Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
XeonBlader
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2008, 21:37
Location: Backa Palanka

Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by XeonBlader » 07 Dec 2008, 23:49

Rise Against is a melodic hardcore/punk rock band from Chicago, Illinois. Formed in 1999, and originally performing under the name Transistor Revolt, they released a self-produced demo entitled Transistor Revolt in 2000, a year before signing with Fat Wreck Chords to release their first two albums, The Unraveling in 2001, and Revolutions Per Minute in 2003. They later switched to Dreamworks Records and recorded their album Siren Song of the Counter Culture...

Rise Against’s original lineup consisted of Tim McIlrath (vocals and guitar), Joe Principe (bass and vocals), Brandon Barnes (drums), and Mr. Precision (guitar and vocals), and recorded its debut album with renowned punk producer Mass Giorgini. Mr. Precision left the band in 2001 and was replaced by Todd Mohney. Shortly after the band signed with Geffen, Mohney left and was replaced by Chris Chasse. After the release of the The Sufferer and The Witness, Chasse left the band due to personal differences (he is now in a band Last of the Believers; in his place now stands Zach Blair of Only Crime. According to a statement by McIlraith, “Yes, the Rise Against curse continues…”

Tagged as:
punk, punk rock, hardcore, melodic hardcore

Similar Artists:
Anti-Flag, Strike Anywhere, Pennywise, Ignite, Sum 41, Strung Out

Rise Against

User avatar
[K87]
Posts: 63
Joined: 29 Jan 2008, 16:36
Location: Novi Sad

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by [K87] » 08 Dec 2008, 08:46

reko bi da si tekst pokupio sa last.fm-a, na kojem su mi oni najslushaniji bend u top listi :lol:
svi ti sa kojim su tagovani.. po meni nemaju veze... realno jako kvalitetan bend... posebno vokal. a moratju pohvalim i basistu! :D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by Derrick » 08 Dec 2008, 11:27

Dobar bend, što se mene tiče. Nisam neki veliki fan, ali volim da ih čujem (i sviram :wink: ), pogotovo par pesama kao što su "Give it all", "Collapse - post Amerika", "Tip the scales", "The first drop",... :)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by Kole man » 09 Dec 2008, 18:35

gotivniji su mi od ostalih pop punk bendova ali idalje ih ne volem nesto mnogo

User avatar
XeonBlader
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2008, 21:37
Location: Backa Palanka

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by XeonBlader » 12 Dec 2008, 21:22

[K87] wrote:reko bi da si tekst pokupio sa last.fm-a, na kojem su mi oni najslushaniji bend u top listi
Yeah, upravu si, mrzelo me kucati...

User avatar
Mladjone
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2008, 13:15

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by Mladjone » 26 Dec 2008, 14:00

Zaboravili ste reci da se bend raspao 2000-te kada je pevach zapoceo solo karijeru a ostatak benda (muzicari) zajedno sa vokalom iz soundgardena krisom konelom napravili bend Audioslave. Posle 7 godina i taj bend se raspao pa su se ovi muzicari vratili u RATM i sada idu samo po koncertima, nisu naznacili da ce nastaviti da prave neke nove albume. Inace veoma dobar bend. (I jedan i drugi)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by Derrick » 26 Dec 2008, 15:02

Mladjone wrote:Zaboravili ste reci da se bend raspao 2000-te kada je pevach zapoceo solo karijeru a ostatak benda (muzicari) zajedno sa vokalom iz soundgardena krisom konelom napravili bend Audioslave. Posle 7 godina i taj bend se raspao pa su se ovi muzicari vratili u RATM i sada idu samo po koncertima, nisu naznacili da ce nastaviti da prave neke nove albume. Inace veoma dobar bend. (I jedan i drugi)
Ti očigledno misliš na RAGE AGAINST THE MACHINE, a ovde se priča o RISE AGAINST. :wink:

User avatar
Mladjone
Posts: 3
Joined: 26 Dec 2008, 13:15

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by Mladjone » 26 Dec 2008, 17:49

Ja se stvarno izvinjavam. Malo sam pogresio. :)

User avatar
XeonBlader
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2008, 21:37
Location: Backa Palanka

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by XeonBlader » 26 Dec 2008, 20:08

Mladjone wrote:Ja se stvarno izvinjavam. Malo sam pogresio. :)

Vidi se da nisi ni prochitao shta sam napisao

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by Dete epruvete » 26 Dec 2008, 21:00

gotivim "State of the union", "Chamber the Cartridge, "Injection", "Prayer Of The Refugee" i jos dosta stvari. jedan od retkih bendova te vrste koje gotivim, iako i oni imaju neke tralala, emo izlete.

User avatar
XeonBlader
Posts: 45
Joined: 29 Nov 2008, 21:37
Location: Backa Palanka

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by XeonBlader » 26 Dec 2008, 21:05

I ja isto tako, neke pesme volim a neke mi se nikako ne svidjaju.

User avatar
[K87]
Posts: 63
Joined: 29 Jan 2008, 16:36
Location: Novi Sad

Re: Vaše mišljenje o bendu "Rise Against"?

Post by [K87] » 27 Dec 2008, 09:16

realno ceo bend je nastao od 88 finger lou... koji sam slusho jedno vreme... malo su vishe old school ali ima dosta slichnosti... jbg isti bassista i gitarista : ))

ja kontam da bi mogo nabrojim jedno 20 pesama koje su mi rulaja... tako da nemam samo par pesmica... i jebesh mi sve jednom tju odem u Bech onaj budjoni de svi idu samo ih vidim... mater... :X :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest