Jazz odsek na FMU u Beogradu

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Jazz odsek na FMU u Beogradu

Post by Funkd » 08 Jun 2012, 21:25

Ja ne videh da je neko nesto napisao o ovome.

Naime, od ove godine (a sledece skolske) otvara se Jazz odsek na akademiji. Prica se da im je 20 godina trebalo da to urade. Prvobitni kriterijum za predavaca su bile zavrsene studije na Berkliju ili u Amesterdamu. Sada cujem da je Stjepko Gut dovukao i svoju ekipu iz Graca.
Ovo nisu zvanicne informacije. Moj saksofonista ce pokusati da upise ove godine pa mi prenosi sta se desava.

Studijski programi su:
- pevanje
- klavir
- truba
- perkusije
- saksofon
- kontrabas
- gitara

Za kontrabas pouzdano znam da nema zainteresovanih. Pa, kolege basisti, navalite! :) Isto vazi i za bubanj.

Inace, svakog vikenda se odrzavaju radionice za zainteresovane. Ulaz je free i moze doci ko god zeli. Pa ako nekoga zanima.. http://www.fmu.bg.ac.rs/fmu/aktuelni_do ... i0472.html

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Jazz odsek na FMU u Beogradu

Post by Rax13 » 09 May 2014, 01:06

Jel zna neko kakav je kriterijum, jazz gitara me konkretno zanima? Negde sam nacuo da rade veze dosta ili to vazi samo za klasiku? Ako neko ima neku informaciju vezano za to ili bilo sta oko polaganja prijemnog, bio bih jako zahvalan. Hvala unapred! :ziveli:

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Jazz odsek na FMU u Beogradu

Post by Rax13 » 14 May 2014, 15:18

OVo pise u zahtevima za kompozicije u informatoru za jazz gitaru. Moze li neko da mi pojasni jel se klasicna etida odnosi na etidu iz klasicne muzike ili jazz klasicna etida (ili kako vec), blues jel obican ili jazz-blues, isto tako i za baladu vazi pitanje i sta bi sve moglo pod broadway jazz standard, da li bilo koji jazz standard ako su ovo gore sve "no jazz" kompozicije ili bas broadway. Kontaktirao sam ih preko telefona i slao e-mail rekli su mi posle 24og su otvorena vrata, ali to mi kasno da pocnem sa pripremama. A na email ne odgovaraju. Isto ako neko moze da nadje emal Vanje Kevresan-a (profesora na jazz gitara odseku) bilo bi odlicno... Ja nikako da izguglam.

Dakle, ovo pise u informatoru:

- једна класична етида
- један blues
- једна балада
- један broadway џез стандард

:ziveli:

Tommy
Posts: 7
Joined: 15 Jan 2011, 22:56

Re: Jazz odsek na FMU u Beogradu

Post by Tommy » 30 Jun 2014, 17:00

Rax13 wrote:OVo pise u zahtevima za kompozicije u informatoru za jazz gitaru. Moze li neko da mi pojasni jel se klasicna etida odnosi na etidu iz klasicne muzike ili jazz klasicna etida (ili kako vec), blues jel obican ili jazz-blues, isto tako i za baladu vazi pitanje i sta bi sve moglo pod broadway jazz standard, da li bilo koji jazz standard ako su ovo gore sve "no jazz" kompozicije ili bas broadway. Kontaktirao sam ih preko telefona i slao e-mail rekli su mi posle 24og su otvorena vrata, ali to mi kasno da pocnem sa pripremama. A na email ne odgovaraju. Isto ako neko moze da nadje emal Vanje Kevresan-a (profesora na jazz gitara odseku) bilo bi odlicno... Ja nikako da izguglam.

Dakle, ovo pise u informatoru:

- једна класична етида
- један blues
- једна балада
- један broadway џез стандард

:ziveli:
Klasicna etida ti je jazz etida.

Meni program za saksofon je bio: 1. latino jazz, bluz i balada.
Bluz kao bluz, ako slusas jazz gitariste poznate, onda sigurno svako od njih ima bluz kompozicije (jazz-blues kako ti kazes)
Ja sam uzeo od Charlie Parker-a.

Uglavnom najbolje odes tamo na FMU dzez odseka (resavska 78) pojavis se sa gitarom, ispricas im svoju pricu i nadjes profesora gitare (Vanja se zove, skroz kul lik)
Sve bi ti on lepo objasnio i pripremio te.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest