Komplet ozvucenje za 1000 eura!?!?

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Komplet ozvucenje za 1000 eura!?!?

Post by sirac-šunka » 04 Oct 2012, 14:37

Jedino ako imaš nekog u inostranstvu, ovde se slabo sreću te thomann markice i te neke čudnjikave miksetice.

Palo mi juče na pamet, mogao bi da uzmeš i neki Allen&Heath iz ZED serije, npr. od 4 kanala, pošto reče i da ti ne treba više, pa plus snagaš po želji. Tako imaš malo više fleksibilnosti i možeš kasnije porcijalno da unapređuješ sistem, ali više stvari secaš za svirke...

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Komplet ozvucenje za 1000 eura!?!?

Post by nikolic025 » 04 Oct 2012, 15:06

Uzmi ti lepo 15"...Sa 12-ticama nece to bas tako ispasti...Drugo da uzimas EV,JBL,FBT...Ali sa ovim kinezima :povrac:

Mada sam cuo da PRO12N radi extra za tu lovu,i da su mnogo izdrzljivije od PRO15N...

A i cuo sam jednom ceo bend na njima i stvarno radi za sve pare...


Evo,ja imam ove i stvarno sam prezadovoljan...Stavim ih u gepek od golfa II pored boce od 60l sa jos nekoliko manjih stalaka i torbom za kablove... :D A ortak u golf IV ne moze svoje 12-tice u prazan da ugura :XD:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/114 ... er-B215XL/

koja
Posts: 8
Joined: 29 Jul 2010, 17:15

Re: Komplet ozvucenje za 1000 eura!?!?

Post by koja » 07 Oct 2012, 23:10

A koje sve kablove i koliko kablova trebam da uzmem da bih sve to povezao?Znaci miksetu,klavijaturu,kutije itd?
Kolika je cena kablova i za koliko para se mogu nabaviti svi potrebni kablovi?

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Komplet ozvucenje za 1000 eura!?!?

Post by nikolic025 » 08 Oct 2012, 00:22

Stalke za kutije mozda mozes da nadjes i neke jeftinije,ja sam gledao da budu kvalitet,mozda oko 60E za par,tako nekako i mikrofonski oko 30E komad dodje,mozda nadjes neki Stagg ili Aster za 20-ak eura.Kablovi su prilicno skupi,ako hoces da budu kvalitet,ja sam Klotz kablove i Neutrik spikone platio debelo,20m kabla i 4 spikona mislim da je i preko 100E bilo,a to je samo za dve kutije...

Ali ima jedna jeftinija varijanta i meni se pokazala ok.Odes lepo u prodavnicu audio opreme i elektro opreme,tamo prodaju i zvucnike i mikrofone i kablove,do duse slabijeg kvaliteta,vise za hi fi (mislim na zvucnike i mikrofone),ali su im kablovi ok.Ne znam posto su za kutije,ali tamo mozes opusteno na metar da uzmes,koliko ti treba i koliko ti spikona treba.A imaju i vec gotove kablove koji su dosta jeftiniji nego u prodavnicama muzicke opreme,a nisu losiji od njihovih najjeftinijih.Tako,poredjenja radi,u mitrosu kabel od 6m nema ispod nekih 12-13E,a vamo je 6E.Obidji prodavnice,i sve lepo zapisi koliko kosta...Nema tu koliko ti treba,zavisi koliko opreme imas,a sve moras da povezes kabelom,jer drugacije nece da moze :D Znaci dve kutije-dva kabela za kutije,dva mikrofona-dva kabela,klavijature-dva gitarska kabela,ako hoces stereo ili jedan ako hoces mono itd...

A vec od mixete koju uzmes i kutija,zavisi koji ti kablovi trebaju...Na nekima ide kenon,na nekima spikon,a na nekima jack standardni...A to ti ne mogu pomoci ako ne kazes tacan model kutija i mixete...Uzmes lepo papiric i crtas ako ti nesto nije jasno...Nacrtas sve i onda povezujes sa mixetom i popisuj koliko ti cega treba,tako sigurno neces pogresiti...

milan85
Posts: 1
Joined: 11 May 2013, 20:17

Re: Komplet ozvucenje za 1000 eura!?!?

Post by milan85 » 11 May 2013, 20:19

http://www.kupujemprodajem.com/ozvucenj ... -oglas.htm

moze zamena za skuter do 50 kubika uz doplatu!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest