Kompresor u zivoj svirci , da ili ne?

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
rahmanjinov
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2010, 17:02

Kompresor u zivoj svirci , da ili ne?

Post by rahmanjinov » 13 Feb 2010, 02:00

Da li bi kompresor u zivoj svirci koristio (sem vokalu) i doprineo necemu?
Moja grupa ima 7 clanova i svira pop,rok (domaci i strani) i narodnu muziku.....sto ce reci.....TEZGAROSI
Pozdrav. :)


User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Kompresor u zivoj svirci , da ili ne?

Post by Tiki the Boyler » 13 Feb 2010, 11:22

U praksi koristim bar 8 kompresora da ukrotim svirku pop-rock benda!
Da li će tebi pomoći... teško je reći, jer... ukoliko ne znaš za šta ćeš tačno (i kako) da ga koristiš onda je bolje da se ne zamajavaš s tim, jer loše podešen kompresor ti može napraviti puno više štete nego koristi.

U svakom slučaju... tema o kojoj bi se moglo nadugačko i naširoko...

rahmanjinov
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2010, 17:02

Re: Kompresor u zivoj svirci , da ili ne?

Post by rahmanjinov » 14 Feb 2010, 19:44

Laik sam u svemu ovome,a hteo bih da naucim ,zbog toga i pitam sve ovo.Do sada sam radio sam aktivnim mixerom Dynacord psx1650 (ton i nije bio tako los na njemu s obzirom koliko je zastareo mix, http://www.youtube.com/watch?v=s4rosg8HzwA) i druga iskustva nemam.Pre 5-6 dana mi je stigao mixer ALLEN&HEATH ZED428,uz njega sam uzeo efekt procesor Lexicon mx300 i nameravam da napravim jedan solidan rack.Zbog toga i pitam u vezi kompresora i jos komponenti koje cu staviti u posebnu temu.Hteo bih da naucim sto vise oko stelovanja zvuka i oko sprava neophodnih za to,pa se unapred izvinjavam zbog pitanja koje sam postavio i koje cu tek da postavljam, jer ce verovatno vama biti isuvise jednostavna,mozda i dosadna :( :D
Pozdrav i hvala na pomoci.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Kompresor u zivoj svirci , da ili ne?

Post by Tiki the Boyler » 15 Feb 2010, 17:45

Za početak probaj shvatiti pojmove poput dinamike uopšte, vrsta dinamičke obrade signala i kako se koja od njih u praksi koristi.
Mislim... najlakše je da ti kažem ubaci četiri DBX-a 166XL i to je to... ali ako ne znaš šta ćeš sa tim - ništa ti ne vrijedi.

rahmanjinov
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2010, 17:02

Re: Kompresor u zivoj svirci , da ili ne?

Post by rahmanjinov » 15 Feb 2010, 23:02

Hvala na savetu.Skinuo sam dosta toga sa neta ,pa cu probati da pokapiram sto vise,i ovakva usmerenja odakle da pocnem mi dosta pomazu.Kad smo vec kod DBX 166xl, bas sam i hteo da uzmem jedan(jer sam nasao povoljno) da ga bar koristim kao GATE.Ali zbog samo dva kanala razmisljam da kupim BEHRINGER multigate pro xr4400 jer ima cetiri kanala i veoma je jeftin.Znam da nije bas neka firma sa zvucnim imenom,pa me interesuje koliko ce ova sprava dobro raditi?
Koji GATE mi preporucujete?
Pozdrav i hvala.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest