za tu kulturu, video bi da je tu ta sama muzika ume da bude sasvim nebitan faktor. cak masa njih smatra da je sama muzika bila sranje, a i dalje su se kretali u tim vodama i pravili te bendove.
AFI po meni uopste nije pank bend nego neki rok alternativa i ova tema NE PRIPADA OVDE, jer svaki panker ce ti doci i reci afi je gej (zasto si velimirovicev komentar prihvatio, a moj ne?). Oni su poceli kao pank bend, imali su cak i taj zvuk. Sa promenom zvuka u nesto sasvim drugo promenile su se i njihove vrednosti (mozda i obrnuto, ne bih znala moracu njih da pitam). nije nuzno problem sto ne sviraju onaj suvoparni pank toliko, ali poenta je sto cak i da su ostali na tom panku ja ih ne bih slusala jer se apsolutno oseca nedostatak tog pank svegera. da izvines nisam ja klinka od 12 godina da idem da pljujem po pop panku jer se to pojavljuje na mtv i mogao bi malo vise od toga da me ispostujes, ni blink-182 ne slusam al za njih iskreno mogu da kazem da mi samo ne lezi zvuk. imaju energija i ovo ostalo sto sve ide uz pank je tu prisutno i kapiram ih i postujem sto su podsetili ljude na taj deo panka, za razliku od AFI. vise su me odusevili i inspirisali neki klinci sto su radili pank kavere u dangubi pre par meseci nego oni i bendovi tog tipa.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Dushan S » 26 Mar 2013, 23:53

Prvo, kul što si se raspisala. E sad ono što mi nije sasvim jasno je to što u ovim navodima, ti ljudi govore o tome šta ih je inspirisalo i ne uspevam napraviti vezu sa celom našom pričom i AFI-jem?

Slažemo se oko toga da muzika u slučaju Punk-a može biti najmanje bitna. Sad, kad se radi o muzici, imao sam utisak da je tu veza često prilično nejasna i da nekad više svodi na energiju, attitude i to odakle je neki bend krenuo, gde su mu koreni.

Da li su AFI Punk? Nisu, poslednjih tri albuma ili koliko, mada opet, ne kapiram... Kakve sad to ima veze sa time da li je bend "gej". I šta je to gej uopšte? Da li može da bude dobro gej, ili je gej samo po sebi loše? Meni njegov vokal i ponašanje jesu isfeminizirani, samo je fabula u tome da meni samo po sebi to nije loše, a zapravo mi bend čini zanimljivijim... Što ne znači da će mi se u bilo kom kontekstu takav vokal dopasti pa da je to pevanje nešto samo po sebi dobro.

To što si rekla da sam Nemanjino obrazloženje ispoštovao a tvoje nisam... Ja sa ljudima pričam da čujem šta misle. Koliko god se ne slagao sa nekim bitno mi je da razumem logiku koju neko ima iza svog stava. Nemanja je objasnio šta misli i došli smo do tačke da je završio priču sa ličnim stavom, sviđa mi se/ne sviđa mi se, i nakon te tačke nema smisla mlatiti praznu slamu. Nije mi cilj da neko misli drugačije nego na početku razgovora. Ja prvi često napravim neku izjavu koja zvuči kao da sam se nekome posrao na glavu, iako zapravo imam određenu logiku iza toga zašto sam stekao takav utisak, napisao sam dve rečenice i sigurno to drugima izgleda kao da sam nešto pljunuo. Isto tako, to što je neko rekao da je AFI gej, ne znači da nema nešto više iza toga, pa me interesovalo da čujem da li je u pitanju samo zvučna homofobija ili ima tu i nečeg složenijeg :mrgreen:

U ovakav razgovor uvuče me prvenstveno to što mi se ne sviđa kod ljudi ako otpisuju nekoga zato što je "neiskren" i daju mu minus jer tumače određene muzičke promene kao to da je bendu ili pojedincu zinulo dupe za parama. A pri tome se zapravo se samo radi o ličnom ukusu... To je suština.

Prvi razlog je taj što nevezano za bavljenje muzikom, koja god da je delatnost u pitanju, čovek kako matori, menjaju mu se prioriteti. U početku ti je muzika najvažniji hobi na svetu, imaš planove, ideale. Kako matoriš, teže ti padaju neke stvari, težiš tome da struktuiraš život, da imaš određenu udobnost, manje ti se luče neki hormoni jbg. Tako i muzičari, kako pređeš tri banke, imaš ženu i decu, treba da platiš račune (a nisu svi muzikanti koji su napravili karijeru prebogati), neminovno je da gledaš to što radiš kao posao. Imaš poslovni plan, organizovan si, razmišljaš o tome kakve će biti posledice ako uradiš ovako ili onako. Jednostavno, to je ljudska priroda. Svaka čast ako neko može živeti spontano ludo i divlje i sa 5 banki, ili rizikovati da mu publika okrene leđa jer je snimio odjednom nešto po svom ćefu, ali ne mogu osuđivati nekog zato što je ostario, zato što razmišlja o tome da ako niko ne kupi njegov sledeći album, neće moći da plati ratu za kuću i pošalje decu na faks. To nije podlo i neiskreno. Muzikanti nisu bogovi niti im socijalno garantuje da će sutra imati šta da jedu šta god da se desi.
Drugi razlog je što ljudi kroz karijeru često prestanu slušati muziku koju su slušali, to je jasno. Svaki muzičar je publika, dođe neka nova muzika, dopadne se i tebi i pomisliš, "E ovo je kul, ajd da ubacim elemente ovoga u naše pesme". Da li to znači automatski da si izdajnik onoga što si radio pre toga? Meni se recimo donekle dopada Djent. Nisam u fazonu da pravim takvu muziku ali tu i tamo počinje mi se pojavljivati u pesmama koje radim malo uticaja odatle. E sad sigurno postoji bar jedna osoba koja će doneti zaključak da je to pomodno i da je to zato da bi nam muzika bila moderna, tj da je to "neiskreno". Da ne uradim to, i izbacim sve takve uticaje iz novih pesama, onda sam neiskren prema sebi, i postoji bar jedna osoba koja će reći da mi pesme ne zvuče sveže već se ponavljam. Ja sam prilično nebitan u toj priči, ali kad je bend popularan to poprima kolosalne razmere i pretvara se u varijantu gde bend šta god uradi, ne valja, uvek je deo fanova ljut i razočaran. A to definitivno nije fer.
Poslednja stvar i najbitnija stvar je da deo publike kad priča o bendovima pokazuje jednu ružnu ljudsku sklonost, da ako nam nešto nije prijatno, odgovornost za to pripisujemo nečemu drugom a da ne volimo gledati u sebe. Ako se nekoj takvoj osobe ne dopadne nešto od muzike, njima nije dovoljno da kažu da se njima to ne dopada, da stvari ostanu na, lupam "Ovo što je snimio bend X u poslednjih 10 godina meni ne prija". Publika često ima tu potrebu da zbaci odgovornost sa sebe i učini da subjektivno, lično mišljenje odjednom postane objektivna, univerzalna istina. Tako stav postaje "Bend X snima sranje albume (jer se meni ne sviđaju)" Ali ni to nije dovoljno, već je potrebno da postoji i krivica, upiranje prstom i imaginarna podla namera benda. Tako nastaje "Bend X snima sranje albume jer se prodao i zinulo im je dupe za pare". Tu fanovi koji dele mišljenje tapšu jedan drugog po leđima jer prepoznaju da nisu jedini koji su stekli moć telepatije i jednostavno ZNAJU koji su motivi nekog benda da nešto radi, čak bolje od tog samog benda. Razumeš zašto sam prokomentarisao tvoju priču? Meni to izgleda kao da zato što ne voliš krastavce ubeđuješ druge kako su krastavci gej i kako su proizvođači krastavaca govna koja to rade zato što im je zinulo dupe za pare i hoće da zajebu narod. Pojednostavljujem i naravno, nije da ne postoje stvarno situacije kada neko pravi kompromise prvenstveno zbog para ali to nije tako jednostavno kako bi publika želela da vidi. Na primer, bend može da uprkos tome što možda želi da promeni svoju muziku, snima slične albume jer fanovi to od njih očekuju. Zinulo im je dupe za pare i onda se upravo zato ne menjaju i skroz su Tr00.

Vrhunac je u tome da se čitav muzički pravac ili trenutno moderna muzika omalovažava zato što, jel, ako se meni ne sviđa npr dubstep, to znači da je ta muzika sranje i da su svi koji to vole glupi. Naknadno ću smisliti neke racionalizacije i kvazi objašnjenja da bi ispalo da to nije samo stvar mog ukusa nego je zapravo - istina. Ili "Linkin Park su komercijalno MTV sranje" (Pošto taj koji to govori zna iz pouzdanih izvora da su Linkin Park magijskim putem saznali budućnost kao i šta treba tačno da rade da bi postali popularni i onda napravili pesme za koje su unapred znali da će biti hitovi, pa im je sve lako došlo). Nije to tako jednostavno... To ti je kao u slučaju ovih ljudi koji se bave estradom i turbo folkom. Kad ih upoznaš dovoljno skapiraš da postoji zapravo zapanjujuće veliki procenat ljudi koji to rade jer vole narodnjake, vole da pevaju i vole da to rade pred publikom. Možda bi mogli da pričamo o tome da li ima muzičke vrednosti u takvoj muzici, ali ne može se poreći da motiv nekog pankera da pravi muziku ne mora biti išta iskreniji od motiva neke zvezde granda, sviđalo se to meni i tebi ili ne. Jer pričamo o motivima o tome kako neko oseća a ne o muzičkoj vrednosti, estetici ili našem privatnom ukusu.

Jbg, raspisah se nenamerno. Da sam znao ja bih stao! :)

KingDeXtreme
Posts: 24
Joined: 12 Nov 2012, 19:09

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by KingDeXtreme » 05 May 2013, 22:15

[youtube]zATaEGAnIgE&list=FLkO-olTF9qFSOVIq2MfW6Iw&index=14[/youtube]

I pre neki dan je posle 4 duge godine najavljen comeback i novi album

KingDeXtreme
Posts: 24
Joined: 12 Nov 2012, 19:09

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by KingDeXtreme » 04 Nov 2013, 21:53

Novi album je upravo izašao pre neki dan i baš bih voleo da čujem vaše komentare o njihovom sadašnjem stilu i novim pesmama.

https://soundcloud.com/afi-official/i-hope-you-suffer

https://soundcloud.com/afi-official/no-resurrection

KingDeXtreme
Posts: 24
Joined: 12 Nov 2012, 19:09

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by KingDeXtreme » 04 Nov 2013, 21:54

A evo i videa



Last edited by KingDeXtreme on 04 Nov 2013, 22:10, edited 1 time in total.

KingDeXtreme
Posts: 24
Joined: 12 Nov 2012, 19:09

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by KingDeXtreme » 04 Nov 2013, 22:04

I snimak sa skorijeg koncerta:



Meni novi album nije loš, ne kapiram samo ovaj okrenuti krst šta im znači i zašto naziv ˝Burials˝. Njihova muzika nije okrenuta satanizmu, mada se o njihovim privatnim životima malo zna. Kako god, nedostajaće mi onaj stari AFI iz 2000. ˝Art Of Drowning˝ je ubedljivo najbolji album koji su izdali, jer su do tad stvarno bili punk. ˝Decemberunderground˝(2006) je najslušaniji i najprodavaniji, dok su na sledećem albumu sa nazivom ˝Crash Love˝(2009) potpuno promenili stil i muziku, mada ga uvek mogu slušati jer su pesme sasvim ok. I, koliko vidim, od nastupa u Srbiji još uvek ništa...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by Dushan S » 05 Nov 2013, 03:40

Na stranu AFI, obrnuti krst je prilično star simbol, imaš ga i na papinoj stolici, zove se krst Svetog Petra, jer je on tražio da ga razapnu naopako, smatrajući da nije vredan da bude razapet kao i njegov spasitelj, Hrist. Pa je to u originalu simbol beskrajne poniznosti. Tako to nije satanistički simbol, kao što kukasti krst zapravo nije simbol vezan za fašizam i nacističku Nemačku već nešto drugo, jel.

KingDeXtreme
Posts: 24
Joined: 12 Nov 2012, 19:09

Re: AFI (A Fire Inside)

Post by KingDeXtreme » 05 Nov 2013, 18:55

Da tačno, to sam čitao negde al tad baš nisam najbolje razumeo :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest