Hard Core/Punk bubnjari

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Hard Core/Punk bubnjari

Post by Derrick » 07 May 2008, 18:27

Evo, da ne bude da nema tema o HC-u :mrgreen:

Dakle, moja lična top-lista PUNK i HC bubnjara:

#1 Derrick Plourde :bow: :bow: Od njega, jednostavno, nema bolje u PUNK svetu (a i šire) i bilo kom njegovom podpravcu, odnosno nije bilo boljega jer je Plourde RIP :cry: . Čovek koji je promenio moje poimanje sviranja bubnjeva i naterao me da počnem da sviram jazz i savlađujem napredne tehnike na bubnjevima da bih uopšte mogao da sviram Lagwagon (u kojem je on, inače, svirao). Jedan od najbržih single-pedal bubnjara koje sam čuo (da, bubnjari NOFX-a ili Iron Maiden-a su obični puževi u odnosu na Plourde-a kada je reč o bas pedali :wink: ). Fantastičan spoj progressive, jazz i punk stila ga je učinio jedinstvenim. Dakle, prema mom mišljenju, apsolutni vrh bez ozbiljnije konkurencije! 8)

#2 Travis Barker - izuzetne tehničke mogućnosti i stil, ali on i nije baš neki primer PUNK bubnjara.... :wink:

#3 Graham Churchill - bubnjar (sada već nepostojećeg) benda Belvedere. Strahovita brzina i preciznost su mu trademark!

#4 Dave Raun - sadašnji bubnjar Lagwagon-a. Imao je nezahvalan zadatak da dostojno zameni neverovatnog Plourde-a, ali je u tome (skoro) uspeo. :wink:

#5 Jordan Burns - bubnjar benda Strung Out. Fenomenalan i kompletan bubnjar - brz, precizan, tehnički izuzetan.

#6 Will Shepler - bivši bubnjar Agnostic Front-a (davno je svirao sa njima - ima više od 15 godina). Njegov stil naginje metalu, ali nije metalac. Brz i precizan bubnjar sa sjajnim idejama.

#7 Brooks Wackerman - sadašnji bubnjar Bad Religion-a. Daleko bolji od onoga što pokazuje na albumima BR-a, a to se najbolje čuje na koncertima ovog benda.

Eto, to su mojih TOP 7 u PUNK-u. Naglasio bih da su, prema mom mišljenju, svi ovi bubnjari prilično bliski jedan drugome po tehnici (sa izuzetkom Plourde-a i Barkera-a koji "nisu normalni" :wink: ), a listu sam sastavio prema stilovima - od onog koji mi se najviše sviđa, pa nizbrdo... :)

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Orgasmatron » 15 Aug 2008, 07:58

Poslushaj bend DEATH i njihov prvi album, taj chovek pod brojem 6 (batica iz Agnostic-a) je svirao bubnjeve na tom albumu

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Derrick » 15 Aug 2008, 08:09

Orgasmatron wrote:Poslushaj bend DEATH i njihov prvi album, taj chovek pod brojem 6 (batica iz Agnostic-a) je svirao bubnjeve na tom albumu
Gde si našao taj podatak? Ja sam upravo "konsultovao" google i nisam našao ništa, a takođe ga nema ni na listi former members na Wikipedia-i. Biće da si nešto pobrkao... :wink:

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by jolana » 15 Aug 2008, 10:44

NOMEANSNO- ime ne znam ali chovek UBIIIJJJJAAAAA

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Orgasmatron » 16 Aug 2008, 07:37

Vrlo verovatno, ili je to pobrkao chovek koji mi je rekao to ali opet sumnjam, taj chovek zna DEATH biografiju bolje od bilo koga pa chak i samih chlanova benda samih (ukljuchujutji i pokojnog Schuldiner-a)

skinvader
Posts: 1
Joined: 17 Feb 2008, 18:53

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by skinvader » 28 Aug 2008, 11:12

Nije losa lista ali meni je ispred svih Derek Grant

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Kole man » 04 Nov 2008, 22:36

Hmm nije bas da je ekspluzivno punk bubnjar ali dobar je i za to:Stephen Perkins evo nesto od njega:http://www.youtube.com/watch?v=p99dWr90 ... re=related

zipe
Posts: 83
Joined: 18 Apr 2008, 17:14

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by zipe » 10 Dec 2008, 12:35

doduse vise hardcore metal Alexei Rodrigez (trial,catharsis, walls of jericho...)

User avatar
Funky_Bassmasta
Posts: 64
Joined: 18 Dec 2008, 23:15

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Funky_Bassmasta » 21 Dec 2008, 04:21

ma spored mene sto se tice punka Marky Ramone je najbolji :D

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Sid Vicious » 18 Jan 2009, 17:24

Ima dobri HC punk bubnjara onaj iz Casualtiesa je izuzetno brz lik ,pa bubnjar Exploiteda svira na duplom bas bubnju malo neobicno za punk ima ih nisu losi

User avatar
c-webb
Posts: 17
Joined: 21 Feb 2009, 13:51

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by c-webb » 30 Jun 2009, 18:21

uf, ljudi, chujte Ron Brunner Jr.a
Chovek svirao sa Suicidal Tendencies, pa ajd da ga svrstamo u hcpunk bubnjara,
ali je lik mnoooooooogo vishe od toga. Svirao sa Stanley Clarkom i drugim najzajebanijima na svijetu! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=-oocHFRnEPE

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Derrick » 30 Jun 2009, 19:34

Da, da, Ron Brunner Jr. nije baš normalan :) , ali nisam ga naveo jer on definitivno nije neki HC Punker, već "funker" i jazzer.

[youtube]5fdUzFz1_aQ&feature=related[/youtube]

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Hard Core/Punk bubnjari

Post by Kole man » 02 Jul 2009, 12:06

Derrick wrote:Da, da, Ron Brunner Jr. nije baš normalan :) , ali nisam ga naveo jer on definitivno nije neki HC Punker, već "funker" i jazzer.

[youtube]5fdUzFz1_aQ&feature=related[/youtube]
Gledao sam ovog baju totalno je lud i crn,jel svira u nekom bendu?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest