Pravljenje bend-a

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Boky95
Posts: 4
Joined: 11 Dec 2011, 18:13

Pravljenje bend-a

Post by Boky95 » 11 Dec 2011, 18:33

Veliki pozdrav svim clanovima ovog foruma i svim muzicarima,konacno sam nabasao na forum vezan za muziku i muzicku opremu,i jako mi je drago.
Da ne duzim previse :D Znaci dosao sam na ideju da pravim bend sa nekoliko svojih drugova,uglavnom smo svi omladina 15-16 godina,e sad,ovako nesto smo isplanirali,znaci:
Svirace se narodna muzika iskljucivo,u bendu ce biti dvoje klavijaturista,1 bubnjar,1 pevac i mozda 1 pevacica
Koliko ja znam tu od opreme treba:
2 klavijature,bubnjevi,2 mikrofona,mikseta,pojacalo,zvucnici,kablovi,stalci..
E sad,svako je dobio svoj posao a ja sam tu da kazem sta treba uzeti i da povezem sve i podesim

-Kod mikrofona sam izabrao Shure Beta 58A i mislim da nisam pogresio,ima veci frekventivni opseg od Sm58-ice i kazu da je bolji,a naravno i cena mu je dobra(u Mitrosu oko 18 hiljada dinara)
-Zvucnike ja licno imam,u pitanju su Eminence razglasne kutije,Bass je Eminence Delta pro,iz neke starije serije,a visokotonac je neka Visaton igracka od 100w i to cu naravno promeniti pre nego sto se budemo poceli baviti tim sa visokotoncem od 200w sa Hornom,evo slike zvucnika
[img][IMG][/img]http://i891.photobucket.com/albums/ac11 ... CD0007.jpg[/IMG]
-Pojacalo ce mi napraviti lik koji se bavi muzikom(od njega sam kupio zvucnike),napravice mi snagasa 2x600w na 8 Oma koji ce me izaci oko 300 eura

-E sad Mikseta mi pravi problem jer se slabo razumem oko njih,kako vam se cini Whardefale R2004FX,cena joj je oko 34 hiljade u Mitrosu,koliko znam ona je Britanska al ne znam valja li sta...

Sta mislite o Mikrofonu koji sam izabrao? Kako vam se cine zvucnici i dal ce biti dobri za razglas(600w komad)? Mikseta jel sam dobru izabrao?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pravljenje bend-a

Post by Cope » 12 Dec 2011, 10:07

Ovo kolko vidim je hi-fi zvučnik, što ti nije baš od neke koristi. Deo sa miksetom, zvučnicima i pojačalom, bih doveo u veliko pitanje... Ostalo je manje više ok.

Paz sad, za bubanj ti treba 3-6 kanala, vokali još 2, zatim klavijature ako obe idu stereo to je još 4, dakle računaj na mixer od 16 kanala minimum.

Ovaj Whardefale može knap da završi posao.

Boky95
Posts: 4
Joined: 11 Dec 2011, 18:13

Re: Pravljenje bend-a

Post by Boky95 » 12 Dec 2011, 14:19

A reci mi znas li kakve su ove Wharfedale miksete,jesu li pouzdane?..znam da bi najbolje bilo uzeti Dynacord-a al za to neam para :D

E sad nisam te najbolje razumeo ovo za zvucnike..hmm..kakvi bi oni trebali biti? Sta bi bilo ako bi sa ovima radio svirke?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pravljenje bend-a

Post by Tiki the Boyler » 12 Dec 2011, 16:30

Image

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Pravljenje bend-a

Post by faks » 12 Dec 2011, 21:54

znao sam da nesto ne valja.. cim si se lepo kulturno javio :(

Boky95
Posts: 4
Joined: 11 Dec 2011, 18:13

Re: Pravljenje bend-a

Post by Boky95 » 13 Dec 2011, 16:17

Ne kontam u cemu je stvar? ja sam fino zatrazio pomoc i sad je to neki problem?niko nece da pomogne ili niko ne zna? a nemoguce da niko ne zna naravno. :hmm:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Pravljenje bend-a

Post by Bluesko » 13 Dec 2011, 17:03

Tiki forsira facepalm

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Pravljenje bend-a

Post by Funkd » 13 Dec 2011, 22:27

Tiki the Boyler wrote:Image
A ne mogu da prestanem da se smejem ovome iznad, cak i lice pomalo :lol: :lol: :lol:

A ti, malac, slusaj. Ove zvucnike pod hitno da olupas o glavu tom liku sto ti ih je prodao. To nisu kutije za live-svirku vec za reprodukciju muzike. U startu si napravio sranje a onda si dosao ovde po savet "sta i kako dalje - kupujem novu opremu, dobre mikrofone, nemam za dynacord". Znaci pravac lupanje u glavu, pa onda nazad za racunar. Posto vidim da ce ti trebati novac za prave zvucne kutije, a na njih ce i najveci deo novca otici, racunaj da ces kupovati polovno... hajde sad, i budi nemilosrdan!!!

P.S. A ti Cope, kakvih bre 16 kanala? Ko jos na tezgi koristi vise od 4 kanala za bubanj? I kakve bre stereo klavijature? :XD: Secam se mojih vecitih rasprava sa klavijaturistom...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pravljenje bend-a

Post by Cope » 17 Dec 2011, 21:04

Funkd wrote:
Tiki the Boyler wrote:Image
A ne mogu da prestanem da se smejem ovome iznad, cak i lice pomalo :lol: :lol: :lol:

P.S. A ti Cope, kakvih bre 16 kanala? Ko jos na tezgi koristi vise od 4 kanala za bubanj? I kakve bre stereo klavijature? :XD: Secam se mojih vecitih rasprava sa klavijaturistom...
Ja :)

Ceo Audiotehnika kofer istresem i svih sedam kanala napunim sa bubnjem kad je neka dobra tezga :)

Klavijaturistu ubodem stereo ali ga smaknem malo levo ili desno, zavisi de mi je gitarista na bini...

Sebe u pojačalo naravno, a d.i. flat u razglas, stim što na mikseti poskidam sve ispod 200 Hz načisto, i generalno osakatim signal da ne smetam ostalima, i vrlo malo pustim neki prostor reverb+delay oko visokih.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Pravljenje bend-a

Post by Funkd » 18 Dec 2011, 18:31

A sta ozvucavas? Kick+snar+hi-hat+overhead=4? Mislim da je sve ostalo u lokalu koji prima ispod 300-400 ljudi (znaci 99% tezgi) apsolutno nepotrebno. A kada uzmes u obzir da se, uglavnom, na ozvucavanje bubnja potrosi najvise vremena na tonskoj probi...
A tek koliko stereo klavijatura nema nikakvog smisla u lokalu koji nije ogroman ogroman ogroman :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pravljenje bend-a

Post by Cope » 18 Dec 2011, 20:12

Funkd wrote:A sta ozvucavas? Kick+snar+hi-hat+overhead=4? Mislim da je sve ostalo u lokalu koji prima ispod 300-400 ljudi (znaci 99% tezgi) apsolutno nepotrebno. A kada uzmes u obzir da se, uglavnom, na ozvucavanje bubnja potrosi najvise vremena na tonskoj probi...
A tek koliko stereo klavijatura nema nikakvog smisla u lokalu koji nije ogroman ogroman ogroman :)
1 noga
1 doboš i kontra
1 indijaner
2 timpana i zvono
2 overa

i to je to...

Zadnji put smo svirali tezgu na nekom ogromnom splavu sa dva nivoa i bilo je potrebe za izdrkavanjem, ponekad ozvučimo nogu, doboš + kontru, timpan istavim overe, ali uglavnom samo nogu, kada su male svirke u pitanju.

Boky95
Posts: 4
Joined: 11 Dec 2011, 18:13

Re: Pravljenje bend-a

Post by Boky95 » 18 Dec 2011, 23:39

Bubnjevi su sami po sebi glasni,za neke manje svirke i ne trebaju da se ozvuce(po meni) inace za vece treba ..

Sad sam u kurcu zbog zvucnika,ne znam sta da radim,razocaran sam :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest