Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by cccira » 03 Nov 2010, 19:08

Znam da gorenavedeni mikrofon nije pozeljan u standardnom live-bend okruzenju, ali me zanima da li postoje neke tehnike uz pomoc kojih postaje upotrebljiv :)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by Tiki the Boyler » 04 Nov 2010, 07:40

Ko je rekao da nije poželjan? Konstantno koristim bar tri na bini!

Šta tačno želiš postići sa takvim mikrofonom? Imaš neki konkretan model na umu (pošto samo definisanje karakteristike usmjerenosti nije dovoljno), ili... ?

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by cccira » 10 Nov 2010, 18:45

Ja ovo tek sad vidim :O.o:
Nisam se lepo odrazio. Mislio sam na vokalnu primenu. Posedujem AT2020 i nedostatak para da kupim sebi neki ozbiljniji dinamicki mikrofon :? . Za varijantu kucnog snimanja AT jako fino radi posao pa ga ne bih prodavao zarad kupovine vokalnog mikrofona za studijsko vezbanje i za nastupe, koji mi sve vise i vise fali... pa reko' mozda postoji nacin da premostim ovaj period besparice dok ne skupim pare za nesto ovog kalibra:
http://www.thomann.de/gb/ev_nd967_ndyms ... krofon.htm

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by Tiki the Boyler » 13 Nov 2010, 11:34

Ako misliš na studijski kondenzator velike membrane (što AT2020 jeste) onda zaista imaš problem, jer je to preosjetljiv mikrofon za bučnu live binu.
U principu, možeš pokušati, ali... imaćeš velikih problema sa curenjem ostalih instrumenata u mikrofon kao i sa mikrofonijom. Da ne govorimo da bi taj mikrofon mogao stradati pri konstantnom tumbanju što je neminovnost live svirke...
Ne znam... postoji jako puno jeftinih dinamičkih mikrofona, ali koliko ćeš biti zadovoljan i koliko ti se to uopšte isplati priča je za sebe. Možda je najbolje da se za sada grebeš po vježbaonicama dok ne skupiš novac za nešto iole pristojno. Eto, recimo RODE M1 je, sa svojih 130EUR, po meni best buy vokalni mikrofon! Pa baci oko...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by Baba Slim » 13 Nov 2010, 12:14

Samo da kažem da je Rode M1 još jeftiniji nego što je Tiki naveo. Pre nekoliko meseci (maj, čini mi se) je u Atistu u NS bio oko 9000+kusur rsd...

Ja sam pre nekoliko dana uzeo sa oglasa jako dobro očuvan i malo korišćen Sennheiser e845, superkardioidan, i juče se na svirci ponašao odlično, na maloj i relativno bučnoj bini, sa razglasnim zvučnikom skoro odmah pored. Ni traga mikrofoniji. Još malo kad prođe koja proba i svirka, javiću utiske.

A, po ceni bi se bar reklo da je i ovo u istoj klasi, a vidim da ga dosta ima po oglasima u poslednje vreme...

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/2772-AKG-D-5-S/

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by cccira » 13 Nov 2010, 14:11

Tako sam i mislio, al' reko da pitam za svaki slucaj :)

Hvala na info-u :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by Baba Slim » 13 Nov 2010, 15:59

:ziveli: Javi šta si na kraju odlučio, i da li je ispala neka povoljna kombinacija...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kardioidni kondenzator u live okruzenju

Post by Baba Slim » 13 Nov 2010, 16:17

Naleteh na ovo, pa poslušaj, možda ti pruži bar neku korisnu informaciju...

[youtube]r2-KKoAtP9Y&feature=related[/youtube]

i ovo...



Kralj...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest