Technical Punk

Moderator: Trooper

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Technical Punk

Post by Nyarlathotep » 25 Feb 2009, 16:09

Duane wrote:next lesson... dark reggae
temple of the smoke

hehe


RKL su legende. znam armiju ljudi kojima su oni idoli vec 20tak dina.
RKL - technical pank - lebiga sad. lepo rece dweezil, oni su jednostavno kalifornijski krosover panka, hc-a i metala (u kansijoj fazi, tj. Riches to Rags). neverovatan bend.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 25 Feb 2009, 18:27

Nyarlathotep wrote:(u kansijoj fazi, tj. Riches to Rags). neverovatan bend.
Evo jedne odlične pesme baš sa Riches To Rags. :) Basista je sjajan, jedan od najboljih punk basista koje sam čuo (pored Jesse Buglione-a iz Lagwagon-a i Brian Robinson-a iz A Wilhelm Scream-a :wink: ).

Kliknite na video jer je embedding disabled by request.
:ziveli:

User avatar
[K87]
Posts: 63
Joined: 29 Jan 2008, 16:36
Location: Novi Sad

Re: Technical Punk

Post by [K87] » 26 Feb 2009, 10:01

taj uvod je klasika vetj... :)

User avatar
ExR
Posts: 9
Joined: 25 Jan 2009, 05:36
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by ExR » 26 Feb 2009, 15:50

[K87] wrote:taj uvod je klasika vetj... :)
Pa sada je mozda klasika(mada ne mislim tako) ali je ovo snimano pre 14god. Neprevazidjen band sto se mene tice. Dosta dobrih muzicara je proslo kroz ovaj band, dosta njih nije vise sa nama ukljucujuci i sjajan vokal Jasona Sears-a, bubnjari Derrick Plourde, Bommer. To su legende PUNKA.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 26 Feb 2009, 16:53

ExR wrote: Dosta dobrih muzicara je proslo kroz ovaj band, dosta njih nije vise sa nama ukljucujuci i sjajan vokal Jasona Sears-a, bubnjari Derrick Plourde, Bommer. To su legende PUNKA.
Ne mogu se više složiti sa tobom za Plourde-a i Bommer-a - ovaj prvi mi je omiljeni bubnjar i uzrok moje (naizgled, ničim izazvane) ogromne želje za tehničkim napredovanjem, a ovaj drugi je bio omiljeni buubnjar ovog prvog. :) :ziveli:

Inače, bubnjar i gitarista u šarenoj košulji (Dave Raun i Chris Rest - Leon, respektivno) sada sviraju u Lagwagon-u, i to Raun od 1996., a Leon od 1998. godine. :wink:

User avatar
ExR
Posts: 9
Joined: 25 Jan 2009, 05:36
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by ExR » 26 Feb 2009, 17:22

Derrick wrote:
ExR wrote: Dosta dobrih muzicara je proslo kroz ovaj band, dosta njih nije vise sa nama ukljucujuci i sjajan vokal Jasona Sears-a, bubnjari Derrick Plourde, Bommer. To su legende PUNKA.
Ne mogu se više složiti sa tobom za Plourde-a i Bommer-a - ovaj prvi mi je omiljeni bubnjar i uzrok moje (naizgled, ničim izazvane) ogromne želje za tehničkim napredovanjem, a ovaj drugi je bio omiljeni buubnjar ovog prvog. :) :ziveli:
Hehe, Derrick mogli da konacno napravimo jedan dobar TP band, vidim da si bio voljan da to realizujesh ali nisi iz samo tebi poznatih razloga. Ajde da se skupimo onako neobavezno za pocetak, da vidimo kako ce to da ide.
Btw, nekako sam iskopao LagWagon Trashed u lossless formatu, visi mi u winampu vec nekoliko meseci, nece da izbije iz playliste :D , ako si voljan da ti nekako dobacim, verujem da bi voleo, pod uslovom da vec nisi nabavio.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 26 Feb 2009, 18:03

ExR wrote: Hehe, Derrick mogli da konacno napravimo jedan dobar TP band, vidim da si bio voljan da to realizujesh ali nisi iz samo tebi poznatih razloga. Ajde da se skupimo onako neobavezno za pocetak, da vidimo kako ce to da ide.
Btw, nekako sam iskopao LagWagon Trashed u lossless formatu, visi mi u winampu vec nekoliko meseci, nece da izbije iz playliste :D , ako si voljan da ti nekako dobacim, verujem da bi voleo, pod uslovom da vec nisi nabavio.
Imam ja ORIGINAL Trashed album - CD koji je moj ortak nabavio još pre nekih 8-9 godina, i dao meni. Ja ga ne stavljam u player tako često, samo HQ kopije ili MP3 sa laptop-a, iz bezbednosnih razloga (da se ne ošteti :mrgreen: :roll: ). :wink:

Što se tiče tvoje ponude, vrlo rado bih pravio technical punk bend, ali sam trenutno u obavezama "do guše", pa će to morati malo da sačeka. U međuvremenu, mogli bismo da se vidimo na nekom budućem jam session-u (vidi temu KO 'OĆE JAM SESSION u SVE I SVAŠTA sekciji...). :)

User avatar
ExR
Posts: 9
Joined: 25 Jan 2009, 05:36
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by ExR » 28 Feb 2009, 19:42

Nisam neki jam-er :D ali doci cu da se malo zdruzimo i upoznamo, dobro i da odsiramo Island of Shame, to je prosto :mrgreen: . :ziveli:

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Technical Punk

Post by luka000 » 10 Mar 2009, 00:02

moze neko da mi okaci na youtube neki primer kombinacije punk-a i jazz-a ili funk-a, ajd kombinaciju funk-a i punk-a jos i mogu da zamislim al jazz-a i punk-a tesko :)

User avatar
ExR
Posts: 9
Joined: 25 Jan 2009, 05:36
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by ExR » 16 Mar 2009, 15:05

Evo josh jednog mladog band-a iz ovog pravca.
http://www.myspace.com/awilhelmscream

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 26 May 2009, 15:10

Evo još malo kvalitetnog technical punk-a :smil_guitar:

http://www.mediafire.com/?emy40nwn2my

Ovo je bend This Is A Standoff i pesma The Light Is Still On In Broadmoor. Uživajte! :ziveli:

Inače, bubnjar je :krstise: :bow: (ne, bubnjar ne koristi duplu pedalu, ako neko pita :) Ovo je demonstracija "pravilnog" korišćenja single pedale :P )

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Technical Punk

Post by nebojsak » 05 Jun 2009, 22:06

luka000 wrote:moze neko da mi okaci na youtube neki primer kombinacije punk-a i jazz-a ili funk-a, ajd kombinaciju funk-a i punk-a jos i mogu da zamislim al jazz-a i punk-a tesko :)
Ukucaš Nomeansno ili Victim's Family, za početak. Iz vremena kad bendovi nisu razmišljali o tome da li su technical, emo, prog ili šta već, nego su svirali muziku. A tehnički su jebali keve, samo što im je prvo pesma bila na umu.

Lepo je što se neko setio da okači All klip. Jedni od mama i tata američkog punka (uz neke još starije, naravno).

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Technical Punk

Post by nebojsak » 06 Jun 2009, 02:12

dweezil wrote:RKOLSD, ok, ali vidi ti o svemu ovome citas sa interneta, ja sam to slusao 80-tih kad se pojavilo, i u svakom slucaju se nije zvalo technical punk i nije bilo tako komercijalno sa gomilom debilnih MTV spotova i kvazi punk bendova.
To bi bilo to.

Zanimljiv mi je taj termin - technical punk. Ne znam da li ga je Derrick smislio, ili je to neka nova užasna izmišljotina od žanrovskih odrednica tipa emo.

Ja sam odrastao na američkom HC/punku iz 80tih, od klasične rokačine preko melodije do mešavina raznih pravaca, i fora je u tome što je ta muzika tada bila toliko diverzifikovana i šarolika, a opet ih je povezivao neki žanr koji se tada opisivao vrlo uprošćeno, bez prefiksa technical, emo, prog, qratz palatz. Od Dead Kennedys, Descendents (i kasnije All), Rhythm Pigs, Adolescents, RKL, Minor Threat, Fugazi, Nomeansno, pa onda rana Amphetamine Reptile i slična ekipa koja je pravila gitarsku buku, pa onda rana Sub Pop ekipa tipa Mudhoney, Nirvana, Green River, Tad i Soundgarden (pre nego što je grunge postao hit i iskorišćen za etiketiranje)...

Uvek mi je bilo glupo da se upuštam u ovakve rasprave, pošto svode muziku (književnost, film, whatever...) na prostu matematiku, Zvezda/Partizan fazon i slično, kao i moguće klizanje u "u moje vreme se znao red" fazon, ali definitivno je u to vreme postojao spirit, različita muzika i potpuno nezavisna produkcija i community. Danas se sve što postoji (a naziva se HC/punk) može strpati u 3 fioke - moderni kalifornijski bendovi, sa šiškicama na koso, crnim košuljicama, koji skaču preko svake mere a bubnjar im izdiže laktove previsoko dok svira, na tzv nu metal hibride i na crustavce koji robuju ikonografiji sa dredovima, spiked hair i total politici.

Ko je hteo da se informiše, mogao je da pogleda SNFU ili 2 Nomeansno koncerta u skcu. Čiče od 50-60 godina koji riljaju kao nezdravi, izdaju svoju muziku već 30+ godina i nikad im nije palo na pamet da snime spot ili da potpišu za major. Makar bili vrlo technical.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Technical Punk

Post by Derrick » 06 Jun 2009, 10:04

Ja izraz nisam izmislio, već su naziv technical punk iznedrili fanovi koji vole da slušaju punk, ali koji je, u muzičko-tehničkom smislu, kompleksniji od drugih derivata punk-a. Čuo sam kako zvuče bendovi koje neki ovde navode (Fugazi, Nomeansno...), i oni nemaju baš mnogo veze sa ovim što se danas podrazumeva pod pojmom technical punk. Ako pogledate (poslušate) video klipove sa prve strane, i par pesama koje sam okačio (PMX, This Is A Standoff) čućete veliku razliku u svakom pogledu.

Ja sam već spominjao, u jednoj drugoj temi, da je punk, kao i svaki drugi muzički pravac, vremenom evoluirao, inkorporirajući u sebe mnogo različitih žanrova. Nastalo je mnogo različitih bendova koji su svi svirali "nekakav punk", ali su se osetno razlikovali, što je i nametnulo potrebu da slušaoci punk-a nekako klasifikuju svoje heroje. Pa i jedan The Offspring (koje je nastao sredinom 80-ih godina), nema mnogo veze sa jednim NOFX-om (koji je takođe nastao 80-ih godina prošlog veka), a tek A Wilhelm Scream ili Strung Out... Da ne nabrajam, poenta je da svi oni sviraju, kao što rekoh, "neki punk", ali ko ih sluša zna da između ova četiri benda postoji toliko velika razlika u zvuku, da se oni jednostavno ne mogu podvesti pod jedan pravac. To bi vam bilo kao da kažete "pa i Metallica i Dragon Force sviraju metal, tako da je to metal", a to što oni po zvuku nemaju veze jedni sa drugima...šta ćemo sa time? :)

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Technical Punk

Post by nebojsak » 06 Jun 2009, 11:45

O tome ti i pričam. Fioka.

Naravno da NMN i Fugazi zvuče sasvim drugačije od toga što si ti nabrajao. Vrlo se razlikuju i međusobno. Što ne znači da se sad treba truditi da im se smisle pojedinačni termini koji ih opisuju. Bolje ih je slušati.

Na žalost, rekao bih da je ovih par postova maksimum koji mogu da ispljunem što se tiče teoretisanja o žanrovima i kategorizaciji po svaku cenu. Jbg.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest