Ramones

Moderator: Trooper

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ramones

Post by mislim_stvarno » 03 Oct 2009, 18:09

Markony wrote:Ramones su pokazali da ne moras biti virtuoz sa fantasticnim glasovnim sposobnostima ili solo-guitar-maniac sa endless solazama...
Ovo mnogo ljudi prica, za mnogo razlicitih muzicara, a koliko se meni cini, mnogo je vise tih sto furaju dva-tri akorda nego "solo-guitar-maniaca sa endless solazama" koji su se progurali tako da ta prica ne pije vodu.... Logicno je da je lakse nauciti 3 akorda koja ces da drljas nego jednu shred solazu sa two-handed-tappingom speed-pickingom...
Mislim, mnogo je teze progurati se do mesta gde ce te smatrati za "solo-guitar-maniaca sa endless solazama" nego na mesto gde ce te ljudi voleti iz bilo kog razloga cak i ako nemas ni jednu solazu u pesmi...
Da je suprotno, imali bismo G3, eventualno jos po nekog lika koji svirucka sa njima, a ne brdo punk/metal bendova cije tekstove niko ne moze da razume (ne u smislu apstraktno nego jbg, ne mozes da razaznas jednu rec) i koji ne mogu u istom trenutku da zavrse pesmu, a sviraju po raznim klubovima...
Ovo nema nikakve veze sa temom, al' morao sam da prokomentarisem...

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Ramones

Post by Markony » 03 Oct 2009, 19:27

U enregetskoj krizi koja preti svakim danom sve vise,
ljudi prepoznaju energiju u 3 akorda i ne trose je razmisljajuci sta je gitarista hteo da kaze svojom solazom.
Negiraj me tako sto ces zabavljati drustvo gitarom svirajuci solaze.

Ja zadnjih 15 godina nisam odsvirao solo koji je zahtevao ikakvu tehniku u pesmama koje smo pravili iako sam bio dobro potkovan teorijom i praksom za endlesss-solo-deonice.
A sta reci na pomen da Ramones sigurno nisu znali da sviraju i da to nije bio problem da naprave kult obozavalaca. Magic?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Ramones

Post by mislim_stvarno » 03 Oct 2009, 20:07

Markony wrote:U enregetskoj krizi koja preti svakim danom sve vise,
ljudi prepoznaju energiju u 3 akorda i ne trose je razmisljajuci sta je gitarista hteo da kaze svojom solazom.
Negiraj me tako sto ces zabavljati drustvo gitarom svirajuci solaze.
Ponovicu ono sto se na ovom forumu ponovilo n puta:
Popularnost nije merilo kvaliteta, jer da jeste, Ceca bi sigurno bila najkvalitetnija muzicka zvezda Srbije... To je potpuno nebitno.

Ja nisam hteo da kazem da je bolje drkanje solaza, nego samo da je mnogo lakse da se jedan bend istakne kao neko ko ima energiju/harizmu iako ne zna da svira nego kao bend koji je izvanredno tehnicki potkovan u svakom aspektu svog sviranja, bend koji je pokusao nesto smisleno da odradi od pocetka do kraja.

Poenta jeste u tome da je mnogo lakse da se probije bend koji ne svira zahtevnu muziku nego onaj koji je preambiciozan. Najcesce takvi bendovi koji pokusaju nesto ambiciozno izgore u svom pokusaju i postanu sprdnja za jedan deo muzicke "publike".

Jedini razlog sto sam prokomentarisao ono sto si napisao je sto ne mislim da je lakse solo-manijaku na gitari da ostavi nesto sto ce mu doneti obozavaoce nego jednom straight forward punk bendu koji vice "Fak d polis". Da je suprotno, Vai-a, Satriania i kompaniju ne bi slusali samo gitaristi.

Uzmi primer domace muzicke scene, iako je mali broj bendova koji izdaju nesto, i dalje je mnogo vise punk bendova nego solo gitarista koji rade instrumentalnu muziku (da li ih ima uopste?).

Nemam ja nista protiv punka, sviram sa bendom punk, i dosta volim stariji domaci, tako da :ziveli:

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Ramones

Post by Markony » 03 Oct 2009, 20:13

:ziveli:

Da nastavimo u viewtopic.php?f=10&t=10046 ?

Upravo sam odgledao Demo bendove ili whatever na B92...

:ziveli:

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Ramones

Post by Santana » 27 Oct 2009, 15:45

kad imas bend i oces da sviras neku komplikovaniju rokacinu, i kad pogledas listu pesama onda kazes ,,daj bre neku od ramonsa da sprzimo za tri minuta da se digne publika''
uz akusticnu gitaru na kolektivnim izlezavanjima kad neko kaze ,,ajde nesto veselo'' retko ko ce da se maltretira da otpeva ,,I want it all'' od kvina ili nesto od polisa nego udri po ramonsima. energija u nekom od svojih koliko vec oblika.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Ramones

Post by Randy » 31 Oct 2010, 00:03

jel neko zna kako se zove gitara johnny-a tj. model
deluje zanimljivo

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ramones

Post by Bluesko » 31 Oct 2010, 00:32

Mosrite

User avatar
Udesno Budala
Posts: 26
Joined: 02 Nov 2010, 15:36

Re: Ramones

Post by Udesno Budala » 02 Nov 2010, 16:27

LazaRocker wrote:Carska grupa... Pre neki dan skinuh ,,Greatest hits" sa 21 pesmom i ladno skinu da sviram pola kompilacije za jedan dan, samo po sluhu... Toliko dobra, a najprimitivnija moguca muzika...

Za ovo najprimitivnija se slažem.

A i ne treba ti sluh za skidanje njihovih stvari.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Ramones

Post by KirilStipsa » 02 Nov 2010, 20:10

Udesno Budala wrote:Za ovo najprimitivnija se slažem.

A i ne treba ti sluh za skidanje njihovih stvari.
So what? Nije stvar u skidanju, nego u energiji... "primitivnoj" energiji... primitivnoj kao seks, kao bes, kao bunt... energiji mladih!
Ne znam kako iko moze da kaze ista protiv njih?!
Najbolji bend ikada koji nije uzeo pare... nazalost, jer su im tek krajem '90. kada su poumirali priznali zasluge za samarcinu koju su zviznuli pre-dosadnom progressive mode-u '70. Ljudi su vratili rokenrol... i once again, "ta" tri akorda (Chuck Berry, Buddy Hollie, Elvis...)!

vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: Ramones

Post by vertigo_beat » 19 Feb 2011, 18:31

w437776 wrote:Jedan od najprecenjenijih bendova.

200%

Ono sto su napravili tune za Spajdermena im predstavlja najveci domet.

A nedavno su uvrsteni i u Hall of Fame.

Blagi boze.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ramones

Post by Duane » 19 Feb 2011, 18:48

KirilStipsa wrote: Ne znam kako iko moze da kaze ista protiv njih?!
igzekli!

ramonsi su savršeno zezanje :)

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ramones

Post by Bluesko » 19 Feb 2011, 21:44

Glasna, neopterecujuca, uzbudljiva, pozitivna muzika, Ramonesi jebu kebve

User avatar
NenadBeki
Posts: 57
Joined: 05 Dec 2010, 17:52

Re: Ramones

Post by NenadBeki » 20 Feb 2011, 15:15

Moje komsije su na silu zavolele Ramonse..

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Ramones

Post by sl0e » 20 Feb 2011, 16:40

vertigo_beat wrote:
Ono sto su napravili tune za Spajdermena im predstavlja najveci domet.
:bambi:

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Ramones

Post by Markony » 21 Feb 2011, 01:49

Ajmo ljudi, navedite bendove koje slusate pa da vidimo na koliko njih Ramones nisu imali uticaj!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest