Pomoc oko ozvucenja

Razglasni sistemi, monitoring, ponašanje na bini, tonska proba...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
ForbiddenBand
Posts: 1
Joined: 25 Jul 2013, 10:26

Pomoc oko ozvucenja

Post by ForbiddenBand » 25 Jul 2013, 19:52

Drugari,posto sam odavno ''usao'' u puteve muzike,vreme je doslo da i malo ''izadjem'' nekgde na svirku.Pre svega,ja sam klavijaturista,imam Pa500 i planiram kupiti i Triton LE za solazu.
Mada,to trenutno nije bitno.Gledao sam po muzickim forumima ''Koje ozvucenje za pocetnike?'' ,nisam naisao na nista zanimljivo,i JEFTINO!
Skuzio sam sam neko ozvucenje koje ce mi biti nekih 500-inak eurica.Pa da cujem misljenje o njemu,ljudi koji se razumu u to.

Mikseta sa snagasom: Behringer PMP3000

Image

Mikrofon: AKG P3S

Image

Zvucne kutije: Behringer B212XL (dve za pocetak)

Image

Namenja:kucne svirke (rodjendan,slavlje,...) i skolske svirke (matura,nova godina,...)
MOLIM ADMINE AKO JE POGRESAN PDF ZA OVO NEKA PREMESTE!!!.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by Tiki the Boyler » 26 Jul 2013, 00:07

Sa tim se baš nećeš usrećiti, ali za te pare ne možeš ništa više ni očekivati.
Jedino gledaj da bar 15ke uzmeš, jer ako nemaš basove ta 12ka će samo da kmeči i vrišti dok ne crkne.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by KnightOfDoom » 26 Jul 2013, 14:47

Nije pogresan podforum, a admini tebe mole da procitas pravilnik. Ako sledeci put krenes da bojis i povecavas velicinu fonta celog teksta ode ceo post u kantu bez ispravljanja.
viewtopic.php?f=2&t=16
Al' posto si nov da progledamo kroz prste :) Dobrodosao.

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by Mrav » 26 Jul 2013, 15:28

Koliko sam razumeo ti želiš za svirke da razglasiš jednu klavijaturu (mono ili stereo nebitno) i jedan, možda dva vokala, možda i dovedeš gosta sa akustičnom gitarom i sl. Rekao bih da ti nije neophodan broj kanala koji ima ta mikseta, a za slične pare možeš uzeti nešto kvalitetnije sa manje kanala (Allen&Heath, Mackie i sl). Drugo, verovatno ti je u tom slučaju veći izbor mikseta ako uzmeš mikser bez snage i iskombinuješ ih sa aktivnim monitorima ili posebnim snagašem, gde bi ti aktivni monitori bili najzgodniji verovatno za prenos i sl. Možda MACKIE 802 VLZ3 ili Mackie ProFX8, Allen Heath ZED 10 (koji bi trebalo da ima baš fin eq) mikser na primer.

Takođe za te pare pogledao bih i šta ima na oglasima i polovno pre svega kad su zvučnici u pitanju, jer na ovu cenu sigurno još mora para da ode na stalke (za zvučnike, mikrofone) i kablove (XLR, Speakon), a nisam siguran da si uračunao i taj dodatni trošak.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by Kristijan » 26 Jul 2013, 18:31

То си добро приметио. Сталци који вреде, и који неће да ти приређују главобоље умеју да буду солидан издатак, ако купујеш ново нећеш проћи са мање од 160-170 евра за 2 сталка за звучнике и сталак за микрофон. Спикон каблови су исто солидан трошак, мислим да су ту негде око 60 евра, и то није најскупља варијанта. Микрофонски кабл је ту негде озмеђу 15 и 20 евра.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by sirac-šunka » 26 Jul 2013, 19:10

Uh, pa mislim da ga malkice preteraste oko cena tih kablova...
Ja sam pazario odličan zvučnjački kabl Belden 2x2,5 kvadrata, platio sam oko 10-12 evra 10m, što je uglavnom dovoljno. Onda sam kod onog čika-Tome pazario Neutrik konektore za nekih 6-7 evra par i to su fenomenalni konektori, znači odličan, mogu reći profi zvučnjački kabl je u vrh glave 20 evra u diy varijanti, mada mi nešto u glavi stoji cena od 2000 din, ali nema veze. Puta dva, dakle 40 evra.
Stalke sam kupio metalne, neke koji ovdašnji trgovci donose iz Thomann-a i platio sam ih 50-60 evra par. Pazim ih koliko mogu, čak sam ih i pozajmljivao i iznamljivao i već četiri godine rade bez problema. Bitno samo da su čvrsti i stabilni, da nema plastičnih šrafova i navrtnja, i ako normalno paziš i čuvaš, to je ok. Jesu malo teži, ali su mnogo jeftiniji od aluminijumskih. Realno, ako već nosiš stotinak kila opreme, da l će se osetiti razlika u težini stalaka od neka 3-4 kila?
E dobar XLR kabl od 10m, npr Clotz, košta 20 evra, to jeste. I ne vredi da se pravi, treba ti i lemilica i malo veštine i ne isplati se za jedan kabl. Možda je kraći npr. 6 m, što je dovoljno za one-man-bendove, 15-16 evra.
Dobar stalak za mik je 20 evra. Npr. athletic ili neki proel ili slično, radi i uz dosta maltretiranja.
Ali, opet sve ukupno to je 120-140 evra max. Nije malo, ali podnošljivo. Ako nešto možeš od toga da pozajmiš od kolega, pazariš jedno po jedno, pa sa svakom sl. tezgom se dopunjuješ. Tako sam ja nekako otprilike radio...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by Kristijan » 26 Jul 2013, 21:04

Аха, па да, ја сам гледао цене нових алуминијумских сталака за звучнике, будући да сам на огласима углавном виђао неке прецењене кршеве. И спикон каблове сам исто гледао нове готове, нисам рачунао на самоградњу. Добро је имати у виду да ту ипак може да се уштеди. Што се тиче микрофонског сталка, ја бих ту и даље дао мало веће паре, бар по ономе што сам имао прилике да искусим. Имам K&M сталак који много акам, и ради перфектно, као да сам га јуче купио, а виђао сам и по студијима и код познаника разне јефтиније сталке који раде перфектно неко време, и онда само одједном све почне да зафркава. А можда сам ја само сувише нетолареантан кад су неподопштине с а сталком у питању :)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pomoc oko ozvucenja

Post by sirac-šunka » 26 Jul 2013, 22:35

Meni ovo dobra fora:
http://www.kupujemprodajem.com/akcija-1 ... -oglas.htm
Ovi delovi sa treće slike su baš ti koji stvarno crkavaju po studijima i sl. A čovek kaže da su jeftini kao rezervni delovi... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest