pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
miljanpravnik
Posts: 6
Joined: 23 Jun 2012, 10:30

pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by miljanpravnik » 24 Jun 2013, 22:09

Zna li ko koji faderi (šiberi) idu na ovu miksetu, menjao bih mono shibere na kanalima (dotrajali su), pa onda mono shibere na Main R i L i stereo siber od Effects.Ako neko zna kojih vrednosti idu shiberi na ove pozicije neka napise.Jedino sto sam odokativno video je da je 60mm hod.



Image



ovakav mixer je u pitanju, menjao bih shibere od 1 do 8, effect shiber i main L i R, eto da bude jasnije ovako sa slike.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by Trooper » 24 Jun 2013, 22:52

Otvori i vidi, trebalo bi da ima odstampano ili ugravirano na njima negde sa strane

miljanpravnik
Posts: 6
Joined: 23 Jun 2012, 10:30

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by miljanpravnik » 25 Jun 2013, 21:00

Trooper wrote:Otvori i vidi, trebalo bi da ima odstampano ili ugravirano na njima negde sa strane

Otvarao sam je ja, A10K su oznake na mono kannalima, medjutim kada ih pogledam meni lice kao da su stereo siberi, imaju po cetri nogice na svakom kraju(po dve bocno sa strane na svakom kraju) i dve sa strane (u dijagonalu) odnosno na 10 mesta je zalemljen svaki šiber i to me malo zbunjuje (verovatno ova dva sa strane samo drye shiber jer ga nedryi nista drugo osim nogica), takodje ova dva MAIN bi takodje trebalo da su mono (identicni sa mono kanalima shiberi) i Effecat bi trebalo da je stereo shiber.Povrh svega verovatno su do sada shiberi vec menjani, pogotovo na MAIN i pitanje je sta je oreginalno a sta menjano.
Iz svega napred navedenog (a pre svega zbog mog ne bas najboljeg poznavanja tematike) zamolio bih, ako neko ima ovakvu miksetu i menjao je shibere (odnosno zna tacno sta treba da se uradi) napise koji su shiberi u pitanju (za mono kanale, stereo kanale, main, i effect).
Hvala.
Image[/url]

[url][url=http://imageshack.us/photo/my-images/62/v8uu.jpg/]Image
Evo kako je pricvrscena , na po 4 nozice na krajevima (bochne) i jos dve u dijagonalu (isto bochno postavljene), ukupno 10 .

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by Trooper » 26 Jun 2013, 11:23

Iskreno, nisam siguran po slikama, jedino ti mogu reci da A10 predstavlja vrednost, tj da su u pitanju Audio (logaritamski) shiberi od 10 kilooma

miljanpravnik
Posts: 6
Joined: 23 Jun 2012, 10:30

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by miljanpravnik » 26 Jun 2013, 14:39

Trooper wrote:Iskreno, nisam siguran po slikama, jedino ti mogu reci da A10 predstavlja vrednost, tj da su u pitanju Audio (logaritamski) shiberi od 10 kilooma
Hvala na pomoci svakako,
i to mi pretstavlja misteriju, odnosno ako A znaci da su logaritamski, a ja sam ubedjen da trebaju u oreginalu da budu linearni (mada mozda i gresim) znaci da je neko kada ih je menjao stavio one koje je imao.Pitaj boga sta je ovde islo i sta bi trebalo da ide u oreginalu.

miljanpravnik
Posts: 6
Joined: 23 Jun 2012, 10:30

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by miljanpravnik » 27 Jun 2013, 10:16

[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img][/url]

evo ovako izgleda ,po cetri noge na svakoj strani (bočno), i dve dijagonalno, ukupno 10, mono , 10kohm.......ako neko ima viska neka se javi na PP


ili ovako bolje se vidi

http://imageshack.us/a/img837/5370/jwxk.jpg

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by dejankuki » 27 Jun 2013, 21:59

hmmm, to sto ima cetri pet-sest nogica MISLIM da nema veze, vazno je koje se nogice povezu i onda bi trebalo da radi kao mono odnosno stereo.... ako povezes dve odnosno cetri nogice...


valjda..?

miljanpravnik
Posts: 6
Joined: 23 Jun 2012, 10:30

Re: pomoc Spirit soundcraft PowerStation

Post by miljanpravnik » 28 Jun 2013, 00:31

dejankuki wrote:hmmm, to sto ima cetri pet-sest nogica MISLIM da nema veze, vazno je koje se nogice povezu i onda bi trebalo da radi kao mono odnosno stereo.... ako povezes dve odnosno cetri nogice...


valjda..?
:) pravo da ti kazem i ja sam razmisljao u tom pravcu, i stereo moze da se poveze kao mono (pretpostavljam), bitno je da je odgovarajuca velicina i da je 10k
(mada ja sve ovo samo pretpostavljam), takodje mislim da bi trebao da bude linearni (opet pretpostavljam).
Nemogu da verujem da na net-u nigde nema koji su faderi za soundcraft, neverovatno, vec dva dana trazim i nista :(
Inace , 60mm je hod a ukupna duzina je 75mm, to sam nekako ustanovio.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest