Super lokrijan

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
bossa nova
Posts: 11
Joined: 02 Nov 2012, 12:45

Super lokrijan

Post by bossa nova » 26 Oct 2013, 20:45

Malo sam prosviravao melodijski mol i njegove moduse,u početku mi baš nije sjelo,ali sve više zvuk mi se dopao,
naročito G# super lokrijan preko običnog A mola,..neznam podržava li teorija to, hvala ako netko zna nešto oko toga.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Super lokrijan

Post by tommytigh77 » 08 Dec 2013, 06:20

Gis super lokrijska je VII mod A melodijskog mola - tako da je savim normalno da se uklapa, jednostavno si svirao A melodijsku molsku skalu na A mol. :) Moram priznati da mi je malo smešno, jer nije ovo prvi put da se ljudi spetljaju lomeći mozak oko modova skala - što je, po mom mišljenju, suludo. U pitanju je jedna skala, dakle, njene različite primene su ono što joj donosi drugačiji kvalitet, a ne to od kog stupnja počinje. Voleo bih da to malo praktičnije pojasnim, ali ne bih baš ovde da otimam 'leba učiteljima jazza, ili da neko pomisli da se razmećem znanjem. Može PP pa ću bolje pojasniti.

.

bossa nova
Posts: 11
Joined: 02 Nov 2012, 12:45

Re: Super lokrijan

Post by bossa nova » 08 Dec 2013, 13:26

Hvala na odgovoru,sam se malo obrazujem,pa eventualna čudna pitanja su moguća,Ja sam to ovako shvatio:Znam za modove mel. mola, svaki od njh daje ipak drugačiji zvuk, pokrivaju razne akorde, dakle ne nužno mol,ali obično vidim u literaturi da su to akordi sa ekstenzijama/alt,13,#5 i sl., dakle svirajući recimo A mol, a dobiti malo jazzy sound , da li dolazi do kakvih sukobljavanja nota, uho mi je naviklo na pentatoniku, pa me sviranje malo "izvan" stavlja u dilemu.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Super lokrijan

Post by tommytigh77 » 17 Dec 2013, 06:51

Opet kažem- PP (PayPal donacija... zezam se, Privatna Poruka), pa ću probati malo da ti razjasnim. Ne bih javno, jer, prvo, ovo postaje tema o učenju i mesto joj je u drugoj kategoriji na ovom forumu; a drugo, ono što bih da ti kažem se obično naplaćuje, i zato ne bih da to znanje postane tek tako dostupno svakom mJetalcu koji nabasa na ovaj thread. Dakle, PP.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest