Šta mislite o EMO muzici?

Moderator: Trooper

Post Reply

Sta mislite o EMO muzici?

Long live the emo :mrgreen:
10
9%
Nemam misljenje :?
27
23%
Emo sucks!!! :evil:
80
68%
 
Total votes: 117

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Šta mislite o EMO muzici?

Post by sl0e » 27 Sep 2008, 01:17

Dakle, sta mislite o emo muzici? Koliko sam uspeo da se informisem, ukapirao sam da je emo u stvari hc punk (neki cak tvrde da je to indie rock). Saznao sam dosta o emo muzici, cak sam i preslusao nesto (na moju zalost), da ne bih posle kritikovao bez nekog temeljnijeg upoznavanja. Tako da sam preslusao stvari od Silversteina, Fugazi i Jimmy Eat World, i jos dosta raznog materijala koji na sebi nosi (ili slobodno moze da ponese) etiketu emo.
Onda sam se jos vise zaprepastio kada sam video sta jos emo people svojataju. Dakle, po nekoj njihovoj filozofiji, Jimi Hendrix, Janis Joplin i jos gomila izvodjaca su emo! Cak im je i 2pac emo! :D
Voleo bih da cujem sta mislite o emo pravcu, emo likovima i uopste celoj toj emo prici :)

P.S. - Molim moderatore da prebace topic u neku drugu kategoriju ako misle da sam pogresio mesto za thread. Hvala :)

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Marko_chupavi » 27 Sep 2008, 01:51

pa ja sam slucajno danas uhvatio na MTV-u emisiju gde je neka EMO devojka zelela da postane chearleaders-ica ?!?!?! no, bas me je zanimalo sta su to EMO kids, i koliko sam ja ukapirao to su najobicniji metalci :) zapravo kao malo vise u nekom "smoreni smo i nismo komformisti", ali generalno to je ekipa metalaca i rokera, samo ona ne agresivna varijanta (mozda zato sto su jos relativno mladi)... tako da.. cini mi se ko obuce crnu majcu i malo je povucen se odmah etiketira EMO!

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by friedman » 27 Sep 2008, 08:50

EMO ljudi - Ljudi koji kad naidju na problem u zivotu ofarbaoju se u crno, stave mindjusu i skupe se u ugao sobe da placu.
Protiv sam toga, i uzasno me nerviraju.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Шмајсер » 27 Sep 2008, 10:54

додај горе и Килл емо варијанту па ћу да гласам.
емо говна, америчка дечица која нису успела да буду познати у школи па се облаче у црно, са геј шишкама и карираним патикама, говорећи како слушају панк и метал. Обична кор гованца која треба што пре истребити.
Та њихова музика је ванаби доом-дроне-стонер мада бледа копија. А тек кад видим металкор бенд дође ми да им свирам добош секиром по глави

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Blingo » 27 Sep 2008, 11:19

Шмајсер wrote:додај горе и Килл емо варијанту па ћу да гласам.
емо говна, америчка дечица која нису успела да буду познати у школи па се облаче у црно, са геј шишкама и карираним патикама, говорећи како слушају панк и метал. Обична кор гованца која треба што пре истребити.
Та њихова музика је ванаби доом-дроне-стонер мада бледа копија. А тек кад видим металкор бенд дође ми да им свирам добош секиром по глави
We salute you! :D :D :D :D

E sad,ima u ovom šmajserovim rečima istine,ali je činjenica da EMO pokret i EMO-CORE postoji dosta davno,mnogo pre nego što su depresivno-pozerski-debeli-updljivo glupi-amrerički tinejdžeri počeli da ga prihvataju i da se tripuju.

Koliko sam shvatio Doolio je EMO,a meni je (bar ovako preko neta) sasvim ok lik i nemam puno toga da mu zamerim.

Baš sam skoro, na jednom skinhead forumu, raspravljao sa momcima koji su u fazonu "EMO = GAY" na ovu temu...Mislim,ja sam u životu (u BG-u) video možda 10 EMO likova.Hoću da kažem,nema ih puno.Tako da mislim da je prilično bezveze dizati toliku hajku zbog podkulture koja je u odnosu na Punk,Skinhead,Hip-Hop,Metal podkulturu u našoj zemlji minorna.Takodje,primećujem da je trenutno veoma kul,da ne kažem mačo,biti EMOhejter.Po meni,to je veoma detinjasto,opet, zbog toga jer je to zanemarljivo mala podkultura u nas Srba.

Sve u svemu,nisam lik koji smatra da je EMO podkultura (ovakva kakva je sada) ok,ali isto tako mislim da se ne treba preterano cimati oko nje.Meni,generalno, EMO-CORE ne prija i nisam neki ljubitelj dotičnog muzičkog podžanra,ali ako se nekome to svidja-neka slobodno sluša.

P.S.Doolio,nemoj se osetiti prozvanim ili napadnutim,tebe sam samo uzeo za primer jer si jedan od najstarijih članova. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by dejankuki » 27 Sep 2008, 11:27

Jaoooooo... ne zelim da budem advokat, ali Doolio uopste nije EMO, no to ce ti on sam objasniti...


A sto se tiice pokreta kao pokreta... nemam nikakvo misljenje o njemu... jos ga nisam upoznao. Medjutim, vrrlo je vazno da trend ne predje u modu... Ako uzmemo da je EMO za sada samo trend u muzici...nemam nista protiv trendova, ali ako je to nekvalitetno, ne bih voleo da udje u modu...

Ahh. i suvise losih stvari imamo kao modu...tako da jos jedna ne bi bila dobra...

BTW jel to izmisleli Metrosexualci (pripazite na rec, nemam nikakvih skrivenih misli) da bi bili u Urban fazonu, a da ipak budu cvrsci momci..? ono kao placem i slusam metal ili zesce stvari...

Hmmm malo je diskutabilno to.
Last edited by dejankuki on 27 Sep 2008, 11:42, edited 1 time in total.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Critical » 27 Sep 2008, 11:34

Koliko sam shvatio Doolio je EMO
hahahahahahah,ovo je dobro ......
Imas 5 bambija od mene :mrgreen:

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Blingo » 27 Sep 2008, 11:42

Ja ozbiljan,kad ono, eto ti vesele družine i ja ispadoh prozivač! :D

OK,ako Doolio nije EMO,onda se dečku izvinjavam,a sve ovo što sam napisao ostaje,samo bez Doolia! :mrgreen:

U zdravlje! 8)

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Solomon » 27 Sep 2008, 12:05

A moze li mi neko nabrojati 10 EMO bandova ?
bas me interesuje ko su ti EMO(tivci) :mrgreen:

1. Tokio Konak ... ovaj Hotel :wink:
2. ...

definicija jedne djevojke na MSN-u : emo je kad se osjecas lose... :| i kad se osjeceas dobro zbog toga :shock:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Шмајсер » 27 Sep 2008, 12:24

Брате, ја кад се осећам лоше одем на баскет, ознојим се ко свиња, одем на панк свирку изубијам се ко стока, одем на пробу иживим се за све паре, али никако нећу да пишем блогове како сам данас срање и како ме је свет сјебао.
Највише ме иритира кад кажу да слушају метал или панк.
Замисли да те пореде са тако неким бескичмењацима...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by KnightOfDoom » 27 Sep 2008, 20:02

Znam da wikipedia nije odgovor na sve...ali gde vi ovde vidite metal? http://en.wikipedia.org/wiki/Emo Ne kontam kako se uopste metal i emo nadju u istoj recenici.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 20:45

ahahah ja emo:) suvise sam ja mator da bih bio emo. ne, ozbiljno, jedna od karakteristika tog emo tripa je da jednostavno ne pasuje ljudima koji su izasli iz puberteta ili, u redjem broju slucajeva, iz nekog pocetka adolescencije. recimo, roker mozes biti i sa 35 godina, ali sa 60 vec ti to teze ide, metalac u 30, vec si malo cudan:), a emo, pa emo lik od 25 deluje krajnje neozbiljno:)

e sad, sto se tice emo muzike, tu postoji jedan, pa nije paradoks, ali je interesantno i mislim da zbog toga ljudi toliko pljuju taj emo i mislim da je zbog toga on u zizi interesovanja poslednjih godina, a opet, niti bi trebalo tako da bude, niti ima razloga. ovo je malo konfuzno, ali pokusacu da objasnim, a ima veze sa preplitanjem muzickog pravca sa subkulturnim grupacijama.

emo zanr pocinje negde osamdesetih, kada pankeri dolaze na ideju da bi pored politickih i socijalnih tekstova mogli da se rade i emotivni, znaci ne mora '***** ti sistem', nego moze i 'ne voli me moja draga' ili 'volim svoju mamu', nebitno. u sustini nista gej i nista novo, 80% muzike je takvo, ali pank i nije bio takav. znaci jednostavno iskoriscavanje jedne snazne ritmike i jake muzike za izrazavanje emocija. to je tzv prvi talas emo zanra. devedesetih se javlja drugi talas, mrzi me da nabrajam bendove, mozda i nabrojim ako me ne bude mrzelo jednom, koji po stilu najvise lici na skejt pank i onaj decacki power-pop fazon, znaci dosta komercijalnije, kao uostalom i ceo pank devedesetih koji krece da bleji po mtv-u vrlo cesto. u medjuvremenu se javlja i podzanr screamo, tj emo muzika sa scream i growl vokalima. e, ko sto vidite, nista tu nije strasno, nenormalno, dekadentno, gej itd. problem nastaje sa ovim trecim talasom iz nekoliko razloga. kao prvo, treci talas nema nekih preterano dodirnih tacaka stilski sa prvim i drugim, tako da ja ne znam iz kog razloga se to zove treci talas emo zanra, valjda zbog emotivnih tekstova. ali upravo u tome lezi zbunjivanje - emo zanr jeste podvrsta panka sa emotivnim sadrzajem, ali taj sadrzaj nije imao karakteristiku da bude ovakav kakvim svi danas znaju emo. znaci, da, bilo je depresivnih, tuznih tekstova, bilo je ocajnih tekstova, jaka muzika i krestav vokal su doprinosili tom tripu, ALI, toga je bilo i pre i posle u muzici i niko to nije osudjivao. problem je u tome sto ovaj 'treci talas' iznosi te stvari na jedan malo cudniji nacin, on velica depresiju, sto ranije nije bio slucaj. recimo, ako slusamo matori emo, lik ce da peva kako je sve u kurcu, kako se smorio ko zna kako, kako nema ni kuceta ni maceta, ali ce covek to emotivno i besno da iznosi i mladi pankeri ce da prave sutke na svirci jer su, je li, nezadovoljni i neshvaceni tinejdzeri:) ovde je to maltene pozitivno predstavljeno i tu je trip i to je malo nejasno ljudima. MEDJUTIM, ni to nije glavni trip, jer je muzika kao i svaka druga - moze se tumaciti na razne nacine, jedna pesma moze da radi i da izaziva razlicite tripove kod razlicitih ljudi. znaci nije problem ni u tome. stvar je u toj subkulturi novorodjenoj koja se zasniva na tim principima koje vi podrazumevate pod emo principima. da ih ne ponavljam, od nacina odevanja, do nacina pricanja i tog sado-mazo depresivnog pogleda na zivot. i ti 'emo' likovi se zovu emo, ali to nema neke preterane veze sa MUZICKIM ZANROM, vec gotovo iskljucivo sa subkulturnom grupacijom. tako na primer, emo klinci ce da slusaju tokio hotel koji veze apsolutne nema sa emo muzikom, cak ni sa trecim talasom, a sigurno je jedan od najpopularnijih bendova medju emo omladinom. tako da tu nastaje zbunjivanje, jer se emo drustvena grupacija ne poklapa sa emo muzickim zanrom, naravno, poklapa se jedan deo, ali nije koherentno potpuno, kao na primer pankeri = pank ili metalci = metal. zato se ljudi cude sta ti emo likovi slusaju. znaci, oni slusaju depresivnije, 'umnije', urbanije, alternativnije stvari - od emo treceg talasa, preko novog talasa tipa EKV, indie rocka, pa sve do britpopa tipa oasis ili stone roses i powerpopa tipa blink182, znaci nisu muzicki jedinstveni, kao recimo metalci. u prilog tome govori i to sto gomila bendova, markiranih kao emo bendovi, nemaju pojma o tome da su emo i kad ih ljudi pitaju sta sviraju, odgovaraju sa 'muziku' ili 'pank' ili 'rok'. lik iz fugazija i rites of spring (koji se smatraju zacetnikom emo zanra) je cini mi se rekao sledece o reci emo:
I don't recognize that attribution. I've never recognized "emo" as a genre of music. I always thought it was the most retarded term ever. I know there is this generic commonplace that every band that gets labeled with that term hates it. They feel scandalized by it. But honestly, I just thought that all the bands I played in were punk rock bands. The reason I think it's so stupid is that—what, like the Bad Brains weren't emotional? What—they were robots or something? It just doesn't make any sense to me.
:) tako da 'emo' kao trip i jeste malo priglup, otprilike svaki bend osim death metalaca ispada emo, lepo kaze covek:)

tako da, emo je postojao i pre par decenija, pa nije bio ovako proganjan, emo su jednostavno slusali pankeri i bio je podvrsta panka i niko nije smatrao da je gej imati emotivne tekstove u pesmama. sad je nastalo sve to sranje sa isfeminiziranim klincima koji su tuzni i neshvaceni i oko toga se razvila tolika fobija da to nije normalno:) ako nekog zanima moje licno misljenje, nece ga iznenaditi da sam i u ovom slucaju pragmatican kao i uvek. medjutim, eto, covek je shvatio da sam ja emo, sto nijednog trenutka nisam rekao. samo nisam emofobican, a to je bilo dovoljno da 'postanem' emo u necijim ocima, eto dokle je dosao taj anti-emo trip:) ne prozivam te, nego samo kazem, koliko su se ljudi 'usrali' od toga i gade se, da je maltene to postalo tabu tema:) sad da ti kazes ortacima da slusas neki emo bend, gotovo, odmah si emo. a reci im da slusas metaliku, niko ti nece reci da si metalac, jel tako? reci im da slusas dilana, niko ti nece reci da si roker. zato je ta emofobija jos gora od emo subkulture.
dakle, moje misljenje o emou (mislim na ovu istripovanu decicu, ne na muzicki zanr)...mislim da tu nista nije strasno niti alarmantno. mislim da oni nisu neprirodniji sa svojim siskama preko oka od nekog dugokosog metalca, a kamoli od nekog lika sa cirokanom, zar ne? mislim da njihova 'ja sam tuzan i neshvacen' filozofija uopste nije niti nenormalna za uzrast prosecnog emo klinca, niti nenormalnija od neke druge subkulturalne filozofije ('fak d sistem panker' ili 'jasem na zmaju i pijem krv metalac' ili 'mara je sveto bilje, ja i Jah drugari rege lik'). klinci su u tom periodu skloni takvom tripovanju i uvek ih je bilo i uvek ce ih biti. e sad, nekom do jaja smeta sto se oni zovu emo i sto se oblace kako se oblace. e jebiga, a ne vidi od drveca sumu! toga je bilo uvek, da li su to bili razocarani grungeri, padavicari ekv-ovci ili emo klinci nije bitno. emo sad vise upada u oci jer je globalno popularan i trenutno na vrhuncu. samo to i nista vise. metalci su u deklinaciji vec tipa deset godina, ali kad su bili u jeku 'slave' oni su bili na meti svih medija i svih ostalih grupacija, skinsi su hteli da ih nabadaju, ljudi su bili u fazonu da oni obozavaju djavola i sta sve ne. sada sve bole uvo za metalce, pa su se prestekali na emo. jednostavno, nije stvar u samom emou, vec u tome da ljudima izgleda treba nesto tako za sta ce se zakaciti. danas je na tapetu emo, sutra ce neki drugi pravac i neka druga subkultura. tako da, barem meni kad analiziram, totalno je debilno biti anti-emo ili tako nesto, zivi i pusti druge da zive, ti nosi killere i kosu, on ce da nosi starke i siske preko oka...

sto se tice situacije kod nas, ona je jos smesnija. ja slusam 99% muzickih pravaca, pa tako delom hvatam i emo, znaci tu je neki rokic sa ostrva, tu je poneki hc-punk i tako sto se moze povezati sa emo tripom, a da sam u zivotu video tipa 15 emoa i od tih 15, petoricu na jednom mestu na nekoj svirci, ovih ostalih desetoro su rasporedjeni na pet godina ili tako nesto:) tako da je neki amo bashing trip tek blentav, podseca me sve to na jedan grafit u petrovcu na moru: 'jevreji mars iz petrovca'. u petrovcu ne zivi nijedan jevrej. mislim, o cemu pricamo:)))

tako da nista dobro od tako uskog pogleda na svet, emo likovi ce da dobijaju batine, a emo basheri ce da ostanu zatucani i mozda ce propustiti poneki odlican bend zato sto nece preslusati iz principa. u 'emo' pravcu (namerno sam stavio pod navodnike jer sam tu stavio i ove bendove koji i nisu emo, ali ih slusaju emo likovi) ima raznih bendova, koji variraju od tehnicki lakih do tehnicki jako dobrih, pa onda od moronskih tinejdz tekstuljaka do stvarno dobre poetike, od panka do rokabili muzike i tu ima jako losih, ali ima i jako dobrih bendova. zato mislim da je los trend otpisivanja jednog citavog pravca zato sto 'pera to slusa a pera je gej'. samo sebe jebes tako u glavu. citava prica je jos smesnija kad se uzme u obzir da svi ostali zanrovi imaju i muziku tog tipa i tekstove tog tipa i izvedbu tog tipa, ali boze moj, ako nesto ima nalepnicu emo, to je sranje. mislim, da je pantera 2006 napravila cemetary gates bili bi emo ikone, da ne pominjem type o negative ili recimo pink floyd, pa ih onda niko ne bi slusao:)

mislite o tome:)

ps - verovatno si mislio da sam emo zato sto ga stalno branim:) ali moram, posto se trudim da gledam sire, znaci kad mi dodje lik koji je upravo bacio patku na zrtvovanje koza i devica i kaze 'brate kapiras taj emo to je brate neprirodno brate' sta da mu kazem? kako da mu kazem da je isto sranje drugo pakovanje, on ce da zrtvuje device, ovi ce da placu zbog sudbine:)

a sto se tice metal core tripa, neki bendovi mi jako odgovaraju, mada ne vidim ama bas bas bas nikakve veze sa emo tripom, tako da ne znam smajsere, sto ih pomenu? u sustini metal hc, pa de ces bolje, melodicnost metala i ritmicnost hc-a, meni to super, pa treca faza ritma nereda mu dodje tako nesto, disturbed recimo isto.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 20:47

KnightOfDoom wrote:Znam da wikipedia nije odgovor na sve...ali gde vi ovde vidite metal? http://en.wikipedia.org/wiki/Emo Ne kontam kako se uopste metal i emo nadju u istoj recenici.
to je ono sto sam naveo u ovom velikom postu - taj trip sa nepoklapanjem subkulture emo likova i emo muzickog pravca. znaci emo likovi slusaju i odredjen broj metal bendova, mahom nu. recimo, pada mi na pamet funeral for a friend, jako postovan, koliko sam ja shvatio, u emo krugovima:) btw nije los bend, pevac malo iritirajuce peva, ali gitarista pere sa zanimljivim rifovima.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 21:00

evo ono o cemu pricam, uporedite ova dva benda, veze nemaju jedan s drugim:

http://www.youtube.com/watch?v=h3eBw41a ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=u1X3XAAJUH0

a oba su kao emo i to vrlo vesto koriste emo spotovima i fazonom, u prevodu mlate pare:)))

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Sta mislite o EMO muzici?

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 21:26

Шмајсер wrote:Брате, ја кад се осећам лоше одем на баскет, ознојим се ко свиња, одем на панк свирку изубијам се ко стока, одем на пробу иживим се за све паре, али никако нећу да пишем блогове како сам данас срање и како ме је свет сјебао.
Највише ме иритира кад кажу да слушају метал или панк.
Замисли да те пореде са тако неким бескичмењацима...
sve je relativno, tako imas i urosa koji se oseca lose pa ode na tekmu i gura panduru baklju u usta. sve zavisi od ljudskog temperamenta i individualne je prirode. sad taj emo lik moze da kaze isto ko i ti samo obrnuto. ja volim da cujem par emo bendova zato sto mi odgovaraju, a ne zato sto cu da se ubijem od depresije. isto tako volim i par oi bendova iako ne idem da tucem cigane. moram ti reci da su ti poslednje dve recenice lol, to je isto, ali potpuno i bespogovorno isto kao da si rekao sledece:
'najvise me iritira kad kazu da vole da jedu sarme. zamisli da te porede sa tako nekim beskicmenjacima'. da ne pominjem o generalizaciji koja se provlaci kroz ceo tvoj post. a slusaju i metal i pank, da se razumemo, nista, izgleda da ces morati ili da pobijes sve emo likove, ili da krenes da slusas narodnjake, to slusaju batice, tu nema beskicmenjaka, samo bum tras koks splavovi ribe. mislim, kakav ti je to pogled na stvari, ti ces nekom da pricas sta ce da slusa i kako ce da se deklarise pobogu, mozda bas tim emo likovima smeta sto agresivni mister smajser slusa metal? sto bi kuki reko, ko je tu u pravu?

a u picku materinu, daj da prestanem, opet cu se iznervirati...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest