Vasil Hadzimanov band

Moderators: dejankuki, Trooper

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Vasil Hadzimanov band

Post by Truancy^ » 13 Feb 2010, 17:10

Zdravo ljudi ! Zanima me sta mislite o najnovijem Vasilovom albumu "Zivota mi",po meni jedan sjajan trip prozet etno melosom,na jedan kulturan nikako vulgaran nacin ... posebno mi svidja Space virshla,gle naziva,gde je bass sekcija sjajno uklopljena,a i oni rumunci(trileri) su sjajno izvedeni ;) ... mala digresija na Mendjetu sa albuma "Kafanki",scat voice je fenomenalan,a ne mogu da ne pomenem i kafanki,gde je tema toliko mocna da mi ne izlazi iz glave xD ... eto toliko,comments are welcome ;) ...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Sava » 13 Feb 2010, 17:32

Vasil je ekstremno dobar muzičar, jednostavno je sjajan! Nisam slušao njegov novi album, ali sve što radi je vrh.

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by ognjen93 » 13 Feb 2010, 18:39

Sava wrote:Vasil je ekstremno dobar muzičar, jednostavno je sjajan! Nisam slušao njegov novi album, ali sve što radi je vrh.
:1:

Mozda i najbolji aktivan muzicar u regionu trenutno...

User avatar
Makinov
Posts: 138
Joined: 08 Jan 2009, 17:30

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Makinov » 13 Feb 2010, 19:23

Opa. Ne volim VHB ni malo. Mozda je to zato sto posmatram jazz kroz standarde, be-bop i cool jazz. Al' sve sto je Vasil do sada uradio na nekom fusion/etno planu mi je nekako pokusaj komercijalizacije, naravno neuspesan.
Sjajni su muzicari...
Vlada kida bas i stvarno ima smisla svaka nota koju odsvira. Takodje je sjajan kompozitor. Vlada do duse vise ne svira sa njima, al' neizbezan je clan. Miroslav Tovirac je novi basista benda, slusao sam ga samo par puta, mlad je i jaaaaaaaaako dobro svira. Takodje je sjajan kompozitor. Srdjan takodje, tacan kao metronom, svirao mnogo stilova i mnogo ga cenim zbog toga. Bokija se secam jos iz perioda kad je radio sa bendom "Hush", tacnije Anom Popovic. Vasil je sjajan, al' ponavljam ne svidja mi se muzika koju radi. Nekako mi je kichasta.
I da. Stvar koji ne treba zaboraviti, svaki od pomenutih muzicara iz VHBa tezgari negde sa strane.
Al' super je sto nekako istrajavaju u toj Don Kihotovskoj borbi, da makar malo priblize Srbiji jazz sound, koliko toliko. Jasno je zasto se koriste etno motivima, bilo bi totalno glupo da sviraju neshto tr00, Srbija. :(
Toliko.

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Truancy^ » 13 Feb 2010, 19:31

Makinov wrote:Opa. Ne volim VHB ni malo. Mozda je to zato sto posmatram jazz kroz standarde, be-bop i cool jazz. Al' sve sto je Vasil do sada uradio na nekom fusion/etno planu mi je nekako pokusaj komercijalizacije, naravno neuspesan.
Sjajni su muzicari...
Vlada kida bas i stvarno ima smisla svaka nota koju odsvira. Takodje je sjajan kompozitor. Vlada do duse vise ne svira sa njima, al' neizbezan je clan. Miroslav Tovirac je novi basista benda, slusao sam ga samo par puta, mlad je i jaaaaaaaaako dobro svira. Takodje je sjajan kompozitor. Srdjan takodje, tacan kao metronom, svirao mnogo stilova i mnogo ga cenim zbog toga. Bokija se secam jos iz perioda kad je radio sa bendom "Hush", tacnije Anom Popovic. Vasil je sjajan, al' ponavljam ne svidja mi se muzika koju radi. Nekako mi je kichasta.
I da. Stvar koji ne treba zaboraviti, svaki od pomenutih muzicara iz VHBa tezgari negde sa strane.
Al' super je sto nekako istrajavaju u toj Don Kihotovskoj borbi, da makar malo priblize Srbiji jazz sound, koliko toliko. Jasno je zasto se koriste etno motivima, bilo bi totalno glupo da sviraju neshto tr00, Srbija. :(
Toliko.
Zavisi sta ti podrazumevas pod tr00 ... iako je ovo Srbija,muzicka scena u Srbiji se ne sastoji (stopostotno)od sunda i kica ... i iako koristi etno motive,on ih ne koristi zbog komercijalizacije muzike,vec zato sto je to prvobitni koncept i pecat tog benda (pogledaj gorenavedeni post) ... da li ti smatras,da ako ne sviraju standard zapadni (pa da suzim-americki) jazz,da nisu tr00? Onda mnogo gresis ... pozdrav

User avatar
Makinov
Posts: 138
Joined: 08 Jan 2009, 17:30

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Makinov » 13 Feb 2010, 19:34

Truancy^ wrote:
Makinov wrote:Opa. Ne volim VHB ni malo. Mozda je to zato sto posmatram jazz kroz standarde, be-bop i cool jazz. Al' sve sto je Vasil do sada uradio na nekom fusion/etno planu mi je nekako pokusaj komercijalizacije, naravno neuspesan.
Sjajni su muzicari...
Vlada kida bas i stvarno ima smisla svaka nota koju odsvira. Takodje je sjajan kompozitor. Vlada do duse vise ne svira sa njima, al' neizbezan je clan. Miroslav Tovirac je novi basista benda, slusao sam ga samo par puta, mlad je i jaaaaaaaaako dobro svira. Takodje je sjajan kompozitor. Srdjan takodje, tacan kao metronom, svirao mnogo stilova i mnogo ga cenim zbog toga. Bokija se secam jos iz perioda kad je radio sa bendom "Hush", tacnije Anom Popovic. Vasil je sjajan, al' ponavljam ne svidja mi se muzika koju radi. Nekako mi je kichasta.
I da. Stvar koji ne treba zaboraviti, svaki od pomenutih muzicara iz VHBa tezgari negde sa strane.
Al' super je sto nekako istrajavaju u toj Don Kihotovskoj borbi, da makar malo priblize Srbiji jazz sound, koliko toliko. Jasno je zasto se koriste etno motivima, bilo bi totalno glupo da sviraju neshto tr00, Srbija. :(
Toliko.
Zavisi sta ti podrazumevas pod tr00 ... iako je ovo Srbija,muzicka scena u Srbiji se ne sastoji (stopostotno)od sunda i kica ... i iako koristi etno motive,on ih ne koristi zbog komercijalizacije muzike,vec zato sto je to prvobitni koncept i pecat tog benda (pogledaj gorenavedeni post) ... da li ti smatras,da ako ne sviraju standard zapadni (pa da suzim-americki) jazz,da nisu tr00? Onda mnogo gresis ... pozdrav
Procitaj moj post jos jednom. ;)
Mozda je to zato sto posmatram jazz kroz standarde, be-bop i cool jazz

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Truancy^ » 13 Feb 2010, 19:41

Makinov wrote:
Truancy^ wrote:
Makinov wrote:Opa. Ne volim VHB ni malo. Mozda je to zato sto posmatram jazz kroz standarde, be-bop i cool jazz. Al' sve sto je Vasil do sada uradio na nekom fusion/etno planu mi je nekako pokusaj komercijalizacije, naravno neuspesan.
Sjajni su muzicari...
Vlada kida bas i stvarno ima smisla svaka nota koju odsvira. Takodje je sjajan kompozitor. Vlada do duse vise ne svira sa njima, al' neizbezan je clan. Miroslav Tovirac je novi basista benda, slusao sam ga samo par puta, mlad je i jaaaaaaaaako dobro svira. Takodje je sjajan kompozitor. Srdjan takodje, tacan kao metronom, svirao mnogo stilova i mnogo ga cenim zbog toga. Bokija se secam jos iz perioda kad je radio sa bendom "Hush", tacnije Anom Popovic. Vasil je sjajan, al' ponavljam ne svidja mi se muzika koju radi. Nekako mi je kichasta.
I da. Stvar koji ne treba zaboraviti, svaki od pomenutih muzicara iz VHBa tezgari negde sa strane.
Al' super je sto nekako istrajavaju u toj Don Kihotovskoj borbi, da makar malo priblize Srbiji jazz sound, koliko toliko. Jasno je zasto se koriste etno motivima, bilo bi totalno glupo da sviraju neshto tr00, Srbija. :(
Toliko.
Zavisi sta ti podrazumevas pod tr00 ... iako je ovo Srbija,muzicka scena u Srbiji se ne sastoji (stopostotno)od sunda i kica ... i iako koristi etno motive,on ih ne koristi zbog komercijalizacije muzike,vec zato sto je to prvobitni koncept i pecat tog benda (pogledaj gorenavedeni post) ... da li ti smatras,da ako ne sviraju standard zapadni (pa da suzim-americki) jazz,da nisu tr00? Onda mnogo gresis ... pozdrav
Procitaj moj post jos jednom. ;)
Mozda je to zato sto posmatram jazz kroz standarde, be-bop i cool jazz
Ono jes' :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Sava » 13 Feb 2010, 21:44

ognjen93 wrote:
Sava wrote:Vasil je ekstremno dobar muzičar, jednostavno je sjajan! Nisam slušao njegov novi album, ali sve što radi je vrh.
:1:

Mozda i najbolji aktivan muzicar u regionu trenutno...
Možda bih se i složio sa tobom, ali ne volim epitet najbolji, to ne postoji! Letos je Vasil svirao sa ekipom od kojih su neki sa završenim Berklijem, neki spadaju u naše nejbolje i najpoznatije muzičare, a pevala je Bisera. Imamo li nešto veće u Srbiji? Sumnjam. Ma Vasil bi mogao da živi i uspešno radi bilo gde u svetu!

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by the bassman » 14 Feb 2010, 00:53

100 % - Pa bas sam se skroz ufurao na Vasilovu muziku, par meseci se pretezno samo s njim zabavljam. Definitivno moze da napravi karijeru u svakoj zemlji Evrope. Pustao sam ja tu nekim strancima, naravno muzicarima, ekstra im se svidelo, a narocito taj etno fazon, koji se bas nasem kolegi ne svidja.

User avatar
Makinov
Posts: 138
Joined: 08 Jan 2009, 17:30

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Makinov » 14 Feb 2010, 12:10

Sava wrote:
ognjen93 wrote:
Sava wrote:Vasil je ekstremno dobar muzičar, jednostavno je sjajan! Nisam slušao njegov novi album, ali sve što radi je vrh.
:1:

Mozda i najbolji aktivan muzicar u regionu trenutno...
Možda bih se i složio sa tobom, ali ne volim epitet najbolji, to ne postoji! Letos je Vasil svirao sa ekipom od kojih su neki sa završenim Berklijem, neki spadaju u naše nejbolje i najpoznatije muzičare, a pevala je Bisera. Imamo li nešto veće u Srbiji? Sumnjam. Ma Vasil bi mogao da živi i uspešno radi bilo gde u svetu!
MIslis na postavu: Vasil klavir, Branko Trijic - gitara, Marko Djordjevic - bubnjevi? Oni u strasni, i nisu svirali nista sto je u VHB fazonu.
Marko je zavrsio Berklee, ima ozbiljnu karaijeru u USA. Branko je zavrsio Amsterdamski Jazz Konzervatorijum, odlican gitarita. :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Sava » 14 Feb 2010, 14:08

Makinov wrote:[
MIslis na postavu: Vasil klavir, Branko Trijic - gitara, Marko Djordjevic - bubnjevi? Oni u strasni, i nisu svirali nista sto je u VHB fazonu.
Marko je zavrsio Berklee, ima ozbiljnu karaijeru u USA. Branko je zavrsio Amsterdamski Jazz Konzervatorijum, odlican gitarita. :)
Ta je postava sjajna i Vasil svira sa njima povremeno onaj etno jazz fazon. Letos su svirali Vasil, Džoni, Branko Samardžić, Duda Bezuha, a pevala je Bisera što je takođe izuzetna postava. Razume se da je Bisera tu glavni lik, a i sjajna je još uvek.

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by ognjen93 » 14 Feb 2010, 17:23

Cisto da napomenem za Branka od nedavno mi drzi casove. Za nevericu je koliko covek zna.

User avatar
Makinov
Posts: 138
Joined: 08 Jan 2009, 17:30

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Makinov » 14 Feb 2010, 18:09

ognjen93 wrote:Cisto da napomenem za Branka od nedavno mi drzi casove. Za nevericu je koliko covek zna.
Lepo , lepo :) Branko je stvarno ozbiljan lik :) Samo napred ;)

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by Truancy^ » 14 Feb 2010, 18:23

ognjen93 wrote:Cisto da napomenem za Branka od nedavno mi drzi casove. Za nevericu je koliko covek zna.
A znas li mozda drzi li Vasil casove??

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Vasil Hadzimanov band

Post by ognjen93 » 14 Feb 2010, 18:56

Truancy^ wrote:
ognjen93 wrote:Cisto da napomenem za Branka od nedavno mi drzi casove. Za nevericu je koliko covek zna.
A znas li mozda drzi li Vasil casove??
Ne znam....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest