Probe

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Probe

Post by Duane » 24 May 2009, 21:10

Шмајсер wrote:
Duane wrote:mislim da nisi stavku 3. primenio kako treba... stavka 3. se treba primenjivati u kontinuitetu jedno 40 do 60 minuta...
уз кружно масирање
+ gratis ispravljanje mozdanih vijuga
pax404 wrote:Probate svi da smanjite malo taj stav "Ja znam najbolje!" i verovatno ce sve da bude u redu? Ili probajte da odrastete sto neko rece...
pa to... al svi smo kroz to prosli, zar ne?

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Probe

Post by pax404 » 24 May 2009, 21:27

Duane wrote:
pax404 wrote:Probate svi da smanjite malo taj stav "Ja znam najbolje!" i verovatno ce sve da bude u redu? Ili probajte da odrastete sto neko rece...
pa to... al svi smo kroz to prosli, zar ne?
Pa da, ali se nismo po forumima "zalili" na takve probleme :) Realno ovo nije sada neki ubistveni problem, pa da je to cimanje neko :)

BTW, ima mnogo ljudi koji su jos u tom fazonu, a odrasli su :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Probe

Post by Cope » 25 May 2009, 21:34

pax404 wrote:
Duane wrote:
pax404 wrote:Probate svi da smanjite malo taj stav "Ja znam najbolje!" i verovatno ce sve da bude u redu? Ili probajte da odrastete sto neko rece...
pa to... al svi smo kroz to prosli, zar ne?
Pa da, ali se nismo po forumima "zalili" na takve probleme :) Realno ovo nije sada neki ubistveni problem, pa da je to cimanje neko :)

BTW, ima mnogo ljudi koji su jos u tom fazonu, a odrasli su :)
Biti odrastao nema godišnu odrednicu 8)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Probe

Post by bokicasa » 25 May 2009, 21:54

iamo sam iste probleme...bio sam gadno popizdeo,prestao da sviram i samo sedeo i pustio ga,ih,kako god,da sviraju da vidim koliko dugo nece primetiti da glavna gitara ne svira..pre toga sam licno ja utisavao klavijaturistu,dolazio do njega i cak sam ga ugasio jednom,nisam mogao vise da izdrzim i posle toga smo lepo seli i nekako,uz goleme muke sam mu utuvio u glavu da treba da se stisa!!!onda je zapeo za neke praistorijske muzicare i dobio je korpu iz benda...kad je navalio na neke muzicare koje ne slusa ni moj deda,aj da su neki dobri,nego neka smejurija..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Probe

Post by Duane » 26 May 2009, 00:02

ali ljudi zasto svi Fightujete Fire sa Fireom... kao klavijaturista pici svoj trip i ja ga frajer iskljucim... genijalno... ili gitarista solira sat vremena i ja se naljutim i odem kuci ili ga iscupam iz struje... come on...

besmisleno je nekoga iskljucivati na probi, drati se na nekog jer kida solo ili slicno... ajme boze moj ako dodje do toga da jedni drugima vadite kablove i stisavate pojacalo, onda cao... hit the road jack... ako nemozes lepo da popricas sa covekom kazes sviramo to i to i to odsvirate, onda ne kapiram sta trazite zajedno?

naravno netreba uvek radi na svoju ruku, ako ti kazes e radimo ovo, a drugi hoce nesto drugo... mislim to je normalno ponasanje covek u drustvenoj sredini... ako ces ti posle 5 minuta price da se izderes na mene sto sam ti pojeo kolachitj koji si ti hteo... boze moj, ima ljudi za svirku, bice bendova... nemojte muciti sami sebe, a pogtovo ne DRUGE! isto je s' muzikom... isto...

i da... ne postoji glavna gitara... ili glavna klavijatura....

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Probe

Post by bokicasa » 26 May 2009, 12:02

prva gitara,pardon,oprosti.
Sa ovim deckom smo mnogo puta pokusali da pricamo,nije bilo uspeha.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Probe

Post by Duane » 26 May 2009, 13:10

bokicasa wrote:prva gitara,pardon,oprosti.
Sa ovim deckom smo mnogo puta pokusali da pricamo,nije bilo uspeha.
ma nisam tebe direktno kritikovao, nemoj tako da skontas...

video sam npr ovog cara sto je postovao temu... uglavnom se odnosilo na takav stav...

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Probe

Post by Mrav » 30 May 2009, 21:10

Lepo se druzite i slusajte jedni druge i ceo bend. Morate da se dogovorite da niko ne preteruje, i da naucite da slusate jedni druge, npr. iako ja dovoljno cujem sebe, bubnjar koji ima drugu perspektivu zna da mi kaze da se pojacam ili smanjim, kada svi vide da tako podeseni pocinjete da zvucite dobro i cujete sve (nije nemoguce podesiti se da se svaki instrument i vokal cuju dobro zajedno) onda nece biti bitno vise ko je 'najglasniji' jer sve pocinje da se uklapa u celinu. Takodje je cini mi se dobro da jedan (onaj od vas ko je mozda 'vodja' benda i ko ima ideju kako to zajedno treba da zvuci) u podesavanju vodi glavnu rec, ali taj neko mora da zna i da prihvati neki savet i sugestiju. Nije po meni neophodno tu neko veliko tehnicko znanje (ne snimate demo nego vezbate), bitno je samo slusati.

Ako niste spremni za to i gadjate se stalcima, jedite onaj margarin - rastiiiimooooo, a nekoga koga ne mozete nikako da urazumite menjajte, sto kazu ima ljudi za svirku, samo treba neki put biti strpljiv :)

znaci pravilo je, iznad svacijeg pojedinacnog tona nadredjen je ton celog sastava kao celine. Dzaba najnadrndanija distorzija i najbolji gitarski ton samostalno, kad ubija ostale instrumente (onda smanjiti, poraditi na eq i sl.)

Morate i da razgovarate, posle svake probe ili preslusanih snimaka kritikujte (pa i pohvalite) druge clanove, ali da to zvuci kao savet (sto i treba da bude) , znaci dobro je reci 'znas to si mogao bolje vidi to uvezbaj' 'mogao si malo da se smanjis, nisam cuo basistu' i sl.

Uostalom sta se tu zalite, koliko muzicara treba da uklopi sinfonijski orkestar? desetine? pa to se radi i disciplinom, zato je najvazniji deo sinfonijskog orkestra onaj baja sto mase palicom (i nista ne 'svira') !

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Probe

Post by Mancha » 30 May 2009, 23:40

Ma kakav dirigent, ja bih bas voleo da u Kolarcu vidim tucu simfonijskog orkestra oko glasnoce :mrgreen:

Nazalost, iskusni i dobri muzicari u zrelim godinama nemaju tih problema. Bedak :cry:
A priznacete, bilo bi zabavno :roll:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest