Sex Pistols

Moderator: Trooper

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Sex Pistols

Post by Kole man » 23 Nov 2008, 19:22

Od Sex Pistolsa jedino mogu 2 pesme da slusam(znamo svi koje) sve ostale pesme su im lose po meni.Po meni su oni samo zaradili pare od toga sto su "punkeri".Clash je bezbroj puta bolji :lol: 8)

User avatar
Drumkiller
Posts: 296
Joined: 09 Sep 2008, 10:22
Location: Zrenjanin

Re: Sex Pistols

Post by Drumkiller » 23 Nov 2008, 21:28

Zar "PUNK" postoji kao muzicki prawac?

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Sex Pistols

Post by Dete epruvete » 23 Nov 2008, 21:34

sta god pricali o njihovom sviranju, meni njihove pesme zvuce skoro magicno, kao neki red iza haosa gde sve dobija smisao i potpuno znacenje.

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by Blingo » 23 Nov 2008, 21:58

Dete epruvete wrote:sta god pricali o njihovom sviranju, meni njihove pesme zvuce skoro magicno, kao neki red iza haosa gde sve dobija smisao i potpuno znacenje.
+1 :D

Možda deluje patetično,ali je tako...

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Sex Pistols

Post by nemanjavelimirovic » 26 Nov 2008, 01:32

bili su nekada dobri. Na EXITu je bio fijasko...Smorili do zla boga. Chonta je bio mnogo, mnogo bolji.

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Sex Pistols

Post by Sid Vicious » 17 Jan 2009, 01:09

Kole man wrote:Od Sex Pistolsa jedino mogu 2 pesme da slusam(znamo svi koje) sve ostale pesme su im lose po meni.Po meni su oni samo zaradili pare od toga sto su "punkeri".Clash je bezbroj puta bolji :lol: 8)

Pistolsi su izmislili punk ,i prvi su bend koji su pokrenuli taj pravac muzike i u ta vremena ta muzika je bila nesto novo sad je kruac kad uporedis sa ostalima neki ga nebi svrstali ni u rock,a Clash je neka vrsta rocka koja je poksuala kopirat Pistolse ali nisu imali taj stil procitaj malo Autobiografiju Rottena imas knjigu kupit gdje hoces ,i tu nije samo Rotten pisao vec mnogo muzicara pa ti vidi sam pa poslije nesto pricaj.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 17 Jan 2009, 03:44

Sid Vicious wrote:
Kole man wrote:Od Sex Pistolsa jedino mogu 2 pesme da slusam(znamo svi koje) sve ostale pesme su im lose po meni.Po meni su oni samo zaradili pare od toga sto su "punkeri".Clash je bezbroj puta bolji :lol: 8)

Pistolsi su izmislili punk ,i prvi su bend koji su pokrenuli taj pravac muzike i u ta vremena ta muzika je bila nesto novo sad je kruac kad uporedis sa ostalima neki ga nebi svrstali ni u rock,a Clash je neka vrsta rocka koja je poksuala kopirat Pistolse ali nisu imali taj stil procitaj malo Autobiografiju Rottena imas knjigu kupit gdje hoces ,i tu nije samo Rotten pisao vec mnogo muzicara pa ti vidi sam pa poslije nesto pricaj.
ok vazi da je clash kopirao pistolse... joe strummer je njih sve nadjebo :D ozbiljno... covek je... vau... kakav johnny rotten, kakvi bakraci... :lol:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Sex Pistols

Post by Kole man » 17 Jan 2009, 20:06

Sid Vicious wrote:
Kole man wrote:Od Sex Pistolsa jedino mogu 2 pesme da slusam(znamo svi koje) sve ostale pesme su im lose po meni.Po meni su oni samo zaradili pare od toga sto su "punkeri".Clash je bezbroj puta bolji :lol: 8)

Pistolsi su izmislili punk ,i prvi su bend koji su pokrenuli taj pravac muzike i u ta vremena ta muzika je bila nesto novo sad je kruac kad uporedis sa ostalima neki ga nebi svrstali ni u rock,a Clash je neka vrsta rocka koja je poksuala kopirat Pistolse ali nisu imali taj stil procitaj malo Autobiografiju Rottena imas knjigu kupit gdje hoces ,i tu nije samo Rotten pisao vec mnogo muzicara pa ti vidi sam pa poslije nesto pricaj.
Burazeru,pistolsi su napravili 1 album i svi ih dizu do neba zbog toga,muzicari nisu neki bili uopste,niko od njih nije bio neki ekspert i pesme su im na istu foru sve,sad ne kazem ja da oni nisu pokrenuli punk fazon i da nisu bili smekeri i mudonje ali kao muzicari nisu bili nista posebno.

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by Blingo » 18 Jan 2009, 13:22

Clash je od uvek bio muzički jači (jbg, ipak je Joe Strummer prvo svirao rock :) ) i otvoreniji za eksperimentianje (pre svega sa Rege ritmovima), a Pistolsi su bili besni klinci iz Londona,koje je bolelo uvo da se sad tu nešto edukuju, vežbaju ili šta ti ja znam. Po nekom mom mišljenju Pistolsi su više bili u fazonu: " 'Si narkan? Jesi! Pa onda udri! " :twisted:

Što se mene tiče, muzika Sex Pistolsa se mene više svidja od muzike Clash-a i uvek ću pre pustiti Sex Pistols nego Clash. Čija je tu muzika raznovrsnija, konkretnija ili kako već me savršeno ne interesuje. Na kraju krajeva, klasična muzika koju svira neki filharmonijski orkestar je sigurno najkompleksnija pa koliko nas zaista sluša filharmonijske orkestre? Ja ne... :hide:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 18 Jan 2009, 16:45

Blingo wrote:Clash je od uvek bio muzički jači (jbg, ipak je Joe Strummer prvo svirao rock :) ) i otvoreniji za eksperimentianje (pre svega sa Rege ritmovima), a Pistolsi su bili besni klinci iz Londona,koje je bolelo uvo da se sad tu nešto edukuju, vežbaju ili šta ti ja znam. Po nekom mom mišljenju Pistolsi su više bili u fazonu: " 'Si narkan? Jesi! Pa onda udri! " :twisted:

Što se mene tiče, muzika Sex Pistolsa se mene više svidja od muzike Clash-a i uvek ću pre pustiti Sex Pistols nego Clash. Čija je tu muzika raznovrsnija, konkretnija ili kako već me savršeno ne interesuje. Na kraju krajeva, klasična muzika koju svira neki filharmonijski orkestar je sigurno najkompleksnija pa koliko nas zaista sluša filharmonijske orkestre? Ja ne... :hide:
koliko nas slusa na kraj sela? jednostavno muzicari ili ljudi koji bas dosta slusaju muziku posle odredjenog vremena(zavisi koliko su dobri i koliko su vremena posvetili muziciranju i slusanju) predju te one note pesmice i two chorde pesmuljke i predju na neam pojma nesto drugacije, kompleksnije, nije to nikakva trka ka kompleksnosti, jednostavno evolucija... a pistolsi su ok, ali ne za neko dublje proucavanje i nazovi sofisticirano slusanje i slicno(koje moze npr pink floyd da pruzi)... pistolsi su kako kazes sam... cisto da se "izivis"... let's break something! i to je super! to je kod njih ono sto ih cini bjendom... sigurno nisu tridesetominutne solo deonice i sulude poliritmije :lol:

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Sex Pistols

Post by Blingo » 18 Jan 2009, 16:49

Duane wrote:a pistolsi su ok, ali ne za neko dublje proucavanje i nazovi sofisticirano slusanje i slicno(koje moze npr pink floyd da pruzi)
O da,slažem se. Na kraju krajeva Džoni Roten je i nosio majicu Pink Floyd-a a preko toga markerom ispisano FUCK! :lol:

Jbg, Pištolji su samo punk i ništa više...

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Sex Pistols

Post by Duane » 25 May 2009, 21:34

eo ima u 10 do 10 sad na RTS 2 film o pistolsima!

21:52 - prljavstina i bes

:D

User avatar
fiti93
Posts: 158
Joined: 19 Jan 2009, 01:21
Location: Beograd
Contact:

Re: Sex Pistols

Post by fiti93 » 25 May 2009, 21:58

Nyarlathotep wrote:koje crne legende.
legende su mrtve odavno.

sada je to grupa raspalih matoraca u novom pokusaju da se ogrebu o neku kintu pred starost. jos sa sidom na plakatima - ludilo! :shock:

sex pistolji nekada - svetska revolucija!
sex pistolji danas - kilava industrijska reprodukcija.
Potpuno se slazem! :bow:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Sex Pistols

Post by Bluesko » 25 May 2009, 22:35

Sam Dzoni Roten je jedama izjavio,na pitanje:
"Johny,zasto si opet okupio bend"?
"Pa,iz ljubavi.....prema novcu" :) Nije vise Dzoni sto je nekad bio,cim se prijavio u rialiti shov :D
Od velike trojke,meni su oni ipak najslabiji,sto zbog muzike,sto zbog vizije.... Mada pank i nije savrsensto muzicke praxe :D Nekako su mi oni bili suvise "bad boysi",dok su Clash i Ramonesi ipak imali i neku dozu ozbiljnosti u svom radu.....

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Sex Pistols

Post by sevastokrator » 09 Jun 2009, 18:11

Sid Vicious wrote:
Kole man wrote:Od Sex Pistolsa jedino mogu 2 pesme da slusam(znamo svi koje) sve ostale pesme su im lose po meni.Po meni su oni samo zaradili pare od toga sto su "punkeri".Clash je bezbroj puta bolji :lol: 8)

Pistolsi su izmislili punk ,i prvi su bend koji su pokrenuli taj pravac muzike i u ta vremena ta muzika je bila nesto novo sad je kruac kad uporedis sa ostalima neki ga nebi svrstali ni u rock,a Clash je neka vrsta rocka koja je poksuala kopirat Pistolse ali nisu imali taj stil procitaj malo Autobiografiju Rottena imas knjigu kupit gdje hoces ,i tu nije samo Rotten pisao vec mnogo muzicara pa ti vidi sam pa poslije nesto pricaj.
nije tacno oni su samo ga najbolje promovisali, ja iskreno nem pojma ko je izmislio punk kao subkulturu ali je ona nastala malo pre pistolsa ono sa mohawk frizurama i dr., a sto se tuce punkrocka postoje dileme da li su ramosni poceli pre pistolsa ili ovi svejedno prvi najpopularniju punk bend su sex pistolsi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest