Mikrofon do 90 evra

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Mikrofon do 90 evra

Post by Bass apprentice » 05 Dec 2010, 23:39

Treba mi mic za ozvucenje vokala na probama/svirkama do 90e... da ima da se kupi u Nisu. Hvala unapred.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Solomon » 05 Dec 2010, 23:53

ja mislim da je ovaj nesto malo skuplji ali dobar je :)

Image

i trebalo bi da ga ima u svakoj muzickoj radnji :mrgreen:

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Bass apprentice » 06 Dec 2010, 00:05

Kolko kosta? Ja naso na sajtu mitros music-a 13000 a **** ga nemam taj budzet

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Solomon » 06 Dec 2010, 00:14

skupi malo ili uzmi polovan :mrgreen:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Baba Slim » 06 Dec 2010, 00:17

Nemoj taj mikrofon nikako da kupiš. Kada je devojka koja sada peva sa nama u bendu išla da kupi mikrofon, isprobali smo redom Shure, Sennheiser, AKG, Rode (model M1), Audio Technica (i na kraju je kupila Audio Techniku), a Shure je u tom nizu prokleto najgori i najmutniji mikrofon. Trust me. Kao da je neko prebacio ćebe preko zvučnika.

Shure SM58 Beta A je druga priča, ali on košta još više, tako da te to ne zanima svakako.

Toplo preporučujem Sennheiser e845. Imaš ga trenutno na oglasima za 85e, a u Mitrosu košta 10700 din. Ja sam ga kupio nedavno, odradio sa njim već nekoliko svirki i proba i prezadovoljan sam kako radi. Supercardioid pickup pattern, i možeš zaista dobro da napanjiš gain pre nego što krene u mikrofoniju.

EDIT: Sada vidim da ga više nema na oglasima. Pogledaj onda obavezno AKG D 5, to je u istoj klasi, isto nov košta 10500, a na oglasima 80e.

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Bass apprentice » 06 Dec 2010, 00:31

Mislim da sam pevao na ovom ili bar slicnom Sennheiser-u na jednoj svirci i ok mi se cini a i cena od 10700 nije nesto mnogo preko budzeta, ustekace se...
Ovaj AKG D 5 nisam imao prilike da vidim/probam al blizu su cene (uzimao bi nov mic). Koj bi mi ti preporucio?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Baba Slim » 06 Dec 2010, 01:07

Nemam pojma, AKG D5 nisam probao pa ne mogu sa sigurnošću da ti kažem.

Tiki the Boyler sa foruma, koji se dosta razume u te stvari preporučuje i RODE M1 vokalni mikrofon (opali search foruma sa RODE M1), kaže da je best buy. Artist ga drži, mislim da mu je cena bila negde oko nepunih 10 hiljada kad sam poslednji put pitao. Pogledaj po radnjama, oni šalju kurirskim službama, gde god da si, tako da ti to ne predstavlja prepreku. A inače, prilikom pomenutog upoređivanja, RODE je svakako bio bolji od SHURE SM58, istovremeno smo ga probali.

Iskreno, , mislim da se nećeš zeznuti ako uzmeš bilo šta iz te klase (osim SM58, naravno :lol: ). Naravno da svaki mikrofon ima svoju neku boju, ali što se samog kvaliteta tiče, mislim da su svi oni tu negde isti.

Ako neko ima nešto drugačije/suprotno da kaže iz sopstvenog iskustva, poželjno je svakako čuti različita iskustva i mišljenja.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Baba Slim » 06 Dec 2010, 01:16

Evo par informativnih klipova koje sam kačio nedavno i na temi gde se pominje i Rode M1... :ziveli:



User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by nemanjavelimirovic » 06 Dec 2010, 01:30


progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by progg » 06 Dec 2010, 17:04

Baba Slim wrote:Ako neko ima nešto drugačije/suprotno da kaže iz sopstvenog iskustva, poželjno je svakako čuti različita iskustva i mišljenja.
Mogu ja? :hide:

Ne treba generalizovati i reci da odredjeni majk ne valja zato sto toj vasoj pevacici "nije legao"... Znas li koliko ljudi ima koji ce ti reci da im je bas ta 58-ica odlicna?
Kao i kod svakog instrumenta i kod majkova ne postoji univezalno resenje...ne moze jedan vokal na svakom majku da zvuci dobro (ili isto)...
:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Baba Slim » 06 Dec 2010, 18:55

progg wrote:Mogu ja? :hide:
Hahaha, pa naravno. :) :ziveli:

Hoću samo da kažem da nije stvar u tome što našoj pevačici nije legao. That's not the point. Stvar je u tome što je u tom čitavom nizu mikrofona taj zvučao najgore, bez obzira na njen glas. Kada na to još dodaš iskustva gomile ljudi (sa kojima sam lično pričao) koji često dolaze u kontakt sa različitim mikrofonima, što live što studijska primena, i kada vidiš da su u velikom procentu ta iskustva loša, onda shvatiš, da gde ima dima tu i vatra postoji ( Atheist rap™ :lol: ).
Opet kažem, to je za osnovni model, a ne za Betu 58 A.

Bez dalje priče stoji to da treba da isproba što više različitih modela pa da se odluči.

Ali ako već nije u mogućnosti to da uradi, ja sam samo jasno istakao da, po mom skromnom mišljenju, ne treba da plati 12-13 hiljada dinara na izvikani i prevaziđeni mikrofon čiji dizajn nije menjan decenijama, ljudi ga kupuju ne slušajući ga, i slepo verujući reputaciji, koja je možda nekada bila opravdana. Odavno više nije. Postoji more drugih firmi koje se pokušavaju probiti kvalitetom, i kod kojih za svaki dinar znaš šta si platio.

Opet kažem, na njemu je da odluči, a ja sam samo želeo da sprečim čoveka da ne podleže automatizmu. Bar ne odmah. :)

Ali, progg, molim te, odvoj vreme i poslušaj ovaj klip gde je uporedni test AKG D5 i SM58, i reci mi da AKG nije prezentniji, prijatniji, sveukupno bolji?

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Bass apprentice » 06 Dec 2010, 23:06

Baba Slim wrote:
Ako je za verovati ovom klipu, razlika je veoma osetna. Nista, ja cu jos malo da procackam po netu i da vidim sta mi kazu prodavci u muzickim prodavnicama, pa kad uzmem javljam vam sta sam uzeo :ziveli:

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by progg » 07 Dec 2010, 08:11

Baba Slim wrote:Ali, progg, molim te, odvoj vreme i poslušaj ovaj klip gde je uporedni test AKG D5 i SM58, i reci mi da AKG nije prezentniji, prijatniji, sveukupno bolji?
Jeste, na ovom testu AKG jeste prezentniji, ali to je test u "studijskim" uslovima. Ja ne tvrdim da je shurka majka svih "majka", samo mislim da ta shurka, bash zbog "posecenih" visokih, najmanje pokupi ostatak benda...a nema nista gore nego kada paralelno sa mojim vokalom kroz taj isti majk "putuje" i neki "kresh" sa bubnja...(i ovo je moje misljenje, ne znaci da sam u pravu :ziveli: )

U odredjenim live uslovima, sa odredjenim bendom (mislim da i broj clanova a i sam zanr benda ima velikii uticaj), vokalom, stilom pevanja, glasnocom na bini, svako treba da trazi sta mu odgovara (zato sam "gore" i napisao da nema univerzalnih resenja). Ja recimo ne volim taj presence koji imaju pojedini majkovi, mom glasu to ne prija, suvise mi nekako vokal odskace od muzike koja me prati (ili ja ne znam da pevam :XD: ). U svakom slucaju, za tih nekih 100 jura izbora ima i to poprilicno, samo treba da proba i da izabere pravi. A mi smo tu da helpnemo :ziveli:

Probao sam skoro u jednoj radnji Sennheiser e845 i cinio mi se kao fin majk (ima sigurno veci presence od Shurke, ako je to kolegi bass apprentice vazno).

I da, @bass apprentice: nemoj mnogo da slusas prodavce, osim ukoliko nisi dobar prijatelj sa nekim od njih...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon do 90 evra

Post by Baba Slim » 07 Dec 2010, 10:54

:ziveli:
progg wrote:U odredjenim live uslovima, sa odredjenim bendom (mislim da i broj clanova a i sam zanr benda ima velikii uticaj), vokalom, stilom pevanja, glasnocom na bini, svako treba da trazi sta mu odgovara (zato sam "gore" i napisao da nema univerzalnih resenja). Ja recimo ne volim taj presence koji imaju pojedini majkovi, mom glasu to ne prija, suvise mi nekako vokal odskace od muzike koja me prati (ili ja ne znam da pevam :XD: ). U svakom slucaju, za tih nekih 100 jura izbora ima i to poprilicno, samo treba da proba i da izabere pravi. A mi smo tu da helpnemo :ziveli:
Upravo to. Previše je faktora da bi se nešto sa 100%-nom sigurnošću tvrdilo, samo eto, moja iskustva su bila takva. Sva sreća pa sada postoji izbor, i kurirske službe. :lol:
Probao sam skoro u jednoj radnji Sennheiser e845 i cinio mi se kao fin majk (ima sigurno veci presence od Shurke, ako je to kolegi bass apprentice vazno).
Meni se sviđa, ja sam zadovoljan. :)
I da, @bass apprentice: nemoj mnogo da slusas prodavce, osim ukoliko nisi dobar prijatelj sa nekim od njih...
Ovo sigurno :1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest