Dza ili bu

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Dza ili bu

Post by LazaRocker » 30 Jun 2008, 19:25

Sta mislite o njima? Spadaju u CyberPunk i imaju tekstove koji ostavljaju bez daha. Pevanje i sviranje(sviranje manje vise) nisu reprezentativni, ali textovi... Meni su omiljene pesme Pas, Metak i (Ziveo) Staljin.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Dza ili bu

Post by Rocket Roll » 30 Jun 2008, 20:36

Čekaj malo... šta imaju zajedničko Dža ili Bu i cyberpunk?

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Dza ili bu

Post by Historik » 30 Jun 2008, 20:44

Sta uopste imaju Dza ili bi i punk? Oni su bili neki mainstream rock, mozda nesto malo tvrdje od toga. Sto se tekstova tice, politicki su, sto je i karakteristicno za vreme u kome su svirali, ali su mi npr. jaci tekstovi o komunizmu grupe Trula koalicija (koja je uz to i pravi punk). A i nekako mi se nikada nisu svidjali, mada ne umem da objasnim zasto. Muzika im nije losa, a imali su svojevremeno i prilican broj fanova...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Dza ili bu

Post by Rocket Roll » 30 Jun 2008, 21:01

Da, "mnogo hteli, mnogo započeli, mainstream-idiotluci su ih od nas odneli". :shred:

Čoveče, neko se setio Dža ili Bu. :D Dobijam "gimnazija-flešbekove"!

Devedesete su doba bendova koji su se pojavljivali, izdavali po jedan-dva albuma, uviđali da u roku nema love, nestajali.

"Familije" mi je jako žao, isto tako i "Playboyja", "Atheist Rap" su bili vrlo veseli uzimajući u obzir da su bile devedesete, "Jarboli" se valjda još uvek trude, "Braća Left" su negde nestala, "Babama" nikad neću oprostiti što su prekinule sa radom, "Mister No" su svakako bili bolji od ovog smeća koje nam trenutno poturaju, "Šaht" i "Direktori" su bili dobar korak unapred za underground scenu, "Kristali" su bili moderniji od "Dža ili Bu", "Veliki Prezir" nam - siguran sam - svima nedostaje, "Popcycle" su mogli da budu drugi "Obojeni Program"...

...koga sam zaboravio iz devedesetih? "Evu Braun", tako je. "Oružjem protivu otmičara". "Lovehunterse", jeste. I koga još?

I gde su ti ljudi danas? Ako se ne varam, "Lovehunter" Mumin je pobeg'o za USA, a o ostalima ne znam ništa.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Dza ili bu

Post by Historik » 30 Jun 2008, 21:25

Rocket Roll wrote:Da, "mnogo hteli, mnogo započeli, mainstream-idiotluci su ih od nas odneli". :shred:

Čoveče, neko se setio Dža ili Bu. :D Dobijam "gimnazija-flešbekove"!

Devedesete su doba bendova koji su se pojavljivali, izdavali po jedan-dva albuma, uviđali da u roku nema love, nestajali.

"Familije" mi je jako žao, isto tako i "Playboyja", "Atheist Rap" su bili vrlo veseli uzimajući u obzir da su bile devedesete, "Jarboli" se valjda još uvek trude, "Braća Left" su negde nestala, "Babama" nikad neću oprostiti što su prekinule sa radom, "Mister No" su svakako bili bolji od ovog smeća koje nam trenutno poturaju, "Šaht" i "Direktori" su bili dobar korak unapred za underground scenu, "Kristali" su bili moderniji od "Dža ili Bu", "Veliki Prezir" nam - siguran sam - svima nedostaje, "Popcycle" su mogli da budu drugi "Obojeni Program"...

...koga sam zaboravio iz devedesetih? "Evu Braun", tako je. "Oružjem protivu otmičara". "Lovehunterse", jeste. I koga još?

I gde su ti ljudi danas? Ako se ne varam, "Lovehunter" Mumin je pobeg'o za USA, a o ostalima ne znam ništa.
Jebiga, tako je vreme bilo. Od Lovehuntersa (autorski najjaci bend od navedenih) mislim da nije Mumin zapalio za Ameriku, nego onaj njihov gitarista. Familija je inace bila 1/2 grupe Vampiri (ram-a-lam, ding-dong, ko zna zna, ko ne zna rodio se posle), a i danas postoje kroz grupu Dibidus (ono "Nama treba ljubav" je zadnje sto su izdali). Atheist rap jos radi, mada ne lice na sebe u poslednja dva albuma, Playboj se raspao jer je onaj njihov frontman ozenio Kristinu Kovac i sad pise pesme za No nejm i ostali teenage trash. Popclycle i Eva Braun su isuvise brit-pop nastrojeni za nasu zemlju, a i Kristali naginju tome (plus sto se politicki angazuju, sto ume da ih ogadi nekim ljudima). Za Bracu Left i Mister No si skroz u pravu, a Direktori i Saht valjda prze i danas. ALi, zaboravio si najjacu grupu 90'ih, autenticne predstavnike Novobeogradskog hc zvuka i embarga i inflacije-SMF!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Dza ili bu

Post by DrGreenthumb » 30 Jun 2008, 21:38

Cu da cvikam zicu! :smil_guitar:

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Dza ili bu

Post by Rocker. » 30 Jun 2008, 21:57

Ne zaboravite i Džukele,po meni jedan od najboljih domacih punk-rock bendova.Njihov album "Gledajuci U Mrak" iz '94 je legendaran. :smil_guitar:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Dza ili bu

Post by sinisake » 30 Jun 2008, 22:11

"Jarboli" se valjda još uvek trude
Da, i moze se reci da je trud urodio plodom.
Konacno su postali jedan zreo alternativan bend, sa vrlo dopadljivom muzikom i produkcijom.

Poslusaj na YT ''Hajde,hajde'' i ''Mozda ce pasti'', recimo.
Ako to nisu dobre alternativne pop pesme, onda ne znam koje su... :D

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Dza ili bu

Post by LazaRocker » 30 Jun 2008, 22:55

Citat iz Hupera:
Prica se o punku...
Huper: Nekada su mogli da vas svrstaju u taj zanr, a sta je danas Dza ili Bu?
Nebojsa: Danas je Dza ili Bu u muzickom smislu petrpeo dosta promena,ali je u osnovi zadrzao punk energiju i tekstove koje odisu buntom, sto i jesu temelji punka. Zvuk sada ima primesa industrijala,metala i elektronike pa ja to najvise volim da krstim sa Cyberpunk.

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Dza ili bu

Post by jolana » 01 Jul 2008, 00:20

pesma sa albuma strasni sud- dolazi stampedo do jami

gitarista iz tog perioda goxy je opasna faca,svirao je jako lepo i mastovito

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Dza ili bu

Post by Blingo » 01 Jul 2008, 09:00

Kako to da niko nije pomenuo Gobline?! :D
Verovatno,uz Ritam Nereda,najproduktivniji bend tog vremena.Što se mene tiče, njihov koncert 1. septembra 2000. u bašti SKC-a je jedan od legendarnih.Na žalost,bend se početkom 2000-ih raspao,a čuo sam da je Golub (pavač) poginuo na bliskom istoku.(Ovo nije najpouzdanija informacija,tako da je ne uzimajte zdravo za gotovo!!!!!)

"Kako bih voleo da si tu..." :lol:

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Dza ili bu

Post by Historik » 01 Jul 2008, 11:31

Goblini nisu pomenuti jer se pricalo uglavnom o bendovima koji su nastajali i brzo nestali, a Goblini su imali izvanredno jaku karijeru do konacnog razlaza, sa velikim turnejama, velikim brojem spotova i legendarnim live albumom. Iz istog razloga nije spomenut ni Ritam Nereda (+oni jos uvek prze). Golub se ozenio sa nekom ribom koju je upoznao na zadnjoj turneji u Italiji i tamo se preselio. I poslednji album (Re: Kokntra) je izdat kada bend vec nije postojao jer je Golub bio u Italiji. Video sam da onaj njihov gitarista sad svira u nekom bendu sto ima svirke po Beogradu, pise da je ex-Goblini, to bi mozda valjalo cuti...

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Dza ili bu

Post by DrGreenthumb » 01 Jul 2008, 11:43

Historik wrote:. Video sam da onaj njihov gitarista sad svira u nekom bendu sto ima svirke po Beogradu, pise da je ex-Goblini, to bi mozda valjalo cuti...
Starfuckers

Off - bio sam napisao stratfuckers :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Now, that's a name for a band! :twisted:

bo!
Posts: 5
Joined: 11 Jul 2007, 11:57

Re: Dza ili bu

Post by bo! » 05 Oct 2008, 22:51

Sinoc su napravii svirku do jaja u BL!Fenomenalno!


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest