Rise Against

Moderator: Trooper

Post Reply
User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Rise Against

Post by AllHopeIsGone » 06 Jul 2009, 18:18

Nisam u punk muzici, al' me je ovaj bend sa albumom Siren Song Of The Counter Culture oduvao! :bow: Revolution Per Minute je dosta dobar albumchcic. Ostalo sam slusao ne mnogo jel' mi nije delovalo nista posebno, osim par pesama. Sve u svemu, meni je ovo najbolji punk ikad :) Rece jedan drugar:"Brate ja ne razumem dobro engleski, ne razumem o cemu ovaj lik peva, al' brate, sve mu verujem:)" Poenta je da njihova muzika, posebno na pomenutim albumima zvuci neverovatno jako i iskreno :D

http://www.youtube.com/watch?v=_Qhry7ufxno

http://www.youtube.com/watch?v=VK6CIX0d ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=pJfPVQcA ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=5guzqc5K ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=6NvRt-9x ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=zeBefqIe ... re=related

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Rise Against

Post by AllHopeIsGone » 06 Jul 2009, 19:35

Jedan od njihovih omiljenih mi textova (poslednji link gore):

State of the Union

If We're the flagship of peace and prosperity
We're taking on water and about to fuckin' sink
No one seems to notice, No one even blinks
The crew left the passengers to die under the sea

COUNTDOWN, to the very end,
Equality, an invitation that we wont extend
READY AIM, pull the trigger now,
In time you'll firmly secure your place in hell

State of the union address,
reads war torn country still a mess
the words: power, death, and distorted truth
are read between the lines of the red, white, and blue

COUNTDOWN, to the very end,
Equality, an invitation that we wont extend
READY AIM, pull the trigger now,
its TIME you firmly secure your place in hell
your place in hell
your place in hell

GUILTY, is what our graves will read,
no year, no family, we did nothing (NOTHING)
to stop the murder of, of people, just like us

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Rise Against

Post by MetalFunk » 06 Jul 2009, 23:51

nisu losi :mrgreen:
:ziveli:

User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Rise Against

Post by eraserhead » 08 Jul 2009, 15:17

Kakva provala "sve mu verujem"!!!! Smejao sam se pola sata!!! Svaka čast :)

Elem, kada već pričamo o oduvantskim albumima... bolje onda da ti ne preporučim ova poslednja dva!!! To što si slušao i što ti se dopalo je dobro; za to vreme kada je i nastalo. Pretposlednj i poslednji album su neprejebivi. Ni ja nisam slušao mnogo taj bend, ali mene su ova dva oduvala skrooooz!!!! Posebno poslednji, koji ima savršeno izbalansiran, dobro postavljen i dinamički korektan, naduvani zvuk... retko ko to može da izvede. Čak su dospeli i na Guitar Hero III, pa vi vidite ko je sledeći Green Day i Offspring :-)

Dakle:
[2007] - The Sufferer And The Witness
[2008] - Rise Against - Appeal To Reason

P.S.
Ako administrator dozvoli, mogu vam ih šerovati :-)

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Rise Against

Post by AllHopeIsGone » 08 Jul 2009, 20:08

@eraserhead

MIslim da sam ih slusao, te albume, al' sem par pesmica nije me nesto dotaklo. Prvi link gore je pesma sa zadnjeg albuma koja mi se svidja najvise. Mislim da je problem u sledecem. Da sam prvo slusao zadnja 2, garant bi otkinuo, a onda bi meni omiljeni albumi bili nista posebno. Ipak su ono Kalifornija Punk bendic, kad cujes 2 albuma, cuo si skoro sve :)

Al' ako kazes da su bas dobri, skinucu ih opet, davno je to bilo :) Il' daj link, ne mislim da bi neko imao nesto protiv :ziveli:

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: Rise Against

Post by Rage » 17 Aug 2009, 18:31

Meni je jedino dobra njihova pesma Roadside koju sam čuo gledajući seriju Smallville i tako sam i saznao o grupi :)

User avatar
vlada92
Posts: 87
Joined: 26 Jun 2009, 15:45
Location: Nis

Re: Rise Against

Post by vlada92 » 19 Aug 2009, 22:47

dobra grupa, ima par dobrih pesama, ali ne mogu trenutno da ih se setim. inace ne slusam ih ono pretezno. valjda su i oni protiv vlasti amerike... kao sto je i vecina Pank grupa.. :bravo:

User avatar
sevastokrator
Posts: 204
Joined: 26 Oct 2008, 00:00

Re: Rise Against

Post by sevastokrator » 20 Aug 2009, 20:04

MetalFunk wrote:nisu losi :mrgreen:
:ziveli:
tu i tamo



eraserhead wrote:Kakva provala "sve mu verujem"!!!! Smejao sam se pola sata!!! Svaka čast :)

Elem, kada već pričamo o oduvantskim albumima... bolje onda da ti ne preporučim ova poslednja dva!!! To što si slušao i što ti se dopalo je dobro; za to vreme kada je i nastalo. Pretposlednj i poslednji album su neprejebivi. Ni ja nisam slušao mnogo taj bend, ali mene su ova dva oduvala skrooooz!!!! Posebno poslednji, koji ima savršeno izbalansiran, dobro postavljen i dinamički korektan, naduvani zvuk... retko ko to može da izvede. Čak su dospeli i na Guitar Hero III, pa vi vidite ko je sledeći Green Day i Offspring :-)

Dakle:
[2007] - The Sufferer And The Witness
[2008] - Rise Against - Appeal To Reason

P.S.
Ako administrator dozvoli, mogu vam ih šerovati :-)
offspring i green day su u rock bend 2 mislim da je green day u rock band 1, a nisam siguran mislim da ima offspring u gitar hero world tour

Kile93
Posts: 11
Joined: 02 Nov 2010, 22:01

Re: Rise Against

Post by Kile93 » 09 Dec 2010, 10:33

Meni je ovo omiljeni. Prvo pesme su mnogo dobre skoro sve ima par izuzetaka :P. Svaki text pesme ima savrsen smisao i moze se tumaciti na vise nacina. I da oni jesu protiv Americke vlasti. Ali ne samo to oni se zalazu za ocuvanje zivotne sredine, svi u bandu su Vegetirijanci i ne piju alkohol. A to za zivotnu Sredinu se moze i cuti u Pesmi Prayer for the Refuge. A i navodno oni nisu pank neko Melodic-Hardcore....sta god to bilo :P

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Rise Against

Post by AllHopeIsGone » 25 Dec 2010, 17:12

Kile93 wrote:Meni je ovo omiljeni. Prvo pesme su mnogo dobre skoro sve ima par izuzetaka :P. Svaki text pesme ima savrsen smisao i moze se tumaciti na vise nacina. I da oni jesu protiv Americke vlasti. Ali ne samo to oni se zalazu za ocuvanje zivotne sredine, svi u bandu su Vegetirijanci i ne piju alkohol. A to za zivotnu Sredinu se moze i cuti u Pesmi Prayer for the Refuge. A i navodno oni nisu pank neko Melodic-Hardcore....sta god to bilo :P
Drugar mi rece da neki ljudi jednostavno moraju, zbog svog zdravlja, jesti meso. Al' ga ne jedu! Pa dooobro onda pobesne k'o ovi is Rise Against-a! Elem, meni je ovo i dalje pank, a stvarno ne znam sta je melodic hc, mada.. bitno je da uzivas, who give's a fuck koji je to pravac! :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Rise Against

Post by Trooper » 28 Dec 2010, 15:48

Kile93 wrote:Meni je ovo omiljeni. Prvo pesme su mnogo dobre skoro sve ima par izuzetaka :P. Svaki text pesme ima savrsen smisao i moze se tumaciti na vise nacina. I da oni jesu protiv Americke vlasti. Ali ne samo to oni se zalazu za ocuvanje zivotne sredine, svi u bandu su Vegetirijanci i ne piju alkohol. A to za zivotnu Sredinu se moze i cuti u Pesmi Prayer for the Refuge. A i navodno oni nisu pank neko Melodic-Hardcore....sta god to bilo :P
Jebes treznog pankera xd

User avatar
AllHopeIsGone
Posts: 320
Joined: 06 Jan 2009, 01:45
Location: Savino Selo

Re: Rise Against

Post by AllHopeIsGone » 28 Dec 2010, 19:14

Jebes pankera koji svira nastimovanu gitaru. To mi je neko nekad rekao.

User avatar
SquezeedSoul
Posts: 19
Joined: 10 Aug 2011, 19:20

Re: Rise Against

Post by SquezeedSoul » 14 Aug 2011, 00:58

Sve u svemu, meni je ovo najbolji punk ikad
Slazem se :), ok mozda je malo preterano "najbolji punk IKAD", ali rise against mi verovatno omiljeni punk band i jedan od omiljenih bendova uopste :)

Brilijante lirike, jak agresivan vokal i odlicno ukombinovani instrumenti, zavoleo sam ih na prvu pesmu :oops:
Omiljene pesme su mi: Drones, Generation lost, Prayer of the refugee, Long forgotten sons, Hero of war... ok ako sad nastavim sa navodjenjem, nevescu im celu diskografiju, jer im realno skoro sve pesme razbijaju :XD:

DarkZmaj
Posts: 45
Joined: 24 May 2011, 22:13
Location: Krusevac

Re: Rise Against

Post by DarkZmaj » 28 Jan 2012, 20:39

Po meni, njihova najbolja pesma:


User avatar
eraserhead
Posts: 64
Joined: 06 Feb 2009, 23:43

Re: Rise Against

Post by eraserhead » 30 Jan 2012, 23:24

19. mart Budimpešta

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest