Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Moderators: dejankuki, Trooper

Post Reply
User avatar
Antilopa
Posts: 33
Joined: 12 Oct 2008, 13:48
Location: nbg

Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by Antilopa » 17 Oct 2008, 21:33

sve informacije o izvodjacima i kartama, kao i o programu mozete naci na http://www.belgrade-jazzfest.org/
festival traje od 24-og do 27-og oktobra.
da li je neko zainteresovan?
ja bih otisla na par stvari ... inace nisam poznavalac, ali volim da slusam jazz, pa bih da produbim svoje znanje malo :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jazz Festival 08

Post by sirac-šunka » 17 Oct 2008, 23:52

Mene bi mozda interesovao samo Bireli Lagrene...
A da, interesantan je i RABIH ABOU-KHALIL

Ne razumem cemu opet Rambo, ali dobro ajd...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jazz Festival 08

Post by Cortex » 18 Oct 2008, 00:35

Eh, prestizhe me Antilopa! Htedoh JA da otvorim ovu temu! :(

:)

Naravno da se ide na jazz fest i to sve dane i na sav propratni program. Hell yeah!

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Jazz Festival 08

Post by sixstring » 18 Oct 2008, 00:59

Yaron i Bireli meni deluju baš zanimljivo,a kako ću verovatno ići u bg,tog vikenda možda se i zadesim tamo

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by Duane » 19 Oct 2008, 14:57

brate rambo je haos... slusa' sam ga sa nekom jazz bandom i bas je zvucalo hvr...

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by sixstring » 21 Oct 2008, 00:03

slažem se! lik nije zdrav kakvu ekipu ima i kako svirka zvuči! dfn.jedan jedan od must see ak odem

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by Cortex » 24 Oct 2008, 11:55

Jbt, nisam imao para za ceo komplet vec duzhe vreme i evo konachno kad su se te pare pojavile odem juche i jedva nabavim karte za prvo i poslednje veche!!! :( :(

Tako da vas molim, ako znate nekog da prodaje karte, da nece moci da ide ili sl., prosledite mi info i udovoljite mi, bash bash zhelim da idem na drugo i trece veche, na Piano Night pogotovo, jaoooo, ubicu se majke mi...

:(

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by dweezil » 27 Oct 2008, 23:20

kakva bruka americki ambasador otvorio jazz festival, ima li to josh u nekoj zemlji j...m ti sunce :twisted: , a Rambo i jazz, on moze da pokushava da svira jazz ali on ne zna osnove jazz-a, sve sto radi je neka improvizacija na liniji Zappa i sl. fazon.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by Cortex » 28 Oct 2008, 12:50

^ Ili otprilike kao ja kada pokusham da sviram jazz...

Zashto bi bila bruka da americhki ambasador otvara festival? Pa organizatori i onaj voditelj su bash istakli da je to zato jer je Amerika postojbina jazz-a(mada bih ja rekao da je to Afrika ali ajde...) a kako chovek zaista ume da svira, shto da ne?

Elem, jazz festival su za mene najomiljenijih 4-5 dana u godini i uspeo sam veci deo da propustim. Shit.

Prvo veche je bilo super, stvarno sam uzhivao u oba nastupa. Drugo i trece sam propustio za chim cu zhaliti josh dugo vremena. Poslednje veche je bilo jedva solidno. BIreli otkazao nastup zbog zdravstvenih problema, a Rabih Ali-Khalil Group ili kako se vec pishe su bili interesantni, ali su imali jednolichan nastup i ne mogu da shvati zashto je Rabih pored tolikih svojih albuma svirao stvari samo sa valjda poslednjeg koji veze nema sa ostalim albumima. *****.

Jedini deo afterprogram-a koji uspeh da uhvatim je takodje sinocnji nastup benda The Bad Plus. Veoma interesantno, bubnjar je imao tako inovativan stil sviranja da sam se odushevio, bolesnik, zaista. Mogli smo chuti i obradu Comfortably Numb shto je za mene bilo dovoljno da proglasim veche za total success.

Chekam sledecu godinu.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by dweezil » 28 Oct 2008, 13:29

pa ne samo shto je otvorio, nego zato sto je i svirao. :evil:

User avatar
Antilopa
Posts: 33
Joined: 12 Oct 2008, 13:48
Location: nbg

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by Antilopa » 28 Oct 2008, 21:24

uspeh da propustim festival ove godine ... :hide:
uzas ... znala da necu moci na sve, nameracila se na piano night, ali nista na kraju ...

Cortex - kakav inovativan stil sviranja?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jazz Festival Doma Omladine Beograda 2008

Post by Cortex » 28 Oct 2008, 23:50

Pa preporuchujem da nadjesh neki klip na youtube-u (ja sam na dial-up-u pa ne mogu to da uradim za tebe) pa da sama vidish...

Ukratko, lik nije imao nijedan funky groove(u prevodu, ono..standardan ritam da je drzhao), sve su to bili neki bolesni ukrasi, a nevidjeno precizni. Ne da zna znanje i da je jedno sa bubnjevima, pa to je strashno. "Svirao" je i nekim igrachkicama, tipa nekim satom chudnim, pa je onda za vreme jedne balade izvadio dve igrachkice, dva E.T. vanzemaljca i kao igrao se sa njima kao kada se deca igraju a u isto vreme je svirao...Neko ce reci, shta se koji moj proseravao? Medjutim nije bilo tako, zvuchalo je super :D A ne kazhem da mu je stil inovativan zbog tih gluposti, vec je zaista svirao sjajno, koristio je bre svaki element drum kit-a, i ne samo same elemente vec je podosta svirao i sa strane, pa od ispod i tako neke gluposti...znam kako ovo zvuchi, ali nije bio neki kreten, naprotiv, to je zvuchalo wow, bash smo se ja i drugari odushevili. I tako...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest