Akusticna svirka (solo)

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Nikola87
Posts: 1
Joined: 14 Jul 2011, 14:57

Akusticna svirka (solo)

Post by Nikola87 » 14 Jul 2011, 15:41

Dobar dan i veliki pozdrav svim clanovima foruma! :)
Vec duze vreme klikcem po forumu, ali sam tek danas postao clan, jer je iskrsla potreba za direktnim pitanjem-

Naime u bliskoj buducnosti bi trebalo da sviram u kaficu (klubu), ali se namece problem ozvucenja, odnosno opreme. Sto se tice te tehnicke podrske, apsolutna sam neznalica i pocetnik... :/
Sta je meni od opreme potrebno za nastup, sta se ocekuje da posedujem ja, a sta kafic?
Nastup smo moja gitara (neozvucena akusticna) i ja (vokal) :) Znam u startu da su mi neophodna dva mikrofona (ukoliko se i gitara ozvuci mic-om), stativi, kablovi... Ali mi je sve nejasno kako se to povezuje??? Gde su ukljucuju mikrofoni? Direktno u razglas, u miksetu...?

Zapravo koji bi bio optimalni redosled povezivanja:

1. Ako se ozvucujem sa dva mikrofona (za mene i gitaru)?
2. Ako se koristi jedan mic (za vokal, a odlucim se za kupovinu ozvucene akusticne)?

Hvala svima koji procitaju i naravno koji odgovore! :)

mercury
Posts: 11
Joined: 20 Jun 2011, 18:46

Re: Akusticna svirka (solo)

Post by mercury » 27 Jul 2011, 01:35

Ja sam ranije na pocetku svirao ovako..

Uzeo sam zvucnike SAL PA25 i u njih ukljucivao shurov sm58 za vokal i preko pickup-a sam ozvucavao moju akustaru i oba mica-a sam ukljucivao direkt u zvucnike posto imaju integrisano pojacalo i mixeticu.

E sada dobra stvar je sto imaju i integrisan exo! :)

Tako da ono prosledim malo exa i sve zvuci fantasticno.

Problem je bio samo vuci te zvucnike svuda posto su teski 21 kilo mada ono naviknes se :)

Sada to radim na drugi nacin. Imam mixetu, laptop, externu zvucnu.

Kacim sve na mixer, iz mixera ide u zvucnu kartu iz karte u laptop pa u cubase kroz koji pustam neke efekte a ujedno i snimam celu svirku pa nazad se salje zvuk u zvucnu i dalje na razglas. Sve mi se cini da cu da se vratim na SAL :D

Ako ti trebaju ovi SAL zvucnici javi se posto ih prodajem. Jos imaju i garanciju ;)

joske
Posts: 3
Joined: 27 Jul 2011, 20:07

Re: Akusticna svirka (solo)

Post by joske » 27 Jul 2011, 20:10

Isti tekst sam planirao da iskopiram kao kolega sa prvog posta ali sa promenom da ja imam vec ozvucenu akusticnu gitaru i Shure PG 58...zanima me da li je bolja varijanta suve miksete i snagasa ili oba spojeno u jednu komponentu ?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Akusticna svirka (solo)

Post by Tiki the Boyler » 27 Jul 2011, 22:21

Ljudi... ajd malo skrolajte na dole. Pa već smo se siti ispričali na tu temu! :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest