Snarky Puppy

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Snarky Puppy

Post by Tenji » 14 Mar 2018, 00:03

Posto su mi lose fore na Bugijev fazon dosadile, resio sam napraviti temu za ovaj (po mom skromnom misljenju) genijalan bend.

Bend (orkestar?) je poznat po tome sto je kroz njega prosla i prolazi gomila muzicara, spisak je pozamasan i moze se lako naci na internetu ako nekoga zanima. Od gitarista, bubnjara, gudaca, klavijaturista... preko perkusionista, trubaca, saksofonista... You name it, they got it. Or at least had it at some point. Ono sto je konstanta jeste osnivac - basista, producent i generalno gledano veoma interesantan muzikant i covek, Michael League. On bend opisuje kao grupu ljudi koji svira pop instrumentalnu muziku pod fusion uticajima, pa sad ako to nekom nesto znaci superiska.

Meni licno izuzetno prija to sto ovi ljudi rade. Spoj veoma inteligentnih i kompleksnih momenata (ritmicki i melodijski) sa totalno catchy pop melodijama, neverovatan nivo muziciranja, neocekivani aranzmani, prelep zvuk&ton, na momente ubitacan izbor tonova, raznovrsnost instrumenata i zvukova...su samo neki od razloga sto ovaj bend mogu slusati gotovo u svim prilikama, i kao elevator music, ali i kao nesto u sta mogu da se potpuno udubim, upustim i razmisljam o svakoj noti koju cujem.

Da ne duzim. Here is some music:






Ako makar jedan covek koji nije ranije cuo za njih poslusa ovo i svidi mu se, my job here is done. :D

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Snarky Puppy

Post by pisac » 14 Mar 2018, 00:17

Evo ga prvi covek...dobro,nije neki covek,al'jeste prvi.
Cudna sinteza Earth Wind and Fire,Quincy Jonesa i dzeza sa primesama funky-ja.Volim ovakvu muziku,i dok pisem,i dok radim,ponekad i dok vozim.
Kako si nasao ovo...

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Snarky Puppy

Post by Tenji » 14 Mar 2018, 08:04

Naleteo sam pre mozda dve godine na Marka Lettierija, da li preko nekog rig rundown klipa ili tako nesto, i dopalo mi se kako covek svira, zvuci i razmislja, pa sam ga istrazio. I naravno prvo na sta sam nabasao je bilo Snarky Puppy.

Mnogo dobre muzike sam se posle naslusao istrazujuci Larnell Lewisa, Boba Reynoldsa, Cory Henryja... Ekipa je velika, i mnogo je referenci, gotovo kojeg god clana da pogledas, ima nekakve projekte, bendove, saradnje i slicno sto moze da se poslusa. I uvek skontas neku konekciju... "Aaa, vidi on je svirao sa ovim..." fazon. :-D

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Snarky Puppy

Post by alfonso » 14 Mar 2018, 10:30

Nisam neki ljubitelj dzeza. Kada sam video post sinoc, rekao sam sebi da cu preslusati. Cuo sam samo ovu prvu i na prvo slusanje mi se svidela :)
Bas mi treba nesto novo za slusanje

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Snarky Puppy

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 10:54

Drago mi je da vas je čika bugi malo prodrmao :mrgreen:

mjuz...nja nja..džezerica ko džezerica, drnde mrnde, više radost muziciranja nego radost slušanja...

Znaš koji je ovo tip muzike ?
Ovo ti je onaj tip "ej džez je u svet veoma živ, evo slušaj šta rade klinci.." - tip muzike.

Ali ništa više od toga ajm'frejd..

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Snarky Puppy

Post by Tenji » 14 Mar 2018, 11:07

Alfonso, drago mi je da ti se svidelo. :ziveli:
Overdrive wrote:
14 Mar 2018, 10:54
Drago mi je da vas je čika bugi malo prodrmao :mrgreen:
Mora i od tebe neke koristi da bude. :D Btw, sto se radosti muziciranja tice, itekako je osetna. Ali, radost muziciranja je zarazna, i vrlo lako se transformise u radost slusanja. Cuj reakcije publike na ovom klipu:


Najbolje svirke na kojima sam bio upravo odlikuje ta sinergija muzicara i publike. No dobro, ti si neobican covek, necu ocekivati od tebe da razumes to.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Snarky Puppy

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 11:12

Tenji wrote:
14 Mar 2018, 11:07


Najbolje svirke na kojima sam bio upravo odlikuje ta sinergija muzicara i publike. No dobro, ti si neobican covek, necu ocekivati od tebe da razumes to.
gle ovaj drkoš ima istu džitru ko ja.. :x

šta ima tu da se "razume", muzike se ne razumeva nego se OSEĆA

Slabo bi ti ja osetio ovaka drkeđonisanja, volim jazz ali bez da mi mnogo mudruju tu..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snarky Puppy

Post by Kristijan » 14 Mar 2018, 12:15

Добри су. Нису по мом укусу, али је свирка добра. Jа сам сељак човек, више ме прија кад ме неко овако протресе :)



Није фора ни у оркестрацији, ни у поджанру него у приступу. Дуге импровизоване инструменталне деонице су изворно имале јасну практичну примену, џез је био музика из народа и за народ, кад публика неће да сиђе са плесног подијума не можеш да им свираш 3 минута колико траје нумера на синглици него мораш да "разгазиш" то мало... Наравно да је с временом морала да се догоди еволуција унутар жанра али то што се данас џез претворио у музику која је de facto мртва исто колико и класична музика и која је још један од полигона где средња класа мора да доказује своју цивилизованост по мени није добар еволутивни смер. Неко би можда рекао да је џез некада подилазио широким народним масама, али ако уопште причамо о подилажењу онда сада исто можемо да уочимо да подилази брадоњама у ролкама и сомотским панталонама. Па нека сам простак, али ја и даље мислим да је било лепше подилазити рибетинама којима се распара сукња од танцовања. Овај оркестар је и поред све квалитетне свирке по мени на том путу удаљавања од публике. То ми онда свакако изазива подељена осећања. Наравно да поштујем квалитетан наступ али се озбиљно питам која је сврха...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Snarky Puppy

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 12:28

Kristijan wrote:
14 Mar 2018, 12:15
Овај оркестар је и поред све квалитетне свирке по мени на том путу удаљавања од публике. То ми онда свакако изазива подељена осећања. Наравно да поштујем квалитетан наступ али се озбиљно питам која је сврха...
drkeđonisanje moj ti..DRKEđonisanje.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Snarky Puppy

Post by clapton » 14 Mar 2018, 12:52

i ja sam ih otkrio prije 2 god, nemam pojma kako. onda sam vidio Marka i otad vise slusam njega nego Sparky. stvarno poseban gitarista/muzicar, svestran prije svega, odlican tajming, ritmican, super ton. svaki put kad ga gledam skinem/naucim ponesto. cini mi se da sam pogledao 80% njegovih videa na yt. volim taj funky blues, jazz, rnb, neo soul. Cory Henry je isto maestro i njega pratim dosta.

jedna od omiljenih stvari od Wondera u izvedbi clanova Snarkija:



da mi je neko reko da clanovi muzickog foruma, prvenstveno gitarosi nisu culi za ovaj bend ili Marka... i posle ljudi pricaju nema kvalitetne muzike danas. pa nema kad je ne trazis.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Snarky Puppy

Post by Tenji » 14 Mar 2018, 13:09

Kristijan wrote:
14 Mar 2018, 12:15
Добри су. Нису по мом укусу, али је свирка добра. Jа сам сељак човек, више ме прија кад ме неко овако протресе :)

Није фора ни у оркестрацији, ни у поджанру него у приступу. Дуге импровизоване инструменталне деонице су изворно имале јасну практичну примену, џез је био музика из народа и за народ, кад публика неће да сиђе са плесног подијума не можеш да им свираш 3 минута колико траје нумера на синглици него мораш да "разгазиш" то мало... Наравно да је с временом морала да се догоди еволуција унутар жанра али то што се данас џез претворио у музику која је de facto мртва исто колико и класична музика и која је још један од полигона где средња класа мора да доказује своју цивилизованост по мени није добар еволутивни смер. Неко би можда рекао да је џез некада подилазио широким народним масама, али ако уопште причамо о подилажењу онда сада исто можемо да уочимо да подилази брадоњама у ролкама и сомотским панталонама. Па нека сам простак, али ја и даље мислим да је било лепше подилазити рибетинама којима се распара сукња од танцовања. Овај оркестар је и поред све квалитетне свирке по мени на том путу удаљавања од публике. То ми онда свакако изазива подељена осећања. Наравно да поштујем квалитетан наступ али се озбиљно питам која је сврха...
Tvoj stav je validan, ali ne mogu bas da se slozim da osetim to o cemu pricas kod ovog benda. Svirka jeste kompleksna, ali uvek postoji neki catch, uvek se vrati na neku prostu, pevljivu temu, kompleksnost je jednostavno u drugom planu. Mislim da bi neko ko je jazz snob o kakvom ti pricas mogao mnogo toga zameriti ovom orkestru. Ne razmisljam mnogo o ovakvim stvarima, jer me nekako ne doticu previse, tako da ni nemam mnogo da dodam na ovu temu. Da su jazz i klasicna muzika postali poligoni dokazivanja, jesu, ne mogu reci da nisam primetio. Isto ce se verovatno dogoditi i sa rokom, donekle se vec i dogadja (videli smo i ovde na forumu ovih dana). No ja sam valjda takve srece da se ne krecem u takvim krugovima ljudi, bem li ga, stvarno me ne tangira.
clapton wrote:
14 Mar 2018, 12:52
i ja sam ih otkrio prije 2 god, nemam pojma kako. onda sam vidio Marka i otad vise slusam njega nego Sparky. stvarno poseban gitarista/muzicar, svestran prije svega, odlican tajming, ritmican, super ton. svaki put kad ga gledam skinem/naucim ponesto. cini mi se da sam pogledao 80% njegovih videa na yt. volim taj funky blues, jazz, rnb, neo soul. Cory Henry je isto maestro i njega pratim dosta.
Mark je madjionicar. Ogromna kolicina muzicke radosti isijava iz tog coveka sta god da radi, koliko god ozbiljno ili neozbiljno bilo. A Cory Henry je lud covek, tu nema neke price. :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snarky Puppy

Post by Kristijan » 14 Mar 2018, 13:52

Немам ја ништа против комплексне свирке, није то аутогол само по себи, али имаш комплексну свирку која је некако окренута ка споља, ако сам се добро изразио, и која је окренута унутра. То све наравно зависи од индивидуалног доживљаја. Мој коментар је био само приказ мог доживљаја ове свирке, наравно да не тврдим да је то 100% тако и никако другачије.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Snarky Puppy

Post by Tenji » 14 Mar 2018, 14:33

Naravno da ne moras objasnjavati da je to individualnog dozivljaja, podrazumeva se. :D A moj je takav da je kompleksnost u ovoj situaciji, bas na svom mestu. A ta kompleksnost, sto je izraz koji sam ja prvi potegao, meni podrazumeva jazz i fusion uticaje, tako da sam je automatski povezao sa tvojom pricom o toj nezgodnoj modernoj prirodi jazz-a da bude orudje nekog laznog elitizma. Stoga mislim, da posto su ovde sustinski jazz uticaji, a koji se ogledaju u kompleksnosti melodijskoj i ritmickoj, donekle skriveni, ne mogu bas da se slozim da bi Snarky Puppy bio bend potegnut u nekom "E, ja sam fensi lik jer slusam kvalitetnu muziku koju ti ne razumes". Mislim da svako moze da slusa Snarky Puppy, bas zato sto ima te bringing it home catchy momenente u skoro svakoj pesmi.

Dobro, moram da priznam da sa druge strane imamo dugacke instrumentalne improvizovane momente, kao sto je u Cory Henrijev solo u pesmi Lingus okacenoj gore. I tu razumem tvoje pitanje "Koja je svrha?". Mogu pokusati da objasnim zasto se meni takvi momenti dopadaju, ali mislim da to nije neka osnovna osobina Snarky Puppy-ja da bismo se previse uhvatili za to kao nesto sto ih definise.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Snarky Puppy

Post by Overdrive » 14 Mar 2018, 14:48

Tenji wrote:
14 Mar 2018, 14:33
Mislim da svako moze da slusa Snarky Puppy, bas zato sto ima te bringing it home catchy momenente u skoro svakoj pesmi.
Ja ne mogu !
Od ovakve muzike mi dodže da stavim stari bubanj od veš mašine na glavu, aparat za pritisak i ronilačke peraje, da upadnem kod komšije bez kucanja i zakotrljam mu dva šamara uz šapat-pitanje za koga si glaso mamutiebem !

:hide:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snarky Puppy

Post by Kristijan » 15 Mar 2018, 09:16

Tenji wrote:
14 Mar 2018, 14:33
bas zato sto ima te bringing it home catchy momenente
Ово си лепо формулисао.

Мене пак мучи то што мислим да им свака нумера крене одлично а онда као да им понстане способност да поентирају. Мислим да су предугачке за оно што могу да понуде. У том контексту је мени тај bringing it home моменат помало као escape тастер, дај како знамо и умемо да се испетљамо из овога што смо замрсили...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest