Sex Pistols

Moderator: Trooper

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Sex Pistols

Post by Sid Vicious » 28 Sep 2009, 23:48

SEX PISTOLS su ime i tacka,kakav clash itd,oni su bili najludji u svoje vrijeme ,pa jbt otpustili su prvog basistu sam zatos to ej lik znao svirat skontajte to,SID VICIOUS R.I.P. zbog njega su bili karina na exitu ,nema njega nema ni psitolsa xD

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sex Pistols

Post by MetalFunk » 28 Sep 2009, 23:49

Sid Vicious wrote:SEX PISTOLS su ime i tacka,kakav clash itd,oni su bili najludji u svoje vrijeme ,pa jbt otpustili su prvog basistu sam zatos to ej lik znao svirat skontajte to,SID VICIOUS R.I.P. zbog njega su bili karina na exitu ,nema njega nema ni psitolsa xD
hahahha brateeeeeeeeeeeeee
neznas ni pisati
jebotee, da te neznam rekao bi da si lood :XD: :XD:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by sl0e » 01 Oct 2009, 10:16

Ma ono, k'o sto rece dzoni roten, sedamdesetih je bilo zbog muzike, sada sam "fuckin' wanker" koji samo hoce da vam uzme kintu dok moze :metal:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Sex Pistols

Post by Kristijan » 01 Oct 2009, 10:31

Meni je uvek bila malo klimava ta priča o Pistolsima koji su izmislili punk. Da su ga prvi spakovali u određenu "vizuelnu" formu, kao nešto što lenjim novinarima kopa oko i urla "Vidi, ovo je nešto novo!" - jesu. Ali ja njih nikako ne vidim kao prvi punk bend. I ako smo svesni da je tu prste upleo Malkolm Meklaren, ta priča o čistom besu i buntu postaje razvodnjena. To što je neko worker pride stil hard modsa prezentovao medijima, pa na tom temelju kasnije nikao Boy butik u Londonu, i od toga nastalo nešto saaaaasvim deseto, i nije baš osobito pankerski. Vredi prekopavati DC i NY scenu, imali su oni tih godina jako zanimljive bendove, i neko ko se mnogo muva je lako mogao da pokupi ideje. Nije da ne cenim Pistolse, ali mislim da im se olako pripisuju zasluge koje realno nemaju.

User avatar
Helena
Posts: 50
Joined: 12 Mar 2010, 01:26
Location: Valjevo

Re: Sex Pistols

Post by Helena » 13 Mar 2010, 12:55

Volimvolimvolimvolim ih. :mrgreen:

User avatar
Pistolsica
Posts: 1
Joined: 29 Aug 2010, 10:39

Re: Sex Pistols

Post by Pistolsica » 29 Aug 2010, 11:42

opchinjena pistolsima... po meni jedan od najboljih punk bendova...uostalom oni se i smatraju osnivachima punka... a shto se tiche onoga shto je Johnny rekao da je okupio bend ponovo iz ljubavi.. prema novcu, chovjek je bar iskren, koliko starih bendova to radi, a neche da priznaju da je zbog novca, nego kao samo zbog fanova... :?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 31 Aug 2010, 14:23

Pistolsica wrote:opchinjena pistolsima... po meni jedan od najboljih punk bendova...uostalom oni se i smatraju osnivachima punka... a shto se tiche onoga shto je Johnny rekao da je okupio bend ponovo iz ljubavi.. prema novcu, chovjek je bar iskren, koliko starih bendova to radi, a neche da priznaju da je zbog novca, nego kao samo zbog fanova... :?
jes iskren, al ga u principu bole tvrdi ko i ove druge...

Stender
Posts: 1
Joined: 27 Sep 2011, 23:54
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by Stender » 28 Sep 2011, 00:18

Slazem se da ono sto je Lajdon bio, nikako ne moze da se uporedi sa ovim sto je sada, nekako mi se cini da je njegova sadasnja "buntovnost" mnogo izvestacena. Inace, gledao sam dokumentarac ili film (kako god) "Filthy and Fury" i mnogo mi se svideo, knjigu jos nisam procitao, ali nameravam. Prvobitna zamisao Rottena je bila da oni pokrenu bunt, stvorio je tu malu skupinu, skupinu istomisljenika, koja ce se kasnije razviti u pank, imao je muda da se direktno okrene protiv monarhije koja ih je sve bacila u blato. U dokumentarcu kaze "Ako nisi rodjen sa parama, mozes slobodno da se pozdravis sa pristojnim zivotom". Posle je dosao i Sid koji je postao ikona panka, nije znao da svira bas, ali je bio energija, imao je taj urodjeni bunt, bio je pravi anarhista, u skladu sa tim tako se i ponasao. Ali mi je najzanimljivije u dokumentarcu kada je rotten tek dosao u bend i krenuo da peva, na sta su mu rekli ovi "Jbt, pa ti ne znas da pevas", dok on odgovara "Pa sta? Nije poenta u tome"... "Nisam znao da pevam, ne znam ni sad, ne zelim ni da naucim" to je njegov odgovor. Nekako, smatram da u tome lezi ceo smisao panka, zato se muzika i deli na zanrove, pank zamisljam kao nesto sto treba da se protivi necemu, kao izrazavanje nezadovoljstva. Dakle, nije poenta u lepom pevanju....
E, da, u dokumentarcu isto pominje (samo ne znam tacno kome je to upuceno) "Njegov greh je to sto je voleo bitlse i stounse", hehe, upravo u tome lezi cela srz, pank nije pevanje tralalajki "ja sam ga volela, on mene takodje", ne, bas naprotiv.

palvet
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 10:14
Location: Voždovac
Contact:

Re: Sex Pistols

Post by palvet » 28 Nov 2011, 10:39

Iz sličnih razloga je i kod nas rađeno na gušenju jedne takve energije. Underground bendovi su svuda na svetu pretnja svakom režimu. Pokretači promena. Inicijalna kapisla za klasne sukobe. Samim tim nisu prijatelji nijedne vlasti , monarhije i sl.
Danas je malo onih koji , u duhu punk-rock-a imaju herca da idu po selendrama, kao što su Pistolsi i dr. punkeri radili i otvaraju ljančesterima oči?!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest