Corinne Bailey Rae

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Corinne Bailey Rae

Post by Bluesko » 26 Sep 2010, 19:32

Pajsad..

Jednostavno sam morao da otvorim temu o ovoj svemirskoj pevaljki, vidim da je jos par ljudi culo za nju ovde,a oni koji pak nisu,preporucujem sa velikim P :mrgreen:
Elem, riba iz Britanije, peva i svira so called vocal jazz i jedna od najpoznatijih predstavnika istog. Objavila prvi album 2006. i tad proglasena za najvecu mladu nadu u Engleskoj i uz samo jos tri ribe u istoriji je uspela da joj prvi album bude na broju 1 u UK.
Pokojni muz joj je saksofonista Jason Rae, radila je sa Herbie Hancockom i gomilom session muzicara koji su joj svirali na oba albuma. Prvi "Corinne Bailey Rae" je moj najomiljeniji album ikad i jebe keve i Tamnoj strani meseca i Tenu i London callingu :mrgreen:

Evo malo favorita od nje, prejake harme u saradnji sa maznim glasom je ono zbog cega je ja gotivim (pored fizickog izgleda i tih radosti) ^^
[youtube]0uStujQOBXA&feature=related[/youtube]

[youtube]2YmrIQ5gzQY&feature=channel[/youtube]

[youtube]XVRT1F4BhwY&feature=channel[/youtube]



[youtube]YXRw-ycyo-I&feature=related[/youtube]







ovu pesmu svi znate



znaci do jaja ^^ :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Corinne Bailey Rae

Post by doyle777 » 26 Sep 2010, 19:51

Veoma kvalitetan vokal, za razliku od vecine danasnjih "zvezda", ova je sigurno zasluzila da dobije taj naziv, zvezda. Veoma cudne, u nekim delovima, melodije (meni barem, ali sta ja uposte znam :) ), potpuno drugacije od svih ostalih, dja mi se za neku opustenu atmosferu uz kaficu u kafiću sa drustvom, ali ne verujem da bih mogao da je slusam privatno... Ali, uglavnom veoma lepo. :D

User avatar
propali_gitarista
Posts: 96
Joined: 08 May 2008, 21:21
Location: Novi sad

Re: Corinne Bailey Rae

Post by propali_gitarista » 27 Sep 2010, 17:18

Bluesko wrote: Prvi "Corinne Bailey Rae" je moj najomiljeniji album ikad i jebe keve i Tamnoj strani meseca i Tenu i London callingu :mrgreen:
a OK Computer?

zaista je dobra, u svakom pogledu :D

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Corinne Bailey Rae

Post by Mare_87 » 27 Sep 2010, 18:16

Odlicna je.Ja volim Marcus Miller-a pa je odatle znam...radila je sa Millerom jednu stvar.Pesma se zove Free.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Corinne Bailey Rae

Post by Duane » 27 Sep 2010, 18:19

jesi to gledao džulsa holanda, bila je valjda prošlu pretprošlu, reko da te nije to inspirisalo :D

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Corinne Bailey Rae

Post by Bluesko » 27 Sep 2010, 18:24

@ Mare
Eto, to nisam znao, znaci jos jedan plus za saradnju sa Millerom :bravo:

Ka`em ja, neverovatna muzicarka ^^

@Duane
Jok bratori, nju sam provalio odavno preko onog covera od Zeppelina, pa rek`o da poslusam i ostale njene stvari i raspametim se :)
Ono, nekako se uvek vratim CBR, ma kakvog raspolozenja bio i ona je redak umjetnik koga mogu uvek da slusam, a evo sad sam se jopet navadio na nju i provalim da na forumu nisam nista rek`o o njoj... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest