Kompletna oprema za zivu svirku

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Pedja789
Posts: 2
Joined: 18 Nov 2012, 02:56

Kompletna oprema za zivu svirku

Post by Pedja789 » 18 Nov 2012, 03:30

Sviram harmoniku i klavir, a sada bih hteo da krenem ozbiljnije da se bavim muzikom, tj da pocnem i da zaradjujem od nje. Plan mi je da kupim aranzersku klavijaturu i da radim sam. Radio bih zurke po stanovima, kafice i tako to. Problem je sto ne znam sta mi sve od opreme treba, a i to sve kosta, a ja bas i nemam para pa bih hteo da prodjem sto je jeftinije moguce, a da s tim mogu da radim.
Klavijaturu znam koju cu uzeti, to ce biti neka polovna do 500-600 evra i to mi je budzet, tako da cu za ostalo morati da se skrpim nekako.
Gledao sam teme o mikrofonima, i naravno, rupa bez dna. Koliko god para da imas, uvek ce se pojaviti neko da ti kaze da ako dodas jos malo, mozes da uzmes nesto mnogo bolje i tome nikad nema kraja. Ja mislim da bi mi najbolje dosao neki mikrofon koji se fiksira na glavi, tako da imam punu slobodu kretanja i ne treba mi stalak. Ne treba mi bezicni. Treba mi za ovo neki predlog, ali, molim vas, sto jeftinije moguce a da radi posao. Generalno mi je problem sto ja pevam tiho, tj glas mi nije prodoran, pa mi zato treba mikrofon cak i za pevanje u malom prostoru jer pocinjem da falsiram cim zapevam glasnije od zvuka kojim normalno procam.
Ne znam da li mi jos treba mikseta, ili ona moze da saceka za kasnije. Doduse, klavijatura nema ulaz za mikrofon, a mikrofon mora negde da se prokljuci... Ne znam... Ozvucenje valjda imaju kafici, a i kad me neko pozove kuci, valjda ima neke zvucnike, pa bih mogao to da koristim za pocetak. Ne znam, ne razumem se. Za pocetak bih uzeo samo ono neophodno pa bih kasnije ulagao zaradjen novac u poboljsanje zvuka. Sada mi je novac stvarno veliki problem i zato molim za savet, predlog, pomoc, kako god. Ako tako mora, pocecu da stedim pa cu kupiti sve kad skupim pare, ali mi je jako bitno da znam sta mi sve treba i koliko bi to sve odprilike kostalo.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kompletna oprema za zivu svirku

Post by Cope » 19 Nov 2012, 18:36

Pa armonika po difoltu ide u Dinakord razglas, EV ili Zeck kutije, i SM58 tu negde za glas... Tako bog rekao :ziveli:

Pedja789
Posts: 2
Joined: 18 Nov 2012, 02:56

Re: Kompletna oprema za zivu svirku

Post by Pedja789 » 19 Nov 2012, 21:48

Haha, za harmoniku mi ne treba razglas. Imam jake ruke, pa kad razvucem, cuje se i vise nego dovoljno jako. Nego, napisao sam da mi sve ovo treba za klavijaturu, posto ona ima ritmove i tako to, pa moze ozbiljno da se radi.
Ta klavijatura nema svoje zvucnike, pa sam mislio za prvo vreme da je povezem na zvucnike od kompa, a imam i neki stari muzicki stub sa extra zvucnicima. To bi za pocetak bilo i vise nego dobro, dok se ne oporavim finansijski posle kupovine klavijature, pa bih posle kupovao jedno po jedno. Medjutim, shvatio sam da ce mi trebati mikrofon odmah na pocetku, bez njega ne mogu da radim. Taj Sure SM58 je upravo jedan od nekoliko koje sam gledao i deluje mi sasvim OK za te pare. Ali, ne znam gde njega da prikljucim. U miksete, zvucne kutije se apsolutno ne razumem. A, cini mi se da bez toga necu moci ni da pocnem. Treba mi pomoc oko toga...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Kompletna oprema za zivu svirku

Post by Cope » 20 Nov 2012, 02:34

Vidi, negde sam snimio mali aktivni monitor koji se koji zakači za stalak blizu klavijature, mislim da je BOSE bio u pitanju... Možda u tom pravcu da gledaš tehniku...

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Kompletna oprema za zivu svirku

Post by istiqrac » 26 Nov 2012, 20:12

Ma kupis samo mikrofon, a kad ugovaras tezgu lepo kazes svoju cenu+cenu razglasa i eto ti posla. Zovnes nekog ko iznajmljuje i lagano skupljas za svoj razglas...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest