Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Moderator: Trooper

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by MaLuCkO » 22 Oct 2008, 10:04

dal je neko cuo o bendu kbo ko zna nesto o njima voleo bi da napise to ovde!Hvala

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: KBO!?

Post by Blingo » 22 Oct 2008, 10:27

Od kad njih niko nije pomenuoooo.....Fiiiijuuuu :lol:

KBO! je ime koje je dugo dovodilo u nedoumicu mnoge fanove ovog benda...Niko, zapravo, nije bio siguran šta ta tri slova znače.Iskren da budem,do dana današnjeg nisam saznao šta zapravo to ime predstavlja.Nisam siguran, ali mislim da sam svojevremeno u Rock Expressu pročitao intervju sa Vujom,frontmenom benda,da je KBO zapravo uzrečica koju su oni iz zajebancije koristili.

KBO! je kragujevački punk bend koji je poznat po tome da nema bass gitaru.Članovi su Vuja - glas i 1. gitara, Skaki "vojvoda od Takova" (pevač i frontmen Trule koalicije)-2. gitara i različiti članovi koji su se manjali za bubnjevima(za ovo nisam siguran i voleo bih da me neko ispravi ako grešim).

Kako nisam veliki fan KBO!-a (Vujun glas je meni suviše iritirajući) nisam baš siguran koliko albuma je ova grupa izdala,ali čini mi se da ih je bilo 5.To su,opet-samo mi se čini,sve bila underground izdanja sa crno-belim omotom koji je radjen na kopir mašini,svi osim albuma "Za jedan korak".

Po meni,omoti tih albuma su inspirisali mnoge fanzinaše s kraja osamdesetih i početkom devedesetih a sam bend je bio veoma cenjen u underground krugovima.Jedna od slušanijih njihovih pesama u KST-u petkom uveče je bila pesma Forever Punk,koja je zapravo obrada popularne disco-gay pesma Forever young!

Vuja,dansa,ima svoj studio kroz koji su prošli,manje-više,svi punk bendovi koji nešto znače da ovoj sceni,počev od Trule Koalicije,preko Ritma Nereda,do Six Pack-a...

Eto,to je bilo od mene.Neka dopuni neko ko ih je više voleo!

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: KBO!?

Post by mislim_stvarno » 22 Oct 2008, 10:56

Ja sam procitao u ExYu Rock Enciklopediji da je bend dobio ime po tome sto u nekom crtanom filmu zaba govorila KBO!!!...

Image

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by MaLuCkO » 22 Oct 2008, 17:37

ja sam cuo da je to neka onomatopeja il sta vec(nisam dobar iz srpskog) sto sam procitao iz nekih novina il cega vec :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by sirac-šunka » 22 Oct 2008, 20:35

90-tih godina u Nisu nije postojao nijedan "ozbiljniji" bend koji bar jednom nije is'o kod Vuje u KG da snimi bar nekakav demo... I ja sam bio jednom sa nekim punk bendom "Rekreativni Nerad" (da, prilicno bezvezno ime), to je bilo 1993-94, ne mogu tacno da se setim, i cini mi se da je Vuja i objasnjavao znacenje "KBO" i to i jeste trebalo da bude nekakva onomatopeja...

Skoro sam sa jednim svojim bendom nastupao u Kraljevu u okviru nekog festivala i... paaaaf, eto ti ga Vuja ozvucava, jos uvek ima studio, snima na magnetofonsku traku i jos uvek u svom zamrznutom imidzu :mrgreen::
Image

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by Dete epruvete » 18 Jan 2009, 20:06

poslednji album su izdali nedavno sa obradama nekih hitova iz osamdesetih. obrade nisu lose dok ovaj ne pocne da peva, tj taman se nalozim na pesmu i onda cujem ta detinjasti glasic...

Emporium
Posts: 8
Joined: 16 Jan 2009, 18:00
Location: Ћуприја

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by Emporium » 20 Jan 2009, 02:19

I mene poprilicno iritira Vujin glas, ali je cinjenica da su ostavili trag u domacoj pank muzici. I ja sam negde procitao da je KBO glas zabe iz crtanog filma. Mnogo mi se vise svidja kragujevacki CBS, cak mi i jedan od omiljenih bendova.

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by eraserhead » 11 Feb 2009, 16:42

Dete epruvete wrote:poslednji album su izdali nedavno sa obradama nekih hitova iz osamdesetih. obrade nisu lose dok ovaj ne pocne da peva, tj taman se nalozim na pesmu i onda cujem ta detinjasti glasic...
To nije poslednji album! Poslednji (za sada ) je Drugarska stvar iz 2003. godine, a obrade su izašle ranije (toliko me Alchaimer nije savatao). Imate i novu stvar na njihovom myspaceu.

Ja sam jako pristrasan i uticali su na mene mnogo. Kada sam bio klinac samo sam to i slušao (Šumadijski punk). I dan danas mi se uzburkaju emocije kada ih slušam na koncertima.

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by MaLuCkO » 13 Feb 2009, 14:17

Nezz oni su po meni toliko uticali na celokupni srpski punk jer samo vuja je bio u podosta zapazenih srpskih punk bendova!

User avatar
Blingo
Posts: 586
Joined: 04 May 2008, 19:41
Location: Beograd

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by Blingo » 14 Feb 2009, 13:30

Emporium wrote: Mnogo mi se vise svidja kragujevacki CBS, cak mi i jedan od omiljenih bendova.
Šta su ti ukusi... :D
Meni je ČBS jedan od najsmaračkijih bendova, a pogotovo od kad im je Miki (Six Pack) došo u bend. Mislim, Miki je od uvek imao sebi svojstven stil u pisanju tekstova,ali (po mom mišljenju) sad ga je preterao! Six Pack volim (naročito prvo 3 albuma) ali ČBS... :grummel_2:


Jbt,taj ČBS (sa Mikijevim tekstovima) je postao Van Gogh koji svira melodični punk!

Kao što rekoh, stvar ukusa, u opšte ne bacam hejt.

Inače, ok mi je da čujem KBO s vremena na vreme! (Ova rečnica je napisana čisto da moj post ne bude baš totalno off :lol: )

Živeli! 8)

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by MaLuCkO » 14 Apr 2009, 12:10

Ja sam do skoro imao KBO tribute bend al raspao se

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by eraserhead » 14 Apr 2009, 16:43

Do jaja! KBO! Tribute bend... a ja sam mislio da sam ja fan šumadijskog punka ;-)

Ajd ako se okupite ponovo, javi se da posetimo svirku :-)

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by MaLuCkO » 01 May 2009, 21:38

Eh ovako ovo smo mi snimili iste veceri kad smo i dobili ideju da napravimo KBO tribute!Pesmu smo snimili kod mene kuci na kompu i lose je sto nema bubnjeve :( !Nemam jos materijala vezanih za kbo jer smo se ubrzo i raspali :(

Pesma:
http://www.box.net/shared/maykd712nk

U ogg je formatu sto otvara winamp(reko cisto da napomenem)

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by eraserhead » 04 May 2009, 09:20

Evo da vas obradujem :-) Nećete imati svežije informacije od ove, a tiče se...


Image

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Da Li Je Neko Čuo Za Bend KBO?

Post by eraserhead » 11 May 2009, 15:00

e da.. .da ne dođe do zabune... gotov je samo omot, a pesme se još malo krčkaju. Još samo malo. Ja sam prekjuče čuo par komada i mogu reći da se isplati čekati.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest