Green Day - Od Punka Do Rocka

Moderator: Trooper

FoKuZ
Posts: 22
Joined: 15 Apr 2009, 15:40

Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by FoKuZ » 15 Apr 2009, 16:53

Pa ovako, Green Day je meni bio (verovatno i jos jeste mada ih ne slusam toliko) omiljen bend. Njihov prvi album bio je "Full" punk/rock, taj album pratio je i drugi a vec u trecem albumu su se "prodali" kako kazu underground pankeri. Mada taj album je takodje fenomenalan. Na dalje su ostajali u tom nekom punk/rock fazonu ali su sve sve vise i vise blizili roku sve do '95 kada nisu izdali album Insomniac koji je bio ponovo neki punk/rock. 3 Akorda cela pesma i rokaj, to mi se svidelo :D

Nakon toga izdali su Warning album koja je ponovo bila velika prodaja. Onda naravno za poznati album American Idiot koji je po meni najgori album njihov ikada :D

Emo textovi, tmurni spotovi, jednostavna muzika. Ima naravno i nekih dobrih pesama ali je sve na istu foru. Kao Punk Opera neka je ceo album :)

Sada prave novi album koji izlazi 15. Maja (Naravno pratim sva dogadjanja ovog benda :D) i zvace se "21st Century Breakdown" i izvodi se u 3 Cina (ne znam tacno imena cinova ali ima ih 3 xD) cuo sam jednu pesmu zove se "Know Your Enemy" i na njihovom MySpace-u (www.myspace.com/greenday) ima samo kratak Preview od 90 sekundi :) Sve u svemu pesma mi se mnogo svidja i mislim da ce ovaj album biti najbolji :D Ali su presli sada vec na neki rock.

Iskreno, meni ne smeta vazno da je dobra muzika, zar ne? :D

Pozdrav! :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by nemanjavelimirovic » 15 Apr 2009, 17:29

American Idiot je dobar album...cak i najsavrseniji od svih njihovih po meni..

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by nemanjavelimirovic » 24 May 2009, 17:29

Green Day - 21st Century Breakdown

Jel neko slushao i shta misli o ovom albumu???

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by luka000 » 18 Jun 2009, 12:50

Evo ja upravo preslusavam po prvi put novi album, na osnovu prvog slusanja, american idiot mi je bolji, ima jedno 5-6 pesama koje mogu veoma lepo da mi poprave raspolozenje....mada moram jos da preslusam da bi mogao da dam u potpunosti moje misljenje....

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Bluesko » 18 Jun 2009, 13:33

Green Day - od neo punka,do MTV sprdacine :ziveli:

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Sid Vicious » 29 Sep 2009, 00:08

Bluesko wrote:Green Day - od neo punka,do MTV sprdacine :ziveli:
Krenuli ko nesto punkeri,***** on oce da bude americki idiot eto ga sad drka ***** na MTV ,daboga svi pocrkali od gladi

Foogla
Posts: 19
Joined: 08 Dec 2008, 17:10
Location: Pancevo, Srbija
Contact:

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Foogla » 21 Jul 2010, 05:15

nemanjavelimirovic wrote:Green Day - 21st Century Breakdown

Jel neko slushao i shta misli o ovom albumu???
Odlican album! Iako su mi stariji i dalje bolji, ovaj je ODLICAN. Svaka im cast.
Sid Vicious wrote:
Bluesko wrote:Green Day - od neo punka,do MTV sprdacine :ziveli:
Krenuli ko nesto punkeri,***** on oce da bude americki idiot eto ga sad drka ***** na MTV ,daboga svi pocrkali od gladi
Oni od gladi nece sigurno umreti :D Al' cika po kom si uzeo ime, nije nista veci panker od drugih.

Ni muzicar, ni covek, ni nista.

Obican klosar.

Al' dobro, ikona je pa se, valjda, mora postovati ;)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by nenadnenad » 21 Jul 2010, 11:11

Ne bi rekao da je green day punk...nisam osetio da sa svojom muzikom guraju prst u oko nekome.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Bluesko » 21 Jul 2010, 12:37

Al` ima Armstrong jednu dobru recen`cu.. Kad su ga pitali sta je punk, on sutnuo kantu za smece i rek`o "Ovo ti je punk". Onda taj lik sto ga pit`o sutne kantu i kaze "Ovo je punk?", a Bili mu kaze "Ne,to ti je pracenje trenda"... ^^ Esenshl, sto bi rekli anglosaksonci... :mrgreen:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by LazaRocker » 25 Aug 2010, 12:50

Bluesko wrote:Al` ima Armstrong jednu dobru recen`cu.. Kad su ga pitali sta je punk, on sutnuo kantu za smece i rek`o "Ovo ti je punk". Onda taj lik sto ga pit`o sutne kantu i kaze "Ovo je punk?", a Bili mu kaze "Ne,to ti je pracenje trenda"... ^^ Esenshl, sto bi rekli anglosaksonci... :mrgreen:
epic. :XD:
to sam procitao u onom huper pank editionu.

Mik Dzeger
Posts: 14
Joined: 13 Jun 2011, 15:28

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Mik Dzeger » 28 Jun 2011, 15:36

Pa meni se Green Day svidja po onome sto sam cuo,mada sam cuo jako malo starih pesama,uglavnom 'American Idiot' i '21st Centuary Breakdown' i svidjali su mi se,ne mogu reci da je fenomenalno jer nisam bas u punk fazonu ali dobri su.Clanove benda uopste ne gotivim.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Bili D Kid » 18 Jun 2013, 21:44

Green day je punk kao sto sam ja isao na mesec.
Cist pozeraj, u stvari pop.

Bullshit!

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Bili D Kid » 18 Jun 2013, 22:32


User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by nemanjavelimirovic » 18 Jun 2013, 22:36

A znaci sad Sex Pistolsi ne vole Grin Dej i to je do jaja jer su oni Troo pankeri? hahahahahaha. :XD:
Najgori pank bend ikad i jeste Sex Pistols, gledah ih na exitu, kontam da bi bilo vise energije na Sade.
A PiL mi je isto sranje koliko i nove stvari od green day-a. Ovi su bar imali 3-4 dobra albuma, a pistolsi jednu pesmu realno, tako da...Hej ho lets go. :XD:

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Green Day - Od Punka Do Rocka

Post by Bili D Kid » 19 Jun 2013, 01:07

nemanjavelimirovic wrote:A znaci sad Sex Pistolsi ne vole Grin Dej i to je do jaja jer su oni Troo pankeri? hahahahahaha. :XD:
Najgori pank bend ikad i jeste Sex Pistols, gledah ih na exitu, kontam da bi bilo vise energije na Sade.
A PiL mi je isto sranje koliko i nove stvari od green day-a. Ovi su bar imali 3-4 dobra albuma, a pistolsi jednu pesmu realno, tako da...Hej ho lets go. :XD:

Svako ko iole ima veze sa Punkom i zna sta to znaci, ZNA da su Green Day obicni pozeri, prvo, drugo: slucajno sam nabasao na Johnnovu izjavu o Green Day-u pa sam je stavio.

Sex Pistols su svojim jednim albumom toliko veliku stvar napravili da Green Day ne mogu ni za sto zivota, to sto ti ne mozes da shvatis to je tvoja stvar, u zabludi si velikoj ako mislis da su Green day pankeri :D

Uporedjivati Green day sa Pistolsima ti je kao da uporedjujes biciklu sa Harley Davidsonom...

Svasta!

To sto su svirali na exitu jeste velika greska, u stvari greska je sto su se ponovo okupili,
ali to moze da im se progleda kroz prste,
ipak su oni bili avangarda... sa jednim albumom... pomerili su stanje u muzickom svetu...
i nisu se prodali kao mnogi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest