Technical Punk

Moderator: Trooper

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Technical Punk

Post by ac10 » 13 Jun 2009, 12:39

Derrick wrote:
Nyarlathotep wrote:(u kansijoj fazi, tj. Riches to Rags). neverovatan bend.
Evo jedne odlične pesme baš sa Riches To Rags. :) Basista je sjajan, jedan od najboljih punk basista koje sam čuo (pored Jesse Buglione-a iz Lagwagon-a i Brian Robinson-a iz A Wilhelm Scream-a :wink: ).

Kliknite na video jer je embedding disabled by request.
:ziveli:
ovo mi se mnogo svidja.... :metal:
mister derrick jel bi mogao da mi preporucis neke stvari nalik na ovo kao obaveznu lektiru :lol:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 13 Jun 2009, 15:12

@ac10:

Pa, pošto vidim da sviraš bas, verovatno će ti biti interesantni neki ovak'i: :)

(ako si u mogućnosti, skokni direktno na YouTube (klikni na video ovde), pa gledaj HQ varijantu)

A Wilhelm Scream i njihov basista Brian Robinson (verovatno najbolji punk basista):





Lagwagon i Jesse Buglione:





OK, Lagwagon je malo i "iskulirao" od celog tog technical fazona, sada su više neki pop-punk, ali daleko od toga da su se spustili na "MTV grane" kao recimo Blink 182.

Ima još brdo toga, ali ovo mi je prvo palo na pamet. :ziveli:

User avatar
ac10
Posts: 669
Joined: 29 May 2008, 23:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Technical Punk

Post by ac10 » 14 Jun 2009, 00:44

hvala! :ziveli:
potrazicu malo po njihovim pesmama....ove stvari su bas dobre- :metal:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Technical Punk

Post by Solomon » 14 Jun 2009, 01:54

aaaa ove stvari su predobre !!! :metal: :metal: :metal:

kad lik poce taping ::ranting:: znaci VRH !!!

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Technical Punk

Post by MetalFunk » 23 Jun 2009, 15:19

Solomon wrote:aaaa ove stvari su predobre !!! :metal: :metal: :metal:

kad lik poce taping ::ranting:: znaci VRH !!!
slazem se :ziveli:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Technical Punk

Post by AllHopeIsGone » 06 Jul 2009, 19:51

Brate ja nisam znao da ovaj pravac egzistira. Kad sam procitao opis zanra, pomislio sam da je to neki u stvari emo/punk/hc, kad ono..stvarno bi se moglo nazvati Techincal Punk :ziveli:
He, izgleda da i ja sviram u Techincal Punk bendu, a da nisam ni znao 8). Ja to zvao punk u metal fazonu :mrgreen: U svakom slucaju, ovo je nesto najblize muzici koju radimo :metal:
Nije reklama, nego cisto me interesuje, k'o se razume, jel bi mogao ovo da bude technical punk: http://www.myspace.com/nosebleedband

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 06 Jul 2009, 22:18

Dobro zvučite, samo što je to ipak, prema mom viđenju (odnosno slušanju :) ), dosta bliže nekom HC-u/metalu, nego li technical punk-u. :ziveli:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Technical Punk

Post by AllHopeIsGone » 06 Jul 2009, 22:42

Ma imamo dosta melodicnjih, cak i uobicajenih (kalifornija) pank stvari, al' sta ces kad je vecina addicted to metal, pa smo tvrdje pesme stavili na space 8)
E, 'ajd poslusaj If, ima je na space-u, to je bre technical punk, garant :lol: Ako ista, Dzoni (pevac) je panker 100%, textovi 110% punk i to jako dobri (osim 2 emo bezvezna texta, pisao ih jedan od gitarista :XD: )

A sa ovim Lagwagon-om me je smarao gitarista pre jedno 3 godine, i tad su mi bas zvucali pop-punk..ovo ovde je nesto sasvim drugacije. Ce da vidimo sta je to :D

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Technical Punk

Post by Sid Vicious » 28 Sep 2009, 23:43

Stvarno ne znam ko napisa ovo tehnical Punk,wtf je to u *****,isto ako emo punk ta sranja ne psotoje,zna se sta je punk 3 rifa i cao a ne neka preseravanja mislim u ***** ode sve odo sad izmislit rinaka punk i objavit par bendova za koje niko nije cuo i rec ovi sviraju to ....

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Technical Punk

Post by AllHopeIsGone » 29 Sep 2009, 12:47

Sid Vicious wrote:Stvarno ne znam ko napisa ovo tehnical Punk,wtf je to u *****,isto ako emo punk ta sranja ne psotoje,zna se sta je punk 3 rifa i cao a ne neka preseravanja mislim u ***** ode sve odo sad izmislit rinaka punk i objavit par bendova za koje niko nije cuo i rec ovi sviraju to ....
aj bre ne seri

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 29 Sep 2009, 17:19

AllHopeIsGone wrote:
Sid Vicious wrote:Stvarno ne znam ko napisa ovo tehnical Punk,wtf je to u *****,isto ako emo punk ta sranja ne psotoje,zna se sta je punk 3 rifa i cao a ne neka preseravanja mislim u ***** ode sve odo sad izmislit rinaka punk i objavit par bendova za koje niko nije cuo i rec ovi sviraju to ....
aj bre ne seri
:1:

Ni ja ne bih bolje rekao... :bambi:

To je kao kada bi rekao "zna se šta je metal - rdždždž, solaža i gotovo, a ostalo je sve proseravanje...ili ne postoji (???)". :roll:

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Technical Punk

Post by AllHopeIsGone » 29 Sep 2009, 18:28

Derrick wrote:ili ne postoji (???)". :roll:
:lol: :ziveli:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Technical Punk

Post by Kole man » 30 Sep 2009, 11:12

Sid Vicious wrote:Stvarno ne znam ko napisa ovo tehnical Punk,wtf je to u *****,isto ako emo punk ta sranja ne psotoje,zna se sta je punk 3 rifa i cao a ne neka preseravanja mislim u ***** ode sve odo sad izmislit rinaka punk i objavit par bendova za koje niko nije cuo i rec ovi sviraju to ....
Ortak vidim po tvojim postovima da si besan mnogo,veruj mi nadji devojku i zaljubi se u nju i nestace bes veruj mi :wink:

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Technical Punk

Post by Cicmila!! » 30 Sep 2009, 11:41

Kole man wrote:
Sid Vicious wrote:Stvarno ne znam ko napisa ovo tehnical Punk,wtf je to u *****,isto ako emo punk ta sranja ne psotoje,zna se sta je punk 3 rifa i cao a ne neka preseravanja mislim u ***** ode sve odo sad izmislit rinaka punk i objavit par bendova za koje niko nije cuo i rec ovi sviraju to ....
Ortak vidim po tvojim postovima da si besan mnogo,veruj mi nadji devojku i zaljubi se u nju i nestace bes veruj mi :wink:
A zato si ti besan!

On topic: Nesto mi i nije bas ovaj technical punk iskreno..
Sta se zbilo sa RKL? Nisu im valjda novije stvari u takvom fazonu? :shock: Znam pre su bili, sto dweezli vec rece, Cali punk, tacnije SoCal. drugim recima, ni blizu ove stvari koje si stavio...
http://www.youtube.com/watch?v=aQIg03UkzCA

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Technical Punk

Post by Kole man » 30 Sep 2009, 12:40

Cicmila!! wrote:
Kole man wrote:
Sid Vicious wrote:Stvarno ne znam ko napisa ovo tehnical Punk,wtf je to u *****,isto ako emo punk ta sranja ne psotoje,zna se sta je punk 3 rifa i cao a ne neka preseravanja mislim u ***** ode sve odo sad izmislit rinaka punk i objavit par bendova za koje niko nije cuo i rec ovi sviraju to ....
Ortak vidim po tvojim postovima da si besan mnogo,veruj mi nadji devojku i zaljubi se u nju i nestace bes veruj mi :wink:
A zato si ti besan!

On topic: Nesto mi i nije bas ovaj technical punk iskreno..
Sta se zbilo sa RKL? Nisu im valjda novije stvari u takvom fazonu? :shock: Znam pre su bili, sto dweezli vec rece, Cali punk, tacnije SoCal. drugim recima, ni blizu ove stvari koje si stavio...
http://www.youtube.com/watch?v=aQIg03UkzCA
Ko ja?ja nisam besan i ti to dobro znas :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest