Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Post by Baba Slim » 11 Sep 2010, 20:36

Dakle, kao što samo ime teme kaže, zanimaju me vaši predlozi za kupovinu jednog kondenzatorskog mikrofona, koji bi služio kao overhead u ozvučavanju bubnja, za potrebe klupske svirke.

Budžet je oko 100e, možda koji evro više, ako baš baš neki mikrofon dobije ogroman broj glasova i nedvosmislenu preporuku, pa blago povećani budžet stvarno time bude opravdan.

Dakle, zanimaju me vaša iskustva sa raznim mikrofonima za ovu primenu.

Bubnjar je mislio (odn. zajedno smo došli do tog zaključka) da kupi par Behringer C-2 mikrofona, koji se prodaju za 5.5k din, što izgleda kao neverovatno dobra ponuda, i + što nam je rečeno da za to što nama treba, odlično rade posao.

Ali, u razgovoru smo došli do toga da je možda bolje kupiti samo jedan, ali neki malo bolji. Neko nam je usput u tom duhu predložio AKG C1000 kao odlično rešenje.

Slobodno se raspišite... :) (khm...khm...Tiki...khm...) :D

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Post by Marko_chupavi » 12 Sep 2010, 01:45

AKG C1000 jeste odlicno resenje... zavisi od njegove postavke seta, ali jedan moze da bude dovoljan, a i ne mora... generealno se slazem da je bolje kupiti jedan bolji i koji radi posao, pa se malo stisnuti i kasnije kupiti jos jedan nego 2 losija, pa onda prodavati itd...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Post by Baba Slim » 12 Sep 2010, 11:52

Sad sam ustvari video da AKG C 1000 S košta 21.461 din u Mitrosu, a na Thomann-u AKG C1000S MKIII košta 115 e :? Tako da, ovo je izvan budžeta, osim ako nekako ne budemo nabavljali sa Thomann-a.

Malo sam gledao šta još ima na MMC sajtu od kond. mic-ova, i ima raznih Behringera (C2, C4, B5), AKG Perception modeli 170 i 150, AKG C430, zatim Audio Technica AT PRO24 i PRO37... Dalje su skuplji mikrofoni koje nisam gledao jer nema svrhe. :)

Ima li još neko šta da kaže na ovu temu...? :)

Edit: Dobro me podseti za postavku bubnja :ziveli:

Bubanj postavlja tako da koristi samo jedan (manji) tom iznad doboša, pored njega desno nisko ide ride i pored desno dole ide floor tom. Od činela ide osnovno: hi-hat (levo), crash (levo) i ride. Sve stoji prilično nisko, i nekako sam se nadao da tim jednim mikrofonom može da se pokrije većina bubnja - hi-hat, crash, a ako uhvati tom i još malo ride, to je odlično, jer se kick i snare posebno ozvučavaju. Floor tom može i ne mora biti uhvaćen, ako smo ograničeni na jedan mic.

Ovako nekako izgleda:
Image

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Post by Tiki the Boyler » 12 Sep 2010, 22:57

Sa parom C2 sam odradio masu klubskih svirki. Da je zvučalo svjetski - nije! Da je korektno radilo posao - jeste!
AKG C1000 organski ne podnosim.

Prvo što je vrijedno ulaganja novca, po meni je RODE NT5. Ispod toga mlatiš praznu slamu... i ako ne možeš dohvatiti Rodicu kupi Behringera i uživaj.

Jedino što mi još pada na pamet a moglo bi se naći po oglasima su overi iz Audio-Technica MB Dk7 seta, jer tezgaroši često uopšte ne koriste overe pa ih prodaju za smiješne pare.
To je ovaj mikrofon i mogu reći da iznenađujuće dobro radi... http://www.thomann.de/de/audio_technica_mb_4k.htm
Eto... sad spoznah da ti i nov sjeda u budžet :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Post by Baba Slim » 13 Sep 2010, 11:22

Tiki, puno hvala! :ziveli: Kao i uvek, straight to the point :)

Za taj par C2 sam čuo pohvale da svirku odrađuje pristojno (sve iznad očajno za te pare je čist zgoditak, realno :) ), ali su te pohvale došle od prodavaca pa sam to uzeo sa rezervom, je l' te...

Obzirom da trenutno ne koristimo nikakav overhead, kupovina bilo čega predstavlja upgrade u odnosu na trenutnu situaciju. Ako po tebi u tom cenovnom rangu nema nikakve značajne razlike između gomile opcija (baci pogled na ovu listu kad budeš imao vremena, molim te, možda nađeš još neki zanimljiv predlog - http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=sm ... ics&oa=pra ) , i jedini značajan napredak bi predstavljao par RODE NT5 (koji je zbog cene ipak nedostupan), onda ne vidim niti jedan razlog da ne kupimo par C2 i da uživamo, što bi ti rekao. :ziveli:

Osim ako ne naletimo na overe iz tog A.T. MB7K kompleta micova za bubanj, za koji sam inače čuo iz više različitih izvora da dobro, čak iznenađujuće dobro odrađuje posao u live uslovima, svi ga hvale kao neverovatno dobar odnos cena/kvalitet.

Javiću šta smo na kraju uradili. :)

Hvala još jednom. :ziveli:


Ako neko ima još nešto da doda, i ostali predlozi i praktična iskustva su dobrodošla, dok se ne dođe do konačne kupovine...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Koji kondenzatorski mikrofon u funkciji overheada za bubanj?

Post by majtimika » 18 Sep 2010, 13:49

a da kiki kupi lepo elektronac i bog da ga vidi :D :D :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest