Da li GATE ima uticaj na kvalitet tona?

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
rahmanjinov
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2010, 17:02

Da li GATE ima uticaj na kvalitet tona?

Post by rahmanjinov » 18 Feb 2010, 11:47

Razmisljam o kupivini gejta.Da li gejt ima uticaj na kvalitet tona i da li bi se osetila razlika izmedju recimo DBX266 ili 166xl(pricam samo o koriscenju gejta,a ne i kompresora koji poseduju-200 eura-imaju 2 kanala) i Behringera multigate 4400 pro(95eura- 4 kanala) i ALTO GATE (4 kanala) koji imam za veoma mali novac,a inace je 150 eura?
Pozdrav i hvala.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Da li GATE ima uticaj na kvalitet tona?

Post by Tiki the Boyler » 22 Feb 2010, 19:23

Sve što staviš na put signalu ima uticaj na kvalitet tona.
Moje iskustvo sa jeftinim gejtovima (pomenuti Behringer) je jako loše jer prilikom otvaranja prave svojevrstan KLIK koji se čuje u razglasu, tako da... više štete nego koristi. Gejtovi na pomenutim spravama rade korektnije, ali je prednost 166-ice što ima podešavanje vremena zatvaranja gejta.

U svakom slučaju... sve zavisi od toga za šta ga namjeravaš koristiti? (mada kupovanje sprave od 250EUR samo zbog gejta nema puno smisla, možda je bolje gledati spravu koja za iste pare nudi samo vrhunski gejt)

rahmanjinov
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2010, 17:02

Re: Da li GATE ima uticaj na kvalitet tona?

Post by rahmanjinov » 26 Feb 2010, 03:10

Hvala na odgovoru.Uzeo sam ALTO GATE (cetvorokanalni) http://www.directproaudio.com/product.c ... ctid=13526 .Pokusacu ovih dana na probama da vidim kako funkcionise.Postoji li neka uopstena stvar oko GATE-a, tj. nacina koriscenja,da li ga samo upotrebiti za bubanj (za koje komponente prevashodno.....) ili i za jos neki mikrofon?
Pozdrav.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest