Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by Daka » 24 Sep 2014, 14:11

gvozdenboj wrote:Evo i izveštaja sa terena.To jest od četvrtka iz kluba gde radimo dve gitare.Pozajmio sam od drugara Behringer mic200 i uključio na valve mod.Rezultat je čak i puno bolji nego što sam očekivao.Ispeglao je sve ono što mi je smetalo.Dobio sam toplinu, jasne basove i otklonio je praskanje donjih žica.Gitara je odjednom postala moćna.Ne samo da je ublažio praskanje, nego ga je potpuno otklonio i častio me plus basovima i toplinom.Tako da mi sad đavo ne da mira.Ako to može jedan Behringer, šta će tek da uradi neka ozbiljnija spravica.Idem sutra da probam Pre Sonus Blue tube i druge lampaške pre-ampe.Svrbi me lova.Malo mi je da dam samo 5000 za Behringera.
A šta publika kaže? Primećuje li, uopšte, iko, neku razliku? Savetovao bih te da obraćaš više pažnje na sadržaj a manje na finese u zvuku i da se opustiš. Viđao sam (i slušao) raznorazne bendove koji su, tehnički i zvučno, bili savršeni ali su, kao zabavljači, potpuno omanuli. Opet (i češće), viđao sam ekipe koje muziciraju na "kantama" ali prave odličnu atmosferu. Niko živ tu nije obratio pažnju na to da li je zvuk "praskav" ili "hrskav" ili šta već... Po meni, Takamine koju imaš uopšte ne bi trebala da zvuči tako loše. Ako neko sa, primera radi, najoskudnijim Staggom ili nekom no-name gitaricom napravi dobru svirku, ti bi sa Takamine trebao da budeš zmaj. Tvoja gitara sigurno ima dobru elektroniku; pretpostavljam i da dobro štima. Ukratko, imaš sve preduslove da budeš zadovoljan. Izvini ako grešim.

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by nenadg » 24 Sep 2014, 18:56

DOBRODOŠAO U KLUB !

Ja imam Takamine EG 523 SC i . . . #$%&//&%$%&/( .... konačno sam isključio piezo i kupio L.R. Baggs magnet koji se srafi u telo sa unutrasnje strane i sad imam prorodniji ton.

http://www.lrbaggs.com/pickups/ibeam-ac ... tar-pickup

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by Gitaroholicar » 10 Sep 2015, 18:34

Boss AD-5 prilicno dobro radi posao uklanjanja praskavog zvuka. Dobra je stvar sto ima i balansirane izlaze i jos reverb i chorus u sebi koji su dosta dobri. Tako da, moja preporuka :)

Image

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by nenadg » 10 Sep 2015, 23:24

Ајд да се надовежем годину дана касније, на мој претходни пост . . .Купио сам овај Бос...донекле ублажио онај неприродни синтетски звук . . .и опет био неѕадовољан . . .Купио Тејлора.

Боса продао неколико месеци касније.

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by Gitaroholicar » 12 Sep 2015, 01:35

Ne moz dobit bas skroz akustican zvuk, al ono, dosta bolje neg direk u miksetu. Meni dobro sluzi, posto sam sa akustarom u elektricnom bendu, pa mogu da namestim da se probijem u miksu :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by Baba Slim » 12 Sep 2015, 08:16

Ako ikad budem imao viska para da unapredim setup za akustiku, ovo uzimam obavezno, i koliko sam cuo po svim snimcima i demoima, sprava nema konkurenciju za to sto radi.

http://www.fishman.com/product/aura-sixteen

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Kako sprečiti praskav zvuk ozvučene akustare

Post by Gitaroholicar » 12 Sep 2015, 12:26

Sto jest jest :)

al tu vec treba solidno viska novaca :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest