озвучење за певачке дружине

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

озвучење за певачке дружине

Post by Kristijan » 27 Feb 2013, 14:53

Уколико неко има искуства са озвучавањем хорова или мањих певачких дружина, био бих веома захвалан када би могао да ми препоручи неке микрофоне.

Пре свега ме интересује шта се препоручује за оне незгодне ситуације. На већој сцени најчешће већ постоји све од опреме, а и неко ко ће с тиме да се бави, али када се наступа у просторијама које заправо нису томе намењене, када се поред певача ту налази још много неког света који ту није дошао зарад наступа, а некако ипак треба да се чујемо... Кад нас је пуно - то ће некако да ради и без озвучења. Али рецимо кад смо само октет... Ух, није пријатно. Сад у суботу смо се баш намучили, па смо решили да имамо сопствену опрему за такве ситуације, и ет сад јуримо савете. Па шта кажете?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: озвучење за певачке дружине

Post by Tiki the Boyler » 27 Feb 2013, 17:54

U takvim situacijama nema puno mudrosti do ozvučavanja svakog pjevača zasebno. I onda nema curenja sa strane :twisted:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: озвучење за певачке дружине

Post by Kristijan » 28 Feb 2013, 14:49

Хвала.

Ух, незгодно. Но добро, шта је - ту је.

А реци ми овако... за мање просторе где нема буке са стране, ако бисмо ишли на варијанту са 2 више постављена кондензаторска микрофона, шта би било корисно, а да је за оба цех ту негде око 400 евра?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: озвучење за певачке дружине

Post by Tiki the Boyler » 28 Feb 2013, 21:10

Kod tog načina ozvučavanja uvijek moraš imati na umu relativnu udaljenost mikrofona od pjevača i od razglasa, jer si primoran da mikrofone jako otvoriš (podižeš Gain) a samim tim rizikuješ da uđeš u onu nezgodnu zonu mikrofonije. U te svrhe obično koriste kondenzatore male membrane, a za taj novac realno i nemaš neki strašen izbor. U stvari imaš, ali se sve manje više pravi u istoj fabrici u Kini. Samo je logotip drugi.

Samo razmisli o samom zahtjevu... ako je prostor mali jedna pjevačka družina bi jako lijepo trebala da se čuje i bez razglasa. Ako pak ljudi nisu slušaoci već rulja, onda se vraćamo na onu provbitnu situaciju. Dva udaljena mikrofona će realno kupiti podjednaku količinu pjevača i rulje. Nezgodna rabota.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: озвучење за певачке дружине

Post by komil » 30 Aug 2013, 14:15

Ja bih uzeo kondenzatorske male dijafragme, sa promenljivim patternom, dva komada. Tako da mogu patternom da se usmeravaju po potrebi, kako bi se mnogo manje kupila rulja a više pevači.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest