Potres (smederevski street-punk bend)

Moderator: Trooper

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Blingo » 21 Mar 2009, 15:49

U jbt, pa Potres je večeras!!!!

Kad pre dodje taj 21.??????????????? :D

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 23 Mar 2009, 14:25

Gobline, jes' bio ne 'certu?

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Blingo » 23 Mar 2009, 22:37

Ma nisam! :evil:

Sjeb'o sam stomak s hladnim pivom veče pre toga i nisam bio u stanju da odem u subotu! :grummel_2:

Kako je bilo?


User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Blingo » 24 Mar 2009, 23:03

E stvarno sam magarac! ::ranting::

Fotke su ispale EXTRA,ko god da je slikao odradio je to za 5-icu! Ovaj Gibson LP Costume zvučiiiii - bio sam u SKC-u kad je Potres svirao sa Čikinim bombonama, Gavrilom Principom, Šahtom i Miki Pirsom i kada je gitarista (Potresov) šibnuo prvu kvintu morao sam da otrčim u prvi red da vidim "Koje bre to ovaj pedale koristi?!" Kasnije mi je drugar, koji je dobar s njima, rek'o da je u pitanju LP Costume. 8)

Čuo sam da je bilo malo ljudi na svirci... Šteta...

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 25 Mar 2009, 14:08

Pa evo sad si i ti dobar samnom ;-)

LP Custom... magneti 57 Classic ... modifikovani MT-2 i modifikovani DS-1 :-P

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Blingo » 25 Mar 2009, 19:46

:homer:

Pa i meni je tada taj DS-1 zvučao nekako dublje i manje prštavo,ali sam sve to pripisivao mahagoniju...

Znaš šta je najlepše u svemu ovome? Što se napokon pojavio neki, nazovimo ga tako, punk-oi! bend, čiji gitarista (osim Ćomija iz RN-a) ima više od 2 pedale (a gitarista je tada imao 6, ako se dobro sećam) i ima gitaru skuplju od 500e! :D

Nije da sam neki šminker (mislim, ja sviram samo sa nemodovanim DS-1 i na jednom starom Washburnu :cry: ), ali čim neko ulaže u opremu, u sebe, to odmah zvuči kvalitetnije i bolje i taj "neko" je definitivno nešto više od "ortaka koji cirka tu s nama,a i svira gitaru...tu u jednom bendu", nego je "gitarista",a to se odmah odražava i na ceo bend.

Na onoj svirci ste najbolje zvučali Vi i Čikine Bombone, a svi ste imali ista pojačala i bunjeve...Jbg, Gretsch i LP...

:ziveli:

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 26 Mar 2009, 07:14

Vidi dragi Gobline... nije to od jednom ispred dragstora, pa LP... godine, godine i godine... 15 godina ti želiš samo jedno i stremiš ka tom cilju.. .da tvoj bend zvuči kao bend-idol tvoje mladosti. I eto, Potres u junu puni 18 godine :-)

Pošto je upravo završen novi snimak, izašao disk, kad ga budeš čuo, baš me interesuje da li ćeš prepoznati na čemu je snimano :-P Gitara+pedala+pojačalo :-)

Vidi, ovo što se ti i ja raspisujemo, samo ide u korist i pomoć mlađim ljudima, kako bi unapredili malo svoje muziciranje. Dakle, u vreme kada sam ja počinjao, to je bilo kao deveti krug pakla... opšta nemaština, krš oprema, a Marshalle si video samo na televiziji. A danas, u pristojnom srudiju za vežbanje, sve zvuči kao pravo; samo očigledno nema ko da ceni ovo izobilje :-)

Živi bili, pa pišemo se :-)

M.

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Blingo » 26 Mar 2009, 18:06

eraserhead wrote:nije to od jednom ispred dragstora, pa LP... godine, godine i godine... 15 godina ti želiš samo jedno i stremiš ka tom cilju.. .
Respect! Lepo je kad čovek ispuni svoje snove svojim radom!
eraserhead wrote:Pošto je upravo završen novi snimak, izašao disk, kad ga budeš čuo, baš me interesuje da li ćeš prepoznati na čemu je snimano :-P Gitara+pedala+pojačalo :-)
Ihhhhhhh, pa nisam ja baš takav sluhista!To što sam "čuo" razliku izmedju modovanog DS-1 i ne modovanog, znači samo da mi je pivo izoštrilo sluh! :mrgreen:
eraserhead wrote:Vidi, ovo što se ti i ja raspisujemo, samo ide u korist i pomoć mlađim ljudima, kako bi unapredili malo svoje muziciranje.
Iskreno se nadam, jer me gadno nervira situacija kada neko time što svira punk pravda to što ne zna i ne želi da nauči da svira (a takvih ljudi sam se naupoznavaooooo). A isto me iritira to što je ljudima draže da se vraćaju svako jutro pijani na gajbu, nego li da sakupe pare i kupe neki komada opreme.( još kad odu na neku svirku i kažu: "UUUuuuuuuuu, gle' ti kakve pedale ima onaj Miša?!Ali, on je profi, on svira u Potresu!" :x ) Mislim, danas zaista nije teško zaraditi i uštedeti 50e za neku pedalu, pa taman štedeo 5 meseci.Da si i ti štedeo i želeo i ti bi ih imao isto koliko i Miša, Pera,Mika!.. Dok se tu nešto ne promeni domaća punk-oi! scena će i dalje biti kilava i i dalje će se oslanjati na 5-6 bendova.

:ziveli:

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 07 Apr 2009, 10:19

Image

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 21 Apr 2009, 09:26


User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Blingo » 21 Apr 2009, 12:14

Za druge ne znam, ali ja sam već gledao spot! :)

(Mada, može se reći da je ovo krajnje privatizovana tema, obzirom da se samo nas dvojica dopisujemo u njoj, te ću biti slobodan da napišem: "Hvala s spotu, već sam ga gledao! :D ;) )

Svidja mi se, dosta podseća na pesme sa Treće smene. Cela pesma je odradjena u pravom Potres fazonu. Ironija! To je ono što je uvek krasilo Potres. Baš onako...srednji prst na finjaka! :fu2: :XD: Što bi Nikola Kojo u filmu Lepa sela lepo gore, reko: "Onako...profesorski!" 8)

Ska ritam, u kombinaciji sa krajnje ironičnom Borkovom interpretacijom (ono "usamljena,bez ljubavi" je tako carski izgovoreno/odpevano) i ironičnim tekstom, tvrdim refrenom koji je protkan jednostavnom ali izuzetno melodičnom solažom daje pun pogodak! Da ne zaboravim da pomenem, na početku bas gitara vozi neki ritam koji kao da je ispao iz Bluse Brothers-a, cela ta kombinacija čini da pesma počne kranje heterogeno (izgleda kao da svako solira na svom instrumentu,ko da ste u sred nekog sešna),da bi se na kraju svi stopili u jedno i "udarili slušaoca pravo u glavu"!

Od uvek sam govorio (a to se potvrdjuje iz pesme u pesmu :mrgreen: ) da je Pores pomerio i podigao stavdarde na srpskoj punk sceni... Svaka čast! Samo tako gurajte, a ja ću biti redovni posetilac vaših svirki! :bravo:


P.S. Izvini što ti nikako ne odgovaram na PP, jer nemam dovoljno vremena da napišem nešto lepo i smisleno, a glupo mi je da ti posle onolikog tvog posta ja iskucam nešto u fazonu : "Da, slažem se, baš ti hvala, aj vidimo se!"

:ziveli:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by Guitar_thrill » 25 Apr 2009, 21:40

evo ja sam pogledao spot....ja i nisam neki panker,tako da je logicno da mi se vokal uopste ne svidja...nekako zamisljam da ovo peva lik iz KUD Idijota, i da onda zvuci ok :lol: inace svaka cast :)

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 22 Jul 2009, 14:27

Najnoviji spot!!!


User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Potres (smederevski street-punk bend)

Post by eraserhead » 24 Jul 2009, 12:42

Drugari, šta uopšte postoji od muzičkih emisija po televizijama?! Ja znam MTV Adria, Enter, Metropolis... i čini mi se TV Novi Sad.... Jel ko raspoložen da pomogne u distribuciji?

Unapred hvala!

Pozdrav! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest