Ramones

Moderator: Trooper

User avatar
Nihilant
Posts: 28
Joined: 02 Oct 2010, 13:47

Re: Ramones

Post by Nihilant » 21 Feb 2011, 07:09

Ono shto chini punk specifichnim (pa i taj 3-chords punk a la Ramones) nije samo jednostavnost i energija, vec pre svega pristup muzici, i tu je razlika u odnosu na endless solazhe. Mozhesh endless solazhu da pichish i na jedan, a kamoli tri akorda. Poenta je u odnosu prema onome shto stvarash, prema publici, nastupu i samom sebi.

Iako izuzetaka i budala ima svuda, punk je makar generalno okrenut stvaranju iz potrebe, gde ce se pokazati nezadovoljstvo, bes, razocharanost, ili parodirati i karikirati ono shto te nervira, muchi, shto ti se gadi itd. Shto se tiche publike, punk bendovi su od pochetka rushili tu razliku bend/publika i svojim nastupima redefinisali pojam 'bine' - narochito oni bendovi koji su sam punk smatrali samo delom shireg stava, odn. pogleda na svet/politike ako cemo pravo. Nastup takodje - punk mozhe da se svira svuda, uvek, i mozhe da ga svira bilo ko, za razliku od mnogih drugih 'pravaca' u muzici. Time je punk, ako cemo pravo, "najdemokratichniji" zvuk (koliko god taj pojam grozno zvuchao hehe). Shto se tiche odnosa prema samom sebi, punk muzichar sebe nikada ne smatra potkovanim, ali je najvazhnije da tome i ne tezhi.

Zashto tezhiti tome? Shta se time dobija? Osim samozadovoljstva (koje je uvek pozitivna stvar, po mom mishljenju), to virtuoziranje na gitari stvara provaliju izmedju virtuoza i publike: ja znam, oni me slushaju i uzhivaju jer mi nisu ni do lakata. Klinci kod kuce skidaju moje solazhe, ja im snimam video lekcije i tezhe da budu kao ja. Kako li sam fenomenalan, jel da? Tu vec imamo mnogo manje posla sa muzikom, to je chist shou biznis.

Ako potkovanost ne dovede do takvog rezultata, onda imamo ezoterichne, umetnichke i frustrirane pojedince koji su svesni svojih kvaliteta ali zhele da im i drugi odaju priznanje, a to priznanje nikako da dodje. Onda ubedjujemo sebe da je masa glupa, gluva i neuka, a teshimo se shto nash prijatlej Pera razume nashu umetnichku virtuoznu dushu i shto smo bolji gitaristi od Malmstina, samo shto to niko ne zna jer se moje sviranje chuje samo izmedju chetiri zida.

Uostalom, ko odredjuje shta je kvalitetno u muzici?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Ramones

Post by Dersu Uzala » 21 Feb 2011, 09:23

:kokice:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ramones

Post by Bluesko » 21 Feb 2011, 10:57

Evo ga Dersu, ljubitelj Rushovih muzickih dostignuca, pitaj njega

Dusan BDM
Posts: 2
Joined: 30 Jan 2011, 20:20

Re: Ramones

Post by Dusan BDM » 24 Feb 2011, 23:48

Glupo je pricati za ljude koji su toliko hitova uradili i toliko dugo svirali da ne znaju da sviraju. Ta muzika se jednostavno tako svira i tako treba da zvuci i koliko god izgledalo lako za sviranje i nije bas tako,nije dovoljno skinuti ta 3 akorda,ritam da bi to bilo to ;)

Greenfield
Posts: 40
Joined: 21 Sep 2009, 23:19

Re: Ramones

Post by Greenfield » 25 Aug 2011, 14:22

Jeste li slusali Markija i ekipu na Beer festu?

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Ramones

Post by vertigo_beat » 26 Aug 2011, 22:48

Markony wrote:Ajmo ljudi, navedite bendove koje slusate pa da vidimo na koliko njih Ramones nisu imali uticaj!

Clash
Rage against the Machine
Soundgarden
Velvet Revolver
Audioslave

Ne znam, ako neko ima vremena nek` vidi da li su ovde imali uticaj.

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Ramones

Post by Markony » 12 Sep 2011, 14:23

Vec sa Clash-om si pogresio :D !
Knjige u sake!

palvet
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 10:14
Location: Voždovac
Contact:

Re: Ramones

Post by palvet » 28 Nov 2011, 10:53

Muzika u funkciji reči i reč u funkciji muzike.
Punk je bio potreba da se nešto kaže. Da se ustane, usprotivi. Ne da se odsvira tačno ili lepo. Da svaki momak ili devojka koji skupe kintu za jeftinu gitaru i pojačalo mogu da izađu na binu i kažu šta im sve smeta , podele svoje viđenje sveta sa istomišljenicima.
Ako se vratimo par koraka u nazad, korenima RNR-a, članovi grupe Ramones nikada nisu krili da su odrasli na muzici 60-tih, koja se i bazira na famoznoj priči o 3 akorda.
Nije tačno da nisu , u muzičkom smislu , nisu pokušali da sviraju "kvalitetnije". Na projektu "End of the Century" angažovali su čuvenog producenta Phil Spector-a da im uradi aranžmane i pratnju za većinu pesama sa albuma. Album je doneo nekoliko legendarnih pesama, ali je jako loše prošao među fanovima. To jednostavno nisu bili oni.
Ramones su, globalno, imali mnogo više uticaja na umetnost i umetnike širom sveta nego što se to može i predpostaviti. Svaki put me prijatno iznenadi neko novo lice sa čuvenom Ramones majcom.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Ramones

Post by nemanjavelimirovic » 28 Nov 2011, 11:47


Ramonsi su Ramonsi. :ziveli:

palvet
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 10:14
Location: Voždovac
Contact:

Re: Ramones

Post by palvet » 30 Nov 2011, 15:43


Stefans
Posts: 17
Joined: 02 Oct 2016, 21:00

Re: Ramones

Post by Stefans » 03 Oct 2016, 16:56

Znam nekoliko pesama. Izdvojiću Sheena is a punk rocker

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest