Sex Pistols

Moderator: Trooper

M-Jay
Posts: 37
Joined: 07 Apr 2008, 16:47

Sex Pistols

Post by M-Jay » 08 Apr 2008, 17:20

Pisite sve o ovim legendama Punk - a !!!

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Sex Pistols

Post by LazaRocker » 09 Apr 2008, 19:22

Ono, ne volim ih puno, al' pesme poput Anarchy in UK i God Save The Queen uvek vredi poslusati...

M-Jay
Posts: 37
Joined: 07 Apr 2008, 16:47

Re: Sex Pistols

Post by M-Jay » 10 Apr 2008, 14:39

Jesi li cuo neke njihove obrade, kao sto su "Johny B Goode" i "Rock around the Clock"?

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Sex Pistols

Post by LazaRocker » 10 Apr 2008, 16:06

Rock around the clock jesam. Cini mi se da se pojavljuje i u Great Rock'n'roll Swindle.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by Historik » 11 Apr 2008, 20:49

Da, ima i obrada C'mon everybody, prilicno je dobra. Bio je u mom zivotu jedan period, u kome sam iskljucivo slusao samo punk (1-2 razred gimnazije, a muziku slusam minimum 3 sata dnevno), tad sam bas gotivio Pistolse. Imam neke prilicno retke snimke (ono sto se po torrentima zove bootleg), i neke live albume. Puno jaka pesma je i Belsen was a gas. P.S. one pesme koje svi znaju nisam ni spomenuo, da ne dosadjujem ljudima...

Skituljko
Posts: 8
Joined: 25 Apr 2008, 15:12

Re: Sex Pistols

Post by Skituljko » 25 Apr 2008, 21:44

I... legende dolaze na Exit! :smil_guitar:
Neću ih gledati, najverovatnije, i jako mi je žao.. :(
Ide li neko? :mrgreen:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Sex Pistols

Post by Nyarlathotep » 26 Jun 2008, 12:36

koje crne legende.
legende su mrtve odavno.

sada je to grupa raspalih matoraca u novom pokusaju da se ogrebu o neku kintu pred starost. jos sa sidom na plakatima - ludilo! :shock:

sex pistolji nekada - svetska revolucija!
sex pistolji danas - kilava industrijska reprodukcija.

User avatar
Cassidy
Posts: 1
Joined: 29 Jul 2008, 11:10
Location: Beograd, Banovo Brdo, Bele Vode, Cerak, Rakovica
Contact:

Re: Sex Pistols

Post by Cassidy » 29 Jul 2008, 11:44

uuuu, ne bih se slozila... mozda sam previse pod utiskom Lidonove knjige (Rotten), ali mislim da uopste nije tako... ako niste citali preporucujem... krivo mi je sad sto nisam bila na EXIT-u, isto sam mislila da je bzvz i nikad ne idem na koncerte bendova koji su svoj vrhunac imali pre 15-20 godina, iz straha da se ne razocaram, ali Lidona bih svakako vrlo rado da cujem uzivo... mislim, ne samo njega, i ostale, ali trenutno sam pod utiskom njegove knjige pa poprilicno i smaram... :lol:

sto se tice plakata sa sidovim likom, pa sta da se radi, njega ljudi prepoznaju i vecina pistolse pamti po njegovom liku, bez obzira na njegove muzicke (ne)sposobnosti... :roll:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 29 Jul 2008, 15:12

eh...kad sam video da se knjiga zove No Irish, No Blacks, No Dogs... mislim o cemu god da je knjiga... a pistolsima svaka cast iako ih nevolim bas nesto, ali imati samo jedan album i proci kao najveci punk band ikad(pored clasha) jes stvarno uspeh vrhoza... ali ih definitivno netreba posmatrati kao vrhunske muzicare ili inovatore... ali kao uspesne muzicare... da vas podsetim sta je jedan od clanova rekao neznam ko tacno moguce da je johnny ili syd dunno... pitali ih zasto ste se ponovo okupili... kaze ovaj: iz ljubavi.... prema novcu XD

samo da se kontamo nekazem da su oni neki komercijalisti ili da su nesto slicno tome, oni su genijalci jer su postali najveci za tako malo vreme, ali nemogu da ih svrstam medju najvece bendove svih vremena... xD

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Sex Pistols

Post by Nyarlathotep » 29 Jul 2008, 23:41

Cassidy wrote:sto se tice plakata sa sidovim likom, pa sta da se radi, njega ljudi prepoznaju i vecina pistolse pamti po njegovom liku, bez obzira na njegove muzicke (ne)sposobnosti... :roll:
zbog toga su pistolji i bitni, sugurno ne zbog muzicke virtuoznosti. sid je bio energija.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 30 Jul 2008, 01:35

pa to...

User avatar
Djole_BB
MF veteran
Posts: 169
Joined: 18 Jan 2008, 18:49

Re: Sex Pistols

Post by Djole_BB » 14 Aug 2008, 11:01

ma sid je bio kreten...nije ni znao da svira bass...pozer...a pistolse gotivim...imam snimke nekih intervjua...sex pistols will play i tako to...ma malcom ih je sve zajebo...great rock & roll swindle...

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by Blingo » 14 Aug 2008, 16:12

Ako neko gleda na Pistolse kao na ozbiljnu skupinu muzičara,onda blago njemu i njegovoj pameti!

Ja Pistolse volim!(Znate ono kad se punkeri dele na "Klešovce" i "Pistolcovce"?E,pa ja sam bio "Pistolsovac"!) Uvek volim kada se neko od drugara seti početaka i pusti neku njihovu pesmu,ali oni nisu muzičari!Mislim,nikada se i nisu deklarisali kao muzičari!

A što se tiče EXIT-a...Svako ko se osečćao bar malo punk,trebao je da ode i da ih gadja flašama!Da,da,jeste ekstremno,ali da ih gadja flašama!Pistolsi su tako nastali,tako postojali i tako se ugasili sa parolom: "Jebeš rok ikone!" S toga,poštovane "rock ikone" došlo je i vaših 5 minuta!

Možda je post malo kontradiktoran,ali jbg sve je to punk! :D :twisted:

User avatar
slgr
Posts: 7
Joined: 20 Jun 2008, 16:37

Re: Sex Pistols

Post by slgr » 14 Aug 2008, 19:52

Retko pisem na ovom forumu, ovo mi je 2. ili 3. put, ali kad sam video temu nisam mogao da propustim da ne napisem nesto.

Mislim da su oni najveci punk bend ikada i da ce tako i ostati jer sadasnja scena ne daje velike nade da ce se pojaviti neki ozbiljan punk bend kao pistolsi posto sada punkom smatraju razna MTV s****a koja su u stvari samo nasminkana g***a sto hoce da maznu kintu i da budu oboavani od strane nekih maloumnika koji ne znaju sta je punk jer misle da je to to i da je to "super" i "extra". Ne bih da vredjam, ali to su debili. Tu su pare samo u pitanju.

Ne znam sto u ovde ovoj temi pisu ljudi koji ih "ne vole mnogo", koji su ih dve godine "bas gotivili", i znaju po 2-3 pesme.

Rotenovu knjigu sam krenuo da citam juce i cini mi se da je napisana tako da predstavlja olicenje onoga sto su pistolsi bili, mada sam je samo prelistao.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 19 Aug 2008, 12:59

to slzre... za punk mora da si siroma... a ne da vozis kola od 3 ziliona evra i da te slikaju ceo dan...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest